Zdjęcie w tle
Aryocontent

Społeczność

Aryocontent

1k+

Zbiór wpisów głównie o tematyce wschodniej, ale właściwie będzie o wszystkim. Od wojny na Ukrainie, militaria itp. po kwestie polityczne

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

 • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
 • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
 • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
 • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
xD

#heheszki #rosja
3e8998b1-c649-4547-a043-77cf7f04b6ad
Nedkely

Niech amerykanie juz nie zgrywaja takich kozakow i zamkna za przeproszeniem ta bezuzyteczna morde sluzaca im do jedzenia hamburgerow. Zostawili nas z problemem kiedy mogli i mieli mozliwosc zapewnic finansowanie i sprzet dla Ukrainy juz w 2022 roku przed wyborami do ich kongresu, to woleli sie cackac w jakies prowokacje, bo Rosja to tamto...

Teraz robia wszystko by udusic ten biedny kraj i dac na pozarcie Rosji, pfu na te zaklamane mordy. Nie chcieli dac najnowszej broni ani czolgow, obudzili sie na ostatnia sekunde i zwineli sie.

A ostatnio ogladalem z tego co pamietam zolnierza na youtube z USA, mowi ze recyklinguja stare bradleye, zamiast dac je Ukrainie. Serio kurwa.

Zaloguj się aby komentować

Artykuł Moscow Times:

"""Rosyjscy producenci ropy mają rekordowe problemy ze sprzedażą oleju napędowego po nałożeniu sankcji na "flotę cieni" Rosji

Rosyjskie koncerny naftowe doświadczają coraz większych trudności z eksportem oleju napędowego w związku z amerykańskimi sankcjami nałożonymi na tankowce " floty cieni" i problemami z rozliczeniami za pośrednictwem banków w Turcji, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Na dzień 17 marca 6,2 miliona baryłek oleju napędowego — głównego rodzaju eksportu rosyjskich produktów naftowych — znajdowało się w tankowcach dryfujących na morzu w oczekiwaniu na nabywców.

W porównaniu z grudniem, kiedy USA dodały dziesiątki tankowców do list sankcyjnych i wzmocniły kontrolę nad obchodzeniem sankcji bankowych w krajach "przyjaznych" Kremlowi, ilość niesprzedanego rosyjskiego oleju napędowego "na morzu" wzrosła 4,5-krotnie, według statystyk Kpler opublikowanych przez Bloomberg.

Obecne ilości rosyjskiego oleju napędowego w "pływających magazynach" są rekordowe w całym okresie obserwacji (od 2017 r.), A przedwojenne liczby zostały przekroczone ponad 10 krotnie: w tym czasie w tankowcach znajdowało się 300-600 tysięcy baryłek niesprzedanego paliwa.

Pod koniec 2023 r. Rosja eksportowała 1,1 mln baryłek oleju napędowego i gazowego (?) dziennie. Według szacunków CREA (Centre for Research on Energy and Clean Air) stanowi to około 40% całkowitego eksportu produktów ropopochodnych, który osiągnął 2,7 mln baryłek dziennie i przynosił gospodarce około 4,5 mld USD miesięcznie.

Największym nabywcą produktów naftowych w Rosji była Turcja, której banki ostro ograniczyły transakcje z Rosją w grudniu po tym, jak Departament Skarbu USA zagroził sankcjami za wspieranie rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego. Chińskie banki, w tym banki państwowe, a także organizacje kredytowe w Dubaju, gdzie od początku wojny osiedlili się zamożni Rosjanie i spółki zależne dużych rosyjskich firm, zaczęły blokować transfery.

Od października ubiegłego roku Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na 50 tankowców należących do "floty cieni", którą Kreml zgromadził w celu przewożenia ropy i paliwa, aby obejść zachodnie ograniczenia. Ich właściciele również znaleźli się na czarnej liście, w tym SUN Ship Management D., Hennesea Holdings ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w styczniu Sovcomflot, największy państwowy właściciel tankowców, który przed wojną posiadał flotę 110 statków, w tym największą na świecie flotę tankowców klasy Aframax."""

#rosja #aryocontent
9d33a5d3-df74-4d70-9e6f-94934174d9e4
Pstronk

Sankcje nie działają

Festung

Hmm, wykresik pokazujący jak "sankcje nie działają"

9ce51d8c-d7c9-4e08-9d01-3425dd168f59
Chrobry

@Aryo Niestety, ale to bez większego znaczenia. Rosjanie i tak tą ropę sprzedadzą, kwestia tylko z jakim rabatem. Takie problemy obniżają marżę sprzedaży, ale to jeszcze daleko od progu bólu na Kremlu (wcześniej zdarzało się, że sprzedawali ropę po 40 USD za baryłkę, przyjaciele z Chin i Indii wyciskają ich jak cytrynę). Aby istotnie obniżyć rosyjskie wpływy, trzeba konsekwentnie walić po rafineriach. Nie da się zatrzymać eksportu ropy surowej, ale obniżenie zdolności rafinacyjnych rosyjskiego przemysłu jest już zadaniem, które wydaje się w zasięgu ukraińskiego wojska. W pakiecie dostanie się dodatkowe korzyści, realne przeniesienie wojny na teren agresora, Rosjanie zobaczą zniszczenia na swoim terytorium, a z niewielkim opóźnieniem odczują to w portfelach. Agresja na Ukrainę przestanie być wojną kolonialną, pośrednio zacznie negatywnie dotykać każdego. Do kompletu trzeba szarpać eksport gazu. Trudno zakłócić przesył (stosunkowo prosta i szybka naprawa), ale remont terminala to już grubsza sprawa. Myślę, że tylko takie działania dadzą wymierne efekty. Cieszymy się każdą zatopioną, starą krypą na Morzu Czarnym, problemami z flotą tankowców, ale to dla cara tylko chwilowa niedogodność, nie zniechęcająca go do kontynuowania wojny. O takich problemach to może on i nawet nie wie. Natomiast zdaje sobie na pewno sprawę, czym w Rosji może zakończyć się pauperyzacja społeczeństwa połączona z brakiem sukcesów na froncie, wtedy nie będzie o sobie myślał jak o Piotrze I a jak o Mikołaju II.

Zaloguj się aby komentować

Gdyby Putin był przez chwilę szczery

https://www.youtube.com/watch?v=6BQMJqVZXVI

#rosja
konrad1

qrwa jak to możliwe że przez jedngo psa cierpi tak dużo osób, przecież to absurd, niby XXI ale ciemnogród dalej aktywny, chyba ze wjedzie AGi albo ASi i zmieni całkowicie ten burdel xD gorzej jeśli tylko spierdoli gorzej

korfos

To nie putin zaczął całe to gówno. Kacapy mają to już we krwi że lubią tak żyć. Putin jedynie dał im stabilizację że będą mieli zawsze chujowo i że nie będą mieć gorzej niż w latach 90. Ruskim to bardzo pasuje. Może jest im gorzej niż za komuny, ale za to lepiej niż w latach 90 które bardzo źle wspominają.

solly

>na starość mnie pojebało, czy co?

XD

Zaloguj się aby komentować

Mięsny szturm mięsny szturm...

"
Rosyjski deputowany Andriej Kartapołow zaapelował, by nie bać się skazanych powracających z frontu, ponieważ stają się oni tam "innymi ludźmi". 

Zapytany przez swoich kolegów o statystyki dotyczące osób, które ponownie popełniają przestępstwa po udziale w operacjach wojskowych, przypomniał im, że "SWO [wojna] jeszcze się nie skończyła".

"Nawiasem mówiąc, wszyscy oni pójdą na kontrakt nie jako kucharze, ale do jednostek szturmowych, gdzie faktycznie odpokutują swoje winy. Nie podam procentu, ilu z nich wróci, ale ten procent jest bardzo mały. Nie ma potrzeby się tego obawiać.
"

#rosja #wojna
f01beb00-7b09-48ca-8330-aa169d791292
sireplama

Może i mordują jak wrócą, ale dbamy żeby nie wracali xD


kraina-mem xD

Ilirian

Ruskie znalazły sposób na zmniejszenie ilości więźniów bez zmniejszania poziomu przestępczości

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Dlaczego ja jego nazwisko przeczytałem jako Kacapov?! 😶

Zaloguj się aby komentować

"Za jakiś czas startujemy z licytacjami charytatywnymi szewronów, flag i innych rzeczy przywiezionych z linii frontu. Więc proszę jeszcze o chwilę cierpliwości, ponieważ trzeba wszystko obfotografować i opisać.

Aktualnie pojawiła się pilna potrzeba znalezienia, zakupienia i dostarczenia nowego auta dla 8 SSO, ponieważ Navara Aryo jest już po 6 generalce, Pajero od nas już na drugi remont się łapie, a o innych autach nie wspomnę Teren i warunki bardzo wymagające, a zwłaszcza specyfika działań tej jednostki.

W związku z tym mam prośbę o wsparcie skarbonki na nowe auto dla 8 SSO"

https://zrzutka.pl/pnmz2p/s/0qyhvu

#aryocontent
Bezkid

@Aryo Moze kojarzysz, wiem ze dalo sie wykupic pozdrowienia na napisie w formie donejtu dla nich. Szukalem w necie, ale niestety nie znalazlem.

krokietowy

@Aryo Czy dajecie certyfikat autentyczności? W sensie zwykły świstek papieru podpisany przez osobę która potwierdza jego autentyczność?

Irytujący Historyk i jego fundacja daje i to bardzo mi się podoba

cfe6a325-cbb7-4bcc-a40a-dcf82f1d0ff2
superhero

@Aryo witam po długiej twojej nieobecności - gdzie są porządne filmiki z zabijania rusków? daj namiary - mam dwie protezy prawa noga cieta pod kolanem - do oddania za darmo na ukrainę dla weteranów - tylko kuriera zamów

Zaloguj się aby komentować

Hej wszystkim,

Misja w trakcie, ale już dwa punktu wyjazdu zostały odhaczone. Na chwilę obecną przekazaliśmy chłopakom z SSO na Zaporożu i ekipie z Avdiejevki:

 • drony Mavic 3
 • komplet opon do Nissana Navary
 • 3 stacje Ecoflow
 • 2 lornetki z dalmierzami
 • 3 celowniki termowizyjne
 • kilka plecaków
 • tablety
 • kamerki gopro
 • żywność wojskową
 • ogrzewacze chemiczne
 • nosze
 • medycynę pola walki.

Część rzeczy dostaliśmy od Was osobiście, jak i kupiliśmy ze środków ze zrzutek. Dziękujemy Wam z całego serca.

Zakupiliśmy również chłopakom z SSO Mitsubishi Pajero. Aktualnie zaczynamy jego remont i na początku listopada trafi na Ukrainę. Jeśli chcecie wesprzeć jego remont (głównie podwozie i zawieszenie), to będziemy wdzięczni. Link do zrzutki poniżej:

Auta i remonty: https://zrzutka.pl/pnmz2p

Wtedy też dla chętnych przywiozę pamiątki.

#wojna #ukraina #aryocontent
82359516-9cda-4bf0-bc38-a7157e3d49e6
0845f478-3313-4e74-b47b-5e3eeaef6f61
5adb001a-7fce-4d4e-85a8-2af15509e444
karwojtek

Drony, lornetki, celowniki. Pomoc humanitarna 😉

Shinek

Jak sie zaopatrujecie na zmianę przepisów odnośnie humanitarki, które wejda w życie za ok 2 tygodnie?

jestem_na_dworzu

@Festung 50 zł poszło. Nie wydajcie na głupoty

9c10466d-cf80-40a8-ad7a-58df85860b19

Zaloguj się aby komentować

Unity odwalił samobója jak wykop. Teraz tysiące wymiataczy przyjrzało się godot engine co zaowocowało setkami materiałów i rozwiązań pod ten silnik. Puchnie mi folder z zakładkami, a o to kilka ciekawych wątków

Czy Godot nadaje się do tworzenia gier multiplayer:
https://rivet.gg/blog/godot-multiplayer-compared-to-unity

Darmowe assety:
https://twitter.com/KenneyNL/status/1702979883935174931

Tips and tricks Godot:
https://github.com/godotengine/godot-docs/issues/4377

O wsparciu różnych języków programowania w Godot:
https://twitter.com/reduzio/status/1702984351078559780

Ja np. preferuję pisać w Rust i C#.

Ciekawy wątek o wydajności silnika:
https://twitter.com/reduzio/status/1703049541254037651

#godotengine
DEAFCON_ONE

@Aryo generalnie jak Akien i Julian podkreślają – Godot nie jest perfekcyjny, a 4.x ciągle jest w dość wczesnym stadium (niedo)rozwoju. C# to drugorzędny obywatel względem gdscripta (patrz: https://sampruden.github.io/posts/godot-is-not-the-new-unity/) i ma dużo dość kryczynych bugów (większość krytycznych ma być załatana w 4.2). 4.0 zostało zdecydowanie za szybko wydane – nie jest nawet w 10% tak źle jak przy 3.0, ale 4.1 ciągle ledwo nadaje się do dowiezienia prawdziwego produktu.


Niemniej dużo ludzi jest w stanie znieść lekkie niedociągnięcia i niedogodności, bo nagle zaczęło doceniać bycie właścicielem własnych narzędzi. Unity straciło na tyle dużo zaufania, że już raczej nie wróci do łask wśród indie devów – trzymanie swojej kariery w rękach bezdusznej korporacji to dość średni pomysł.

libertarianin

o, witaj @aryo ty żyjesz

Orzech

@Aryo Pisałem coś w godocie w 2015, pisało się w takim pythonopodobnym czymś

Zaloguj się aby komentować

Dziś dotarła do mnie niespodziewana przesyłka od chłopaków z ukraińskich sił specjalnych, który walczą na Zaporożu - wyzwalali między innymi Robotyne. Jest to flaga z podpisami wszystkich członków jednej z drużyn 2 kompanii. Chłopaków mamy przyjemność jako Fundacja "Przyszłość dla Ukrainy" wspierać od ponad roku, a poznaliśmy ich przez Aryo. Fachowcy w swojej robocie, a z otwartym sercem wobec przyjaciół.

Aktualnie zbieramy na drony dla nich, optykę i inny sprzęt.

Myślę, że na dniach uda im się zorganizować auto terenowe.

Zachęcam wszystkich do wsparcia chłopaków:
https://zrzutka.pl/dzcnku - drony
https://zrzutka.pl/64w9a4 - tarcze i bandaże

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie!

#wojna #ukraina #aryocontent
efd0712f-3ae6-4813-aed4-a1ebcac80307
Wyrocznia

@Festung a tagi gdzie?

krokietowy

@Festung Macie jakieś fanty z frontu do opchnięcia?


Strzyżewski nie tak dawno w swojej aukcji dał hełmy jako zachętę - https://zrzutka.pl/c3f589/award/7a4kas/uzywany-rosyjski-helm-wojskowy

Paranoik7

Na wycieraczkę się nada.

Zaloguj się aby komentować

Następna