Podoba mi się ten wpis z rosyjskiej strony
Tłumaczenie niżej:
##############
Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, najwyraźniej po przeczytaniu moich sarkastycznych wpisów, poinformowało o uderzeniu w jakieś obiekty GUR w obwodzie.
Do tego czytam o tym, że trafiono w jakiś pułk prezydencki na Łukjaniwce oraz w budynek urzędu celnego.
To się po prostu w głowie nie mieści, nie da się nawet powiedzieć: „No dobra, załóżmy, że trafili w budynek urzędu celnego”.
Nie, nie trafili w budynek urzędu celnego.
Wcześniej w obwodzie lwowskim odpalili rakiety, z czego dwie spadły w polu w tak absurdalny sposób, że postanowiono ich nawet nie wyciągać.
Niech tam sobie, mówią, sterczą w ziemi.
Każda rakieta kosztuje ogromne pieniądze, a wszystkie poleciały donikąd.
Ale największych zniszczeń dokonał, rzecz jasna, „Oriesznik”.
Bo to nieprawda, kiedy mówią, że zrównał z ziemią spółdzielnię garażową.
Nie zniszczył całkowicie spółdzielni garażowej, a jedynie dwa garaże. Wychodzi na to, że „Oriesznika”, kosztującego niebotyczne pieniądze, użyto do zniszczenia dwóch garaży.
Od rana rozmawiałem przez telefon z kilkoma byłymi i obecnymi przedstawicielami ukraińskiego establishmentu politycznego.
Pojawiają się nawet przypuszczenia, że ich szef miał udar.
Właśnie tym tłumaczy się i pewną nieracjonalność działań, i określone wady wymowy.
Nie wiem, czy ten udar był, czy nie, ale o ile jeszcze wczoraj zachodnie artykuły o tym, że on przegrywa, brzmiały dość tendencyjnie i mocno naciąganie, o tyle po takim „potężnym uderzeniu w odpowiedzi” nie wyglądają już na wymysł.
Powtarzam jeszcze raz: wszystkie zwycięstwa Zełenskiemu zapewnia Kreml. Przynosi mu na tacy.
I teraz ten kretyński ostrzał, z którego próbują nadmuchać chociaż cokolwiek...
Z niecierpliwością czekam, swoją drogą, na prasę federalną od poniedziałku.
Co zrobili, w co strzelali, na kim się zemścili – jest całkowicie niezrozumiałe.
Dokładnie, zupełnie nie wiadomo.
Kompletny absurd.
Nawet pomimo włączenia narracji antykryzysowej, która wygląda teraz po prostu jak kołchozowy teatrzyk.
„Zniszczyli obiekty GUR-u”. Ta-dam. I pułk prezydencki.
###############
#aryocontent #rosja #wojna #ukraina

