Zdjęcie w tle
Admiral

Admiral

Tytan
  • 178wpisy
  • 1076komentarzy

Horatio Nelson – brytyjski admirał, wicehrabia, książę Brontu, baron Nilu. Najsłynniejszy admirał w historii floty brytyjskiej, który dwukrotnie pokonał flotę Francji.

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Pozwolisz, że wtrącę się na momencik. Rzecz do której się odnosisz jako Linux, to w gruncie rzeczy GNU/Linux lub jak ostatnio zacząłem to nazywać - GNU plus Linux. Sam Linux nie jest systemem operacyjnym, lecz kolejnym wolnym (od wolności) składnikiem w pełni funkcjonalnego systemu GNU, użytecznego dzięki głównym bibliotekom GNU, narzędziom powłoki oraz niezbędnym składnikom systemu, składającym się na kompletny system operacyjny, zdefiniowany przez POSIX (ang. Portable Operating System Interface for Unix – przenośny interfejs dla systemu operacyjnego Unix).
Wielu użytkowników komputera, nie zdając sobie z tego sprawy, codziennie używa zmodyfikowanej wersji systemu GNU. Poprzez dziwny zbieg okoliczności, wersja GNU używana na szeroką skalę, nazywana jest "Linux" i wielu jego użytkowników nie jest świadomych, że w rzeczy samej jest to system GNU rozwinięty przez GNU Project. Linux naprawdę istnieje i ci ludzie go używają, ale to jest tylko jeden ze składników systemu operacyjnego.
Linux to jądro - program w systemie operacyjnym, odpowiedzialny za przydzielanie zasobów sprzętowych do innych programów których używasz. Jądro jest niezbędną częścią systemu operacyjnego, ale samo jest bezużyteczne - może funkcjonować jedynie w odniesieniu do całego systemu operacyjnego. Linux jest zazwyczaj używany w połączeniu z systemem operacyjnym GNU - cały system to w zasadzie GNU z dodanym Linuxem, lub GNU/Linux. Wszystkie tak zwane dystrybucje "Linuxa" to w rzeczy samej dystrybucje GNU/Linux.
#linux #pasta

Zaloguj się aby komentować

Czy wśrod tysięcy nowych użytkowników są jacyś fani szant?
Jeśli tak, to jako Admirał Horatio Nelson, żeglarz, marynarz, fanatyk szant, filantrop oraz ex-moderator Hejto, zapraszam serdecznie do postowania:
#szanty #szantanadzis
Throk

Z chęcią, tag zaobserwowany

Antydepresant

@Admiral a witam serdecznie Admirała sympatycznego

Zaloguj się aby komentować

Gorące hejto teraz:
Rozdajo herbaty, rozdajo pizzy, wpis edukacyjny o rakietach, wiadomości z Ukrainy
Gorące wykopu teraz:
Memy o @lubieplackijohn
XDD
MichauBiauekZbrodniarzWojenny

@Admiral mi to sie nawet nie odpala ten wykop odkad zmienili wygla xD

Test_Testowy

@Moose Z tego powodu, dlaczego są "bitwy o karpia"

Piorun nic nie kosztuje, a jest jakaś szansa na wygranie

mejwen

@Admiral panie co to się będzie działo podczas kampanii na obajtkowym portalu. Już szykuję popcorn.

Zaloguj się aby komentować

#afera
Proponuję rozwiązanie: wpisanie do regulaminu po czym banowanie za użycie w poście fraz używanych w społeczności "przegryw" oraz generalnie za takie wpisy. Patrząc po wykopie na #przegryw i tak obrazili się na hejto, co tworzy idealną okazję żeby zostali sobie na wykopie, a hejto będzie nadal normalnym portalem i będzie można je przeglądać bez strachu że ktoś zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I moim zdaniem @lubieplackijohn oprócz doboru słów nie zrobił nic złego, bo doszło do ewidentnego złamania regulaminu hejto, punkt 5 podpunkt 9:
Użytkownik zobowiązany jest do odpowiedniego tagowania oraz umieszczania wpisów w
Społecznościach zgodnych z tematyką wpisu.
zielony_minion

@Admiral a tamten tamten nie otagowal #p0lka ?

GotyckaPrzemoc

@Admiral Taaak,

NOWOMOWA

Charakteryzuje się tendencją do eliminacji jak największej liczby „niepotrzebnych” lub niekorzystnie (z punktu widzenia ideologii państwowej) nacechowanych wyrazów przez zastąpienie ich sztucznymi ekwiwalentami, w celu strywializowania języka (ogłupienie ludności) oraz wyeliminowania nieprawomyślności przez takie przekonstruowanie języka, by niemożliwe stało się sformułowanie w myśli czegokolwiek, co godziłoby w panujący reżim – zarówno poprzez mowę, jak i myśli (tzw. myślozbrodnia).

Waspin

@Admiral moim zdaniem "dobór słów", był kompletnie poniżej krytyki ale dodatkowo jest o wiele głębszy konflikt - między "starą gwardią" a nowoprzybyłymi na portal ludźmi. I to spowoduje jeszcze masę tarć, bo ludziom z kontem starszym niż kilka dni strasznie zależy, żeby się pokazać jako ktoś lepszy od migrantów - dlatego też często bezrefleksyjnie bronią moderatora ze słomą w butach a nie widzą, że tak naprawdę są takimi samymi użytkownikami jak ci wszyscy nowi, nic ich nie wyróżnia (poza rangą może) i w niczym nie są lepsi. Nawet jak sobie ustalili coś (poza regulaminem) to następne 5 tysięcy osób po prostu to zleje i zrobi po swojemu

Zaloguj się aby komentować

Twórców Hejto można wykorzystywać jako przykład, że cierpliwość popłaca. Przez prawie dwa lata portal powoli ale stabilnie się rozwijał, a wydaje mi się że właściwie niedawno rozpoczął się wielki napływ użytkowników.
Oby tak dalej, mam też nadzieję że właśnie tworzy się naprawdę fajna społeczność, z mniejszą liczbą toksyczności niż na pewnym portalu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ANDRZ_JzKMICIC

Toxiki to się niestety wszędzie wkradną

Admiral

@Opornik Kumplu, nie mogę postować przemyśleń we własnej społeczności którą założyłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opornik

@Admiral Sorry, z rozpędu.

Zaloguj się aby komentować

Właśnie zalogowałem się po 7 miesiącach. Fajnie widzieć taką aktywność na Hejto. Rok temu jak dostawałem pod wpisem kilkanaście piorunów to było sporo, a powyżej 20 to tylko jak robiłem #rozdajo jakiś gier, natomiast teraz widzę nawet z dzisiaj sporo wpisów z kilkudziesięcioma piorunkami i sporą liczbą komentarzy. Nieźle To efekt Orlenu, czy rozwoju Hejto?
Renard16

@Admiral efekt Aryo. podążamy za tym kto dostarczał dużo kontentu i został "odstrzelony" przez moderacje wykopu pare tygodni przed naszym eksodusem

Aksal89

@sullaf Dziękujemy pan Obajtek i pan Biauek

tak_bylo

@Admiral efekt zdychania wykopu.

Zaloguj się aby komentować

Wstałem o 12 i już cały dzień słabo zorganizowany. Powinienem chyba określić sobie stałą godzinę pójścia spać i wstania rano, ale w sumie mam teraz sesję, nie mam zajęć ale w zasadzie prawie wszystko już zaliczone - i nie chce mi się NIC robić
Brickstone

@Admiral a ja się wnerwiam, że nie mam sensownego zajęcia za dnia. Mokro, buro zresztą rower i tak w serwisie.. na motor też nie pogoda. Każdy spacer z psami to mycie podłóg w całym domu. Albo śnieg, albo niech dają tę wiosnę.

Zaloguj się aby komentować

@lubieplackijohn napisał dziś 16 postów - myślicie że powinienem go zbanować za spam?
adrian-wieczorek

@Admiral warn wystarczy ale taki aby byl widoczny dla wszystkich

Nebthtet

@Admiral a spam, czy wartościowe? Bo wiesz, jak ma coś do powiedzenia, a nie "guuuuuunwo" jak jeden kolega, co tu śmiecił - to za gadatliwość ma dostać?


Za karę niech po prostu pitcę kupuje i tyle.

Zaloguj się aby komentować

Następna