Rok hejto - podsumowanie z punktu widzenia użytkownika i moderatora

Rok hejto - podsumowanie z punktu widzenia użytkownika i moderatora

Dokładnie rok temu, 28 stycznia 2021 roku, ruszyła pierwsza wersja portalu hejto, stworzona przez dwóch programistów i jednego grafika w ciągu 24 godzin. Od tego czasu portal przeszedł długą drogę oraz wiele zmian. Korzystając z najnowszej funkcjonalności, artykułów, przedstawię w skrócie momenty z życia portalu, które zapadły mi w pamięć.

 

89f9a0cbb86890b2c71328c74abce07f.png

 

Jak możemy przeczytać we wpisie:

https://www.hejto.pl/wpis/fire-minelo-17-godzin-od-startu-portalu-https-hejto-pl-jestesmy-mega-szczesliwi-

W pierwsze 17 godzin od startu zarejestrowało się 2700 użytkowników którzy napisali ponad 2000 wpisów. Mocny start przerósł wszystkie oczekiwania twórców, ale zadbali o odpowiednie zaplecze technologiczne i strona cały czas funkcjonowała.

 

Z chaosu panującego na początku wyłonił się użytkownik zegar (dziś profil już nie istnieje), postując przy użyciu bota co minutę post informujący o aktualnym czasie. Niektórym zegar się spodobał, a inni go znienawidzili, co zapoczątkowało tak zwaną aferę zegarową.

 

bfec34efc85c0d592804c4097cf6c973.png

https://www.hejto.pl/wpis/prosze-powiedziec

 

 Przy okazji konfliktu między zegarem a Aresem (obecnie znany jako Havelock_Vetinari) powstał prawdopodobnie pierwszy mem o użytkownikach hejto.

 

0956abc547258ab82af1820db86a83c4.png

https://www.hejto.pl/wpis/tak-jak-lubie-i-szanuje-zegar-to-jednak-musialem-sie-opowiedziec-po-ktorejs-ze-s

 

Było wielu którzy chcieli naśladować zegara, na przykład kalendarz oraz tak zwany Doktor Nauk, który regularnie publikował myśli życiowe. Powstało też kilka mniejszych afer, jednak nie będę ich tutaj przytaczał.

 

Tematyka wpisów w pierwszych dniach była bardzo różna, jednak z czasem oprócz memów oraz jednozdaniowych wpisów pojawiły się też dłuższe formy, często zawierające wartościową wiedzę lub przemyślenia autora. Może właśnie dzięki temu portal nie został zapomniany po tygodniu, lecz trafił do grona ludzi którzy zostali na nim na długo.

 

W początkowej fazie rozwoju aktualizacje pojawiały się bardzo często i zawierały mniejsze lub większe poprawki, a także nowe funkcjonalności, między innymi:

•   Stronę konta użytkownika

•   Sortowanie wpisów po liczbie piorunów

•   Możliwość usunięcia konta

•   Opcję odpowiadania na wpis lub komentarz

•   Wyświetlanie informacji o użytkowniku po najechaniu kursorem

 

Wciąż niedługo po starcie portalu, bo 5 lutego, ukazał się artykuł o Hejto na portalu geek.justjoin.it, gdzie twórcy odpowiedzieli na pytania o powstanie i planowany rozwój projektu.

 

30c75ea069ec001c648c87e6ee925d5c.png

https://geek.justjoin.it/hejto-spolecznosc

 

Niedługo potem zadebiutował czat prywatny na hejto. Stało się to w walentynki, dlatego zastanawiam się czy pisanie na czacie na hejto było wstępem do jakiejś wielkiej miłości (pewnie nie, ale nigdy nie wiadomo).

 

Po około miesiącu od startu miała miejsce ankieta, podczas której użytkownicy mogli zdecydować nad jaką funkcjonalnością będą pracować twórcy portalu. Najwięcej głosów otrzymały grupy/tematy – ostatecznie wybrana została nazwa Społeczności. Każdy użytkownik po osiągnięciu rangi "Kompan" może stworzyć swoją Społeczność i tam umieszczać swoje treści. W tej samej aktualizacji zadebiutowały Okazje, gdzie można udostępnić linki do promocji w dowolnym sklepie internetowym.

 

168ad40401cdef08f1af503d369e7ca1.png

 

Kolejny rodzaj wpisu który zadebiutował na Hejto to aktualności, które mają za zadanie informować o wydarzeniach w kraju i na świecie. W maju natomiast został opublikowany Hejto Podcast – jest to 40 minutowe nagranie rozmowy z twórcami. Podcastu możecie posłuchać pod linkiem:

https://anchor.fm/hejtopl

 

Ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie pierwszego konkursu – była to „Burza z Nagrodami”, a nagrody stanowiły: głośnik JBL, aparat Instax oraz karta podarunkowa do Empiku.

 

63eab0ba9c13dbc8f30dd3cb64c03387.png

 

Później były organizowane inne konkursy, na przykład konkurs na najlepsze zdjęcie z wakacji, w którym nagrodą był czytnik e-booków, a wygrywał post z największą liczbą piorunów.

 

W ostatnich miesiącach roku pojawiały się drobne usprawnienia oraz dopracowywana była wizja rozwoju na przyszłość. Dziś, dokładnie w urodziny pojawiła się aktualizacja wprowadzająca artykuły oraz wyświetlanie kategorii społeczności, a także pomniejsze zmiany.

 

W ten sposób dotarliśmy przez burzliwą historię hejto do dziś. Pierwszego stycznia, po niecałym roku działania opublikowane przez twórców portalu statystyki prezentowały się tak:

 

30 000+ dodanych wpisów

50 000+ dodanych komentarzy

180 000+ piorunów

140 nowych społeczności

6000+ przyznanych osiągnięć

470 000+ wysłanych powiadomień

 

Osobiście mam nadzieję, że po kolejnym roku funkcjonowania Hejto, wszystkie powyższe wartości będą znacznie wyższe, a obecni i nowi użytkownicy odnajdą tu miejsce dla siebie. Życzę naszym deweloperom Hejto aby nie zabrakło im czasu i sił na rozwijanie projektu, a wszystkim użytkownikom, żeby przyjemnie spędzali czas. I poza tym aby wszyscy byli piękni i bogaci.

 

368a5f708d0aadea82107be5fc87d8c1.png

 

Jako że mamy obecnie urodziny, zachęcamy do zajrzenia do najnowszego postu:

https://www.hejto.pl/wpis/juz-jutro-swietujemy-pierwsze-urodziny-hejto-pl-ale-ten-czas-leci-to-juz-rok-raz

 

Oraz wzięcia udziału w konkursach gdzie do wygrania jest kilkadziesiąt sztuk pizzy!

https://www.hejto.pl/konkursy

Komentarze (7)

Ła panie, chyba mamy zwycięzcę!

Widać napracowanko

Fajne podsumowanie!

Oby za rok można było pochwalić się jeszcze większymi osiągnięciami!

Liczę, że niedługo pojawi się aplikacja mobilna

Gratuluje artykułu!

Wow, właśnie dowiedziałem się o istnieniu Hejto Podcast. Fajna inicjatywa, szkoda że tylko jeden odcinek. Planujecie kolejne?

Zaloguj się aby komentować