Co słyszy pasażer zmodernizowanego kibla EN57AKW - 1025 ( ͡°͜ʖ͡°)
Wczoraj miałem okazję w nim jechać i nagrałem dźwięk, głównie z myślą o moim absolutnie ulubionym dźwięku na kolei - pracy klocków hamulcowych którą najlepiej słychać od 5:40
...Odłamki wzbiły się w powietrze na wysokość kilkuset metrów. Wybuchła panika, tłum odwrócił się i zaczął uciekać. Niektóre szczątki spadły między widzów, zabijając dwóch i poważnie raniąc co najmniej sześć innych osób. Fotograf Jarvis „Joe” Deane z Waco stracił jedno oko od...
Jak tak patrzę na czoło tego gruzińskiego pociągu, to przypominają mi się próby mieszkańców Afryki przerobienia starego gruchota by przypominał luksusowe auto.
@Michal9787 ale to konie pociągowe pokroju Q1 budowały dobrobyt xD
Imo mi się bardzo podoba. Żeby była zachowana w dobrej jakości i na dobrym zdjęciu, to by się zupełnie inaczej prezentowała. Najlepiej czarna z czerwonymi wstawkami.
@Michal9787 jezeli lubisz pociagi to swietne. Naprawde napchane tam lokomotyw i innych takich. Jedz, zwlaszcza, ze w dobrej cenie. Bo za darmo to dobra cena
@belu-p-fly to dość szybko jak na panning, polecam rozjazdy z dużym ograniczeniem prędkości, ewentualnie ruszanie że stacji. Na zdjęciu pociąg z prędkością jakichś 10-15km/h (nie pamietam dokładnie jakie tam jest ograniczenie)
@Kolej_na_drony miejsce z fotki jest zaraz przed stacją więc też próbowałem jak startował, ale wiało dosyć mocno i nie siadło. Mało tego, nawet jak stał na stacji to wyszło niewyraźnie.
EN57AKM przefilcowany na turbokibel Kolei Śląskich xD Na południu braki taborowe i trzeba było uzupełnić je dzierżawą dwóch jednostek z Mazowsza #kolejeslaskie #kolejemazowieckie #pociagi #pociagiboners #en57 #heheszki
Jedna z ostatnich (A moze i ostatnia) z kolejek wąskotorowych w Polsce, na której prowadzono przewóz towarów na transporterach wąskotorowych.
Oto Śmigielska Kolej Wąskotorowa. W tym roku skończy 123 lata.
Do 1 stycznia 2010 roku, kursowały na niej rozkładowe pociągi ze Śmigla do Starego Bojanowa, gdzie znajduje się stacja styczna z normalnotorową linią Poznań - Wrocław. Tego dnia dotychczasowy operator wycofał się z prowadzenia przewozów, a kolejkę przejął zakład komunalny. Od tamtego momentu kolejka kursuje tylko kilka razy w roku, jako atrakcja turystyczna.
@Calivri Świętokrzyska która miała najdłuższą bezpośrednią w Polsce relacje pasażerską ze stacji Jędrzejów Osobowy Wąskotorowy> Szczucin koło Tarnowa Wąskotorowy o długości 137km i które pokonywał w 7,5 godziny
@Frasier_Crane Nie każda wąskotorówka niestety ma walory turystyczne. Sam fakt że jest wąskotorówką na dłuższą metę nie przyciągnie turystów. Te które mają na trasie jeziora/lasy/góry lub dysponują czynnym parowozem, mogą czuć się wygranymi. Natomiast taka Śmigielska nie posiada ani parowozu, ani jakiejś nadzwyczaj ciekawej trasy, przynajmniej jeśli chodzi o szlak który pozostał.
Trasa do Starego Bojanowa biegnie głównie wzdłuż drogi i wioski, mijając po drodze cegielnię (do której odchodziła nieistniejąca już bocznica) i zakręt w Starym Bojanowie (W tle kościół, oraz często pasące się krowy) nie mówię że jest trasa jest zła, ale nie jest też bardzo unikatowa, ot klasyczny pejzaż kolei wąskotorowej w okolicach wiejskich.
Natomiast trasa w drugą stronę, do Wielichowa (realnie przejezdność była by już raczej tylko do miejscowości Wilkowo Polskie, a tak naprawdę najdalej dociera kolejka do Nowej Wsi, gdy rusza w tamtą stronę) jest bardziej ciekawa, gdyż biegnie przez las, wzgórze(w okolicach Nowej Wsi Kościańskiej widać z trasy że Śmigiel wywyższa się dosyć sporo ponad teren poniżej, gdy spojrzymy w prawą stronę jadąc w kierunku Wielichowa). Od Wilkowa Polskiego do samego Wielichowa trasa to głownie kopiowanie drogi, gdzieniegdzie przecinanie jej. Ale to co czyni ją ciekawą, jest odległość torów od budynków mieszkalnych, jest ona naprawdę niewielka, co świetnie widać na filmie który linkuję w tym komentarzu https://youtu.be/-8TyvWdCufU?list=PLzcH86iFT8960vDSXxx5ovXYKbUftnnol&t=720 od 12 minuty. Pociągi już prawdopodobnie nie pojadą tamtędy. Kilka lat temu gmina Śmigiel oddała nieodpłatnie gminie Wielichowo tereny wąskotorówki, i prawdopodobnie tory te zostaną zastąpione ścieżką rowerową, a zresztą, jak kilka miesięcy temu tamtędy przejeżdżałem, to fragmenty torów już są nieprzejezdne, bo lokalni mieszkańcy zaczęli zaasfaltowywać/zakostkowywać szyny na swoich podjazdach. Nie wspomnę już o krzakach i drzewach które rosną na innych odcinkach. Cieszy chociaż fakt że stacja końcowa w Wielichowie nie popadła w ruinę. O teren dba klub motocyklowy Wind Wolves, i chwała im za to. https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=3630&okno=galeria&photoid=223310
jedno z fajniejszych moich "zaliczeń" to bezsensowna obecnie linia do włodawy. pogoda moze i była ch⁎⁎⁎wa, ale za to było zabawnie momentami, sama inicjatywa jazdy 40km/h pośród nicość jest całkiem fajna, szkoda tylko że tabor średni xd no nie mozna miec wszystkiego. #kolej #pociagi #pociagiboners #fotografia
@marcin-przybysz jako że ja jestem fanem głupich konstrukcji i złomu, to sn81 bym chętnie przyjął zamiast tego cieknącego pesobusa
@vrim właściwie skąd taka opinia? nie było mi dane zagłębić się w sam projekt, ale sama idea brzmi nieźle sądząc po tym jaki ruch autobusów funkcjonuje między łęczną a lublinem
Województwo Wielkopolskie będzie kolejnym po dolnośląskim które zakupi bydgoskie Elfy 2. Szkoda że tylko 4 (aktualnie mają 15 takich jednostek), bo to bardzo wygodne maszyny do ruchu aglo i przy każdym miejscu siedzącym mają okna (pdk) mają też więcej par drzwi w porównaniu do takich np impulsów co ułatwia sprawne wsiadanie i wysiadanie na co bardziej obleganych stacjach i przystankach.
Województwo wielkopolskie właśnie podpisało umowę na nowe elektryczne zespoły trakcyjne. Samorząd kupił cztery kolejne jednostki Elf 2, które powinny dotrzeć do zamawiającego w ciągu 22 miesięcy. Marszałek regionu przypomniał też o tym, że województwo będzie chciało inwestować w kolejnych latach w jednostki wodorowe.