Zgłaszajcie wpisy z farmy troli bo zrobi się tutaj spmerski syf jak na wykopie
niech się admini wezmą do roboty
#protest #pis #jebacpis #polityka

Zgłaszajcie wpisy z farmy troli bo zrobi się tutaj spmerski syf jak na wykopie
niech się admini wezmą do roboty
#protest #pis #jebacpis #polityka

Zaloguj się aby komentować
Pisiory w końcu biorą się za onuce, cieszycie się? #ukraina #bekazpisu #wojna #rosja #pis #polityka #jebacpis
Zaloguj się aby komentować
W sumie Duda nie jest tak głupi z przekazaniem tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.
Jak nie będzie protestów - przepchną to. Wygranko ich
Jak będą protesty i opór ludzi, trybunał odrzuci projekt, przez co udowodnią że Trybunał Konstytucyjny ma się dobrze i nie jest upolityczniony i że wszystko dobrze działa w państwie - Wygranko ich
Każda z tych opcji przekona twardogłowych że opór przed wprowadzeniem są rusofile, w tym ten sławny "Tusk i jego banda"
Więc inicjatywa jest po stronie ludzi, ale cokolwiek zrobią - PIS ma wyjście z sytuacji, gdzie wyjdą z tego na biało i do tego utwierdza twardogłowych w tej sekcie.
Ja tam nie wiem, ale widzę że pięknie ugrali nas
#polityka #pis #bekazpisu
@Klopsztanga Przecież ja częśc z tego wam już jakiś czas temu mówiłem innymi słowami.
Dzięki proukraińskiej histerii tak was załatwili,że protestując zostaniecie "onucami" i "ruską agenturą", bo poza tymi co myślą racjonalnie nikt nie ogarnie o co tu chodzi - ruscy źli a o szczegółach nie ma co myśleć - wyjaśnią w telewizji beeeeeee beeeeeee beeeeee
Zaloguj się aby komentować
#polska #pis #bekazpisu
O co chodzi z tym całym tusk lex? Od dawna nie interesuje się polityka a przez szambo komentarzy ciezko sie przebić i tutaj i na poznańskim portalu. Gdzies tam na szybko widzialem, ze ustawa daje prawo do pełnej (no w 99% bo ksiądz to nie) lustracji osob osadzonych o kolaboracje z Ruskimi. Tak w zasadzie w czym problem? Łapią ziutka na gorącym, stawiają zarzuty i zaglądają w d⁎⁎e zeby znaleźć wszystko. Tak to ma wyglądać czy mam zle postrzeżenie na to? Pytam serio.

Tak w zasadzie w czym problem? Łapią ziutka na gorącym, stawiają zarzuty i zaglądają w d⁎⁎e zeby znaleźć wszystko. Tak to ma wyglądać czy mam zle postrzeżenie na to? Pytam serio.
@Shinek No nie do końca ponieważ:
2.Ocenia nie sąd tylko wybrana spośród polityków komisja - nie ma nawet parytetu dla poszczególnych partii więc może to być komisja składająca się w 100% z PiSowców.
3.Część "dowodów" ma być utajniona
https://businessinsider.com.pl/prawo/lex-tusk-kto-i-za-co-powinien-sie-bac-speckomisji/bp729k2
Zaloguj się aby komentować
Cześć, giniemy.
Z nieoficjalnych informacji z obozu władzy wynika, że prezydent skłania się do tego, by nie blokować powołania komisji do badania rosyjskich wpływów.
Mając do wyboru dwie drogi – trzymanie ustawy o komisji jako formy legislacyjnego straszaka na opozycję lub zrobienie kroku dalej i utworzenie komisji – PiS wybrał tę drugą. Tym samym kontrowersyjna regulacja trafiła na biurko prezydenta.
#polityka #bekazpisu #pis #prezydent #duda
Zaloguj się aby komentować
Może i inflacja doj*bała i tak już biednych Polaków, za to Polską rządzi stulejarz niepotrafiący samodzielnie zrobić zakupów. #polska #polityka #pis #bekazpisu #jebacpis
Zaloguj się aby komentować
Polacy to bardzo gościnny naród, ponownie wybiorą PiS żeby Ukraińcy czuli się jak u siebie. #ukraina #wojna #pis #polska #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Lex Tusk uchwalone przez Sejm. Los ustawy w rękach prezydenta
Sejm odrzucił weto Senatu do ustawy o powołaniu komisji do spraw wpływów rosyjskich, którą opozycja określa mianem lex Tusk. Zanim doszło do głosowania lider PO pojawił się na widowni sali posiedzeń Sejmu, czym wywołał poruszenie wśród posłów. Nowe prawo trafi teraz do prezydenta, którego werdykt nie jest oczywisty.
Dlaczego to jest ważne? Opozycja uważa, że celem komisji jest skazanie byłego premiera i szefa PO Donalda Tuska bez wyroku sądu. Komisja będzie mieć uprawnienia zarówno śledcze, czyli prokuratorskie, jak oskarżycielskie oraz sądownicze — finalnie może pozbawić daną osobę prawa do pełnienia funkcji publicznych, związanych z zarządzaniem środkami publicznymi, na nawet 10 lat.
#bekazpisu #pis #polityka #sejm
@atos Widzę, że TVP weszła za mocno. Proszę sobie doczytać w bardziej obiektywnych źródłach jak to z tym kontraktem z Gazpromem było i jaki rząd rozpoczął postępowanie które skończyło się nałożeniem na Gazprom kary. Uprzedzam - nie, nie był to rząd PIS. I pisząc "bardziej obiektywne źródła" bynajmniej nie chodzi mi o Wyborczą lub TVN.
PS Co to jest miliard złotych? Przecież tyle to PIS w cztery i pół miesiąca w TVP przepala.
Zaloguj się aby komentować
Obwinianie wszystkich Rosjan za wojnę i Putina to jak obwinianie wszystkich Polaków za PiS, a nawet jeszcze gorzej, bo tam faktycznie ich za mordę trzymają krótko, a u nas to dopiero na dobre wejdzie po najbliższych wyborach. Jest wiele sond ulicznych na których widać, że ogromna część społeczeństwa, w tym przede wszystkim młodzież nie popiera tego szaleństwa, część z nich z oczywistych powodów też boi się o tym mówić, natomiast retorykę i działania Putina popierają głównie ewidentni imbecyle i boomerstwo, czyli odpowiednik polskich wyborców PiS. #ukraina #wojna #rosja #pis #bekazpisu
Zwróćcie uwagę na to, jak "zaangażowana" politycznie jest większość ruskich trollów. Oni zawsze mają skrajne poglądy polityczne! Nie ważne! Za tymi, za tamtymi, przeciw tym, przeciw tamtym... W ogóle super fajne jest czytanie postów, gdzie "dyskutują" 3-4 trolle oczywiście o całkowicie różnych poglądach politycznych i każdy "próbuje pociągnąć" użytkowników w swoją stronę, a w ogóle nie chodzi o jakąkolwiek dyskusje, tylko o prowokację, napuszczanie, spamowanie... Dziel i rządź w czystej postaci.
Tu jest złoto: https://www.hejto.pl/wpis/moze-i-ukraina-i-tak-wypnie-sie-na-pisowcow-nawet-gdyby-wojna-zakonczyla-sie-ich od tego delikwenta i, co najmniej, dwóch jego kolegów z "firmy", a może nawet multikont.
Zaloguj się aby komentować
Wiem że spamuję ostatnio "Ekonomia i cała reszta" ale podjęli oni akurat temat numerek jeden (a raczej wskaźnik numer jeden) który kuleje w Polsce. To jest udział płac pracowników w PKB. Jesteśmy czwarci od końca w Europie.
Ten wskaźnik jest też najlepiej oddającym różnicę między prawicą a lewicą wskaźnikiem ekonomicznym. Lewica chce żeby udział płac wynosił jak najwięcej, prawica jak najmniej (to decyduje o rozwarstwieniu, klasowości).
Jesteśmy jednym z najbardziej prawicowych (kapitalistycznych) krajów w Europie (z zyskami kapitału w stosunku do płac pracowników). Gorzej wypada np. Irlandia, na której propagandowo swoje postulaty chciał przeforsować radykalny prawicowiec Tusk (bardziej prawicowy niż PiS), gdzie zamiast być czwartym od końca to za PO bylibyśmy np. drudzy od końca, z jeszcze większym wyzyskiem.
Udział płac pracowników w PKB zwiększają związki zawodowe, socjal oraz ogólnie prawodastwo (np. płaca minimalna...).
Ciekawe jest że od wprowadzenia 500+ nie tylko udział w PKB wyraźnie wzrastał, bezrobocie było niskie, a inflacja nie wzrosła. Dopiero po masowym rozdawnictwie dla przedsiębiorców przy pandemii inflacja wystrzeliła (spowodowane też niższą produkcją nawet w skali świata), udział płac zmalał (najwięcej skorzystali na tym rozdawnictwie ci którzy bezpośrednio otrzymywali hajs oraz ci którzy bezpośrednio podnoszą nam ceny) natomiast bezrobocie nie wzrosło.
PiS jak na prawicę przystało, nie zdobył się na podatkowanie burżujów nawet w czasie kryzysu. Zamiast tego zaserwował nam raczej prawackie rozwiązania jak np. podnoszenie stóp procentowych (wyższe raty kredytów i zyski bankierów), obniżanie realnej wartości 500+ przez inflację (zmniejszenie siły negocjacyjnej pracowników) itd. Chociaż wzorem prawicowości PiS nie był. Może być jeszcze gorzej niż to co robi PiS. Najgorsze że opozycją dla PiS są właśnie ci jeszcze gorsi. Taką mamy "alternatywę". To jest Polska.
https://youtu.be/OV75ad4L3eI?t=132
#antykapitalizm #lewica #prawica #ekonomia #polityka #pis #platformaobywatelska #koalicjaobywatelska #polityka
Zgadzam się, zwłaszcza w kontekście covidowego rozdawnictwa, tak naprawdę prawie każdy przedsiębiorca mógł zyskac zyskać 11 tys, wystarczyło np zmienić terminy fakturowania by wykazać stratę w danym miesiącu rok do roku. To prawie 2 lata pobierania 500+ a to tylko najprostsze z czego można było skorzystać, u niektórych ta pomoc szła w setkach tysięcy.
Najgłupsza rzeczą w którą wierzą libki/kuce to jest teoria skapywania według której jeżeli przedsiębiorca będzie miał więcej w kieszeni (np mniejsze podatki) to podzieli się tym z pracownikiem, jest to tak samo utopijne jak działajacy komunizm w skali państwa. Przedsiębiorca zawsze zapłaci najmniej jak to jest możliwe i nie mam nic przeciwko temu bo jest to zgodne z ludzką naturą.
Tak naprawdę żadna partia, nawet lewica nie planuje opodatkować najbogatszych. Lewica opublikowała kiedyś kalkulator wynagrodzeń który rownał wszystkich pracowników w dół. Tymczasem to nie wynagrodzenia - opodatkowanie pracowników jest problemem tylko różnicą pomiędzy opodatkowaniem pracowników a najbogatszych. Pracownik płaci 60 procent podatków, Przedsiębiorca większy niż warzywniak prowadzi działalność w formie spółki i płaci max 20 parę procent o ile nie jest kreatywny, Rentier płaci 8,5 procent , ktoś kto żyje z dywidend 19 procent. I to na tej grupie powinna skupić się lewica by ponosili oni wkład wspołmierny do korzystania/możliwości korzystania z funkcjonowania państwa.
O osobach korzystających z opieki społecznej mówi się że są pasożytami ale czy pasożytem nie jest:
Rentier który płaci 8,5 proc podatku który w przypadku raka zarejestruje się do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego zapłaci kilka stów i skorzysta z bardzo drogich świadczeń.
Przedsiębiorca w formie społki który jest zatrudniony na 1/168 etatu (resztę wyciąga jako dywidenda) i dzięki temu może ubiegać się o rentę/emeryturę minimalna
Nigdy nie słyszałem by ktoś o takich osobach chociaż wspomniał.
Zaloguj się aby komentować
Może i w Polsce robiąc za minimalną i wynajmując mieszkanie nie stać cię na papier toaletowy, za to i tak nie masz czym srać, bo nie stać cię na jedzenie. #inflacja #polska #pis #bekazpisu #jebacpis #pisowskimir
Zaloguj się aby komentować
Rosji niewątpliwie zależy na zniszczeniu/osłabieniu Polski, a kto/co jest obecnie najpoważniejszym, realnym zagrożeniem dla Polski? Rządy Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego głosowanie na PiS to jeden z najcięższych grzechów onucyzmu, jaki można popełnić. #ukraina #wojna #rosja #polska #bekazpisu #jebacpis #polityka #pis
Zaloguj się aby komentować
Może i Ukraina i tak wypnie się na pisowców nawet gdyby wojna zakończyła się ich pełnym zwycięstwem, za to PiS i tak zniszczy Polskę bez udziału Rosji. #ukraina #wojna #rosja #polska #polityka #pis #jebacpis #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Kacapy wystrzeliły w Polskę rakietę, która pół kraju przeleciała i wylądowała, a pisiory starały się to zatuszować, jawna kolaboracja i onucowska agentura, dążąca za pomocą różnych metod (w tym gospodarczych) do unicestwienia Polski. Głosuję na PiS = wspieram Rosję w jej dążeniach. #ukraina #wojna #rosja #polska #polityka #pis #jebacpis #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Boję się, że gdy Ukraińcy dostaną prawa wyborcze w Polsce, to ze względu na fakt, iż większość z nich ma wschodnią mentalność i są przyzwyczajeni do wschodniego stylu rządzenia, będą oni przez to wybierać PiS.
#ukraina #pis #bekazpisu #jebacpis #polska #polityka
Zaloguj się aby komentować
Czyli #ukraina zdołała już zatrzymać setki tysięcy ludzi, tysiące czołgów, zestrzeliwuje Kindżały itd, natomiast #polska mając #dobryrzadnatrudneczasy nie potrafi zestrzelić gównorakiety, która przeleciała pół Polski kilka dni czy tygodni po tym, jak inna rakieta zabiła w Polsce ludzi, a pismeny starały się to ukryć? PiSowski mir jest największym zagrożeniem dla Polski. #pis #bekazpisu #jebacpis #rosja #wojna #polityka
Zaloguj się aby komentować
Beka z ruskich chwalących się futrami/różnego typu artykułami spożywczymi otrzymywanymi jako rekompensata po utracie ojca/męża/syna (o ile to w ogóle prawda), widać że to ta sama mentalność, co pisowcy robiący sobie dzieci dla pincetplus (czyli za siatkę zakupów w Biedronce, ewentualnie w ich przypadku często za wagon fajek, litr wódy i skrzynkę harnasia), albo emerytowane boomerstwo cieszące się, że dostanie 14x2000 zamiast 2333x12, gdzie te ich czynaski i czternaski powodują, że ich 14x2000 nie jest warte nawet 12x2000 sprzed kilku lat. #rosja #pis #bekazpisu #polska #polityka #boomerstwo #wykopki #wojna
Zaloguj się aby komentować
Generalnie Polskę za czasów PiS, a zwłaszcza od rozpoczęcia się wojny na Ukrainie, nazywa się "państwem zachodnim", podczas gdy w rzeczywistości zbrodnicza ideologia pisioryzmu przypomina bardziej odłam ruskiego miru. #wojna #rosja #ukraina #pis #bekazpisu #jebacpis #polityka #polska
@Krzysztof_Listonosz Traktuje ona w niewolniczy, a więc zbrodniczy, sposób (popychając często do samobójstwa, odbierając możliwość godnego życia, gwarantując biedę) miliony ludzi, zwłaszcza młodych, bezdzietnych Polaków oraz prowadzących małą działalność typu jdg. Życie w Polsce przypomina dla wielu obóz pracy, gdzie muszą oni tyrać na PiS i beneficjentów programów PiS, w zamian dostając zero szans na przyszłość, na jakiekolwiek pozytywne zmiany. W dodatku, głosowanie na PiS to onucyzm i jest na rękę Rosji, bo gwarantuje to zniszczenie Polski bez jednego wystrzału (nie licząc rakiet w Przewodowe i pod Bydgoszczą).
Zaloguj się aby komentować
Rządy PiSu są tak udane, że gdyby nie oni, to żadnego łosiemset plus by nie było! Panie, a za peło Niemce ziemię wykupowali panie! #pis #polska #polityka #wybory #bekazpisu #jebacpis #boomerzy #wykopki
Zaloguj się aby komentować
#polska #rosja #bekazpisu #jebacpis #boomerzy #bekazfajnowykopkow #pis #polityka
Polacy: Ależ zacofanie i bieda umysłowa w tej Rosji, jak oni tam mogą popierać Putina?
Też Polacy:

Zaloguj się aby komentować