Jestem ciekaw jak Kaweco się sprawdzi na ciemnym papierze 🤔 #piorawieczne #atrament

Jestem ciekaw jak Kaweco się sprawdzi na ciemnym papierze 🤔 #piorawieczne #atrament

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj szybkie #manacieopowiesci w wersjach dwóch: Jednej klasycznej i jednej z dedykacją dla @fonfi
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Atrament Wearingeul - Literatura Światowa w odcieniu Hrabia Monte Christo #piorawieczne #atrament #hrabiamontechristo





Zaloguj się aby komentować
Czy kupiłem też pingwinowo-focze znaczniki do #kżots ?
Być może XD
#manacieopowiesci #piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
A kto to tak opierdolił cały atramentownik manatami? No pewnie ja XD
#manacieopowiesci #piorawieczne






Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry się z Państwem,
Jakby kogoś to interesowało, to na Zalando Lounge właśnie jest promka na Lamy i (ha tfu!) Moleskine.
https://www.zalando-lounge.pl/campaigns/ZZO3QYN
#piorawieczne

Zaloguj się aby komentować
Chciałbym tylko powiedzieć, że w tym tygodniu trzykrotnie padło pytanie o wybór atramentu.
Piękna społeczność, piękni ludzie, dumny z was jestem
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
@ZohanTSW tak że tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W iście Dziwenowym stylu bym powiedział XD
#manacieopowiesci #piorawieczne #perypetiedziwena


Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, Dziś przychodzę z nietypowym pytaniem. Mam notatnik z granatowymi stronami, jaki atrament będzie na nich widoczny? Jest to w ogóle do zrobienia piórem wiecznym?
Kupiłem złotego Ferrisa z brokatem, ale to nie to i ledwo go widać ;) #piorawieczne #kiciochpyta #pytanie
@WujekAlien Takie coś jeszcze znalazłem:
https://calligraphers.eu/pl/tusze-i-atramenty/1117-atrament-dekoracyjny-j-herbin-bialy.html
EDIT: Ale jak czytam w innych miejscach to chyba jest jednak tusz.
Zaloguj się aby komentować
Miało już nie być w tym tygodniu, ale to bezdomne takie, bezbutelkowe
Kaweco Palm Green
Dostałem razem z żarówiastym Classic Sportem w nabojach. Butelka normalnie wygląda pic rel 2, czyli klasyczny słoiczek Kaweco w kwadracie
Przelałem sobie z nabojów do małej butelki, bo musiałem zalać Parkera Vectora, a tam, jak wiadomo, takie naboje nie pasują XD
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś: Jacques Herbin Diablo Menthe
Bardzo agresywny, ostry, żywy cyjan(?). Kolejna miłość od pierwszego wejrzenia, kolejna zjebana fiolka J.H.
Co najgorsze - osamotniona. Cały czas czeka na swoje pióro. Ale już nie długo.
Tyle ode mnie!
PS. Czy ja mam zrobić coś takiego też wstecz? Bo atramentów się trochę przewinęło
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Bry.
Zaś mi się zaspało.
#bry #dziendobry #heheszki #gownowpis #piorawieczne

Zaloguj się aby komentować
Moje uszanowanie się z państwem. Nie bez powodu pytałem.
Jacques Herbin Poussiere De Lune, 30ml.
Czyta się tak śmiesznie, jak się domyślacie, że się czyta. Na nasze to będzie "księżycowy pył" podobno, ale shimmeru brak.
Typowa fiolka J.Herbina, typowo ch⁎⁎⁎wa, jak ktoś używa tłoczkowych albo Vaców to zalecam trzymać się jak najdalej. Płaskie, szerokie, nie ma jak tankować. Ja na szczęście strzykawka i nabój, więc bez problemu i nie muszę się ograniczać.
Zwłaszcza, że kosztuje 3 dychy za fiolkę, a kolor jest obłędny
Tyle ode mnie!
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
Pytanie do Piórwysynów i Piórwycórek z #piorawieczne
Atramenty w osobnych wpisach, czy przy okazji recenzji piór, np w komentarzu?
Bo staram się mieć 1 do 1, więc to się pokrywa mniej więcej

Zaloguj się aby komentować
Wiele wam nie powiem. Ale coś wam powiem
#piorawieczne #perypetiemanata


Zaloguj się aby komentować
Hej Piórniki z tagu #piorawieczne , które strony odnośnie nauki pisania piórem polecacie? Ew. arkusze do wydruku mile widziane, jesli takowe istnieją, ew. Ktorych youtuberow ofladac w tej kwestii co by w biurze raz na jakis czas odciagnac oczy od ekranu i coś popisać/poćwiczyć. #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Z pozostałych ciekawostek:
Czy ktoś z #piorawieczne planuje wymieniać okulary w najbliższym czasie? Bo MomtBlanc ma pewne propozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
K⁎⁎wa stalówkowe okulary, no nie wymyśliłbym tego XD
Tak. Drogie w c⁎⁎j.




Zaloguj się aby komentować
Esterbrook Niblet Tortoise i kilka pasujących do niego atramentów
Zajebane z reddita, bo estetyczne. Ale @Wrzoo kiedyś tak swojego wrzooci, zobaczycie
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry wieczór się z Państwem.
Ze stadionu Hejto.pl witają się z Państwem Manat Piórowski i Fonfi Wąsowski. Zanim mi się w życiu spierdoliło, to powiedziałem @fonfi że dostanie jeszcze jedną encyklopedię do publikacji, a manat słowa dotrzymuje.
Jak jesteście zdziwieni autorem wpisu, to nie jesteście sami. Dla niego też to jest niespodzianka.
W jak Waterman
Watermana znają wszyscy, a jak nie wszyscy, to prawie wszyscy. Jak ktoś ma rodzinę, w której pisało się “markowym” piórem, to z reguły są to albo Watermany, albo Parkery, albo, dużo, dużo rzadziej, Pelikany. Chyba że jakieś banany mamy na sali, to jeszcze Montblanc...
Dzień dobry wieczór się z Państwem,
Niewiele się ostatnio dzieje w naszej "piórwysyńskiej" społeczności, więc czas coś z tym zrobić. Wymyśliłem sobie, że połączę przyjemne z pożytecznym. Przyjemne, bo zakupiłem i pobawiłem się (i jeszcze chwilę się pobawię) nowym piórem, o którym za chwilę, a pożyteczne bo za pomocą tego pióra postanowiłem stuningować nasz #hejtozeszyt. Ale po kolei.
Wiem, że nie każdy na co dzień pisze piórem. Pewnie są nawet wśród nas tacy, którzy nigdy nie mieli pióra w ręku. Innym WYDAJE SIĘ, że im to nie odpowiada, a jeszcze inni wahają się, albo po prostu nie wiedzą jaki model wybrać na to pierwsze. Dlatego przy okazji naszego podróżującego zeszytu chciałbym dać Wam możliwość spróbowania. Bo co innego czytać, oglądać, słuchać rad @Rozpierpapierduchacza, czy podniet @fonfiego, a co innego wziąć do ręki, poczuć, polizać (no dobra, z tym polizaniem to może jednak nie) i spróbować coś napisać. Na przykład w hejtozeszycie.
Dlatego od dzisiaj #hejtozeszyt będzie wędrował razem z piórem. Japońskim piórem Pilot MR z serii Animal w malowaniu "Leopard". Do kompletu zaopatrzyłem zeszyt w zapas nabojów KAWECO w moim ulubionym kolorze Midnight Blue.
Dlaczego akurat to pióro? Dłuższą chwilę zastanawiałem się nad wyborem. Ba! - konsultowałem się nawet z naszym nadwornym specjalistą, kolegą @Rozpierpapierduchacz. I wbrew jego pierwszym typom, finalnie wybrałem właśnie Pilota MR. Z kilku powodów.
Chciałem, żeby nie było to pióro z najniższej, najtańszej półki. I nie chodzi o to, że takie pióra są złe. Wręcz przeciwnie, pewnie kolega wskaże kilka, które za połowę ceny MRa są od niego (subtelnie) lepsze. Problem z tanimi piórami jest jednak taki, że - nawet jeśli nie są - to wyglądają, no... tandetnie. Dlatego wybrałem kolejną półkę, gdzie pióra są wykonane z lepszych materiałów i obcowanie z nimi jest zdecydowanie dużo przyjemniejszym doświadczeniem.
Przyjemna i gładka stalówka. Tu akurat bardzo cenna okazała się uwaga @Rozpierpapierduchacza, że Pilot w rozmiarze "M" będzie cienki jak takie Parkery, czy Pelikany "F". A przy tym M-ka powinna mieć dużo gładszy feedback, przez co nie będzie nieprzyjemnego (chociaż ja akurat lubię, albo przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało) efektu skrobania. I na tyle na ile zdążyłem się już pobawić, to chyba faktycznie jest to strzał w dziesiątkę.
Uniwersalność. Do Pilota pasują najbardziej standardowe naboje - tzw. "international", czyli można w nie wsadzić wkłady Pelikan, Kaweco, Faber-Castell, etc.
No i najważniejsze - pióro musiało być dostępne "od ręki" w moim ulubionym sklepie, który mam po drodze. Co zdecydowanie zawęziło opcje.
Powyższe punkty w zasadzie wyczerpują zagadnienia "recenzji", ale dorzucę jeszcze swoje subiektywne odczucia.
Pilot MR jest wykonany z metalu (aluminium), przez co "czuć" go w ręku. Fajnie leży, wygodnie się pisze. Nie leje, nie skrobie, przyjemnie płynie. Sekcja też jest dość wygodna. Korpus ma ładną linię, ozdobiony "leopardzim" wzorkiem i zakończony metalowym pierścieniem, na którym skuwka fajnie i pewnie zatrzaskuje się z przyjemnym "klikiem". Raczej nie ma ryzyka, że pióro się samo otworzy. Stalówka dość prosta, ale zgrabna, z delikatnymi zdobieniami. Jedyne co mi się nie bardzo podoba, to spływak w kolorze szarym. Jakoś czarne wyglądają "porządniej".
#hejtozeszyt dostał jeszcze kieszonkę na pierdoły, w której obecnie są naboje KAWECO, ale będzie można dorzucać inne szpargały.
AHA. Grawer. Grawer to jest zabezpieczenie, na wypadek gdyby w losowaniu wygrał @Rozpierpapierduchacz i stwierdził, że akurat takiego Pilota mu w kolekcji brakuje...
EDIT:
Kurcze, zapomniałem o najważniejszym.
Chciałbym, żeby każdy kto wpisze się do zeszytu za pomocą pióra (bo nie każdy musi chcieć) napisał kilka słów "jak było" pod tagiem #piorawieczne. Taka mini recenzja z własnymi, subtelnymi wrażeniami. Liczę na Was!
#piorawieczne #hejtozeszyt





Zaloguj się aby komentować