Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jako, że mamy piątek prezentuję dziś naczynie do czerpania i nalewania wina, ze zbiorów Metropolitan Museum of Arts w Nowym Jorku.
Dzbanek taki nazywany jest oinoche, ten egzemplarz jest szklany, ale były też takie wykonane z metali. Czerpało się z nich wino z większego naczynia, a następnie rozlewało biesiadnikom.
Oinoche ma 18,1 cm wysokości i 8,6 cm średnicy w najszerszym miejscu. Powstał w anonimowej rzymskiej hucie szkła, gdzieś na przełomie wieków. Przetrwał do Naszych czasów praktycznie nietknięty, nie licząc drobnych ubytków na uchwycie.
Tym krótkim wpisem zaczynamy aktywność społeczności "Starożytny Rzym". Poprzedni wpis gościnnie jeszcze wystąpił w społeczności "Historia". Będę (a w przyszłości mam nadzieję, że będziemy) udostępniać tu zabytki, ciekawostki itp. związane z Rzymianami.
Na Bachusa! Wychylcie i Wy dzisiaj jednego za pomyślność przedsięwzięcia. Może być wino

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ile można siedzieć w serwerowni. Czas na relaks. Czas na #hejtopiwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Już po drugiej kawie. Wypiłbym 3 ale obawiam się że pikawa nie wytrzyma @pimenista ogólnie chyba przesadzam z ilością, bo ja pije codziennie rano dwie potężne szklany takiego czarnego murzyna ( ͡° ͜ʖ ͡°) szklanka 250 ml co łącznie daje pół litra kawy
( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem czy bezpieczne to dla wątroby czy innej trzustki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pheno
Zaloguj się aby komentować
Dziwne te książęce IPA.
Zaloguj się aby komentować
Jakiś tomek degustował kiedyś te tanie piwa jak vip czy inny kustosz czy fox? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jaki to ma smak w ogóle i jakość smaku czy szczochy? xD
@pimenista
@gimnazjumqqq
@miqood
Zaloguj się aby komentować
Kurde, 80 minut opóźnienia. Świetnie rozpoczęty kawalerski xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj była piękna pogoda u mnie, a dziś deszcz xD
Mimo wszystko mam nadzieję, że piękna pogoda wróci, a na ten czas polecam gorąco hiszpańską sangrię, którą łatwo można zrobić w domu
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tak tylko przypominam, że za godzinę spotykamy się na otwarciu Copacabana Nightclub! Niestety, barista jak dotąd się nie pojawił, więc alkohol we własnym zakresie
https://www.hejto.pl/wpis/czesc-dopoki-hejto-nie-wprowadza-voice-roomow-do-spolecznosci-zapraszam-na-disco
Zaloguj się aby komentować
Ależ wypiłem smaczne i nietypowe piwko - LUBERJACK stout. Polecam każdemu.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No Tomki zazwyczaj nie piję smakowych piw ale dzisiaj robię wyjątek, no i pierwsze #pijzhejto

Zaloguj się aby komentować
Czołem Hejto!
Ja zaczynam weekendzik więc na dobry początek mała lampka tajskiej nalewki.
Ktoś chętny by poznać skład?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować