Zaloguj się aby komentować
Wielka Woda, 2022, Netflix
Nie spodziewałam się tak dobrej polskiej produkcji po Netflixie. Ostatnio coraz częściej wypuszczają seriale z kategorii guilty-pleasure. Trzeba pamiętać, nie jest to serial dokumentalny. Wydarzenia z powodzi w 1997 r. są tylko punktem wyjścia do stworzenia historii a bohaterowie są postaciami fikcyjnymi. W czasie katastrofy byłam siedmiolatką z Podlasia, więc nie mam zbyt dużego przełożenia na faktyczne zdarzenia. Może przez brak wychwycenia nieścisłości wciągnęłam się w ten serial - obejrzałam go w dwa wieczory, ale gdyby rano nie trzeba było wstać do pracy siedziałabym do końca.
Przede wszystkim zachwycają odtworzone z prawdziwym pietyzmem lata 90. Twórcy zadbali o najmniejsze szczegóły. Znalazł się nawet CPN, chociaż nie wiem czy wybudowany czy odtworzony cyfrowo ze zdjęć archiwalnych. Świetna gra aktorska (genialna rola Agnieszki Żulewskiej), wciągająca historia (tylko raz poczułam lekki krindż z powodu przesadnego dramatyzmu), dobre dialogi, duża dawka polskiego humoru. Serial nie amerykanizowany na siłę. Polecam obejrzenie napisów końcowych w całości.
@Arroyo no z tego średniego pokolenia to tak, Adamczyk, Kot, Dorociński to aktorzy którzy od dawna zasługują na wielką hollywódzką karierę. Na razie tylko Adamczykowi się udaje (Hawkeye z MCU, Night sky w PrimeVideo i świetny For all mankind od Apple). Szczególnie ostatni serial jest godny polecenia, absolutnie fantastyczna alternatywna historia o podboju kosmosu.
@Bezkres to może daj mu szansę - ja osobiście wolę zostać przy oryginalnych wikingach, żeby się nie rozczarować... no i jednak wolę mimo wszystko aktorstwo Travisa Fimmela.
Zaloguj się aby komentować
Pojawil się netfliksowy serial o Powodzi Tysiąclecia czekałem w tym roku jak na mało co, bo nie ma chyba bardziej mitologizowanego momentu z ostatniego ćwierćwiecza, jeśli spytamy kogoś o jakąś powódź. Nie było chyba duzżo w polskim kinie filmow katastroficznych, przynajmniej nie kojarze dobrych.
/Powódź Tysiąclecia, Wrocław, 1997
fot.: Leszek Wróblewski, źródło: PAP Archiwalny

@skowyrny
To chyba tak zwany "survivors bias". Tych co się kompromitowali przed kamerą się wycięło i tyle. Obecnie to widzisz, bo media lubią takie coś zostawić. To nie że ludzie są gorsi, to media są gorsze. Tak samo jak masz w USA z Florida Menem. To nie jest tak, że mieszkańcy Miami są wyraźnie głupsi niż w reszcie stanów, tylko tam jest inne prawo dotyczące relacjonowania takich incydentów
@Ragnarokk No nie wiem, dyskutowałbym. Jak dla mnie to po erze BigBrothera wszyscy zaczęli pajacować do kamery i co drugi chciał być jak celebryta. Tacy ludzie zaczęli zdobywać społeczny poklask. W latach 90 kamera to było coś świętego, coś ważnego. Każdy chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony, nie przynieść wstydu najbliższym, bo to zazwyczaj szło w szeroki eter. Jak ktoś powiedział 'k⁎⁎wa' publicznie, to się miesiącami u księdza spowiadał. Generalnie cała telewizja była nacechowana albo rzetelnością i czystym przekazem albo ukierunkowaniem na sztukę i kulturę - wystarczy pooglądać stare nagrania, pełno tego jest. Ponadto miliony Polaków jak miało te dwa kanały w telewizji, to z braku laku mieli też sporo książek w domach. Rodzice mocno pilnowali by dzieciaki się uczyły, a jak ktoś dostał pałę to był wstyd na całą okolicę, szlabany i strach że 'będziesz kopał rowy' albo 'nie znajdziesz sobie dobrego męża'... Inaczej było...
Najlepsza w tym temacie jest chyba debata publiczna gdzie Lis wygłosił swoje słowa o głupich widzach. Jak zachód wszedł do nas z kopa, to przestała się liczyć misja publiczna a zaczęły liczyć wyświetlenia, sensacje i pogoń za hajsem. Telewizja musiała radykalnie obniżyć standardy bo w którymś momencie była już zbyt ambitna jak na ogół społeczeństwa, a komercyjne stacje miały beznadziejne zarobki... No i zobacz co się dzieje dzisiaj. Wszędzie. Nawet tu w tym miejscu, z jakichś powodów uciekliśmy na hejto...
@skowyrny no ja bym sie tu nie zgodzil ze to telewizja dostosowala sie do odbiorcow. nie. telewizja, tak jak partie polityczne, tworzy wlasna grupe docelowa. to dziala w odwrotna strone. na zachodzie ktos wymyslil debilne programy, a u nas zaczeli to kopiowac, a ludzie sila rozpedu oglądali, bo nic innego nie bylo, i sami zglupieli. wystarczy przypomniec sobie jak wygladalo diskawery 20 lat temu a jak dzisiaj.
Zaloguj się aby komentować
@walus002 Odwrotnie, do całego pierwszego sezonu Wiedźmina był zaangażowany choreograf walk z GoT oprócz tej z Blaviken (https://wegotthiscovered.com/tv/netflixs-witcher-surprising-game-thrones-connection/ ).
Zaloguj się aby komentować
Te anime jest za⁎⁎⁎⁎ste! Wreszcie coś ten netflix wyprodukował sensownego, co da się normalnie oglądać! Albo robią gówno, albo konkret! Polecam bo jest co oglądać!
Zaloguj się aby komentować
Całkiem zacne anime wylądowało ostatnio na #netflix - Bastard!! Heavy Metal, Dark Fantasy.
Anime ma kategorie wiekową 18+. Generalnie w dużym skrócie - krew, flaki, heroiczny protagonista o dość nietypowym podejściu do życia i ratowania świata, cycki, więcej cycków, czary, magia i takie tam. W sumie jest to odświeżona wersja anime z lat '90.
Całkiem przyjemnie się oglądało. Nawet nie zauważyłem, kiedy skończył się pierwszy sezon (13 odcinków). Także,,,
...polecam i pozdrawiam,
John
Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=_Iqc-dG8peA
Zaloguj się aby komentować
Netflix planuje zarabiać na udostępnianiu swojego konta osobom spoza gospodarstwa domowego.
https://about.netflix.com/en/news/paying-to-share-netflix-outside-your-household
Zaloguj się aby komentować
Jak to jest, że Netflix jak się za coś zabierze, to albo to spierdoli, albo wyjdzie z tego prawdziwy masterpiece? Może chodzi o materiały źródłowe? Ciężko spierdolić serię na podstawie gry, która nie ma nawet szczątkowej fabuły
Właśnie kończę drugi sezon. I tak, jest kozak!
W mojej opinii - jedna z lepszych animacji na tym gówno portalu ze słabymi filmami.
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio bardzo wciągnąłem się w serial The Office - najlepsze są te momenty kiedy pojawia się scena którą znam z któregoś z memów

Zaloguj się aby komentować
Cześć dziewczyny! Poświęciłem się dla dobra ogółu i mogę polecić Cowboy Bepop od Netflixa
Zaloguj się aby komentować
Sprzątaczka jest obecnie najchętniej oglądanym mini serialem Netflixa. Właśnie pobiła rekord Gambitu Królowej.
https://www.geekweb.pl/rozrywka/item/2383-sprzataczka-serial-netflix
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Właśnie obejrzałem 3. odcinek nowego serialu na netflixie...
I powiem tak - o k***a xD To jest za⁎⁎⁎⁎ste! Tylko te pegi 7+ takie trochę naciągane, bo w życiu jeża bym tego dziecku nie puścił. Ale jak lubicie takie klimaty trochę Tima Burtona, to obczajcie sobie ten trailer xD
Zaloguj się aby komentować
Zazwyczaj numery telefonów, które są podawane w filmach czy serialach są fałszywe i dodzwonienie się na nie nie jest możliwe. Czasem jednak ktoś popełnia błąd i zamieszcza w produkcji numer telefonu, kóry na co dzień używany jest przez jakieś osoby prywatne czy firmę. A potem film czy serial staje sie hitem i właściciel feralnego numeru ma spory problem.
https://www.geekweb.pl/rozrywka/item/2348-squid-game-prawdziwy-numer-telefonu-podany-w-serialu
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Damn it. Miałem iść wcześniej spać. Ale jak tu spać, jak można obejrzeć cały sezon Final Space?!

Zaloguj się aby komentować
6 sezon Lucyfera za mną. Gdyby urwać problemy miłosne (lesbijskich) par i BLM, to z 10 odcinków dałoby się zrobić 4. Ale te 4 to już konkretne. Zakończenie ckliwe, miłosne, romantico, etc. - ale nie jestem zawiedziony. Poza pierwszymi odcinkami sezonu, co w ogóle są z d⁎⁎y, bo cały sens pojawia się w drugiej połowie sezonu, więc pierwsza połowa (walcząca ku chwale BLM i LGBT) jest całkowicie zbędna i nie wniosła NIC do fabuły.
[SPOILER]
Pierwsza część to problemy związku Maze i Ewy (tutaj jeszcze ok, gdyby nie pojawienie się Adama i straszne poniewieranie kobiet przez mężczyzn, w ogóle seksizm i jak straszno), potem brutalność białej policji (Amenadiel, czarnoskóry anioł, zostaje gliną i przekonuje się o brutalności policji), a dopiero od połowy konkret (ciągłość fabularna), czyli czemu się skończyło tak, a nie inaczej. Serio, pierwsza połowa to dosłownie znane z anime fillery... Wciśnięte na siłę i nie wnoszące nic, nawet emocji.
@otlet Fakt, do fabuły ostatniego sezonu można się przyczepić w wielu miejscach, jest tam sporo do poprawy, wkurza mnie praktycznie pominięcie postaci Trixie, część tego, jak zareagowała Ella, samo zakończenie (w ogóle ten patent z pętlą czasową... Ech). Ale ogólnie bawiłam się dobrze oglądając to.
Jeśli chcecie zobaczyć na siłę wpieprzone wątki LGBTQ, to zdecydowanie bardziej można by się czepić części tych obecnych w serialu Ragnarok.
( @hejto ugh ten limit znaków w komentarzach jest perfidny, zwłaszcza że nie wiadomo ile nam zostało :()
@Nebthtet co do limitu - zgadzam się
A to, że Ella pominięta, Trixie była RAZ na cały wątek Dan'a, zakończenie ujdzie w tłumie, gdyż zakończenie tutaj jest trudne do zrobienia dobrze - taka fabuła, że trudno znaleźć inny pomysł w sumie, by zakończyć historię nieśmiertelnych
I fakt, bawić się bawiłem też fajnie.
@otlet Ragnaroka obejrzyj sobie chociaż kilka odcinków, ja obejrzałam oba sezony i powiem, że nie uważam tego za czas stracony. Ale bardziej pozycja "leci w tle, a ja w międzyczasie farmię coś w Diablo / robię obiad / etc".
O Trixie nie chodzi mi tylko w kontekście Dana. Bardziej o relację z Luckiem.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Netflix ma plany, aby zwiekszyc swój wpływ kulturowy. Chce to osiągnąc wprowadzając więcej swoich nowych produkcji do kin.
https://www.geekweb.pl/rozrywka/item/2248-netflix-chce-wiecej-kinowych-premier
Zaloguj się aby komentować