Zdjęcie w tle
pukpuk

pukpuk

Osobistość
 • 349wpisy
 • 370komentarzy
23 lutego 1981 roku Kazik podpisał kontrakt z zawodową drużyną piłkarską San Diego Sockers (za 35 tysięcy dolarów). 
To był początek nowej drogi, ale jednocześnie koniec wielkiej kariery. Od tej pory przez ponad pięć lat mierzył się z amerykańskimi nastolatkami i podstarzałymi piłkarzami z Europy, którzy tak jak on w Stanach Zjednoczonych kończyli swoje kariery lub przebywali tu, by zarobić podczas wakacji. Nadal był gwiazdą, w swoim czasie najbardziej utytułowanym piłkarzem na kontynencie amerykańskim, choć przed nim grali tam Pele, Beckenbauer, Cruyff, Eusebio, Muller i inni. 
Uchodził za Wielkiego Mistrza, znanego na Starym Kontynencie, a Ameryka miała zawsze kompleks Europy i ceniła wszystko, co z niej pochodziło. Deyna reprezentował kunszt rzadko spotykany. Był konstruktorem i egzekutorem. Grał w North American Soccer League (rozgrywki na normalnych boiskach) i w Major Indoor Soccer League (rozgrywki halowe). Przez pierwsze dwa lata około dziewięćdziesięciu meczów rocznie, czyli mniej więcej dwa razy w tygodniu. 
Ustanowił wciąż obowiązujący (bo NASL już nie istnieje) rekord. 12 sierpnia 1983 roku, występując w San Diego przeciw Tampa Bay Rowdies, zdobył miano najbardziej produktywnego piłkarza ligi. Strzelił cztery bramki, a pięć kolejnych padło z jego podań. Dało mu to 13 punktów w specyficznej, przypominającej hokejową, klasyfikacji, dzięki czemu pobił o jeden punkt rekord Giorgio Chinaglii z Cosmosu N.Y. Sockersi wygrali 9:1! 
Znalazł się w jedenastce najlepszych piłkarzy sezonu 1983/84, mając w niej za partnera między innymi Stanisława Terleckiego, wówczas piłkarza Cosmosu i San Jose Earthquakes. Na otwartych boiskach z naturalną i sztuczną trawą grał do końca 1984 roku, nie rezygnując przy tym z sezonu indoor. Później, aż do połowy 1987 grał w piłkę w halach, walcząc o mistrzostwo MISL. 
Telegram gratulacyjny przysłał mu prezydent Ronald Reagan, a reżyser John Houston zaangażował go do filmu "Victory". U boku Pelego, Bobby'ego Moore'a, Osvaldo Ardilesa, Paula van Himsta oraz aktorów Maxa von Sydowa, Sylvestra Stallone i Michaela Caine Deyna zagrał rolę polskiego żołnierza, więźnia stalagu, członka międzynarodowej drużyny piłkarskiej, ogrywającej Niemców podczas okupacji w Paryżu. 
Jego zespół aż pięciokrotnie (najwięcej razy w USA) zdobywał tytuł, a on trzy razy - w latach 1983, 1985 i 1986 do tego się przyczynił.
Ostatni prawdziwie zawodowy mecz o punkty rozegrał 31 maja 1987 roku w Western Division Finals, przeciwko drużynie Tacoma Stars i tę datę należy uznać za oficjalne zakończenie kariery. Miał wtedy już prawie czterdzieści lat.
Źródło: „Deyna” - Stefan Szczeplek #sport #deyba #pilkanozna
e868bbbb-47ae-4d24-b67b-2816de4ecc89
Tervaskanto

@pukpuk szkoda że dopiero po 30stce mógł wyjechać grać na zachód, gdyby nie to to pewnie byłby światową gwiazdą

Zaloguj się aby komentować

NOCNE WĘDKOWANIE NA HAWAJACH, 1948 #hawaje
b0d93ce7-25f8-40f0-98c9-f02c5ca16f33
Dzban3Waza

To zdjęcie, ale zbudował się jebany

ToksycznySocjopata

@pukpuk na początku myślałem, że to fota zrobiona podczas testu bomby atomowej xD USA często je wybuchała na różnych wyspach w tamtych czasach

GrindFaterAnona

@pukpuk jakie wędkowanie jak chłop nawet wędki nie ma? To jest rybołówstwo

Zaloguj się aby komentować

Czy Grupa CCC zbankrutuje? Ankieta pod ew. Short
Może ktoś z bliższego otoczenia CCC? Ja słyszałem, ze wydatki mają grube a przychody słabe, walczą sami ze sobą swoją marżowością.🫠
Tu przybliżenie tematu:
Grupa CCC – wyniki za IV kwartał 2022/23 gorsze od prognozy
Grupa CCC szacuje, że w IV kw. roku 2022/23 (listopad 2022 r. - styczeń 2023 r.), miała 86 mln zł zysku EBITDA, 47 mln zł skorygowanego zysku EBITDA i 57 mln zł straty operacyjnej . Konsensus PAP Biznes przewidywał 112,3 mln zł zysku EBITDA i 39,1 mln zł straty EBIT.
Za nami bardzo wymagający rok, spodziewamy się, że taki może być również początek tego roku – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Marcin Czyczerski.
Przychody grupy wzrosły w IV kwartale o 19 proc. rok do roku do 2,428 mld zł. Analitycy spodziewali się jednak również lepszej liczby i tutaj – 2,442 mld zł przychodów.
 • Przed rokiem CCC miało 46 mln zł straty operacyjnej , a zysk EBITDA wynosił 97 mln zł. Skorygowana EBITDA wynosiła 47 mln zł.
 • Według szacunków spółki, marża brutto na sprzedaży w IV kwartale spadła o 3,7 pp. rdr do 42,8 proc.
 • Jak podano, utrzymany został wysoki udział e-commerce w przychodach grupy (56 proc.).
 • Liczba sklepów Grupy CCC na koniec stycznia 2023 r. wynosiła 948 (w tym 819 sklepów CCC, 38 sklepów eobuwie i 91 sklepów HalfPrice), w porównaniu do 896 rok wcześniej.
 • W segmencie CCC sprzedaż w IV kwartale 2022/23 wyniosła 1,041 mld zł, co oznacza wzrost o 21 proc. rdr przy utrzymaniu powierzchni handlowej na zbliżonym rdr poziomie i optymalizacji zapasów (-32 proc. rdr). Marża brutto CCC spadła o 6,6 pp. do 47,3 proc.
 • Sprzedaż online ccc. eu w IV kw. wzrosła o 81 proc. rdr i stanowiła 30 proc. udziałów w sprzedaży szyldu CCC (+10 pp. rdr).
 • Skorygowana marża EBITDA w CCC wyniosła 4,4 proc., czyli wzrosła o 3 pp. rdr.
 • Spółka podała, że w segmencie CCC koszty sprzedaży i administracji były niższe o 3 proc. rdr, mimo wzrostu sprzedaży i inflacyjnego otoczenia biznesowego.
 • Przychody HalfPrice w czwartym kwartale wzrosły o 148 proc. rdr do 285 mln zł, przy wzroście powierzchni handlowej rdr o 94 proc.
 • Marża brutto segmentu wzrosła rdr o 3,7 pp. do 43,6 proc. Rentowność EBITDA wyniosła 12,6 proc.
 • Na koniec stycznia sieć HalfPrice liczyła 91 sklepów. CCC poinformowało, że w czwartym kwartale otwarto siedem nowych salonów, a na 2023 r. planowana jest dalsza rozbudowa sieci.
 • W IV kwartale Grupa Modivo wypracowała przychody o ok. 7 proc. wyższe rdr, na poziomie 1,104 mld zł . Sprzedaż eobuwie. pl spadła o ok. 2 proc. rdr do 781 mln zł. Natomiast obroty szyldu Modivo wzrosły o ok. 42 proc. rdr i wyniosły 323 mln zł.
 • Marża brutto grupy Modivo spadła o 3,2 pp. do 37,8 proc. Skorygowana marża EBITDA grupy Modivo wyniosła -1,7 proc. wobec 6,1 proc. rok wcześniej.
 • Koszty sprzedaży i administracji w grupie Modivo w IV kwartale wzrosły do 457 mln zł z 374 mln zł rok wcześniej
Źródło: https://www.money.pl/gielda/ccc-wyniki-iv-kwartal2022-r-gorsze-od-prognozy-spora-strata-6863907928795744a.html?amp=1
#gielda #ccc #analiza #spadki
a43608bc-5d20-4ba9-a3d3-2eda20ad5483

Czy grupa CCC zbankrutuje?

lexico

@pukpuk są modele stochastyczne do oceniania prawdopodobieństwa bankructwa.

Wystarczyć mieć dokumenty finansowe.

Zaloguj się aby komentować

co te Hejto to na nawet nie
ogladam sobie filmik jak policjanci mopem
babke ze strychu, jakies egzorcyzmy odprawiaja za 5k pensji, wchodze na hejto a tam typek co gadal z ta babka ze strychu..
albo dzis ogladam sobie drugi sezon farmy klarksona, mowie o spoko mobilne kurniki - klade sie teraz spac wchodze na Hejto a tam gosc co kurna projektuje te kurniki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
ja jebe Hejto ma coraz wieksza moc #hejto
Papajak_Watykaniak

@pukpuk mass jakiś mirror do tego filmiku?

gacek

@gutek jest też oglądam i też widzialem kurniki

banan

@Kreciola spokojnie, już nowa pandemia wchodzi. Tylko najpierw niech się skończy obecny sezon pt. Ukraina. No chyba że od razu przeskoczymy do wojny USA - Chiny bo na to się zanosi

Zaloguj się aby komentować

Kołatka była osobą, której głównym zadaniem było budzenie ludzi poprzez strzelanie suszonym groszkiem w ich okna. W latach trzydziestych Mary Smith zarabiała sześć pensów tygodniowo, budząc dokerów z Limehouse w Londynie. To bardzo słynne zdjęcie zrobione przez Johna Tophama było pierwszym, jakie kiedykolwiek uzyskało licencję. Sprzedał je za pięć funtów (wtedy tygodniowa pensja) Daily Mirror i postanowił porzucić karierę policjanta i zostać niezależnym fotografem do końca życia. #ciekawostki
7e9641de-cffa-4869-9712-45c6c2d30ece

Czy przydałaby Ci się Mary do budzenia do januszexa?

Zaloguj się aby komentować

Mały dom w Tokio. 東京。#tokyo
50d24eb6-7058-40bc-b2cf-715940942e9a
szasznik

@tylko_grzanki Nie jestem ekspertem, ale coś czuję że gdybyś poszedł z tym do sądu to mandat by się nie utrzymał.

tylko_grzanki

@szasznik Też tak sądzę ale nie mam czasu szarpać się o takie drobne. Mój czas jest więcej choć pozostałe niesmak, że system wyruchał mnie bez kondoma.

Eternit_z_azbestu

@pukpuk Bez sensu, no chyba że w Tokio symbolem statusu jest możliwość marnotrawienia cennej tam przestrzeni. Zwykły prostokątny klocek zmaksymalizowałby metraż domu.

Zaloguj się aby komentować

Jednym z najbardziej znanych grzybów na świecie jest „zombie ant fungus”, znany również jako Ophiocordyceps unilateralis. Przejmuje umysł mrówki, zmuszając ją do wspinania się po gałęzi i przyczepiania się do spodniej strony liścia przed mumifikacją. Po zablokowaniu na miejscu, przypominający grzyby owocnik kordycepsu wyrasta z mrówki i ostatecznie uwalnia swoje zarodniki. #ciekawostki
3a69120c-cc0e-4ef3-bfb8-1f550e22f675
Sielski_Chlop

@pukpuk Nie wiem czy te tybetańskie grzyby pasożytnicze nie są bardziej znane? Jeżeli nie słuchałeś tego świetnego podcastu to na pewno Ci się spodoba.

https://www.youtube.com/watch?v=KwsKBEMAQ4g

BarryC

@LostInMyDreams zagrzybione

Peeleejin

Niektóre czarne zwierzęta już przesadzają z wielkością penisów....

Zaloguj się aby komentować

Zainsprirowany @gacek - żeby nikt nie zapomniał, bo widzę tendencję, tych co bronią biauka, że sie zmienił #wykop ostatni gaszą światło
1180ce15-e788-4021-b5d1-f85f5a8eb710
evilonep

@pukpuk największa beka z tych ich wpisów, że pracują nad poprawkami, dziękują wszystkim za wsparcie itd. xD Białek ma software house, jak sam pisał 3 lata nad tym pracowali i żeby takiego gniota wypuścić to naprawdę jest giga wstyd dla tej jego firemki xD dziwię się, że ludzie tam jeszcze siedzą. Zjebali stronę, a moderacja dalej uposledzona na czele z panią cenzor.

Zaloguj się aby komentować

Najnowsze buty od BALENCIAGA..
A tak serio to:
Obuwie męskie (jedwab, skóra) Francja, 1690–1700
Francuski dwór opowiadał się za nadmiernie zdobioną odzieżą i dodatkami, być może jako przejaw romantycznie żywiołowej sztuki dekoracyjnej lub jako odzwierciedlenie rażącej powierzchowności zwyczajów społecznych. #ciekawostki #buty
1da4317f-b925-424d-84ed-521255b1d0ad

Zaloguj się aby komentować

Średniowieczna torebka skórzana, XV - XVI wiek - Europa
Sakiewki o różnych kształtach i rozmiarach, noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, otrzymywały w średniowiecznych inwentarzach określenia opisowe, takie jak bourse czy poche à compartement. #ciekawostki #moda
9e2cb634-1aad-4123-95ed-1985800af5cc

Zaloguj się aby komentować

Narzędzie wielofunkcyjne z 14 funkcjami - Norymberga, Niemcy, rok 1560
Zrobione z: żelaza, częściowo poczerniałe
Pudełko ozdobione, z suwakami i półką zawiera czternaście zakotwiczonych małych narzędzi. Uniwersalne narzędzie jest w swoim rodzaju prekursorem popularnego dziś scyzoryka. #ciekawostki
0b7fc48d-0e88-45f9-bd84-03d4595060a1

Zaloguj się aby komentować

Sztabka złota ze znakami mennicy, wydobyta z hiszpańskiego statku ze skarbami „Atocha”, który zatonął w 1622 roku.
Nie moja ręka, chociaż zegarek też fajny. #ciekawostki #zloto
55301fb0-42a5-48c5-a638-bd4436b8cf11
PanNiepoprawny

@qdco z dupy to oni je wyjmowali aztekom

antyrogal

@qdco Jak ten pan z lotniska xD

Trismagist

@qdco To musiała by być sroga dupa z wyćwiczonymi zwieraczami. Gęstość złota jest dość duża i ta sztabka raczej na luzie waży powyżej kilograma.

Zaloguj się aby komentować

Liczący 8000 lat petroglif w Wadi Mathendous w Libii, przedstawiający wymarłego Syncerus antiquus z czaplą bydlęcą na jednym z rogów. Syncerus antiquus to największe bydło opisane pochodzące z Afryki z największymi rogami osiągającymi rozmiary aż 3 metry rozpiętości. #ciekawostki
5924c7c0-ee15-4540-98bd-e9fad7857b2a
Zgrywajac_twardziela

@pukpuk

Syncerus antiquus to największe bydło opisane pochodzące z Afryki


Cóż, myślę, że spora część osób mogłaby się z tym nie zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

„Schody śmierci” to część kamiennych schodów zbudowanych przez Inków, które prowadzą na szczyt Huayna Picchu w Peru, jednej ze stromych gór górujących nad Machu Picchu. Szczyt góry znajduje się 2693 m n.p.m., a na szczycie znajdują się ruiny Inków. #ciekawostki
21bd41d1-484d-44a5-839a-1fec05fbf314
trepanacjaczaszki

@pukpuk zdjęcie zrobione pod dobrym kątem. Tak naprawdę schody nie są aż tak "śmiertelne", ale biorąc pod uwagę jak ciężka trasa do nich prowadzi to gdy dodamy zmęczenie, to wtedy schody te robią się naprawdę niebezpieczne

alucard

@trepanacjaczaszki dokładnie, tu filmik z wejścia https://www.youtube.com/watch?v=BHTDuJRE53c

Zaloguj się aby komentować

Następna