Zdjęcie w tle
tufro

tufro

Sum

Dołączył/a: 06.04.2021

Lewak, rowerzysta z depresją. Ojciec dwójki, mąż nauczycielki. Samotnik.

 • 135Wpisy
 • 295Komentarzy
 • 5Obserwujących

Hej

 

Jeżdżę amatorsko, głównie dojazdowo albo wycieczkowo, nie robię jakichś konkretnych wyspecjalizowanych treningów ale lubię czasem "pocisnać" i zobaczyć na co mnie stać. Mam #garmin Edge 830 i zastanawiam się nad dokupieniem do niego jakiegoś pomiaru mocy - na przykład InPeak - co myślicie? Warto w ogóle? Macie jakieś opinie o nich?

 

#inpeak #pomiarmocy #rower #sport

d6908dd9-21bd-49b0-a4ea-312483e04344

Zaloguj się aby komentować

"Nikt nie może być dyskryminowany". ONZ wstawia się za Rosją. Kompromitacja

Macie, hejtujcie - realne zarobki nauczyciela wspomagającego po 5 latach w zawodzie.

 

Moja żona ma ukończone:

 • 3 kierunki magisterskie - płatne!
 • 5 kierunków podyplomowych - płatne!
 • 14 kursów podnoszących kwalifikacje (obecnie robi 15) - płatne!

 

Po uwzględnieniu wszystkich dodatków (trzynasta pensja, dodatek motywacyjny, dodatek stażowy) zarabia na rękę 4100 zł (w uśrednieniu bo miesięcznie wychodzi przecież mniej - bo tych dodatków nie dostaje co chwilę) - realnie miesięcznie wychodzi jakieś 3200 - 3400 do ręki.

 

Pracuje średnio od 8 do 12 godzin dziennie. Z tego 6 - 8 godzin dziennie w szkole, godzinę tygodniowo "czarnkowego" (specjalna godzina do dyspozycji ucznia albo rodziców) i 2 do 4 godzin dziennie w domu na:

 • pisaniu dokumentów i sprawozdań (musi być opisana KAŻDA lekcja z uczniem który ma wspomaganie)
 • dostosowywaniu sprawdzianów i prac
 • korespondencji w dzienniku
 • konsultacjach z pedagogiem i psychologiem
 • przygotowywaniu materiałów pomocowych do prowadzenia zajęć z dzieckiem (papier, tonery na własny koszt, komputer własny, oprogramowanie własne)

 

Także, tak. Majątek zarabia!

 

#nauczyciele #edukacja #szkolnictwo #zarobki

9e73c8b3-4c2f-40e4-b00e-1858d01a7e14

Zaloguj się aby komentować

Płace pieprzone 1100 zł składki zdrowotnej co miesiąc. Tysiąc sto złotych żeby móc chodzić do lekarzy - ale żeby pójść do urologa - najpierw muszę się zapisać do rodzinnego, odbębnić u niego bezsensowną wizytę na której mi nie pomoże a tylko wystawi skierowanie, potem umówić się do urologa (termin za 4 m-ce). On odeśle mnie na USG i po tym badaniu będę musiał do niego wrócić.

 

W ciągu roku może się uda. Przy bardzo pomyślnych wiatrach. Po 20 latach płacenia podatków i nie nadużywaniu ich (prawie w ogóle nie korzystałem z publicznej służby zdrowia) chciałbym trochę skorzystać - ale w tym kraju się NIE DA!

 

#nfz #podatki #sluzbazdrowia #gorzkiezale

3b18b3ad-7d47-4e6b-a5bc-9c79a1d9a52f

@Zebra płacisz za to by komusze babcie mógłby sobie pójść pogadać na poczekalni z koleżankami a potem z lekarzem o urojonych objawach. Cały obecnie system jest uszyty pod staruchów

@Markowowski Rodzinny to może przypisać antybiotyk na przeziębienie a każdą wątpliwość czy zmianę powinno się wyjaśniać u specjalisty.
Ja bym poszedł w takiej sytuacji do rodzinnego po skierowanie na usg i z tym usg prywatnie do specjalisty.

@tufro ale jak się rozpierdolisz autem, upadniesz na ulicy albo wysiądzie ci motopompa, to nie zbiera cię wspaniała kareteczka luksmedziku-pakieciku olinkliziw, bo interwencyjne są w cholerę nieopłacalne dla prywat, tylko państwowa służba zdrowia.

 

No ale wiadomo że jakbyś miał taki pakiecik, jak we wspaniałym jUeSofAj, to byś chciał morfinę, by na moment uśmierzyć ból i powiedzieć, do któego szpitala Z SIECI WSPANIAŁYCH SZPITALI mają cię wieźć.

Zaloguj się aby komentować

Jedną z rzeczy, która mnie rozwala na #wykop jest agresja środowiska prawicowego względem różnic kulturowych

 

Osoby LGBT, czarnoskórzy, Azjaci: ISTNIEJĄ

Netflix: wplata te postaci do swojej fabuły jako naturalną część społeczeństwa (bo przecież nią są!)

Prawactwo: HURR DURR LEWACKI NETFLIX WSZĘDZIE PCHA PEDAUÓW, CZARNUCHÓW!

 

#netflix #wykop #lgbt #seriale #rasizm

89fca6ea-8dea-422e-9a0a-0a16f05425b0

@tufro osoby które nie dostrzegają na czym polega to co robi netflix albo udaja głupich, albo co gorsza są.

@czysty_rigcz ja jako gej od zawsze byłem zmuszany do tego by oglądać hetero rzeczy w tv bo nic innego nie było i dziś ludzie tacy jak ja mają lepiej bo maja alternatywę wiec jest lepiej a jak zwykle prawackie płaczki będą płakać bo w filmie/gierce/kreskówce jest gej/czarny/azjata/ktokolwiek

@kondziu96 Ale gejów jest mały procent społeczeństwa i tak byli odzwierciedlani w kinie. Nie boli mnie Netflix, bo go nie oglądam. Seriale im chyba pisze AI. W większości filmów seksualność nawet nie była poruszana, więc nie wiem do czego byłeś zmuszany. Śmieszy mnie ogólnie takie kryterium. Jak jestem białym hetero, to mam unikać filmów z murzynami i gejami?

Zaloguj się aby komentować

18+

Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

lub
Darmowe laptopy dla uczniów od rządu. Wiemy, jakie mają mieć parametry