Zaloguj się aby komentować
Widzę, że sporo osób prezentuje swoje hobby, więc i ja spróbuję. Kilka lat temu, po rozstaniu z dziewczyną i lekkim zagubieniu w swoim życiu, kupiłem aparat w celach nauki fotografii. Od czasu do czasu zabieram go ze sobą, aby porobić zdjęcia. Głównie zajmuję się portretami, bo one sprawiają mi najwięcej frajdy, ale nie bardzo chcę wstawiać zdjęcia znajomych na portal ze śmiesznymi obrazkami, za to czasem wybiorę i wrzucę jakieś fotki, które osobiście mi się najbardziej spodobały (i o ile to w ogóle się Wam spodoba). Ciężko mi ocenić własną pracę, bo jestem totalnym samoukiem i amatorem, więc ocenę już pozostawiam już do Waszej dyspozycji.
Poniższe dwa zdjęcia zrobiłem w 2022 w Manufakturze w Łodzi podczas Light Move Festival.
#lodz #fotografia #mojezdjecie #hobby


@DzielnyToster podoba mi się kadr i doceniam kolory bo wiem jak trudno czasami w nocy tak strzelić. Jedyne, na co zwróciłem uwagę w negatywnym kontekście to jest ostrość, która gdzieś chyba uciekła. Wiem, że czasem w nocy trudno jej upilnować. Ja lubię posiłkować się wspomaganiem ostrości na ekranie (nie pamiętam, jak się to fachowo nazywa). Bardzo to lubię. Chodzi o to, że krawędzie które są w punkcie ostrości, robią się czerwone. Fantastyczna rzecz.
Na otwartej przysłonie czasami jedno dotknięcie pierścienia robi gigantyczną różnicę.
@NuklearnySzpadel Niestety moje obiektywy maksymalną przesłonę mają f/4.0 i nie wiem czy na tym uzyskam dobry bokeh. Musze kiedyś przy okazji spróbować zrobić komuś fotkę na długiej ogniskowej. Chociaż myślałam że przy takich fotografiach t nie ma jakos sensu wchodzić powyżej 100mm. Ale przede mną sporo praktyki jeszcze.
Zaloguj się aby komentować
W Łodzi j⁎⁎ie śnieg i nie sypią soli tylko piasek, propsuje.
#zimonapierdalaj #lodz

Zaloguj się aby komentować

21 lat temu w Polsce ujawniono w Łodzi aferę, o której mówiło się na całym świecie. Medycy czuli się bezkarni. Ich pseudonimy - "Mengele", "Doktor Potasik", "Skórołapka", "Anioł Śmierci" - znali wszyscy w pogotowiu. Byli tak pazerni, że potrafili się pobić o...
W końcu w #lodz retkinia religia którą mogę zaakceptować całym żołądkiem
#ramen

Zaloguj się aby komentować
Ponieważ są murale i MURALE.
W Polsce (szczególnie w #lodz) często maluje sie na ścianach byle co z wymówką że to tylko na chwilę
(bo za 10 czy 20 lat może znajdzie się inwestor by dobudować do ściany tej kamienicy jakiś budynek)
a gdzie indziej murali nie robi sie tylko po to by przykryć brzydką ścianę ale po to by dodać coś nowego, fajnego co zainteresuje nie tylko mieszkańców miasta ale też i ewentualnych turystów. I tu przykład takiego oto myślenia:
#sztuka #streetart #malarstwo #mural

Zaloguj się aby komentować
Gdybyśmy tylko mogli znaleźć kto za tym stoi ???
#lodz #zdrowie #hiv #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Drogie Kasie i Tomki,
Jeśli ktoś z was będzie szukał optyka w naszym mieście to serdecznie polecam Zakład Optyczny Nina przy Roosevelta(obok offa). Ostatnio miałem okazję korzystać z jego usług i jestem bardzo zadowolony. Zostałem obsłużony niemal po królewsku a dobrane okulary są totalnym sztosem. Sam pewnie bym ich nie wybrał więc tym bardziej cieszę się z doradztwa które otrzymałem. Jak szukacie miejsca gdzie ktoś wam doradzi a nie tylko sprzeda to polecam to miejsce
#optyk #lodz #łódź
Zaloguj się aby komentować
Czemu jadąc do Łodzi trzeba się przesiadać w Koluszkach XD Czym są Koluszki, że stały się ogólnopolskim hubem przesiadkowym do Łodzi? Przecież to jest jakiś żart, nie jadę do wiochy i nie jadę z wiochy, czemu wszędzie indziej da się dojechać bezpośrednio, a do Łodzi się k⁎⁎wa trzeba przesiadać w Koluszkach?
#pytanie #kolej #pociagi #lodz #koluszki XD

Zaloguj się aby komentować

4 grudnia, minęły dokładnie dwa lata od bestialskiego zabójstwa 57-letniej łodzianki w parku na Zdrowiu. Mimo, że śledczy posiadają DNA mordercy, co pozwoliło sporządzić jego prawdopodobny wizerunek, to kat łódzkiej nauczycielki jest wciąż nieuchwytny. Rysy zbyt uniwersalne- Mężczyzna widoczny na...
Zaloguj się aby komentować
Nie ma tutaj ekspertów typu Mick i jemu podobni to może jest nadzieja na konstruktywną dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałem kupić w końcu mieszkanie, żeby nie płacić za wynajem. Ogólnie nie spieszyło mi się bo tu gdzie mieszkam (dochodzi ~5 lat) płacę dość mały czynsz więc wynajmowałem sobie wygodnie, aż nie zaczęło się w obecnym mieszkaniu wszystko pieprzyć od lodówki po grzejniki, przy czym właściciele wykazują niewielkie zainteresowanie problemami (to co na początku było mega pozytywem, obecnie staje się udręką bo nie można się doprosić o proste naprawy, a ci sprzęty ~7-8 letnie nazywają nowymi i dziwią że się zepsuły xD) - wolę być u siebie i po prostu wymieniać śmieci niż poniżać i prosić po raz N właściciela żeby łaskawie przylazł zobaczyć.
Ale tutaj wchodzi słynny spadkowicz+, tzn "wchodzi". Nie wiadomo w sumie zbyt wiele i równie dobrze może być to kiełbaska. Wymagania spełniam, więc jeśli to realne to dostanę, ale czy warto czekać? Mieszkanie muszę kupić najlepiej do czerwca albo będę musiał kombinować bo kończy mi się obecna umowa. W Łodzi mieszkania są w miarę tanie jeśli porównać do innych wojewódzkich, ale dalej stosunkowo przeszacowane jak spojrzeć na oferty (~8-9k to taki w miarę standard/deweloperka, widzi się już nawet niewiele ponad 7k od metra deweloperki więc coś tam spada), myślę że najbliższe miesiące przyniosą jakieś wnioski w którą stronę wszystko pójdzie. Ogólnie szukam dużego mieszkania bo rodzina, 4 pokoje są optimum (dom odpada, co najwyżej szeregówka), ale też chciałbym strzeżone osiedle, garaż (lub parking podziemny) i najlepiej windę.
Intensywnie szukam, parę mieszkań widziałem, na rynku dalej nie ma jakiegoś nie wiadomo jakiego wyboru, inwestycje które się budują to odbiór ~2024-2026 więc raczej odpada. Myślicie że ludzie zaczną te słynne wyprzedaże i więcej wpadnie na rynek? Brat który robi w branży mówi, że jeden z największych deweloperów których zna nie sprzedał żadnego mieszkania od pół roku, jak obserwuję inwestycje które się kończą to też te same mieszkania stoją już 2-3 miesiące i mimo promocji (~50k) się nie sprzedały.
Wiem że kupić dla siebie to zawsze dobry moment, ale jednak nie chcę później pluć sobie w brodę bo kupię drożej.
@moll no właśnie mam wrażenie, że nawet jeśli weszłoby to w obecnej formie to nie wpłynie jakoś bardzo na całokształt rynku. Wiadomo, Polacy lubią kombinować i zaraz by się zaczęło naciąganie zdolności, kredyty na wkład itd., ale to dalej dość mocne obostrzenia kredytowe zwłaszcza patrząc na mieszkania których ja szukam (te większe). Najgorsze w moim przypadku jest to, że jak wyjdzie w lipcu, to ja już będę musiał przedłużyć obecną umowę albo kombinować. Niby nawet wtedy wiele nie stracę bo mam miesiąc wypowiedzenia, ale no chciałbym już być na swoim.
@Voltage moim zdaniem ten program jeśli w ogóle wejdzie, to raczej "kosmetyka" niż poważna ingerencja w rynek.
Wcześniejsze szumne zapowiedzi programów budowanych i ich realizacje to był śmiech na sali.
Jeśli coś wypatrzysz wcześniej, to bierz. Bardziej wolałabym na Twoim miejscu tak kombinować żeby kredyt regularnie nadpłacać, nawet jeśli weźmiesz go na aktualnych warunkach.
@Voltage jestem w podobnej sytuacji tyle, że nie muszę się wyprowadzać. Na twoim miejscu zastanowiłbym się na ile mocno chcesz wyprowadzić się z obecnego mieszkania. Prawda jest taka, że możesz nie zdąrzyć z zakupem bo wybór mieszkań jest taki jaki jest i znalezienie tego właściwego może zająć kilka miesięcy. Czyli już biorąc to pod uwagę musisz pokombinować i wyprowadzić się tymczasowo do innego mieszkania lub podjąć decyzję o pozostaniu w obecnym. A na kiełbasę+ chyba warto poczekać. Nawet jeśli się nie załapiesz to inni też mogą czekać na ten program co spowoduje, że nie będą podejmować decyzji o zakupie. Dzięki temu możesz mieć lepszą pozycję w negocjacjach.
Zaloguj się aby komentować

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły w nocy pożar łódzkiego szpitala - Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji. Zginął pacjent, dwie osoby ranne.
W sali, w której przebywał pacjent, najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia. Według...
Dżem dobry. Kto mnie poznał w innych zjebanych miejscach ten wiec co to, kto mnie nie zna niech czyta. Oto miejsca gdzie można na legalu wjechać i bawić się w terenie bez niszczenia przyrody lub cudzej własności.
1.Teren nieczynnego poligonu wojskowego Brus
Ciekawe miejsce na obrzeżach Łodzi składające się głównie z szutrówek i dróg polnych o znacznym stopniu obłocenia po opadach, głębiej w las jest ciekawiej pojawiają się koleiny i błotniste rozlewiska.
Trudność 4/10
Rozmiar Miejscówki 8/10
Frajda 6/10
Lokalizacja Wjazdu: https://goo.gl/maps/LPZL2N4UiTxD3yQ2A
Piach i pył, miejsce nie za duże, bo część jest...
Witam serdecznie. Przeniosłem się do Hejto i przerzucę trochę cennego i śmiesznego contentu z portalu vikop.ru
Na początek klasyka #lodz i #heheszki #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Jaka jest najdłuższa ulica w Łodzi?
.
.
.
.
.
.
Ulica Smutna.
Raz się tam znajdziesz na jej końcu to możesz zostać nawet na 25 lat i dłuzej.
#koneserzy_ubogiego_zartu
Zaloguj się aby komentować
Elo Tomki
Wracam z kolejnym zdjęciem z archiwum, na fotografii znajduje się centrum Łodzi z widocznym tzw. łódzkim Manhattanem i wieżowcem Red Tower.
Widok z wieży Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki wzdłuż ul. Piotrkowskiej.
Link do zdjęcia w HQ - https://drive.google.com/file/d/1qcDhlOYYxm6j3LUIJVxNGkHS_Zbtyiqw/view?usp=sharing
5 czerwca 2014 roku.

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry Tomeczki
Mam dla Was ostatnie moje zdjęcie związane z łódzkimi streetartem, fotografię wykonywałem w związku z filmem poklatkowym który tworzyłem parę lat wstecz.
Mural znajduje się praktycznie w ścisłym centrum Łodzi - na ul. Roosevelta 5. Został wykonany w 2012 roku przez braci bliźniaków pod pseudonimem OSGEMEOS(Brazylia) oraz Aryza(Hiszpania) w ramach drugiej edycji projektu Galeria Urban Forms.
15 września 2017 roku w pobliżu miał miejsce wypadek żurawia dźwigowego który częściowo upadł na ścianę z muralem.
Spis łódzkich murali - https://lodz.travel/co-zobaczyc/murale/
Link do zdjęcia w HQ - https://drive.google.com/file/d/1b1ckYahxTEvNPQg7h9-pVgjqnb_B3fgH/view?usp=sharing
24 lipca 2014 roku.

Zaloguj się aby komentować
Siemaneczko Tomki.
Dzisiaj wieczorem przedstawiam Wam kolejny łódzki mural, tym razem z ul. Pomorskiej.
'List miłosny' został namalowany w 2011 roku przez hiszpańskiego artystę o pseudonimie Aryz.
Spis łódzkich murali - https://lodz.travel/co-zobaczyc/murale/
Link do zdjęcia w HQ - https://drive.google.com/file/d/1ULDeitqty6cWEg8Q8P0ncZyDaf347zBY/view?usp=sharing
6 czerwca 2014 roku.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować