Tematem Czternastej Edycji #kacikmelomana będzie muzyka #funk i #soul
Tak jak zwykle jeśli nie jesteś stałym bywalcem zabawy a chciałbyś w niej uczestniczyć to zostaw komentarz. W ten sposób zostaniesz zawołany przy rozpoczęciu tej edycji.
Tematem Czternastej Edycji #kacikmelomana będzie muzyka #funk i #soul
Tak jak zwykle jeśli nie jesteś stałym bywalcem zabawy a chciałbyś w niej uczestniczyć to zostaw komentarz. W ten sposób zostaniesz zawołany przy rozpoczęciu tej edycji.
Zaloguj się aby komentować
Wyniki Dwunastej Edycji #kacikmelomana o tematyce #hiphop #rap
Miejsce 1
8 pkt
Miejsce 2
7 pkt
Miejsce 3
6 pkt
----------------------------------
4.Beastie Boys - Licence to ill |Odsłuch |
4.Gang Starr - Moment of Truth |Odsłuch |
5.OLS / BITYKRADNE - NOCNY AUTOBUS EP |Odsłuch |
6.WZGÓRZE YA-PA 3 - Centrum |Odsłuch |
----------------------------------
Dziękuje wszystkim uczetnikom za udział
@Hoszin @roadie @ErwinoRommelo @jurusko @bishop @onpanopticon @Yes_Man @radidadi
@ErwinoRommelo gratuluję zwycięstwa i proszę o wybór gatunku przewodniego na czternastą edycje z poniższej listy:
Blues
Folk/Country
muzyka klasyczna
Reggae
Jazz
muzyka elektroniczna żywsza (trance, house, techno, dnb, electro itp.)- tutaj do wyboru albo konkretny gatunek (do 3) bądź cały zbiór
Funk/Soul
Pop
Przypominam o trwającej edycji Rockowej
#muzyka
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Kurde no i co ja mogę dać, jak to tak, tylko jeden zespół i jeszcze tylko jeden album ehh..
No cóż, ja pozostanę przy mojej nostalgicznej nucie dzieciństwa, muzyce której słuchałem od kołyski, dzięki której poznałem odtwarzanie winyli wieczorową porą z ojcem, i która do dziś umacnia naszą relację ojciec-syn, bo na wspólne koncerty jeździmy od 20 lat niemal co roku, a czasem i dwa
Dość prywaty - przejdźmy do muzyki!
Moja propozycja to:
KULT z albumem "Posłuchaj To Do Ciebie" (w oryginalnej wersji winylowej, wydanej 'na zapisy' przez Klub Płytowy Razem btw. chyba najcenniejszy winyl w naszej kolekcji ;P)
Genre: Rock
Style: Alternative Rock, New Wave
Year: 1987
Niestety nie ma linku do oryginalnych nagrań, jest tylko zmasterowane późniejsze wydawnictwo SP RECORDS, na którym w porównaniu do pierwowzoru znalazło się aż 7 utworów więcej.
Oryginalnie płyta wydana jeszcze w czasach cenzury co zawsze jest dla mnie znakiem większej kreatywności i bardziej dwuznacznych tekstów (dlatego linkuję od 7.)
Trudno tu pisać o ulubionych numerach, kiedy wszystkie takie są, ale Wczoraj umarł mój wróg, Hej czy nie wiecie, Post czy Kult zdecydowanie ukształtowały moją podświadomość młodego człowieka, słuchałem tego zanim nauczyłem się mówić
Teksty i muzyka zdecydowanie skłaniające do refleksji, enjoy:
https://www.youtube.com/watch?v=2HaiQDnbCYY&list=PL7DC7968F98CEFAD0&index=7
#kacikmelomana #nostalgia #kazik #kult #rock #muzyka


Zaloguj się aby komentować
#kacikmelomana
Moja propozycja w gatunku 'rock', to płyta "Ten" zespołu Pearl Jam.
Debiut absolutny, nigdy później kapela z Seattle nie sięgnęła i nie uchwyciła tego czego na swoim debiucie.
Dzikość, wrażliwość, energię, emocje, wirtuozerię i szaleństwo.
Płyta, którą zabrałbym na bezludną wyspę, mimo, że Pearl Jam nie jest moją ulubioną kapelą. Bez apelacyjny klasyk grunge'u i w ogóle historii rocka. 11/10
wykonawca: Pearl Jam
album: Ten
rok wydania: 1991
Zaloguj się aby komentować
Czesc wszystkim, to moja pierwsza propozycja do #kacikmelomana . Ponieważ #rock uważam za gatunek zbyt szeroki jak na jedną nazwę, a w swoim rdzeniu dość rozmymłany, proponuję Wam dzisiaj album-petardę prosto w gardło. Pierwszy album studyjny kanadyjskiego zespolu pod nazwą Billy Talent, otwierający serię 3 self-titled (jak to sie mowi po polsku) albumow. Album ktory z pomoca swoich pazurów sam wdrapal sie na listy przebojow. Muzyka świeża (w 2003) i oryginalna (do dzisiaj). Muzycznie najblizej moim zdaniem jest im do skrzyżowania RATM i AFI ale nadal jest to kawał drogi stamtąd. Utwory nie biorą jeńców niczym PMC Wagner. Są energetyczne jak Pikachu w 4. formie. Dynamiczne jak dynamo w Wigry 3. Kanadyjskie zespoly zdecydowanie potrafią w rock. Polecam.
Wykonawca: Billy Talent
Album: Billy Talent
Rok wydania: 2003
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich i rozpoczynam Trzynastą Edycję #kacikmelomana o tematyce
------------------------------------------------------- #rock ---------------------------------------------
Jest to powracający gatunek więc obowiązuje jedna nowa zasada o której poniżej
minimalna długość naszej propozycji powinna wynosić +/- 20 min.
swoją chęć uczestnictwa można zgłosić zostawiając komentarz. W ten sposób przed końcem zbierania zgłoszeń będę w stanie przypomnieć uczestnikom którzy jeszcze tego nie zrobili o wrzuceniu swojej propozycji
dozwolone są hybrydy z innymi gatunkami muzyki oraz pochodne
swoje propozycje wrzucamy do 27.07 (niedziela) do północy z tagiem #kacikmelomana
dozwolone są albumy, epki, single, kompilacje czy ścieżki dźwiękowe z filmów, gier itp pod warunkiem, że są dostępne do bezpłatnego odsłuchu i dotyczą tematu przewodniego danej edycji
post z propozycją muzyczną powinien zawierać: wykonawcę i tytuł plus kilka słów na temat zapostowanej muzyki
głosowanie na najlepszą propozycję tej edycji rozpocznie się 01.08
Nowa zasada. Nie wolno podawać propozycji użytych w poprzedniej edycji o tej tematyce. Link do pełnej listy tutaj.
w razie potrzeby dodatkowego czasu na odsłuch/głosowanie proszę o kontakt
Wołam uczestników poprzednich edycji @Yes_Man @Villdeo @totengott @bishop @xepo @ErwinoRommelo @HerrJacuch @HerrJacuch @radidadi @roadie @WatluszPierwszy @LondoMollari @Onestone @Felonious_Gru @Zielczan @ZohanTSW @jurusko oraz @zuchtomek @starebabyjebacpradem @tomwolf
#kacikmelomana #muzyka

Zaloguj się aby komentować
#kacikmelomana
Lista:
The Offspring - Americana
Queens of the Stone Age - Songs for the Deaf
The Clash - London Calling
Tenacious D - Tenacious D
Riverside - Second Life Syndrome
Monster Magnet - Powertrip
Kazik Na Żywo - Las Maquinas De La Muerte
KULT - Ostateczny krach systemu korporacji
Bulgarian Cartrader - Motor Songs
Kopek - White Collar Lies
Beast in Black - From Hell with Love
Wolvennest - Temple
O.N.A. - Mrok
Zaloguj się aby komentować
Żeby nie było że tylko starocie słucham
#muzyka #shabazzpalaces #hiphop #kacikmelomana

Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich na głosowaniu na najlepszą propozycję dwunastej edycji #kacikmelomana
---------------------------------------------------------
Głosujemy zostawiając komentarz z najlepszymi według nas trzema propozycjami muzycznymi z dostępnych zgłoszeń (lista poniżej) oceniając je w skali 3-1.
Głosowanie trwa do poniedziałku do 12 lub do oddania głosów przez wszystkich uczestników.
Głos oddają tylko osoby które zgłosiły swoje propozycje w #kacikmelomana
Przypominam, że nie możemy głosować na własne propozycje
---------------------------------------------------------
Łona i Webber - Nawiasem Mówiąc
WZGÓRZE YA-PA 3 - Centrum
OLS / BITYKRADNE - NOCNY AUTOBUS EP
Donguralesko - Dom otwartych drzwi
DJ Shadow - Endtroducing.....
O.S.T.R. - Tylko dla dorosłych
Outkast - Speakerboxxx/The Love Below
Beastie Boys - Licence to ill
Gang Starr - Moment of Truth
Wołam uczestników @Hoszin @roadie @ErwinoRommelo @jurusko @bishop @onpanopticon @Yes_Man @radidadi
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich. Zbieranie zgłoszeń do edycji hip-hopowej zakończone. Poniżej lista ze wszystkimi propozycjami:
Łona i Webber - Nawiasem Mówiąc
WZGÓRZE YA-PA 3 - Centrum / @Hoszin
OLS / BITYKRADNE - NOCNY AUTOBUS EP/ @roadie
Donguralesko - Dom otwartych drzwi / @ErwinoRommelo
DJ Shadow - Endtroducing..... / @jurusko
O.S.T.R. - Tylko dla dorosłych / @bishop
Outkast - Speakerboxxx/The Love Below/ @onpanopticon
Beastie Boys - Licence to ill / @Yes_Man
Gang Starr - Moment of Truth / @radidadi
Głosowanie na najlepszą propozycję tej edycji jak zwykle rozpocznie się w piątek. Życzę miłego odsłuchu.
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Wykonawca: Łona i Webber
Tytuł: Nawiasem Mówiąc
Rok Wydania: 22.04.2016
Gatunek: #hiphop
Łona po raz kolejny. W poprzedniej edycji hip-hopowej były dwie płyty. Tym razem jako propozycję wystawiam Nawiasem Mówiąc. Nie jest to najlepszy album od tej dwójki lecz nic innego sensownego i nie uderzającego w nostalgię, nie przyszło mi do głowy.
#muzyka #kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
#kacikmelomana
Artysta: WZGÓRZE YA-PA 3
Album: centrum
Utwór: WZGÓRZE YA-PA 3 - Język Polski (feat. KALIBER 44)
Od tego zaczynałem słuchać muzyki, później zakochałem się w metalu.
Zaloguj się aby komentować
OLS / BITYKRADNE - NOCNY AUTOBUS EP [2012]
Znalezione kiedyś przypadkiem jak przeszukiwałem youtuba w poszukiwaniu mniej znanych kawałków Undy. Ogólnie klimat zachęcający do zadumy - klasyczne bity, tekst z przesłaniem, sporo ciekawych wstawek z filmów (z tego co wiem niektóre fragmenty z opowiadań Marka Hłasko). Bardzo mi siadło i lubię do tego wracać, zwłaszcza w te bardziej ponure dni.
https://www.youtube.com/watch?v=FKGV8DUZsjA
#kacikmelomana #muzyka #rap #hiphop
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich. Przypominam, że zbieranie zgłoszeń do hip-hopowej edycji #kacikmelomana trwa dzisiaj do północy.
Zaloguj się aby komentować
Wykonawca : Donguralesko
Album : Dom otwartych drzwi
Rok wydania: 2017
Dziadzia zawsze na propsie, ale jednak albumy "artystycznie odklejone" zawsze bardziej mi podchodza niz classic blokowy hip-hop, ten nawet kupilem sobie mimo ze ani wtedy ani dzisiaj nie posiadam zadnego urzadzenia ktore odczytalo by fizyczny nosnik CD, chyba tak tylko zeby polozyc na polke razem z ksiazkami, coby wiedzieli mniej wiecej kim bylem kiedy beda to pakowac do kartonow a mnie do smiercarki.
"Gdybym w innych czasach żył
Bym Wioskowym Głupkiem był
W leśnym gąszczu bym się krył sam przed sobą
Byłbym kretem co by rył w labiryncie Ziemnych brył
W ślepym oku świat by lśnił mleczną drogą
Po wierzchołkach drzew bym wył
W mętnej wodzie bym się mył
Potem padł bym bez sił z mchem pod głową
Ten wielki wiatr co mi się śnił
Dumne Miasta rozwiał w pył
Człowiek będzie, jest i był tylko sobą"
#kacikmelomana #rap #muzyka #hiphop


@ErwinoRommelo
Dawno słuchałem donGURALesko. To jest tak mocno aktualne
Zaloguj się aby komentować
DJ Shadow - Endtroducing.....
1996
Instrumental Hip Hop, Experimental Hip Hop, Plunderphonics
https://www.youtube.com/watch?v=EEV2EqVe9vU&list=RDEEV2EqVe9vU&start_radio=1
#hiphop #kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
W mojej pierwszej hip-hopowej edycji polecam moim zdaniem najlepszy album koncepcyjny wydany na polskim rynku czyli Tylko Dla Dorosłych Ostrego. Opracowywany przez sześć lat, został wydany w 2010 roku.
Utwory na nim opowiadają spójną, choć przerysowaną, kryminalną historię Nikodema R., złodziejaszka który dla dwóch konkurujących gangów kradnie pewną płytę i dokumenty. Wpada przez to w problemy bo do polowania na niego dołącza oczywiście policja. Narratorem historii jest Michał Fajbusiewicz, prowadzący niegdyś program 997. Adaś wciela się w Nikodema R. i opowiada zgrabnie tę historię z jego perspektywy. W utworach jest wiele ukrytych smaczków, które po uważnym przesłuchaniu dodają kolorytu historii. Przez Stres, Spalić Gniew i Śpij Spokojnie to moje ulubione tracki.
Album ten daje trochę oddechu po tradycyjnej blokowej tematyce poprzednich wydań Ostrowskiego (chociaż i te ubóstwiam ale muszę na nie mieć odpowiedni dzień w roku). Jak zawsze imponuje mi to, że samodzielnie produkuje swoje utwory korzystając z typowych dla niego jazzowych, soulowych czy funkowych sampli.
Do fizycznego wydania albumu był dodany także komiks opowiadający zawartą historię oraz ukryta płyta, która właśnie padła łupem Nikodema. Wiele osób odkryło ją dopiero po pewnym czasie w pudełku z właściwą płytą. Drugi album z osiemnastoma niezatytułowanymi utworami jest już bardziej luźny i można tam znaleźć między innymi Taki Jak Wy znany jako Mały Szary Człowiek (Track 8). Odsłuch do drugiego albumu w komentarzu.
Śpij Spokojnie: https://www.youtube.com/watch?v=WnarUJLbZwU&list=RDWnarUJLbZwU
Odsłuch:
https://open.spotify.com/album/1hJD5iz3ReP5gQ183DQ9xD?si=AhdCOQWFTqy-BUh9ZAEvPg
https://www.youtube.com/watch?v=dtFhpLzqOaI&list=PLWbmmcfpgwCkw9opKmmPn-WY0GxD2ty7T
#kacikmelomana #muzyka #hiphop
@radidadi niestety chłop poszedł trochę w komercję (tak hejtowaną przez niego jak i całe środowisko na początku lat 2000) robiąc np. kawałki promujące grę w czołgi XD ale najbardziej to mnie te płaczliwe płyty zniechęcają jak Życie Po Śmierci czy W Drodze Po Szczęście. Ale chyba sam zauważył, że ponownie wpadł w monotonię bo wydał już lepszy 042 Requiem Mixtape w 2023.
Zaloguj się aby komentować
Starzy ludzie wrzucają stare płyty
Pomimo że hip-hop nie jest moim ulubionym gatunkiem to jednak mam w kolekcji trochę albumów których słucham dosyć regularnie.
Wybór był trudny, ale finalnie stawiam na pierwszy krążek Beastie Boys - Licence to ill
Wykonawca: Beastie Boys
Album: Licence to ill
Rok wydania: 1986
Gatunek: hh
Bestie mocno namieszały tym krążkiem w świecie muzycznym. Udało im się połączyć hip-hop z rockiem, w dodatku byli Biali
Zapraszam do odsłuchu:
https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kql6ccWJAXqk3vEPAQyEjVjnQWzSCPm24
#kacikmelomana #hiphop


Zaloguj się aby komentować
Wykonawca: Gang Starr
Album: Moment of Truth
Gatunek: HH
Rok wydania: 1998
W drugiej serii hiphopowych propozycji nominuję album jednego z najlepszych duetów MC/producent czyli Gang Starr - Moment of Truth.
Guru i Premier działali razem od 1989 roku ale ich piąty album wyniósł ich na zupełnie nowy level.
Perfekcyjne flo Guru i tłuste bity Premiera miażdżą do teraz. Jest to jedna z tych płyt, którą miałem zawsze przy sobie (do czasu przesiadki na spoti). Słucham ją zawsze od początku do końca ale na zachętę wrzucam "Work", który jest tak gruby, że musi kupować dwa bilety na samolot
#muzyka #hiphop #gangstarr #kacikmelomana
Gang Starr - Work:
Album:


Zaloguj się aby komentować
Tematem Trzynastej Edycji #kacikmelomana będzie #rock
Jeśli ktoś nie jest stałym bywalcem #kacikmelomana a chce uczetnniczyć w tej edycji może zostawić komentarz pod tym postem. W ten sposób rozpoczynając edycję rockową was zawołam.
Zaloguj się aby komentować