#heheszki #memy #humorobrazkowy #ambasadorjeja #gif #harrypotter

#heheszki #memy #humorobrazkowy #ambasadorjeja #gif #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Myślicie, że warto zbierać te części zamku z Harrego Pottera? Córka ostatnio odkryła ten film i chciała dostać LEGO. Parę zestawów wpadło mi w oko, bo sam znam uniwersum, ale nie wiem od czego zacząć. Do tej pory miała głównie LEGO Friends, ale wydaje mi się, że przez te figurki inne od reszty ta seria traci urok.
Myślałem o komnacie Dumbledora, Wrzeszczącej Chacie, Prive Drive 4 lub Komnacie Tajemnic. Są reedycje tych klocków, czy jeśli teraz nie nazbiera to ceny wyjebią w kosmos?
No i sądziczie, że warto już zamawiać, czy poczekać jeszcze na black friday. W Polsce to co prawda jedno wielkie oszustwo, ale może Amazon?
#lego #pytanie #pytaniedoeksperta #harrypotter
@PanNiepoprawny Nie warto, jest to niebawianle. Kupiłem młodemu w sumie 6 segmentów i się tylko kurzy, piratami się bawi ninjago się bawi, tworząc jakieś scenariusze. A tutaj nie bardzo jest co właściwie wymyślać bo to takie bardziej migawki ze scen filmowych...
Cała seria HP aspiruje do roli durnostojki.
Zarówno księgi z przedmiotów, walizka, księga potworów i sowa
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
"Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."
Mamy dla Was mnóstwo gier z uniwersum Harry'ego Pottera! Od nieprzewidywalnych karcianek, rodzinnych i kooperacyjnych planszówek, po gry imprezowe, nietypowe kalambury czy magiczny quiz!
Wybierz grę dla siebie!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Harry Zotter
#heheszki #harrypotter #wojnanaukrainie


Zaloguj się aby komentować
Harry Potter w Ameryce. Trafiłeś do złej dzielnicy XD
https://www.youtube.com/watch?v=RfhcotADIxM
#heheszki #harrypotter
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gdyby POLACY nakręcili HARREGO POTTERA
https://www.youtube.com/watch?v=DsR1jXT1UV0
#heheszki #harrypotter #swiatwedlugkiepskich #kiepscy #filmiki
Zaloguj się aby komentować
Dzień 509/516
Liczba elementów 267
Zestaw z roku 2023
Cena katalogowa 89,99 zł
Liczba elementów 250
Zestaw z roku 2023
Cena katalogowa 89,99 zł
#lego #legodamwa #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Witam. Kto ma czas i ochotę to zapraszam na mój nowy film. Ranking dotyczący (moim zdaniem) najlepszych pojedynków w książkach fantasy. Myślę, że czegoś takiego na polskim booktubie jeszcze nie było. Pozdrawiam:)
https://www.youtube.com/watch?v=BpwtPy8cFAA
#ksiazki #czytajzhejto #youtube #wladcapierscieni #graotron #wiedzmin #malazan #harrypotter
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#harrypotter #memy stanowczo nie #memylotr gdzie dowiedziałem się że ludzie tęsknią za komixami z neta ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Duża drewniana skrzynka-książka stylizowana na podręcznik do obrony przed czarną magią z uniwersum #harrypotter
Więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart
#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy #chwalesie #hobby #magia #fantasy





Zaloguj się aby komentować
510 + 1 = 511
Tytuł: Harry Potter i Insygnia Śmierci
Autor: J. K. Rowling
Kategoria: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ocena: 6/10
Prywatny licznik: 36/36 (26 książek / 10 komiksów)
Dobre zakończenie serii, ani zbyt brutalnie, ani zbyt cukierkowo. Niektóre rozwiązania mi się nie podobały (np. nałożenie tabu na imię Voldemorta xD). Nieogarnięcie i brak planu Harrego i kompanii jak najbardziej na plus.
Ostatnie cztery tomy przeczytałem w 10 dni. Czy było warto? Nie, ale nie miałem ochoty marnować na tym kilku tygodni, a wewnętrzne spierdolenie nie pozwoliło mi porzucić serii xD
Jak już pisałem w jednym komentarzu. Większość książek Rowling jest pisana według jednego schematu. Co roku musi się coś wydarzyć, bo rok szkolny bez dramy jest rokiem straconym. Zawsze dopiero pod koniec roku szkolnego, najlepiej po egzaminach, żeby nie zakłócić nauki Harrego, dochodzi do punktu kulminacyjnego. Świat przedstawiony jest wewnętrznie sprzeczny i nielogiczny w trakcie trwania serii. Ma więcej dziur niż szwajcarski ser. Cała seria cierpi na ograniczeniach, jakie narzuciła sobie Rowling w pierwszych częściach. Mimo to autorka starała się wyrzeźbić co mogła. Wyobraźni nie można jej odmówić. Sam świat i pomysł ma wielki potencjał, jednak wykonanie nie jest najlepsze.
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.vercel.app/
#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto #fantastyka #fantasy #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Co to za nuta w tle?
#czokooko - tag do blokowania/śledzenia
#filmiki
#heheszki
#harrypotter
@krokietowy Salil Sawarim, tutaj tylko udało mi się znaleźć https://www.sadistic.pl/arabskie-piosenki-nasheedy-min-salil-sawarim-vt514208,30.htm
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #ksiazki #humorobrazkowy #harrypotter #graotron #tolkien #lotr #wladcapierscieni


@Sweet_acc_pr0sa ta, język o xD
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Languages\_constructed\_by\_J.\_R.\_R.\_Tolkien
@dziedzicpruski bardziej chodziło mi o tę wypowiedź:
Historia i Fantastyka
Stanisław Bereś, Andrzej Sapkowski
Czy biorąc się za pisanie, od razu definiuje pan warunki brzegowe swoich światów, czy
pisze żywiołowo, bez planu, mając w głowie tylko parę dyrektyw?
Z uporem maniaka twierdzę, że w moich książkach nie ma żadnego świata! Jeśli chodzi o
ontologię całej tej cywilizacji, to jest ona szczątkowa, służy fabule i tylko do niej jest dopasowana.
Nie wykonałem żadnej benedyktyńskiej roboty, niczym Tolkien, który zanim jeszcze zaczął pisać,
ustalił topografię, geografię, religię, języki nawet. Tolkien mógł to robić, miał na to czas, a pracą nad
książką bawił się znakomicie. Jeśli ktoś ma czas i chęć do zabawy, proszę bardzo. Ale ja mam to za
poważną przesadę. Trzeba wykoncypować fabułę, siadać i pisać, troszkę szkoda czasu na
wcześniejsze kreślenie map, wymyślanie prehistorii i historii, rysowanie drzew genealogicznych
domów panujących. Przesadą jest przynoszenie do domu kupy piachu i sikanie na nią celem ustalenia
biegu nurtów rzek. Nigdy nie miałem aspiracji do bycia twórcą światów, pochłaniała mnie fabuła i
losy bohaterów. Tak było przynajmniej w opowiadaniach. Owszem, później, gdy usiadłem do
długiego cyklu, musiałem stworzyć choćby szczątkową geografię, także polityczną i gospodarczą,
musiałem bardziej uważać na to, co jest na północy, a co na południu i którędy do morza. Ale nadal
robiłem to tylko w zakresie, który uzasadniała fabuła, który był dla akcji absolutnie niezbędny. Nie
większym. Mój świat to pseudoświat, to wyłącznie tło, przesuwane kołowrotkiem jarmarczne płótno.
Jest to uzasadnione – wszak opowieść nie jest opowieścią o losach świata, lecz o losach bohaterów,
to świat służy fabule, nie fabuła światu. Jest, i owszem, jakąś tam ontologiczną konstrukcją, ale jest
służebny wobec fabuły, nie wobec swej własnej fantastycznie udziwnionej ontologii.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #memy #humorobrazkowy #ambasadorjeja #harrypotter

Zaloguj się aby komentować