Spóźniona #dynia
#tworczoscwlasna #halloween #diy
Jak ktoś ma zaległe #jesiennewyzwania to może sobie wziąć bo nie miałem tego na liście xD


Spóźniona #dynia
#tworczoscwlasna #halloween #diy
Jak ktoś ma zaległe #jesiennewyzwania to może sobie wziąć bo nie miałem tego na liście xD


Zaloguj się aby komentować
Mamy to! Choinka #upcycling na specjalne zamówienie mojej Różowej, niedługo ozdobi i wrzucę efekt finalny. Docelowo stanie w poczekalni naszego Centrum Edukacyjnego
#chwalesie #diy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Coś tam dłubię, na specjalne zamówienie
#majsterkowanie #upcycling #diy #warsztat


Zaloguj się aby komentować
#cobarcolrobi
Projekt T wpis 5
OK, JEDEN ELEMENT Z GŁOWY!
Jedziemy z drugim, oto forma, szybko poszło. Co mnie teraz wstrzymuje to wiązanie pierwszego. Wystawiłem na deszcz, niech sie napije. Beton lubi wodę, jak już zwiąże wstepnie.
Jak element #1 porządnie złapie, to osadzę w nim pręty przy użyciu kotwy chemicznej (tak, dobry inżynier by je dał od razu w beton pewnie xdd) i nałożę pic rel na niego a potem odlew. Będę musiał "rzodkim podloć" żeby się dobrze umiejscowił w tej formie, bo ma najbardziej szalony kształt z nich wszystkich.
Zrobiłem jeszcze jeden fakap (znaczy inaczej; o jednym wiem xd). Otóż okazało się że niektóre siatki elewacyjne z włókna szklanego są totalnie nieodporne na warunki wewnątrz betonu i mogą się w ciągu miesięcy rozlecieć. No cóż, będzie wprowadzony zakaz włażenia na daszek xd
#diy #majsterkowanie #beton

Zaloguj się aby komentować
Miałem nadzieję że lakierowanie uwydatni mocno grawer, ale drewno się chyba jednak do tego nie nadaje. Zdjęcie robione pod optymalnym kątem światła. Na wyciągniętej ręce juz nie widać detali.
#borgirwycina #diy

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, cześć i czołem,
Dziś z cyklu BetonoweGitary: tate i mame zrobili rynce więc dlaczego nie zrobić gitary samemu z dostępnych w Internecie części? A, że nie miałem gitary a'la Fender Telecaster to wybór był prosty. Pokupowałem graty, poczytałem na necie co i jak. Pooglądałem jakieś instruktaże na YT i wio...
Najpierw przygotowałem korpus do bejcowania, użyłem bejcy spirytusowej ale bez wypełniacza porów (grain fillera), żeby uzyskać efekt spranego jeansu. W sumie było 6 warstw bejcowania, później lekki mat papierem ściernym 320, wodowanie i olejowanie. Z racji drugiego zainteresowania wybór padł na TruOil (olej do kolb karabinowych, ale nie tylko jak widać :D).
W sumie 3 warstwy oleju, po każdej delikatny szlif wełną stalową 000.
Jak już korpus był gotowy zrobiłem pełną przymiarkę części. Wszystko pasowało po japońsku - jako-tako, więc były potrzebne delikatne poprawki/szlify i frezy, ale nic, czego nie dałoby się ogarnąć.
Trzeba było jeszcze przygotować gryf, oszlifować końcówki progów, zaokrąglić je trochę, a same progi porządnie wypolerować. Szczęśliwie, nie było potrzeby szlifu progów, progi były dobrze i równo nabite.
Do gryfu oczywiście należało zamontować osprzęt czyli klucze i drzewka rolkowe do strun. Oczywiście wymieniłem polimerowe siodełko gryfu na kościane.
Następnie montaż wszystkich gratów z dbałością o to, żeby było równo. Po dokręceniu wszystkich elementów oczywiści należało polutować całą elektronikę.
Na koniec oczywiście strunki i setup. Efekt poniżej.
Specka:
korpus: Paulownia
gryf: klon+klonowa podstrunnica
mostek: vintage popielniczka z mosiężnymi siodełkami kompensowanymi
pickguard aluminiowy
klucze: blokowane Guyker
pickupy: Telecaster Standard AlNiCo III
elektronika: kable vintage w oplocie bawełnianym, potencjometry Boston 250k, przełącznik 3-poz. Vparts, gniazdo PureTone wielostykowe.
#majsterkowanie #gitara #gitaraelektryczna #betonowegitary #diy




Zaloguj się aby komentować
Jako że PSU obecnie w każdym urządzeniu niemal a im obojętne czy AC dostają czy DC to gościu wdrożył kapitalnie proste rozwiązanie ratujące sytuację w oczekiwaniu na przepięcie źródła
https://youtu.be/f3JMVPnouoM?si=RLQ4uU60HZw-ygg2
#elektronika #diy #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
#cobarcolrobi
Projekt T wpis 4
Pianka poliuretanowa od spodu to był strzał w dziesiątkę, utrzymała beton w miejscu, a finalnie wszedł cały worek
Co do powierzchni, to mimo bardzo obfitego naolejenia które widać na pierwszym zdjęciu, cała powłoka przywarła do odlewanego elementu, i musiałem skrobać. 2 na 10. Natomiast widzę że spód powłoki, czyli miejsca które bezpośrednio przylegały do folii, wyszły okropnie gładko. Czyli dobrze, że coś z tym kombinowałem, tylko szkoda że z takim efektem xd
Zastanawiam się czy jakbym dorzucił sporo mikro wzmocnienia do tej powłoki nadającej powierzchnię, to czy nie oderwałaby się nieco ładniej?
Po zdarciu powłoki, efekt jest mniej więcej taki jak wymarzyłem, ale wydaje mi się że gdybym po prostu wyszczotkował świeży beton szczotką drucianą to wyszłoby tak samo xd
Niepokoi mnie to mikropęknięcie które widać na zdjęciu. Ten element będzie wystawiony na warunki atmosferyczne w pełnym wachlarzu, więc coś muszę z tym zrobić.
Na razie zraszam wodą i niech chemia betonu robi swoje.
Myślałem że na tym etapie będę albo pewien co do powodzenia misji, albo pewien co do niepowodzenia. Tymczasem ja nadal nie wiem czy to się uda xd
#diy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Ok miało być tego 3 razy więcej ale muszę rozwiązać problem z wylatującymi sztukami z prędkością orbitalna xD Może taśma dwustronna pod spód plus wkręty lub łapy po bokach
#borgirwycina #diy #cnc


Zaloguj się aby komentować
Wpis z cyklu #upcycling , tym razem figurka aniołka wykonana z odpadów drewnianych bez użycia kleju i gwoździ. Wkrętów zresztą też
Niedługo wpis z choinką którą będziemy robić na warsztatach dla rodziców z dziećmi.
#diy #majsterkowanie #drewno





Zaloguj się aby komentować
#cobarcolrobi
Projekt T wpis 3
Od dołu pianka pur, od góry woda żeby kształt utrzymać na czws schnięcia, ale to będzie gówno xdd
Tak czy siak jestem blisko skończenia pierwszej formy. Czy wyjdzie ładne czy nie, KOMTYNUUJEMY!
Na drugą formę wezmę sobie najtrudniejszy element
Co do powierzchni to przeprowadziłem jeszcze jedną próbę. Na folię budowlaną napsikałem klej w spreju, sypnąłem w to zaprawą, zrosiłem wodą, a na koniec posmarowałem olejem roślinnym. I to chyba w te stronę uderzę w wersji ostatecznej, tylko że taka struktura odsłania dużo kruszywa, więc na koniec i tak będę potrzebował warstwy wykańczającej, może jakiś olej do betonu.
#majsterkowanie #diy

Zaloguj się aby komentować
Nastąpiły pewne zmiany w #fotowoltaika a w zasadzie z moich magazynach energii.
Trafiło się ze do polskiego magazynu dopłynęły nowe obudowy leżące z mocowaniem do szafy rack - i postanowiłem oba tak złożyć.
Link do oferty: https://www.alibaba.com/x/1l9wqbM?ck=pdp
Może @myoniwy będziesz zainteresowany bo są niedrogie.
A do tego szafa open rack 12U regulowana długość od Lanberg (ma deklarowany udźwig 600kg a oba magazyny to 240-250kg łącznie) https://pl.lanberg.eu/produkt/open-rack-12u-19-600x600-1100-regulowany-czarny-lanberg
Myślałem czy brać większą szafę rack ale nie planuje najbliższy rok czy dwa dokładać kolejnego magazynu - ale kilka paneli już tak.
Wiec podsumowując: Stary magazyn przełożę do nowej obudowy i dam nowy BMS (aktualnie mam JK BMS ale ten obudowany nie z serii inverter bez komunikacji), drugi nowy magazyn przełożę do nowej obudowy, a strojącą sprzedam teściowi. Całość zamontuję w stojaku rack żeby móc łatwo poruszać całością w razie potrzeby.
#dildomajsterkuje #elektryka #diy #zrobtosam


Zaloguj się aby komentować
#cobarcolrobi
Projekt T; wpis 2
Drugi test materiału na formę. O ile co do brzegów to wiem, że gdzie tylko się uda to spróbuję zastosować tę gąbkę, tak mam niestety parę miejsc gdzie to nie przejdzie.
Dziś testy: folii PCV stawowej, folii bombelkowej (wypstrykanej!), folii budowlanej (powierzchnia betonu po odlewie przeszczotkowana) oraz w końcu folii budowlanej pokrytej warstwą żywicy polimerowej uszczelniającej i posypanej piaskiem.
4. Najgorzej wypadła folia bombelkowa, co to w ogóle jest xdddd
3. Folię PCV zrobiłem z za gęstego betonu więc wyszło bombelków kilka ale i tak powierzchnia nie odbiła się tak jak chciałem.
2. Folia budowlana po szczotkowaniu wydaje się względnie ok.
1. No i w końcu folia pokryta żywicą i piaskiem. Nie byłbym sobą gdybym to zrobił poprawnie, więc zamiast normalnej warstwy to użyłem brudnego pędzla ze słoika z benzyną, więc nie naniosłem "żywicy" tylko "BAAAARDZOOO rozcieńczoną żywicę". ALEEEE przez to ta żywica mi się zerwała, i teraz mam nie tylko super strukturę powierzchni ale i kolorek. I kurde, ten kolorek robi efekt.
Muszę zrobić testy z klejem PUR w szpreju (może się tak piasek nie będzie odrywał), i zamówić pigment szary żeby więcej tego efektu kamiennego było.
#diy #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem go w zeszłym roku. Jeździł super, ale widać było, że poprzedni właściciel nie miał ręki do napraw i detali. A to czerwone światła z przodu, a to brak smarowania w przekładniach, jakieś braki oryginalnych naklejek, zaklejone byle jak taśmą izolacyjną (niebieską) opony.
Trochę czasu zajęło mi kompletowanie akcesoriów, pomysły na poukładanie wszystkiego i odpowiednie zabezpieczenie. Prawidłowe klejenie opon, lutowanie i wymiana lamp i przewodów. Potem doszły customowe naklejki, które trzeba było wycinać skalpelem, podklejać białą naklejką. Robiłem wszystko pomału, w wolnym czasie, swoim tempem.
W szczegółach, co udało mi się zrealizować w projekcie:
- instalacja wyciągarki, wymiana haka i mocowań
- instalacja metalowego bagażnika dachowego
- akcesoria "bagażowe" w tym: torba podróżna, box kartonowy, skrzynka piwa, najazdy, łopata, kanister
- światła "halogenowe" dachowe Hella
- naprawa oświetlenia przód-tył
- naprawa połamanych elementów karoserii - klamek, lusterek
- odpowiednie zabezpieczenie i klejenie ogumienia
- nasmarowanie wszystkich ruchomych elementów
- maskowanie wnętrza
Z ostatecznego efektu jestem zadowolony tak w 90% bo okazało się, że głównym winowajcą słabo świecących nowych LEDów jest sterownik. Także jeszcze czeka mnie wymiana na nowy i będzie już naprawdę dobrze
#rc #diy #majsterkowanie #modelarstwo #hobby

@Mycha mam takie kupy
Na seryjnym aku robią 2km, na litowo jonowym 5-6km
Jeden ma już 115km nalotu drugi z metalowym podwoziem około 50km
Kosztowały 150zł na Aliexpress MN82
dodawałem dużo wpisów z testów na tagu #rc możesz przejrzeć historię
https://pl.aliexpress.com/item/1005009028827064.html
https://www.hejto.pl/wpis/poupalane-z-dziecmi-w-terenie-na-piaskach-i-blocie-deg-deg-deg-deg-deg-deg-wleci
Jak Cię wciągnie to możesz już jak @Peter_Mountain kupować poważniejsze maszynki po 2-5k
a jak masz więszy budźet to FCX24M to chiński klon Axiala kosztujący połowe ceny
Ma świetne parametry i kosztuje 550 zamiast 1000zł
Zaloguj się aby komentować
Kolejna kartka urodzinowa, tym razem w klimatach #harrypotter - akurat wczoraj wręczona
#rekodzielo #handmade #diy #kartki #apaturiart #pracowniaapaturium


Zaloguj się aby komentować
#cobarcolrobi <- nowy zbiorczy tag do obserwowania moich garażowych projektów/eksperymentów. Taki stepujący budowlaniec ale z mniejszym rozmachem.
Projekt T; wpis 1
Dziś testy materiału na forme. Jest idealnie! Tylko taśma bruździ, będę musiał inne łączenie zastosować :v
Na tym etapie nie da się zgadnąć co robię, ale może później xd
#diy #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jedziemy dalej z koksem. Kontynuuję próbę znalezienia przyczyny nadciśnienia oleju w swym kaszlu przy zimnym silniku. Znalazłem w książce zapis, że jest zawór regulacyjny ciśnienia. Dwa tygodnie temu zdjąłem pokrywę, ale nie miałem już czasu zabrać się za pompę.
Rozebrałem zawór, który jest arcyskomplikowany - talerzyk i sprężyna. Jak widać na zdjęciu. Talerzyk jest trochę wyśmigany. Ważniejsza jest jednak raczej sprężyna. Według książki powinna ona mieć 36,2 +- 1 mm długości przy rozprężeniu. Moja ma ledwo ponad 32 mm, więc something is no yes. Nowa sprężyna ma 37 mm, czyli mieści się w granicach.
Jedyny mankament to uszkodzona powierzchnia, po której porusza się talerzyk. Krzywy docisk spowodował jej nagrzanie i, jak to z aluminium, zaczęły robić się drobne gluty z oderwanych mikrofragmentów. Papier ścierny wygładzi
Edytka: obejrzałem jak chodzi talerzyk i on ma minimalny ruch poprzeczny. Nie ma się obracać wcale. Za to luz poprzeczny to już na srogo, czuc i nawet słychać. Za to nowy... jak nowy!
#macmajster #diy #zrobtosam #maluch #fiat126p #mechanikasamochodowa



Zaloguj się aby komentować
Jak się nazywa ta szpilka sześciokątna z miarką, którą się wsadza w boczną rączkę wiertarki jako ogranicznik głębokości wiercenia? I gdzie to można dokupić? Do parkside'a potrzebuję, jeśli to ma znaczenie.
Rodzina prosi o nie zadawanie pytań.
#diy #wiertarka
@eloyard https://allegro.pl/oferta/bosch-ogranicznik-glebokosci-wiercenia-2603001019-16883288151
Popatrzę później u siebie to może znajdę i bym ci wysłał
Zaloguj się aby komentować
pamiętacie jak zastanawiałem się nad prezentem dla starego wędkarza?
tylko kurcze co kupić komuś kto zęby zjadł na wędkowaniu i pewnie ma wszystko co można mieć?
a potem mnie olśniło - @Apaturia !
patrzcie jakie cudo dla mnie zrobiła, będzie miał na spławiki, haczyki albo inne pierdoły.
w dodatku w błyskawicznym czasie!
Zdjęcia trochę dziadowskie bo ciemno, ale wierzcie mi, cudo.
najbardziej mi się podobają te różne wypukłe akcenty.
pierwotnie miałem ją poprosić żeby wysłała od razu do solenizanta żeby doszło na czas, (i doszło bo dzisiaj odebrałem przesyłkę a dzisiaj są urodziny) ale koniecznie musiałem sam obejrzeć i pomacać.
najbardziej zaskakuje waga, to jest tak ładnie wykonane że wygląda jakby było z ciężkiego dębu a jest leciutkie, @Apaturia wkładaj ołowianej blachy do środka pod filc.
jeszcze dodatkowo kupiłem sobie małą skrzyneczkę dla żony na prezent.
#wedkarstwo #ryby #rekodzielo #diy





@Opornik Cieszę się, że skrzyneczki dotarły bezpiecznie - mam nadzieję, że okażą się niezapomnianymi prezentami
Bardzo polubiłam ten projekt jeziorny i mimo presji czasu, bardzo przyjemnie mi się nad nim pracowało. Z głębi serduszka dziękuję za sympatyczną i owocną współpracę, i jakby co, oczywiście polecam się na przyszłość
Zaloguj się aby komentować