Zaloguj się aby komentować
Piątka kitku jest z nami,
kitku o piorunującej aparycji
#koty #kitku #czujedobrzeczlowiek #kocieuszka #hejtokitku #hejto





Zaloguj się aby komentować
#chwalesie #krwiodawstwo
Po zebraniu zaświadczeń okazało się że wpadło już 25,9 litra
#czujedobrzeczlowiek
Ostatnia donacja: 09.02.2023
Prywatny licznik: 25 900ml
Zaloguj się aby komentować
HejDobry
Kitku dziwne ale prawdziwe
#koty #kitku #dziendobry #czujedobrzeczlowiek #hejto #niedziela





Zaloguj się aby komentować
HejDobry !
Pińć mega kitków
#koty #kitku #swiat #czujedobrzeczlowiek #hejto





Zaloguj się aby komentować
HejDobry !
Cztery mega kitku
#kitku #koty #dziendobry #czujedobrzeczlowiek #hejto




Zaloguj się aby komentować
Byłem właśnie na spacerze z psem. Jego uwagę zwrócił jakiś hałas, coś jakby ktoś dźgał nożem tekturowe pudełko.
Spojrzałem w tamtą stronę i spostrzegłem dwie wrony, które dziobami próbowały rozłupać warstwę lodu którym pokryta była pobliska kałuża.
Odszedłem, ale po chwili się cofnąłem, podszedłem do kałuży i zacząłem rozwalać lód butem.
Wrony oczywiście odleciały, ale gdy odszedłem wróciły, aby się napić.
Niby nic, ale jakoś #czujedobrzeczlowiek
Zdjęcie nie moje, ale ładne
#smiesznypiesek #ptaki #zwierzaczki

Zaloguj się aby komentować
chłop niby gruby, ale silny jak stu chuopa
#przegryw #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
bawi mnie to, że niektóre rzeczy żeby podnieść chłop musiał się namęczyć, a teraz chłop jedną ręką podniesie i jeszcze rzuci na 10 metrów heh
#przegryw #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
Właśnie podpisałem umowę na aplikację dla dosyć sporego korpo. 45 tysięcy na czysto wyjdzie. Jak zobaczyłem to na papierku, to mi świeczki w oczach stanęły xD
W sumie złapałem to przez przypadek, bo znajomy ze studiów sobie o mnie przypomniał po kilku latach. Telefon do mnie, czy bym nie chciał takiego zlecenia. Mówię, żeby podesłał listę, jakie ma mieć funkcjonalności, jak ogólnie ma wyglądać apka, etc. Po dwóch dniach dostałem maila, i tu zonk - okazało się, że 3/4 kodu mam gotowe, bo pokrywało się z moimi prywatnymi projektami. Rzuciłem im kwotę z d⁎⁎y, po 15 minutach telefon, żebym przyjechał na podpisanie papierów. Trochę się zdziwiłem, że zgodzili się od razu, bez żadnego zbijania ceny, ale ok.
Oczywiście, jak przyjechałem, najpierw rozmowa z ich nadwornym kucem, czy mam jakieś doświadczenie, czy już coś pisałem, proste pytania z javy/kotlina i Androida, etc. Potem czy jakieś projekty mam gotowe. Jak zobaczyli inżyniera na papierku, to nagle im już nie były potrzebne (jakby ten papierek cokolwiek znaczył) XD
Po podpisaniu dokumentów, pan, który się ze mną spotkał, wygadał się, że najmniejsza kwota jaką usłyszeli za tę aplikacje, to 100k złotych. Trochę mnie w d⁎⁎ie zapiekło, ale kij - jak na pierwsze komercyjne zlecenie, to jakbym Pana Boga za nogi złapał xD
W tydzień skleiłem tę apkę ze swojego kodu, zrobiłem trochę refaktoryzacji i wersję alfa mam gotową. Zostało aby doklepać wysyłanie plików na serwer, testy i tyle. A termin mam do końca sierpnia.
#chwalesie #programowanie #gownowpis #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
Chłop złożył oficjalnie wypowiedzenie w kołchozie. Dawno się tak dobrze nie czułem:)
#przegryw #pracbaza #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
Pijcie ze mną kompot
W piątek na fb pewna lokalna grupa ogłosiła z okazji dnia kota konkurs zdjęcie pupila i dla wygranego miało być 10kg suchej karmy. Sam wrzuciłem mojego kotka i napisałem, że jak wygra to niech oddadzą karmę dla okolicznego stowarzyszenia opiekującego się bezdomniakami. Później przez chwilę śledziłem post i sporo osób podłapało mój pomysł i tez chciało oddać. Dzisiaj ta grupa ogłosiła, że odda na stowarzyszenie 30kg po naszych sugestiach
Niby mała rzecz, ale cieplej na serduszku się zrobiło
#koty #czujedobrzeczlowiek #pokazkota

Zaloguj się aby komentować
Stałem dziś w sklepie w kolejce i przy kasie „madka” z dzieckiem. Madka piwko i fajki a mały się pyta czy może dostać baton na co madka mówi że nie bo nie ma pieniędzy. Wtem gość za nią się odzywa i mówi do małego by wziął sobie baton a on zapłaci. A potem taki wkurwiony „a pani to się powinna k⁎⁎wa wstydzić żeby dziecku batona żałować za parę groszy ale na alkohol i papierosy to już jest?! Wstyd!” Babka cała purpurowa uciekła czym prędzej.
#czujedobrzeczlowiek #gownowpis
@gawafe1241 Kiedyś dzieciak jakiś lvl 7 stał przede mną w kolejce i miał jakiegoś gówno batonika trzypu Grześki czy coś. No i przyszło do płacenia 8 brakło mu jakieś 30 groszy, młody łzy w oczach i mówi "mama mówiła, że musi mi wystarczyć". Bez namysłu wrzuciłem wtedy do koszyka po jednym batonie z każdego które były przy kasie i mówię, żeby chwilę zaczekał. Zapłaciłem, dałem mu reklamówkę i mówię, żeby się nie przejmował.
Na co baba z tyłu kolejki "Pan to pewnie pedofil jesteś! Małe dzieci słodyczami kusi!"
Zaloguj się aby komentować
Słoneczko za oknem podkusiło mnie żeby przejrzeć zdjęcia z moich zeszłorocznych wypadów w #gory i achhh jak tęsknię za tymi widokami!
Myślę, że to dobry czas żeby zaplanować sobie kolejną wyprawę, może tym razem zagraniczną
Ile razy bym nie była w górach, ile razy bym nie wracała w to samo miejsce- zawsze jestem tak samo zachwycona, a nawet wzruszona
#czujedobrzeczlowiek #podroze



@Zielczan @ciszej Dobrze dzieciaczki!
Pierwsze zdjęcie to mieszanka fotek: Srebrna Kopa, Biskupia Kopa, Adrspach, Ojcowski Park Narodowy (Rękawica i dwa domki) oraz jedno zdjęcie z Morskiego Oka (mini wodospad)
Drugie zdjęcie: Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, trasa na Morskie Oko i Morskie Oko
Trzecie zdjęcie: Ojcowski Park Narodowy, Skrzyczne, stacja pod Czantorią i herbatka z hotelu
Zaloguj się aby komentować
Właśnie doświadczyłam najpiękniejszego uczucia na świecie, bo uświadomili mnie, ze u mnie w piątek jest jakieś święto i mam wolne #gownowpis #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
Wiecie z czego jestem naprawdę dumny? Że kiedy przyszedł ten moment zachowałem się jak człowiek.
Pochodzę z Wrocławia, lecz tak się potoczyło że od wielu lat mieszkam i pracuję w Niemczech. Zostawiłem we Wrocku kawał życia, ale także wielu znajomych, również tych narodowości ukraińskiej.
Kiedy wybuchła wojna, coś tam podzwoniłem po nich, okazałem wsparcie - nie angażowałem się za bardzo w temat jako, że miałem trochę problemów w życiu. Aż do czasu, kiedy pewnego popołudnia (jakoś miesiąc po inwazji) zadzwonił do mnie Władek (tu imię zmieniłem) - mój bardzo dobry kumpel i zarazem fryzjer we Wrocławiu. Gadka szmatka, co tam u ciebie itd. itp. aż wypalił w końcu czy nie byłoby takiej możliwości, czy nie mógłbym mu pomóc, on mi zapłaci. W pierwszej chwili myślałem że chodzi o jakąś pierdołę. Okazało się, że szuka kogoś kto pojedzie po jego mamę i siostrę (ojciec nie żyje), aż do Lwowa. Co się jeszcze okazało? Że chłop mając multum znajomych nie uzyskał od nikogo takiej pomocy i zdesperowany na sam koniec zadzwonił do mnie wiedząc, że już od lat nie mieszkam we Wrocławiu i jestem za granicą. Powiedziałem, żeby dał mi godzinę, oddzwonię.
Dwa dni później byłem już w trasie ok. 1200km w jedną stronę z przystankiem we Wrocławiu po Władka. Nie poznałem chłopa, z którym jeszcze parę lat temu obskakiwaliśmy okoliczne kluby. Był strzępkiem nerwów, jednak ucieszył się jak małe dziecko kiedy zapukałem do drzwi mieszkania które wynajmował, prawie zaczął płakać.
No to wio po rodzinkę. Podróż w Polsce przebiegała bez żadnych przeszkód. W Przemyślu musiałem zostawić kumpla i dalej już jechałem sam. Pogranicznicy nie robili żadnych problemów, cały czas też byłem w kontakcie telefonicznym z Władkiem. Kiedy dojechałem do celu, w jednym z mieszkań w bloku na obrzeżu miasta czekała na mnie mama Władka i jego młodsza siostra, które wydawały się być zaskoczone, że w ogóle przyjechałem a zarazem bardzo mi dziękowały. Co prawda nie znam ukraińskiego ale Władek tłumaczył mi wszystko przez głośnomówiący.
Jechaliśmy do Przemyśla w ciszy z powodu barier językowych, jednak czułem z ich strony wielkie przejęcie i stres. Co chwila dzwonił Władek z pytaniem czy wszystko w porządku itd. Niestety na granicy ukraińscy pogranicznicy zrobili nam kontrole auta, sprawdzanie dokumentów itd. Nie wiem czemu, ale bałem się, że mnie nie przepuszczą do Polski :D
Tak więc, w Przemyślu znaleźlismy Władka (pomagał przy rozładunku ciężarówki z darami) i wtedy sam już nie mogłem powstrzymać łez widząc jak płacze mama Władka obejmując z całej siły syna. Oczywiście nie przyjąłem od nich żadnych pieniędzy mimo, że Władek usilnie nalegał.
To wszystko zmieniło mnie w pewien sposób. Jakoś tak zawsze starałem się być obojętny na pewne sprawy, nie angażować się w nie. W pewien sposób dlatego, że tak mi było wygodniej żyć. Ta podróż, skłoniła mnie do pewnych przemyśleń nad własnym życiem, o tym co tak naprawdę jest w nim ważne. Dziś w pewnym sensie jestem wdzięczny Władkowi, że zadzwonił wtedy po mnie bo od tego czasu czuje się lepiej jako człowiek.
#przemyslenia #mojahistoria #czujedobrzeczlowiek #rozkminy
nie wiem co we mnie wtedy wstąpiło
@Wyrocznia ja Ci powiem, że dla mnie to było strasznie porąbane. Tak jak zawsze miałem siebie za realistę który raczej zajmuje się własnym życiem i własnymi przyjemnościami, tak w momencie kiedy wybuchła wojna poczułem nagły przypływ potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi i mimo, że nie mam wielu znajomych Ukraińców to po prostu moje serce rozrywała potrzeba bycia dla kogoś w potrzebie i od razu napisałem do jednej znajomej ukrainki w odpowiedzi na jakiś post na instagramie, że w razie gdyby ktoś potrzebował lokum tymczasowego to w mojej kawalerce się znajdzie miejsce na kanapie na pare tygodni.
Wykręciło mi poglądy życiowe mimo, że obiektywnie moje życie szczególnie się nie zmieniło.
Zaloguj się aby komentować
Najlepsza czynnosc w zycku
#spanie #chrapanie #gownowpis #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
1933.74+17.63=1951.37
#sztafeta #biegajzhejto
Planowałem pobiegać dużo więcej, ale jak to czasem bywa - ze względu na okoliczności wyszło inaczej.
Po chodniku bida - pod śniegiem trochę zdradliwego lodu, po 3km w końcu wbiegłem w ścieżkę leśna. A tam nieźle sobie przemoczylem buty bo średnio śnieg ponad kostkę. Po kolejnych 4km zrezygnowałem z tego i zacząłem biec ulica, o tej porze przez kilka kilometrów minęły mnie 3 auta. Już myślałem że po zakończeniu 10km pętli będę wracał do domu ze względu na wodę w butach. No ale przemoglem się i wpadłem w las na trasę parkrunu. No i #czujedobrzeczlowiek bo usunąłem 4 drzewa z trasy a jedno połamałem na tyle, że można przebiec - Strava mi te przerwy z biegu usunęła, bo tak jeden kilometr mi zszedł 17 minut że sprzątaniem





Zaloguj się aby komentować
#jebacwykop #wykop #bekazwykopu #czujedobrzeczlowiek
No, wbrew temu co te wyniosłe dziwki obajtka piszą to nie była prośba a żądanie ale najważniejsze, że się udało. Najpierw samobójstwo a potem pogrzeb. Nie jestem wierzący ale teraz to chyba czyściec

Zaloguj się aby komentować
#chwalesie Klient przedłużył mi obecny projekt o kolejną rotację więc elegancko. Jutro do domu na 2 tygodnie i powrót na projet w #niemcy. Potem kolejna rotacja w domu, a od końca kwietnia wywalczony i długo wyczekiwany projekt #offshore w #holandia. Od kilku lat się o to starałem. Co prawda nie pełnomorska budowa, bo turbiny będą w płytkie lagunie w okolicach Amsterdamu ale noga wstawiona w końcu, pomiędzy drzwi a futrynę. #czujedobrzeczlowiek
@off w wiatrówce przy montażach jestem od 9.2020 - najpierw jako HSE u OEM, potem audyt w Kenii na największej farmie wiatrowej w Afryce i aktualnie, od 07.22 jako HSEQ w firmie instalacyjnej. Wcześniej kilka miesięcy złapałem w firmie, która ma spore portfolio i w instalacjach i przy civil. Ja generalnie u nich byłem przy civil works, BoP. Sezon rusza wiem, ale takich jak ja sporo na rynku i dodatkowo z expem już na offshore. Dodatkowo widzę sporo chłopaków, którzy przechodzą z technika offshore na HSE albo ludzi po szkołach morskich, z patentem oficerskim i expem na morzu, którzy również na HSE offshore / onshore uderzają.
Nie ma co się czarować ale firmy wolą ludzi z doświadczenei offshore'owym.
No i dlatego też moja radość jest spora, że w końcu się udało wbić. Najpierw preassembly (specyficzne - chyba - bo wieże nie będą ładowane w całości ale w 3 sekcjach: base, M1+M2, M3+top.
Kolega z wiatrówki też jak sądzę?
@off nie dziękuję, żeby nie zapeszyć.
Na czym serwisy robisz.
Ja na budowach do tej pory w sumie sam Vestas jako ich HSE zacząłem wiatr. Potem Kenia też ich turbiny. W sumie śmiesznie było bo rarma zlozona z 365 V52. Potem enventusy, jeden projekt pod Nordexem, teraz znów vestas, a w Holandii ma być GE cypress2
Zaloguj się aby komentować