Przecież ten artykuł wali mocno w brauna i godek. Dwóję nawiedzonych ludzi robi „interwencję poselską”:
-nie wiedzą po co
-nie wiedzą gdzie
-szukają jakiejś kobiety
Przecież to jest kpina, w oczach prawka i lewka. Bez celowe działanie kompromitujące prawice.
Plus odkrycie, że naruszenie miru domowego, nie dotyczy tylko domu xD Dorzucę inną ciekawostkę „мир” mir po rosyjsku oznacza pokój. Może Braun potrzebuje po rusku dostawać paragrafy by je szanował ;)
@jimmy_gonzale kiepski dziennikarz i tyle. Braun jest przede wszystkim podejrzany o popełnienie przestępstwa z art. 195 KK (złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktów religijnych), a nie o wątpliwą jak inteligencja Marka Suskiego obrazę uczuć religijnych (art. 196 KK).
Jeśli w treści artykułów jest mniej więcej to samo co w nagłówku, to po prostu dziennikarzowi się nie chciało zajrzeć do aktów prawnych albo pogadać z jakimś prawnikiem. Nie doszukiwałbym się tu spisków.
Uprasza się osobników takich jak @Kubilaj_Khan i podobnych o czytanie powolne, ponieważ mogą się wam styki szybko poprzepalać pod kopułką...( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Te godne pożałowania i wymagające stanowczego potępienia wypowiedzi to stek kłamstw. Święto Chanuki jest zakorzenione w Piśmie Świętym, świętował je Jezus!
“Tezy Brauna to kłamstwo. Sam Jezus uczestniczył w święcie Chanuki"
Ks. Marcin Kowalski: “Święto upamiętnia wydarzenia, które opisują starotestamentalne Księgi Machabejskie. Nie ma nic złego w chrześcijańskim świętowaniu Chanuki”.
To skrajna ignorancja, za którą osoba wypowiadająca te słowa powinna się wstydzić, w dodatku jeszcze ignorancja karmiona XIX- wiecznymi antysemickimi pamfletami. Wypełnione językiem nienawiści piętnowały one Żydów i jako takie są to teksty, podobnie jak wypowiedź pana Brauna, rasistowskie. Te godne pożałowania i wymagające stanowczego potępienia wypowiedzi to stek kłamstw. Święto Chanuki jest zakorzenione w Piśmie Świętym, świętował je Jezus. Obrzydliwe jest sugerowanie, że to satanizm. Chanuka to oddawanie czci Bogu, który ocala tych, którzy w Niego wierzą.
@rebe-szunis nie jest zakorzeniona, nie kłam. Jest wzmiankowana i to w dodatku w Nowym Testamencie, ktorego Żydzi przeciez nie uznają za natchniony i święty! Ksiąg Machabejskich zresztą też za kanoniczne nie uznają.
Chanuka to oddawanie czci Bogu, który ocala tych, którzy w Niego wierzą.
Kolejne klamstwo. To swieto na czesc udanego powstania i odzyskania swiatyni. To nie Bog ocalil ludzi, tylko Żydzi nie wymordowali tych, ktorzy byli po ich stronie!
Wybryk Chuligański nazywasz poglądami posła Brauna ?
Lewica broni powagi sejmu, nie róbmy z sejmu obory (żałuje , że lewica jest w rządzie ale to i tak lepsze niż konfa w rządzie i minister kultury Braun)
Od 17 lat zapalają sobie świeczki i nawet byś o tym nie wiedział gdyby nie debil z gaśnicą.
No ci co są za nim to Faszyści proste i logiczne. Zawsze byli tylko się publicznie z tym nie afiszowali. Komentarze typu "Nie jestem rasistą ale ... (napisz najbardziej rasistowską rzecz).
W końcu taki Braun pokazał, że to publicznie akceptowalne. To bezmyślnie wystawili się na widowisko razem z nim.
Konfa pielęgnowała sobie ten wizerunek latami, by nie być tymi, przed którymi inne partie ostrzegają. Jednym ruchem Braun wrócił ich do czasów UPR.
#bekazkonfederacji #heheszki #sejmowyspam #braun #heheszkipolityczne #polityka ciekawe czy Braun będzie oglądał transmisję ( ͡° ͜ʖ ͡°) dałem z siebie całe 21,37%
Ja wiem, że #memcen i generalnie #bekazkonfederacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak tutaj całkiem sensownie gada o Braunie i akcji z gaśnicą. I nie, nie jestem wyborcą konfederacji i nie, nie popieram takich akcji. Nie popieram też symboli religijnych w miejscach religijnie neutralnych, co zresztą już wcześniej na hejto pisałem. Wy⁎⁎⁎ać wszystkie i #niebedzieniczego. Oczywiście "wy⁎⁎⁎ać" w cywilizowany sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lubieplackijohn Mówi sensownie, ale mnie najbardziej irytuje podejście do tzw. "szantażu" Hołowni. Najchętniej Konfederacja by nie poniosła jakichkolwiek konsekwencji wybryku (wiadoma).
"Tylko i wyłącznie klub Konfederacji będzie decydował o tym, kto w tym klubie jest. Szymon Hołownia nie jest w naszym klubie i nie będzie nam wydawał poleceń, nie będzie nam szantażował, nie będzie nam mówić kto w tym klubie ma być a kto nie. To jest tylko i wyłącznie nasza decyzja i nie ugniemy się w tej sprawie, nawet jeżeli będzie to kosztowało stanowisko wicemarszałka dla Krzysztofa Bosaka"
W sumie jest tego jakiś plus. Niech się jedzą między sobą, bo o stabilność z Braunem nie będzie im łatwo.
@lubieplackijohn Ty zdajesz sobie sprawę że to Menzten odpowiada za wprowadzenie Brauna do sejmu?
Gdyby nie koalicja z Nową Nadzieją to Braun by posłem nie został.
Gdy Dziambor chciał ukarania Brauna za rusofilskie wybryki to Menzten... wy⁎⁎⁎ał Dziambora
Gdy Marcin Chmielowski mówił że przez jego postępowanie wprowadzi do sejmu takiego Brauna, to Menzten krzyczał na niego że jest nieskuteczny. Gdy Braun podpisał Konfederację Gwietrzwałdzką to Menzten.... też ją podpisał.
Menzten wybielał Brauna mówiąc o nim pozytywne brednie, np. że jest "człowiekiem wielkiej kultury" oraz jednocześnie pochwalał radykalne pokazywanie się w polityce (piątka k0nfederacji: "nie chcemy żydów").
Menzten jest osobą dawno skompromitowaną i zupełnie niewiarygodną. Trudno było znaleźć gorszego "krytyka" Brauna niż Mentzen.
To tak jakby Korwin powiedział że na Ukrainie jest wojna z Rosją i byś nam przybiegł powiedzieć że "Korwin ma rację i dobrze mówi", że rzeczywiście jest tam wojna. Ja pi⁎⁎⁎⁎lę...
W Polsce nawet jak jesteś ofiarą to media zaraz zrobią z Ciebie winnego.
Jak spłoniesz w aucie prześ swira jadącego 300km/h to Twoja wina bo jechałeś lewym pasem.
Jak sie rozjebiesz po pijaku w centrum miasta rżnąc na slickach trzy razy więcej niż dozwolona- to wina pieszego.
Jak próbujesz powstrzymać oszołoma, ktory lata po korytarzach sejmu z gaśnicą i się bronić - no to Twoja wina bo kiedyś promowałaś szczepionki
W sumie jak Cię zadźgają na ulicy to też Twoja wina bo śmiałeś wyjść z domu.
I nawet nie wiem co to za kobita ale obarczanie winą za napaść ofiary bo kilka lat temu coś innego robiła niezwiązanego z tematem to wyższy poziom spierdolenia. A poklask dla Brauna w komentarzach ogromny.
@adam_photolive super przykłady, takie totalnie z d⁎⁎y. Przed jadącym 300km/h wariatem nie uciekniesz a przed gaśnicą owszem już nie mówiąc, ze manipulujess pisząc, ze
Przed jego występem nawet nie wiedziałem, że w Sejmie jest chanuka i pali się jakieś żydowskie symbole religijne od prawie 20 lat. Teraz już wiem. I wiem też, że chanuka będzie w naszym parlamencie przynajmniej kolejne 20 lat jeżeli nie dłużej. Bo każdy, który podniesie pomysł, żeby pozbyć się wszelkich symboli i obrzędów religijnych z tego miejsca zostanie z marszu zaszufladkowany do sekty tego świra.
@Esubane Kurde, co się porobiło, że ludzie sarkazmu nie wyłapują mimo wyraźnej wskazówki na końcu wypowiedzi. Chyba, że to ja mam przeczulony gruczoł sarkazmu i satyry?
Czy ja wiem? Ja jestem przeciwko jakimkolwiek symbolom religijnym w placówkach publicznych, ale nie porównywałbym tego do latania z gaśnicą i psikania postronnych ludzi co zagrażało ich życiu i zdrowiu.
Poza tym jest choinka, wcześniej obchodzono też i święta prawosławne - dla mnie to jedynie wyraz szacunku dla innych wyznawców tego samego dziadka na chmurce mieszkających w kraju.
Ja bym skończył ze wszystkimi tego typu eventami, ale ludzie w większości tego nie chcą i trzeba to uszanować robiąc jednocześnie miejsce dla innych by nie czuli się w jakiś sposób wykluczeni.
Tak samo nie przyszłoby mi do głowy, by spalić choinkę w sejmie, tak i nie gasiłbym świecznika gaśnicą zadymiając postronnych ludzi. Wiem, że niektórzy musieli otrzymać pomoc medyczną po akcji tego zjeba.
@Esubane za rok każdy o tym zapomni, Polacy mają krótka pamięć. Jak ktoś będzie chciał żeby znikła to zniknie. W telewizji się już odpowiednio wykreuje opinie ma ten temat
Tak wrzucam jakby kogoś ciekawiło co Braun ma do powiedzenia o tym całym indycencie już na spokojnie po wydarzeniach… jedno jest pewne żałował, że narfrafił na gaśnice proszkową, a nie pianową xD Przedstawił argumentację dla swojego wstępku w formie dysputy teologiczno-historycznej i odpowiedział na parę pytań lub też bardziej starał się odpowiedzieć… bo teochę się wymigiwał od odpowiedzi na niektóre.