Hołownia gotowy na debatę z Mentzenem w Polsacie
I jak coś, to Mentzen sam już wcześniej to proponował
Zobaczymy czy stchórzy
https://x.com/Holownia2025/status/1905346811142824355
#wiadomoscipolska #wybory #bekazkonfederacji
#polityka

Hołownia gotowy na debatę z Mentzenem w Polsacie
I jak coś, to Mentzen sam już wcześniej to proponował
Zobaczymy czy stchórzy
https://x.com/Holownia2025/status/1905346811142824355
#wiadomoscipolska #wybory #bekazkonfederacji
#polityka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No dobrze, to podsumujmy co Mentzen wczoraj "ugotował” w Kanale Zero, bo to jest prawdziwa kopalnia beki, 5-tka Mentzena z tego normalnie wyszła:
Zgwałcili Ci siostrę, mamę, koleżankę, a ta zaszła w ciążę? Co prawda według Sławka gwałt jest "nieprzyjemnością"i "mega niefajną sytuacją", ale niestety, jeżeli Mentzen dojdzie do władzy to kobieta będzie musiała urodzić dziecko gwałciciela, inaczej zapraszamy do więzienia na 10 lat.
Ledwo wiążesz koniec z końcem, wynajmujesz małą kawalerkę, bo chciałeś wyprowadzić się od starych i chcesz pójść na studia, żeby zapewnić sobie dalszą przyszłość? Niestety, jeżeli Mentzen dojdzie do władzy to będziesz musiał za swoje studia płacić. No ale na vifonie i pierogach z Żabki też da się przecież pociągnąć. Chociaż Sławek tego może nie wiedzieć, bo sam swój doktorat zrobił na publicznej uczelni, na której pracuje jego stary.
Mentzen dalej twierdzi, że bicie dzieci jest spoko i są badania, które mówią, że bicie dzieci przynosi pozytywne korzyści w wychowaniu dziecka, ale no niestety akurat znowu przypadkiem nie pamiętał jakie to są badania.
Pieniądze nie są problemem w zapadającej się służbie zdrowia, bądźmy jak Niemcy, które nie mają jednego NFZ tylko wiele, które ze sobą rywalizują o pacjenta. Sławek zapomniał dodać, że Niemcy wydają 12% PKB na służbę zdrowia a Polska 6,5%. No ale zawsze można pójść do wiejskiej baby, która wyleczy Cię cebulą i amolem.
Kilkunasto sekundowa cisza i uciekanie wzorkiem na pytanie, czy nienawidzi tego, co robi zbrodniarz Putin.
Po raz kolejny potwierdza się żelazna zasada, że Mentzenowi wystarczy dać mówić.
Kandydat debili dla debili.
#jebackonfederacje #bekazkonfederacji #polityka #putinowskapolska #bekazmemcena

https://youtu.be/J3bLfX9uA74?t=6867 całkowita zgoda, taki ma pogląd, osobiście uważam go za całkowicie sprzeczny z liberalnym czy wolnościowym
https://youtu.be/J3bLfX9uA74?t=2718 Wykazuje wady i patologie systemu, prezentuje pogląd że kraje gdzie studia są płatne mają wyższy poziom nauczania.
https://youtu.be/J3bLfX9uA74?t=2228 Wskazuje że są możliwości organizacyjne i brak podaży powoduje wzrost cen (pieniądze nie są najważniejsze).
https://youtu.be/J3bLfX9uA74?t=657 i co ma powiedzieć, jako prezydent może w przyszłości nie było sytuacji jak obecnie z Trumpem którego Tusk czy żona Sikorskiego opluli parę razy zanim został prezydentem.
Zaloguj się aby komentować
A jeśli nie stać cię na jedzenie to kup akcje producenta żywności. Nie masz na auto? Bierz etf dużych marek! Inwestuj w Bayer to będzie tak jakby było cię stać na leki.
#polityka #bekazkonfederacji

@maximilianan Tak w zasadzie, to z punktu widzenia problemów mieszkaniowych REITy są bardzo zbliżone do dopłat jakie próbuje przepchnąć obecny rząd. Polegają na stymulacji popytu, który w konsekwencji ma doprowadzić do rozwoju przemysłu budowlanego, a ten w końcu wyprodukuje dość budynków by każdy miał gdzie mieszkać.
"Problem" dla "zwykłych" ludzi jest dokładnie taki sam - krótkoterminowym skutkiem ubocznym jest wzrost cen. Przy czym ta "krótko-terminowość" też jest dość umowna, bo dotychczasowe stymulacje popytu nie przyniosły efektu w postaci rozwoju technik / przemysłu budowlanego i spadku cen. Wręcz przeciwnie, polityka energetyczna, wzrost wymagań wobec nowych inwestycji, podaż gruntów tylko zwiększa ceny.
Tak naprawdę, to na polskiej scenie politycznej tylko Nowa Lewica ma pomysł na stymulowanie podaży, ale z kolei takie projekty są bardzo trudne do realizacji przez państwo i zwykle kończą się defraudacjami.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak dalej macie (jakimś cudem) jakieś wątpliwości odnośnie zawiązującej się koalicji pisu i konfederacji, to możecie je odrzucić. Wiadro wczoraj dwa razy pisał o konfie, a dzisiaj zaczyna piorunować Lopeza
Pisowska trollownia napędza konfiarską trollownię.
Rewolucja i wywracanie stolika dzieje się na naszych oczach, na naszym małym internetowym podwórku XD
Ktoś się chyba zaczyna niepokoić patrząc na swojego kandydata obywatelskiego XD
#polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji


Zaloguj się aby komentować
Oho, Sławuś znowu uwierzył, że jest rekinem polityki. Pytanie, czy w czasie debaty zwyzywa uczestników, popłacze się, czy wsiądzie na hujnoge i odjedzie?
Petru na dokładke
https://x.com/SlawomirMentzen/status/1905163533442043921
#polityka #bekazkonfederacji #mentzen #konfederacja

Zaloguj się aby komentować
no faktycznie zabawne
#polityka #bekazkonfederacji

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mentzen wolałby mieć córkę k⁎⁎wę niż syna dziennikarza, przypominam.
Zdjęcie niepowiązane.
#polityka #bekazkonfederacji

Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie jak szeptucha naprawiła brata mentzena jak byli dziećmi? Uważacie, że to było żenujące?
Sławek tak nie myśli! On chyba naprawdę wierzy w wiejskie baby i że ktoś bez wiedzy medycznej powinien móc leczyć innych XDDD
https://x.com/AntyKonfiarz/status/1905155884453618161
#polityka #bekazkonfederacji #wtf
Przez większość świata ludzie bez wykształcenia medycznego składali ręce.
Już abstrahując od tego, że przez większość świata w ogóle nie było żadnego wykształcenia w czymkolwiek. Skoro ten system był taki dobry, to dlaczego go zmieniliśmy? Może dlatego, że nie istnieje Najwyższa Rada Szamanów, która by takiego uzdrowiciela w razie poważnej szkody dla pacjenta rozliczyła? Jak naturopata Oskar D. doprowadził do śmierci pacjentki, to trzeba było szukać wytrychu, żeby pociągnąć go do odpowiedzialności.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #heheszkipolityczne #bekazkonfederacji

Debile nie rozumieja, ze koszt wyksztalcenia nie jest rownowazny kosztowi czesnego na uczelni. Likwidacja darmowych studiow oznacza, ze calosc kosztow bedzie musial poniesc student, a zatem uzyskanie tytulu mgr inz np elektrotechniki wyniesie sumarycznie blisko 200 tys zl, a lekarza 500 tys zl. Kogo na to bedzie stac? Jaki to bedzie mialo wplyw na dostepnosc czesci uslug? Jak wzrosna ceny uslug jesli absolwenci beda zmuszeni splacac kredyty studenckie? Nie wiem ale domyslam sie.
Zaloguj się aby komentować
Brak słów na tego człowieka
https://x.com/gromotapl/status/1905011778570101138
#bekazkonfederacji #wiadomoscipolska
#polityka
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Oglądam wywiad Stanowskiego z Memcenem xD
Memcen właśnie powiedział że studia powinny być płatne bo obecnie przez nierówności społeczne osoby bogatsze mają studia za darmo, a osoby biedniejsze muszą płacić za studia bo nie miały pieniędzy na korki i nie dostały się na bezpłatne.
No k⁎⁎wa xD
#polityka #bekazkonfederacji
Poszedłem na zaoczne (płatne), bo na dzienne nie było mnie stać, żeby sobie przedłużać dzieciństwo i nie iść do roboty. Wyszło o tyle lepiej, że kiedy rówieśnicy kończyli dzienną inżynierkę, ja miałem już 3,5 roku doświadczenia zawodowego. A papier ten sam, zresztą nikt o niego nie pytał poza "studia pan skończył?".
Ale w jaki sposób płatne studia poprawią sytuację biedniejszych, których nadal nie będzie na nie stać, to nie wiem, jakaś alternatywna ekonomia albo i cała rzeczywistość.
Ja widzę w tej wypowiedzi Memtnzena echo wystąpienia Milton Friedman . Twierdził on, że w USA wydatki na edukację wyższą są w istocie transferem od słabo zarabiających do klasy średniej. Rozumowanie było proste - studentami publicznych uczelni w USA były głównie osoby pochodzące z klasy średniej. Nawet pojedyncze osoby z niższej klasy, które załapały się na amerykańską wyższą edukację publiczną, to górna część klasy niższej. Do tego są to osoby "bogate" w zdolności i motywację - Milton podaje siebie jako przykład xD.
Tak więc według Friedmana klasa średnia odnosi benefity z programu na który składa się ona i klasa niższa.
Problem jest taki, że ciężko powiedzieć czy to wciąż aktualne w USA, a co dopiero czy można to odnieść do Polski. USA pod rządami lewicowymi wprowadziła programy wciągające na uczelnie wyższe osoby ze środowisk biednych - mimo ich gorszych wyników w egzaminach zostają przyjęte na uczelnie. Tak więc do pewnego stopnia USA zaadresowało program wspominany przez Miltona.
W moim odczuciu w PL problem jest jeszcze mniejszy. Nie mamy takiego rozwarstwienia jak USA, nie mamy tradycji szkół prywatnych, a na uczelniach widać dośc spory przekrój społeczny różnie sytuowanych rodziców. Wiadomo, że wyedukowani rodzice mają tendencję do pchania dzieci w edukację, ale IMHO nie trzeba z tym walczyć i absolutnie nie należy zabierać dzieciom szans jakie daje edukacja wyższa. Tym bardziej, że właściwie "problem" bywa tylko z dostaniem się na "najlepsze" kierunki "najlepszych" uczelni. Na jakiekolwiek, darmowe studia wyższe można się dostać w Polsce bez problemu.
Zaloguj się aby komentować
"Wolałbym mieć córkę prostytutkę, niż syna dziennikarza" - Sławomir Memtzen
ciekawe co na to córki?
#polityka #bekazkonfederacji
Zaloguj się aby komentować
Skończyła się taśma
https://x.com/RyszardPetru/status/1904931305583714520
#bekazkonfederacji
#polityka
Zaloguj się aby komentować
Panie Gromota, to bylo wyrwane z kontekstu, pan Memcen nigdy by tak tego nie powiedział
#kanalzero #bekazmemcena #bekazkonfederacji#polityka

Zaloguj się aby komentować
Najważniejsze dla Konfederacji to nie rozliczyć pisu
#polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji

Zaloguj się aby komentować
Konfa i wywracanie stolika - odcinek 69: mówienie wprost o sojuszu z pisem.
#polityka #bekazkonfederacji

@maximilianan Jest sporo czasu do wyborów parlamentarnych i nie rozumiem takiej ekscytacji tymi sondażami "gdyby wybory odbyły się dzisiaj". U nas problemem jest to, że mało kto się interesuje politykom czy skutkami działań rządu.
Nauczyliśmy rząd, że długoterminowe projekty mogą ich pogrzebać i potrzebne reformy jak emerytalna będzie odkładana tak długo w przyszłość aż obudzimy się gdy system się zawali albo na ostatnią chwilę gdzie odczujemy to bardzo boleśnie. Teraz kupujmy głosy 13, 14 emeryturą i 800+ mimo, że emeryci dostają znacznie wyższy procent swojej ostatniej pensji niż przyszli emeryci, a 800+ nie wpływa pozytywnie na dzietność.
U nas w kraju zmiany następują tylko jak pojawi się tragedia, od dawien dawna:
zawalenie hali w Katowicach - masowe odśnieżanie,
śmierć w escape room - masowe kontrole.
Zaloguj się aby komentować