Więc ruskie nie zniszczyli po 3x wszystkich himarsow przekazanych Ukrainie. Jednego zdobyli.
#ukraina #rosja #bekazkacapow #wojna

Więc ruskie nie zniszczyli po 3x wszystkich himarsow przekazanych Ukrainie. Jednego zdobyli.
#ukraina #rosja #bekazkacapow #wojna

Zaloguj się aby komentować
Mieszkaniec obwodu tulskiego został oskarżony o „zdyskredytowanie” Sił Zbrojnych federacji rosyjskiej - został zadenuncjowany z powodu antywojennego rysunku jego szóstoklasistki
W kwietniu ubiegłego roku Aleksiej Moskalew, 53-letni mieszkaniec miasta Efremow, został wezwany do szkoły z powodu rysunku wykonanego przez jego córkę Maszę - narysowała ona kobietę, która stała przy fladze Ukrainy i ochraniała dziecko przed pociskami wylatującymi z federacji rosyjskiej.
W tym samym dniu, po donosie nauczyciela i dyrektora, do placówki oświatowej przybyli policjanci i kuratorzy. Ojciec i córka zostali zabrani na posterunek. Tam sporządzono protokół przeciwko Moskalowowi w sprawie „dyskredytacji” Sił Zbrojnych fr - z powodu jego komentarza pod filmem o Siłach Zbrojnych rf w Odnoklassnikach, piszą Spektr i OVD-info .
Dzień później Moskalew otrzymał telefon: „Aleksiej Władimirowicz, musisz pilnie przyjść do szkoły, twoją córkę zabrało FSB”. Okazało się, że siły bezpieczeństwa przyszły na rozmowę z Moskalewem. Powiedzieli mu, że źle wychowuje dziecko, zagrozili, że zabiorą mu córkę i wsadzą do więzienia. Potem Masza nie chodziła już do szkoły.
30 grudnia dokonano rewizji w domu Moskalewa: funkcjonariusze FSB „wyciągali rzeczy z szaf i rzucali je na podłogę, deptali ubrania, wyciągali sznurki, zdzierali obrazy ze ścian, przewracali meble”. Mężczyzna został następnie zabrany na przesłuchanie, gdzie został pobity.
Ponieważ wcześniej był już postawiony przed sądem za „zdyskredytowanie” rosyjskich sił zbrojnych, wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne z powodu podobnego antywojennego rysunku w Odnoklassnikach. Po przeszukaniu córka Moskalewa trafiła do sierocińca. Zabrał ją następnego dnia.
Moskalow nie otrzymał środka zapobiegawczego. Po wszczęciu sprawy mężczyzna wraz z córką wyjechał z miasta.
W marcu 2023 ponad tydzień 13-letnia Masza Moskalewa z regionu Tula spędziła w ośrodku resocjalizacyjnym. Z ojcem, który jest oskarżony o rozpowszechnianie „fałszerstw” na temat rosyjskiej armii, nie wolno jej kontaktować się nawet przez telefon.
Jeden ze śledczych powiedział, że dziewczynka nie nawiązała kontaktu, zamknęła się, była przerażona” - o stanie Maszy Moskalewy poseł miejski Podolskaja.
Wczoraj sąd skazał Aleksieja Moskalewa, ojca uczennicy, która narysowała antywojenny rysunek, na 2 lata więzienia za „zdyskredytowanie”.
Sędzia orzekł, że dziewczynka Masza „zostaje przekazana pod opiekę opieki społecznej”.
Założyciel PKW „Wagner” Jewgienij Prigożyn stanął w obronie skazanego Aleksieja Moskalewa i wystosował pismo do Aleksandra Gricajenko, prokuratora generalnego regionu tulskiego.
#rosja #ukraina #wojna #bekazkacapow


Zaloguj się aby komentować
Dyrektor Instytutu Genetyki Ogólnej im. Wawiłowa, członek korespondent Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksander Kudriawcew, opowiedział o swojej wizji świata. „Na początku Bóg stworzył świat i Bóg widział, że wszystko, co stworzył, było bardzo dobre. To jest Księga Rodzaju, rozdz. 1, 31 wersetów. Świat był doskonały i harmonijny. I gdyby tak pozostał, dalej wszystko byłoby dobrze i być może nie byłoby naszej konferencji, gdy szukamy harmonii między człowiekiem a światem. Ale tak się nie stało” – powiedział Kudryavtsev, wyjaśniając, że Wszechświat, stworzony przez Boga w procesie tworzenia, popadł w „zepsucie” z powodu upadku ludzi.
Według Kudryavtseva w przeszłości oczekiwana długość życia ludzi sięgała 900 lat. Jednocześnie odniósł się do pewnego harmonogramu, który "często można znaleźć w Internecie", dodając, że "sam go zbudował". „To jest długość życia naszych przodków „przed potopem” i widzimy - 900 lat <żyli>. Po powodzi średnia długość życia spada.
Według naukowca przyczyną mutacji, które powodują choroby genetyczne współczesnego człowieka, są grzechy - "pierworodny i osobiste".
„Są to mutacje, które genetycy znajdują każdego dnia, kiedy pracują z pacjentami… Ateistyczni naukowcy powiedzą wam, że w rzeczywistości to jest promieniowanie, to jest zanieczyszczenie, to wszystko są efekty mutagenne. Niemniej jednak moje osobiste przekonanie, że takie zniszczenie jest jednak zapoczątkowane przez grzech pierworodny, pogarsza je grzech przodków, cóż, także osobisty - uważa Kudryavtsev.
Kudryawcew na koniec raportu powiedział , że świat nie pozwoli Rosji żyć w pokoju i rozwijać się według własnego scenariusza.
#rosja #ukraina #bekazkacapow

Zaloguj się aby komentować
Koszt budowy atomowego lodołamacza "rossija" może wzrosnąć o 60%, a termin jego dostawy, zaplanowany na grudzień 2027 r., raczej nie uda, pisze Kommersant.
Początkowa cena lodołamacza wynosiła 127,5 miliarda rubli. (Ok. 2 mld usd, 400 mln w te lub wewte)
Duże odlewy kadłuba lodołamacza - wsporniki wału napędowego, zęby lodowe, wsporniki płetwy steru - miał dostarczyć zakład Energomashspetsstal, który znajduje się w Kramatorsku (Ukraina). Stanowi on wlasność Rosatom (rosja).
rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w maju 2022 r., że fabryka zlokalizowana pod Donieckiem została trafiona „precyzyjnymi rakietami wystrzeliwanymi z powietrza przez rosyjskie siły powietrzne".
W skrócie: lodołamacz będzie za 10 lat albo i nie, kosztować bedzie 1,2 mld usd więcej, bo kacapy rozdupcyły se swoją fabrykę.
#ukraina #rosja #wojna #bekazkacapow

Zaloguj się aby komentować
Gruba sprawa.
Droga gdzieś na zadupiu, ukrainskie wojaki zatrzymują samochód z Bogu ducha winną kobitą z dzieckiem, zaczynają ją wyzywać po ukrainsku, wreszcie strzelać. Nazistowski krzyż na samochodzie ukraincow jest oczywiście zrozumiały. Jeszcze się krygują, więc nie zaczeli hajlowac krzycząc Heil Bandera, ale to kwestia czasu. Filmik załączam. Zanim doczytacie do końca też go obejrzyjcie, podniesie wam ciśnienie.
Ruski internet zatrząsł się oczywiście z oburzenia. Ukrainiec nie dość że wyzywa kobietę, za rzekome złamanie przepisów i nieustąpienie kolumnie wojskowej (to wazne) to jeszcze srodze ją beszta za używanie języka rosyjskiego. A nie mowilismy? Terror ruskojezycznych i genocyd ruskich trwa! Wreszcie Ukrainiec zaczyna strzelać, dziecko płacze.
Niestety źli ludzie, chociaż miejsce jest ustronne i nijakie, zaczęli pisać, że to miejsce znajduje się na wschód od Doniecka 47.9769473, 37.9534718 gdzie ukraińska armia, a szczególnie już w kolumnach, nie była widziana od 9 lat. Nawet zrobili zdjęcia, które załączam.
Tak to się żyje w kacapii, fejk tu, fejk tam i jakoś można zarobić rubelki.
Po co o tym piszę. Żebyście wiedzieli do czego zdolne są kacapy i jak należy podchodzić do prezentowanych przez nich materiałów i opowieści o dambieniu bambasa (chodzi o bombardowanie Donbasu, większość kacapow srednio kojarzy to miejsce i niepoprawnie wymawia nawet jego nazwę).
Fake fake fake fake. J⁎⁎ać kacapow!
PS wideorejestratory od poczatku wojny na terenie Ukrainy są zakazane.
Edit:
PS2: Fragmenty filmu tlumaczenie moje. Wojak mówi po ukrainsku, kobieta po rosyjsku z, wydaje mi się, lekkim ukraińskim wpływem. Kobieta zwraca się do wojaka w liczbie mnogiej, co oznacza szacunek w ruskim.
Trabienie
- co to, co się dzieje, nie denerwuj się, co oni robią!
Ty szmato, prawo o ruchu drogowym znasz?
- Nie mów do mnie w ten sposób
Widziałaś kolumnę, moich ludzi widziałaś? Prawie przejechałaś moich chłopców
- nikogo nie potrąciłam.
Szmato pokaż mi dokumenty
- poczekaj chwileczkę
Szybciej szybciej (walenie w samochod)!
- proszę (dokumenty)
Posłuchaj mnie, Aido Safarowna, jeszcze raz zobaczę ciebie na tej drodze, jeszcze raz, zdziro
- proszę wybacz
Słuchaj mnie, po pierwsze rozmawiaj ze mną w języku państwowym, świnio
- proszę wybacz
Świnia, świnio czemu mówisz do mnie w tym języku.
Potem to już się przekrzykują, kobieta prosi płacze dziecko też, Wojak wyzywa i strzela. Ja po ukrainsku bardzo slabo, część się domyślam, część znam z polskiego lub rosyjskiego. Ale ogólnie tak przebiega rozmowa.
#ukraina #rosja #wojna #ruskapropaganda #bekazkacapow



Zaloguj się aby komentować
Córka prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa, zastępca szefa sekretariatu głowy republiki, Hutmat Kadyrowa podczas spotkania z prezydentem Czeczenii, Ramzanem Kadyrowem mówiła o wkładzie w zdrowie Czeczenii Fundacji pamięci Achmata Kadyrowa, pierwszego prezydenta Czeczenii, na czele której stoi matka Ramzana Kadyrowa, Aimani Kadyrowa. Miejmy nadzieję, że kolejne rozmowy prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa, Bohatera Czeczenii i Ojca Narodu z ministrem kultury Czeczenii, jego córką Aiszat Kadyrową, a następne z Khadiżat Kadyrową, szefem wydziału wychowania przedszkolnego w stolicy Czeczenii, również będą owocne. To wspaniałe, że córki Ojca Narodu już w tak młodym wieku (20-23) wykazują tak wielkie talenty i poświęcenie służbie publicznej, zasługując na najwyższe stanowiska. Zdanie moje o tej niezwykle utalentowanej rodzinie podziela sam fuhrer federacji rosyjskiej, wlodzimierz fjutin, który ostatnio spotkał się z młodocianym jeszcze Achmetem Kadyrowem, synem Ramzana Kadyrowa, wieszcząc mu wielką przyszłość.
#ukraina #rosja #bekazkacapow

Nawet nie w tym problem, że nepotyzm.
Problem w tym, że demokracja wyrastająca na strukturze plemienno-rodowej tak właśnie się wyradza. Bo wyborcy niczego innego nie oczekują a tzw opozycja polega na prostym "teraz, k... MY".
Dlatego przynoszenie demokracji na lufach (zwykle amerykańskich) karabinów mija się z celem tak długo, jak długo członkowie tego państwa dla niepoznaki zwani obywatelami nie zrozumieją, że są narodem, nie tylko częścią rodu i plemienia.
Zaloguj się aby komentować
Kolega @danny-cot wrzucił wczoraj info o ruskiej akcji na mediach społecznościowych pt. "Wrogu pamiętaj, wszyscy jesteśmy Putinami": https://www.hejto.pl/wpis/pamietacie-jak-sie-smiali-rozne-srodowiska-z-akcji-pisania-kredkami-po-chodnikac
BES SĘSU, jak pisał klasyk. Wróg (np. ja) doskonale o tym pamięta. Powinni to raczej tłumaczyć swoim przyjaciołom, którzy opowiadają wszem i wobec głodne kawałki, jak to wojna jest dziełem jednego złego człowieka, pod którego jarzmem cierpi niewinny, miłujący pokój i czysty jak łza naród rosyjski.
#wojna #rosja #ukraina #bekazkacapow
Zaloguj się aby komentować
Pu robi sobie bekę z Xi
21 marca : Ze wspólnego oświadczenia federacji rosyjskiej i Chińskiej Republiki Ludowej (czyli Pu i Xi):
„Wszystkie mocarstwa atomowe nie mogą rozmieszczać broni jądrowej poza ich terytoriami narodowymi i muszą wycofać wszelką broń jądrową stacjonującą za granicą”.
Wczoraj : putin ogłosił plany rozmieszczenia taktycznej broni jądrowej na Białorusi
Albo Xi lubi, jak robią z niego debila, albo Pu i Xi wspólnie mają mordy pelne frazesów o pokoju, a tak naprawdę Xi to taki sam lgarz i zjeb jak fiutin.
#wojna #ukraina #rosja #chiny #bekazkacapow

Zaloguj się aby komentować
Tymczasem w maskwie pop gromi bezbożników.
#rosja #ukraina #bekazkacapow
Zaloguj się aby komentować
Klinika ginekologiczna koło Kubania. Pani ginekolog w d⁎⁎ie się poprzewracało i wywaliła taki filmik dyskredytujący światowe imperium rassyjskie w sieć. Na filmie jest audio z nagranej rozmowy, czemu ona takie rzeczy rassyi robi i nastepnie rozmowa o zwolnieniu jej.
#rosja #ukraina #bekazkacapow
Zaloguj się aby komentować
Magiczny napój Galów i magiczna mikstura ruskich orkow dodawały im mocy. Etykieta glosi
100 bojowych (pewnie gramów).
Dla odwagi ducha i ciała.
Dawno nie widziałeś przyjaciółki
I drogi do miejsc znajomych
Nalejże do żelaznego kieliszka
Swoje bojowe 100 gramów.
Znaleziono u pojmanego orka. Ach ta ruska poetycka dusza (po rusku to się rymuje).
#wojna #wideozwojny #ukraina #rosja #bekazkacapow
Zaloguj się aby komentować
Szkoda ze te drony zwiadowcze nie mają takiego zooma w kamerze, jak [reklama] ten nowy samsung co to go na filmie widzialem [koniec reklamy] byłoby wiadomo co kacapy najchętniej szabrują, bo tak to nie wiem. Drzwi? Latający dywan? Tak czy inaczej, kradzież nie zawsze popłaca, o czym mogli się przekonać.
#wojna #wideozwojny #ukraina #rosja #bekazkacapow
Zaloguj się aby komentować
Zdania rosyjskich ekspertów na temat zakończonej wizyty Xi u Pu są podzielone. Przedstawię stanowiska dwoch frakcji xD Na filmiku tzw Oddziały putina. W drugiej części Moscow Calling.
Oddzialy putina - Nawiedzone stare baby, którym we łbie propaganda wyrządziła nieodwracalne szkody. Dość regularnie publikują swoje filmiki, z których leje pol rosyjskojezycznego internetu. Niestety są za długie, żeby moja leniwa osoba dała radę je przetłumaczyć (szacun: @Andromeda ), więc tylko rżę, ale tym razem trafił się krótszy przekaz, więc łapcie.
PS: tez kiedys myślałem że baby robią sobie bekę, jednak teraz twierdzę, że one tak na poważnie xD
Tłumaczenie moje.
Ty chyba nie ogarnąłeś, co się wczoraj stało. Zjednoczyły się dwie światowe potęgi. Tak zatem musisz szybciutko... I w pierwszej kolejności z Ukrainy, zabrać te wszystkie swoje dostawy, uzbrojenie które tutaj wysłałeś, głowice z całego świata, szybko zabieraj wszystko. I do piwnicy, w izolację. I żeby ciebie blisko nie było. I syna. Ty udajesz pokoj. Naciągnij majtki na swojego syna żeby goły nie chodził. (nie wiem o co im idzie - przyp mój). Boże, jakie szambo. Jaki satanizm.
Biden, konfiguracja przyszłości jest dla ciebie zrozumiała. Jeśli nie będziesz grać zgodnie z regułami rassyi, zostaniesz w pełnej izolacji. Nie wiem nawet gdzie, ale to będzie sprawiedliwe i prawdziwe.
Biden, zabieraj swoje głowice atomowe z całego świata, gdzie je porozstawiales. I szybko do Waszyngtonu. I siedź gdzieś w piwnicy, tak żeby nikt nie wiedział gdzie. I nawet się nie wychylaj. A przede wszystkim z Ukrainy pozabieraj. Obowiązkowo.
Biden, nie kop dołów pod rassyją. Sam w nie wpadniesz.
Zrozumiałeś co ci powiedzieliśmy? Biegiem. Biegiem! Bezzwlocznie! Zrob to bezzwlocznie! To wszystko, skończyliśmy.
≈==========
Druga frakcja to spojrzenie na wizytę Xi u Pu ruskiego blogera Moscow Calling. Nawiasem mówiąc Andriej zaczyna wkurwiać turbopatriotow ( @Andromeda Jeśli to przeczytasz, to moim zdaniem miano turbopatriotow powinno przynależeć tym kacapskim kretynom, którzy bezkrytycznie i nadal popierają putina i całą resztę zgrai rządzącej w rassyi. Takie osobniki jak Girkin czy właśnie Moscow Calling to oczywiście także ultrapatrioci, jednak zawiedzeni nieudolnościa korupcją i zacofaniem rassyi. Oraz brakiem sukcesów. Na dodatek zachowali trzeźwy osąd. Gdyby jednak rassyja wygrała, pierwsi szaleliby ze szczęścia). Acha... więc Andriej (Moscow Calling) zaczyna wkurwiac turbopatriotow i zaczęły się seryjne pogróżki. Znaleźli miejsce gdzie jest zameldowany (nie przebywa).
Ok, teraz tekst Moscow Calling na temat wizyty Xi u Pu.
Niezbyt przejrzysta wizyta Xi Jinpinga w Moskwie niewiele przypominała wizytę państwową. Z reguły taka wizyta jest szczególna, jej formuła obejmuje zarówno szczególnie podniosłe spotkanie z niezwykle bogatym programem wydarzeń protokolarnych, jak i szczególnie dużą liczbę podpisanych dokumentów strategicznych z nie mniejszą liczbą konkretnych umów i projektów. Wizyta państwowa ma miejsce tylko raz w ciągu całego czasu pełnienia przez lidera spotkania funkcji.
Nawiasem mówiąc, sami Chińczycy nie określili tej wizyty jako wizyty państwowej, a w chińskiej prasie pisali o niej zupełnie codziennym tonem. Najwyraźniej oczekiwania na kremlu były tak rozpaczliwe, że od samego początku tej wizycie przywiązywano wagę absolutnie nieuzasadnioną.
Stanowisko Chin wygląda na wyjątkowo powściągliwe, przede wszystkim dlatego, że istnieje czynnik bardzo dużej niepewności – jest to zaplanowana i zupełnie nieskrywana ukraińska ofensywa i jej skutki. Nikt nie może powiedzieć, jak to się skończy, kiedy się zacznie, jakie nowe bilanse i konfiguracje powstaną w wyniku tego. Poza tym jest już oświadczenie Polski (szybko zdementowano, ale poinformowano, że zostało źle zinterpretowane), że Polska jest gotowa do samodzielnej interwencji w konflikcie, jeśli uzna, że Ukraina przegrywa. W pobliżu rosyjskich granic nasila się aktywność wojsk NATO, marynarki wojennej i sił powietrznych, co można interpretować dwojako.
W każdym razie początek ofensywy, jej przebieg i zakończenie w dniu dzisiejszym tworzą bardzo poważny czynnik niepewnosci, który rozjaśni przyszłość. I dopiero na podstawie jej wyników będzie można podjąć bardziej konkretne decyzje - udzielić pomocy czy umyć ręce.
Dlatego Xi Jinping z nieprzeniknioną twarzą faktycznie ułożył dla siebie spisek, na żywo patrzył na potencjalnego następcę putina, ale szczegóły zostawił na później. W rzeczywistości putin został poproszony o wyjście na własną rękę, ale w rezultacie Chińczycy rozważą propozycje i przedstawią własne warunki.
Generalnie warto zauważyć, że jest to rozsądne stanowisko, gdyż jak dotąd kreml nie ma wiele do pokazania.
Nawiasem mówiąc, sami Chińczycy byli w podobnej sytuacji, kiedy najechali Wietnam w 1979 roku. Wydawałoby się – miliardowe Chiny i Wietnam, wyczerpane poprzednią wojną ze Stanami Zjednoczonymi. Ale nie wyszło, a Chińczycy, oceniając perspektywy, po półtora miesiąca niepowodzeń, zakończyli wojnę, stracili twarz, ale przynajmniej zdołali udowodnić, że potrafią naprawić straty. Oczywiście zarówno Chiny, jak i Wietnam ogłosiły wówczas swoje zwycięstwo, ale była to wersja do użytku wewnętrznego, wynik zewnętrzny był oczywisty.
Dlatego Chińczycy, mający już podobne doświadczenia, z pewnym zdziwieniem patrzą na putina, który nie potrafi ocenić, co się dzieje i nie jest gotowy do zgody i pogodzenia się z rzeczywistością. Dla Chińczyków, którzy są racjonalni do szpiku kości, takie stanowisko trąci łagodną schizofrenią.
Jednocześnie Chiny mogą być całkiem rozsądnie zainteresowane przeciąganiem konfliktu na jak najdłuższy czas, pod warunkiem, że Rosja po jego wynikach zachowa jeszcze sterowność i uczciwość, gdyż nieprzyjemnie jest zdobywać terytorium obarczone wysokim ryzykiem i obecnością broni masowego rażenia na swojej półpustynnej północnej granicy. Z drugiej strony, odwracając uwagę Zachodu i USA od konfliktu na Ukrainie, Chiny kupują sobie czas. Mają teraz wiele własnych problemów, aby pozwolić Stanom Zjednoczonym na ich pełne wykorzystanie.
W tym sensie wizyta Xi Jinpinga jest próbą zrozumienia, co tak naprawdę się dzieje i jak długo kreml może generalnie utrzymać interesującą Chińczyków równowagę. Oczywiście Xi Jinping głośno nie wypowie swoich wniosków, ale na pewno czegoś się nauczył z tej podróży.
Dla Kremla ta wizyta to raczej upokorzenie – mimo wysokiego statusu efekty (nawet te widoczne) są więcej niż skromne. Żadnych podpisanych umów, żadnych konkretnych obietnic. Prezydent Xi obiecał dotrzymać obietnic.
Ale nie ma dokąd pójść, kreml nie jest dziś w stanie się obrażać, a tym bardziej wysuwać pretensji do starszego brata. Dziękuję, że w ogóle przyszliście i nie odwołaliście wizyty ostatniego dnia.
#ukraina #wojna #rosja #chiny #usa #polska #bekazkacapow
@Walenciakowa dokładnie takie mam odczucia oprócz może tej polski i NATO,
Ostatnio nawet myślałem że im bardziej ruscy w to brna tym bardziej na szali stoi jeszcze bardziej sromotna porażka,
Gdyby to był przywódca kraju to już dawno by stwierdził że nie warto, ale to jest Rosja kraj opanowany przez gangsterów bojacych się że wszystkich tam powiesza majacy ogromne ilości niewolnikow
@Walenciakowa po pierwsze, jak ktoś nawet nie rozumie ruskiego, powinien sobie puścić te dziewczyny, posłuchac i popatrzeć na mimikę. Jestem pod wrażeniem, tylko dać im karabin (odtylcowy) i posłać na front. Serio, ich by nawet drony nie ruszyły za bardzo, szturmowałyby okopy z pieśnią na ustach!
Już dawno nie widziałam wyniosłej rosjanki w h... agresywnej.
"na żywo patrzył na potencjalnego następcę putina" jesteś pewna tego fragmentu tłumaczenia? O kim mowa?
Bo tutaj "Z drugiej strony, odwracając uwagę Zachodu i USA od konfliktu na Ukrainie, Chiny kupują sobie czas." zdecydowanie chodzi o odwracanie uwagi Zachodu od poczynań Chin za pomocą konfliktu na Ukrainie.
Zaloguj się aby komentować

Zapowiedź dostarczenia Ukrainie amunicji że zubożonym uranem rozwścieczyła kacapow. Szereg wysoko postawionych orkow obiecało "odpowiedź rassyi" z tej okazji. Kirby ustosunkował się do tego, a także do incydentu z dronem Reaper
Jeśli Rosja obawia się o swoje czołgi, powinna je wycofać z...
Państwo pozwolo że przetłumaczę dwa ruskie newsy.
Ria novosti:
MWM: odnowiony rosyjski czołg T-62M jest lepszy od zachodnich czolgow
odnowiona wersja rosyjskiego czołgu T-62 jest lepsza od czołgów Zachodu dostarczanych na Ukrainę pisze amerykański magazyn Military Watch
(tak naprawdę to jakieś ruskie gowno pelne zachwytów nad chińską i ruską technologią wojskową, które rzekomo wyprzedzają amerykańskie i zachodnie).
Pomyślałem przez chwilę że chodzi pewnie o to, że T-62 górują nad Shermanami z czasów ww2, ale nie. Drugi news wyprowadził mnie z błędu.
5 kanał: Dojrzały i silny. W czym sowiecki T-62 jest lepszy od Abramsów.
odnowiony czołg rf T-62M jest lepszy od czołgów Zachodu
#wojna #ukraina #rosja #usa #bekazkacapow


Zaloguj się aby komentować
Ciekawa instalacja historyczna z jednej ze szkół w woroneżu (rassyja)
Foto 1 napis nad kolumną 1 od lewa: oni walczyli po stronie Hitlera.
Jesteśmy obecni
Foto 1 napis nad kolumną 2: oni popierają nazizm 2022.
Również jesteśmy obecni.
Ten pierwszy typ w tej kolumnie pod mapą od lewa to Petro Poroszenko, były prezydent Ukrainy. A ten drugi.... ?
#rosja #ukraina #polska #bekazkacapow


Zaloguj się aby komentować
Bicie rekordu w lotach na wieży, konkurs drużynowy, 102 metry, skocznia Awdijiwka 2023.
https://pomf2.lain.la/f/epl6gqo.mp4
#wojna #ukraina #rosja #bekazkacapow
Zaloguj się aby komentować
Putin wlasnie powiedział, że do 2030 roku Rosja dostarczy Chinom co najmniej 98 miliardów metrów sześciennych gazu i 100 milionów ton LNG. Odkładając na bok kwestię, czy zależność Rosji od ropy i gazu pozostaje ich kluczowym problemem. Tutaj nic nie możesz zmienić – ta ekipa wciąż nie wie, jak zrobić coś innego niz sprzedawac ropę czy gaz.
Jednak jest jeszcze druga kwestia. Deklarowany wolumen to 236 miliardów metrów sześciennych gazu (po zsumowaniu). Przez 9 lat. Oznacza to, że średnia wielkość dostaw wyniesie 26 miliardów metrów sześciennych rocznie. Solidny.
Utracony rynek europejski dawał wolumeny sprzedaży na poziomie około 150 miliardów metrów sześciennych rocznie, z czego około 30 jeszcze pozostało z perspektywą utraty kolejnych 20 miliardów w ciągu najbliższych kilku lat. Strata to 120 mld rocznie z perspektywą 140 mld. Chińczycy 26 mld w tej sytuacji przypominają żart: „Wasia, schudłem 5 kilogramów! - A ile teraz ważysz - 150 kilogramów. „Cóż, to tak, jakby nakrętka spadła z czołgu…”
Oto „zwrot na Wschód”. Utrata 120 miliardów metrów sześciennych sprzedawanych po cenie rynkowej i sprzedaż 26 miliardów metrów sześciennych z 70-procentową zniżką to wspaniały biznes. Tutaj nawet nie chcę żartować z krzywych rąk. Jakie ręce, jeśli w głowie jest obornik.
Tłumaczenie z ruskiego kanalu Moscow Calling moje.
#rosja #ukraina #bekazkacapow

Zaloguj się aby komentować
To jest dobre. To jest świeże.
Ze względu na olbrzymie straty Gazpromu na rynku europejskim (orban stara się jak może, ale co on może...) w dumie kacapskiej pojawił się projekt czwartej w tym sezonie grzewczym podwyżki taryf gazu. W skrocie, chcą częściowo chociaż zrekompensować sobie straty na sprzedaży gazu do EU, podnosząc ceny w rassyi. Może i bym współczuł ale nie zapomnę tym kacapskim kurwom filmikow na których wyśmiewali Ukraińców i też nas przed i na początku zimy właśnie z powodu problemów z gazem w europie. Ukraincy w takiej sytuacji mowią: co z jebałem? (Jebało, jebalnik, wulgarne określenie twarzy). No właśnie, kacapy, czto c jebałom?
======
Kacapski sąd najwyższy wyjaśnił, że poddanie się, gdy istnieje możliwość „stawiania silnego oporu”, jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Jeśli wojskowy nie jest fizycznie w stanie uniknąć niewoli, to nie ma w tym corpus delicti.
„Zdecydowany opór” – tutaj oczywiście wszystko też leży w gestii sądu, ale nasuwa się jeden wniosek, życie żołnierza nie ma żadnej wartości. Powtórka stalinizmu. No chyba że wyrok 10 lat, do Wagnera i jeśli przeżyjesz, to po pół roku wolny. Szansa 50 na 50. Jest ryzyko, jest zabawa.
≈======
A właśnie, a propo zabawy. Wagner werbował bandytow w więzieniach mniej więcej koniec września, październik. Półroczne kontrakty wygasają i bandyci wrócą do domów. Oczywiście nie wszyscy, ponad połowa gnije, ale to i tak są tysiące bandytów na wolności. Będzie zabawnie w rassyi.
=====
Kolejne dwa interesujące szczegóły dotyczące pobytu Xi Jinpinga w rosji.
Pierwszym z nich są rozmowy chińskiego przywódcy z premierem michaiłem miszustinem i zaproszenie tego ostatniego do „jak najszybszego” odwiedzenia Chin. Zaprosił też putina, ale mimo wszystko – po co mu osobne negocjacje z premierem? Który nic nie znaczy, kto z was wiedział, jak się nazywa?
Drugi szczegół to osobne negocjacje z... Ziuganowem . To do przemyślenia dla tych, którzy poważnie myślą, że Chiny są dalekie od ideologii i zajely się zarabianiem piniendzy. Zupełnie nie. KPCh to komuniści, choć znacznie zmodyfikowani. Dlatego nie przestają budować mostów z komunistami z innych krajów. W ten sposób promują swoją ideologię na zewnątrz. A ruski i azjatycki komunizm mają szczególne dokonania...
#rosja #chiny #ukraina #bekazkacapow
@Walenciakowa Kacapski sąd najwyższy wyjaśnił, że poddanie się, gdy istnieje możliwość „stawiania silnego oporu”, jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Odpalają straszak bo prawdopodobnie wieść gminna że mało kto ze zmobilizowanych wraca żywy już się rozeszła po krańcach "Imperium". Podobnie jak informacja o tym że świerzaki są wysyłane tam gdzie zginąć najszybciej i najłatwiej.
Co akurat w momencie ukraińskiej ofensywy się wyrówna, bo jestem przekonany że przygotowanie artyleryjskie a raczej rakietowe tej ofensywy będzie celowane w zgrupowania żołnierzy i punkty dowodzenia.
Gx
@Walenciakowa Dobra dobra,jak zwykle walicie obaj ukraińską propagandę ale wyjaśnijcie mi jedno robaczki:
@Man_of_Gx pisze:
wieść gminna że mało kto ze zmobilizowanych wraca żywy już się rozeszła po krańcach "Imperium"
A jednocześnie:
Półroczne kontrakty wygasają i bandyci wrócą do domów. Oczywiście nie wszyscy, ponad połowa gnije, ale to i tak są tysiące bandytów na wolności.
@Walenciakowa Pisałam o tym przy okazji drugiej podwyżki. Ból d⁎⁎y na ruskim forum fantastyczny. Myśleli że są potęgą gazową i dlatego mają dużo taniego gazu pod dostatkiem. Prawda jest taka, że do tej pory mieli bardzo tani gaz bo zachód płacił tyle że wystarczało na utrzymanie infrastruktury i zarobki Gazpromu, a rosyjscy odbiorcy mieli niejako przy okazji po kosztach.
Używając porównania, dostawali za pół-darmo niezjedzony kawałek pizzy, za którą zapłacił ktoś inny. Teraz okazuje się, że gość już nie zamawia i nie płaci więc żeby zjeść pizzę sami muszą za całą sami zapłacić.
Zaloguj się aby komentować
Propagandony w kacapskiej tv bredzili sobie w najlepsze o rozbiorze Ukrainy m.in przez Polskę, Rumunię, rosję i o upadku kijowskiego reżimu, gdy wyrwał się jeden, który chyba już nie zniósł tego belkotu.
Po pierwsze do upadku czy zniszczenia kijowskiego reżimu jest tak daleko jak do księżyca. Przez najbliższe lata to się nie wydarzy. I być może nigdy się nie wydarzy. To po pierwsze, po drugie... co się tyczy praw i odpowiedzialności Polski i jej oczekiwań. Obywatel Polski już teraz uzyskał szereg praw na terytorium Ukrainy. To prawo zostało przyjęte (Mowa o przyznaniu Polakom szeregu praw na Ukrainie przez prezydenta Zelenskiego).
- to przygotowanie do... (wejscia?)
Stop! I zadnego terytorium Ukrainy Polska nie planowała I nie planuje zabierać. Z szeregu przyczyn. Pierwsze. Polska jak i inni zachodni sąsiedzi Ukrainy, ani Rumunia, ani Węgry, nie chcą dzielić z rassyją odpowiedzialności za rozbiór terytorium Ukrainy.
- ...jako obrona terytorium Ukrainy od nadciągających rosyjskich wojsk. Nie jako okupacja, jako obrona (wyprzedzająca wejście ruskich).
Po co? Nie ma ku temu żadnych przyczyn. My (kacapy) Marinki (region doniecki, niedaleko od Doniecka) nie możemy zdobyć. A wy gadacie ze Polska wejdzie ( z w.w. przyczyn_). Nigdy._
______
Zauważcie ze trzezwo myślący kacap ma przeciw sobie wszystkich pozostałych kacapow wrzeszczących: Polska wejdzie
#ukraina #wojna #rosja #bekazkacapow
Odważe się stwierdzić, że może to być ustawka...w dyskusjach tokszkowych na ruskich kanałach często pojawia się motyw "opozycjonisty" w celach "uwiarygodnienia dyskusji" (że niby wszystko legitne i demokratyczne). Kiedyś o tym mówiła Andromeda...Nie ma ciągu dalszego dyskusji - mogli go rozjechać na miazgę.
Zawsze mnie zastanawia te całkowite pominięcie kwestii gospodarczych. Dla Polski nawet taki pierd jak Obwód Kaliningradzki byłby kulą u nogi na całe dziesięciolecia, ba, Niemcy od upadku muru berlińskiego władowali miliardy Marek, później Euro a po dziś dzień doskonale widać po której stronie muru się stoi. Co warte podkreślenia tam doszło do połączenia jednego narodu, bez większych problemów z ekstremizmem czy ryzykiem wojny domowej - warto pamiętać.
A ci nam oferują żebyśmy sobie na głowę wzięli Ukraine bo czemu nie, ewentualnie będę suchy chleb żarł do końca życia byle tylko zrobić komuś na złość, a najprędzej to chyba sobie.
Boją się w pytę tego wejścia Polski na terytorium Ukrainy. Pod każdym artykułem o zakupach uzbrojenia przez Polskę zesrańsko okrutne, zaczynają od obrzucania naszych wojsk atomem, potem zaczyna się debata w której stwierdzają, że przecież Rosja jest poteżna i da radę na polu walki, w finale dochodzą do wniosku, że Rosja jednak nie ma szans w walce z połączonymi wojskami Polski i Ukrainy, po czym konkludują, że trzeba użyć atomu xD
Dzisiaj jest artykuł o powstaniu garnizonu USA w Polsce, znów się zesrali. Trzeba użyć atomu albo rakietami obrzucić. Potem doczytali w artykule, że w Polsce stacjonuje 10k żołnierzy USA i styki się poprzepalały, że w sumie to tak, jakby zaatakowali atomem USA.
Generalnie uwielbiam czytać ich wysrywy o Polsce, są obsrani po pachy, a w ich wyobrażeniach nasza armia jest z 5 razy większa i potężniejsza niż jest. A temat zajęcia Lwowa i wciągnięcia zachodniej Ukrainy pod polski protektorat jest grzany od dawna, więcej, oni nawet by tego chcieli - "niech sobie Polska bierze tych nazistów od lewego brzegu Dniepru, byle nam Donbabwe, Ługandę i Krym zostawili".
Zaloguj się aby komentować