z okazji uzbierania się 60 osób na moim tagu: #w8jek
macie przedpremierowo krótki urywek animacji, nad którą teraz siedzę
(nie mogę powiedzieć co to za zespół i nie wiem kiedy skończę bo to robota po godzinach)
#animacja #tworczoscwlasna

z okazji uzbierania się 60 osób na moim tagu: #w8jek
macie przedpremierowo krótki urywek animacji, nad którą teraz siedzę
(nie mogę powiedzieć co to za zespół i nie wiem kiedy skończę bo to robota po godzinach)
#animacja #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
wow!
w niecałe 2 dni na mój tag #w8jek wróciło Was ponad 40 osób,
dzięki bardzo!
na dobranoc jeszcze jeden odgrzewany kotlet,
a tymczasem po godzinach siedzę nad czymś nowym i bardzo dziwnym xD
może niedługo będę mógł jakiś fragment pokazać tu przedpremierowo
#animacja #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
witajcie w drugim dniu po awarii wypoku 2.0. xD
za sugestią postanowiłem spróbować założyć tu "społeczność" i od razu przetestować jak działa wrzucanie wideo,
ogólnie to tu wrzucajcie rzeczy związane z filmami i serialami animowanymi,
ja testowo wrzucam swoją krótką animację o nocnej podróży pociągiem,
swoje autorskie rzeczy oznaczam tagiem #w8jek
jeśli macie jakieś sugestie albo rady jak to mogłoby sprawniej działać to piszcie!
#animacja #tworczoscwlasna
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=xwbS5Zaxo5A&ab_channel=Dazai%DF%B7
#anime #randomanimeshit #animacja #manga
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=s5OayZmcL10&ab_channel=Yuuki%E3%82%B6
#anime #randomanimeshit #animacja #manga
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=gSPVTEYrSGk&ab_channel=ALINCO
#anime #randomanimeshit #manga #animacja
Zaloguj się aby komentować
dzień dobry wszystkim!
tak jestem jednym z tych, których pokonał wykop 2.0.
jeśli ktoś kojarzy stamtąd tag: #w8jek i krótkie animacje pod nim wrzucane, to była moja sprawka,
spróbuję tutaj kogoś zainteresować takimi obrazkami,
może macie jakieś rady na początek (oprócz usunięcia konta;)
#animacja #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować

Pamiętam jak za dzieciaka poryło mi to banię, ale im bardziej czas postępuje tym bardziej widzę z jednej strony wciągającą fabułę, z drugiej słabą narrację którą dałoby się rozwinąć o kilka scen i dopowiedzieć kilka rzeczy.
Chciałbym też żeby nakręcono prequel o gandahariańskich eksperymentach...
dziwić sie że femboizm rośnie w siłe jak sie dzieciakom takich superbohaterów funduje

Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam animacje ze wczesnych lat 2000s albo stylizowanych na takie.
Jest z nich taka magia wczesnego Internetu. Uczucie poznawania technologii, która miała wprowadzić ludzkość na nowy poziom rozwoju a nie ściągnąć w dół nihilizmem i uzależnieniem od dopaminy jak to teraz wygląda.
No i wszystko trąci lekko moim ulubionym liminal space
Zaloguj się aby komentować
Kontynuacja wczorajszego wpisu o Animacji 2D
Ogromną motywację do nauki animacji dał mi efekt 3D, który można osiągnąć manipulując obrazem za pomocą kości.
Efekt ten można osiągnąć w prosty sposób. Tworzymy kość odpowiedzialna za front i kość odpowiedzialna za tył. Mentalnie dzielimy obraz w połowie głębokości (tam gdzie ma być oś obrotu). Im coś jest bliżej nas i dalej od środka, tym ma większą wagę na kości frontowej. Im coś jest dalej nas i dalej od środka, tym ma większą wagę na kości tylnej. Kości te chodzą w przeciwnym kierunku do siebie.
Efekt można zobaczyć na filmiku
Zaloguj się aby komentować
Wpis dla ludzi, którzy szukają inspiracji i zastanawiają się w jakim zawodzie zacząć pracę.
Pracuję jako animator 2D w branży gier mobilnych i bardzo chciałbym wam polecić ten zawód. Praca ta:
- nie wymaga studiów
- jest niszowa przez co, jak na razie, konkurencja jest dość niewielka
- Ma spory odzew na wysłane CV. Dostawałem odpowiedz na prawie każde wysłane CV, gdy nie miałem nawet doświadczenia (ale miałem przygotowane jako takie portfolio). Jeśli masz już doświadczenie to firmy same piszą na LinkedIn
- jest łatwa. Wystarczy nauczyć się software'u do tworzenie animacji. (Jeżeli wchodzisz na tę stronę, to zakładam że dość szybko potrafisz opanować obsługę programów)
- jest bardzo satysfakcjonująca. Wyprawiasz w ruch piękne obrazki przygotowywane przez artystów.
- jest niezrozumiała dla osób, które tego nie robią. Mam na myśli to, że często nawet nie najlepsze animacje są cenione i mocno chwalone przez współpracowników.
Zarobki, jak na pracę bez studiów oceniam na bardzo dobre. Z doświadczenia i po znajomych mogę określić przedziały mniej więcej tak:
Junior 3,5k - 4,5k zl net
Mid 5k - 6k zł net
Senior >6.5k zł net
Dla zagranicznych firm te kwoty są oczywiście jeszcze większe, ale to już raczej na B2B
Jak wygląda praca animatora?
W przypadku zwykłej animacji:
1. Dostajesz w formacie photoshopa plik od artysty.
2. Tniesz go na kawałki (przy postaci np. nogi, ręce, oczy, włosy itd.)
3. Wrzucasz do programu pocięty plik psd/PSB
4. Tworzysz kości (rig) oraz siatkę (mesh) na pociętych obrazkach
5. Przypisujesz wagę kości do siatki
6. Animujesz
Po zrobieniu tego dwa razy zrobisz to kolejny milion razy bez problemu.
Jaki software jest potrzebny do nauki animacji?
Unity - darmowy silnik do tworzenia gier. Każdy może go ściągnąć i z niego korzystać. Zignoruj całą programistyczną otoczkę, ciebie zainteresuje głównie Sprite editor. To w nim będziesz tworzyć rig i mesh. Do animacji musisz wrzucić plik na scenę i animować kości w zakładce animacji. Dodatkowo warto by było zapoznać się z tym jak działa Canvas i systemy cząsteczkowe (particle system)
Spine - płatny program do tworzenia animacji. Jeżeli z nim zaczniesz przygodę z animacją to może cię przytłoczyć. Jest za to o nim dużo tutoriali na YouTube
Photoshop - płatny program graficzny. Będzie ci potrzebny do cięcia elementów i eksportu plików. Zawsze możesz też skorzystać z jakiejś darmowej alternatywy, ale potem musisz ręcznie składać obiekt w programie do animacji.
----------------------
Sam zainteresowałem się animacją jak zobaczyłem TEN filmik na YouTube. Cały proces wydawał mi się mega łatwy a efekt niesamowicie satysfakcjonujący. I tak jest, jeśli poświęcisz temu czas. W pół roku nauczyłem się wszystkiego w wolnym czasie po zajęciach na studiach.
Jeśli będzie zainteresowanie to z chęcią powiem coś więcej. Przepraszam też za chaotyczność, to mój pierwszy wpis

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@inskpektor nieźle się nazywa nasz główny bohater
Zaloguj się aby komentować
Zabij to i wyjedź z tego miasta.
Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia.
Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.
do zobaczenia na vider.pl

Zaloguj się aby komentować
12 PRAC ASTERIKSA
Juliusz Cezar zadaje Galom 12 prac podobnych do tych, które kiedyś były zadaniami Herkulesa. Od ich wykonania zależy rezultat wojny z rzymską potęgą.
Do obejrzenia na cda.

Zaloguj się aby komentować
DZIELNICA!
2004r.
Produkcja - Węgry
"Dzielnica!" opowiada o dzieciakach pochodzących z dwóch rywalizujących gangów w dotkniętej biedą, multietnicznej dzielnicy w Budapeszcie. Ricsi Lakatos, nastoletni syn miejscowego cygańskiego bossa zak ****e się w Julice Csorbie, córce węgierskiego bossa dzielnicy.
Dostępny na CDA.

Zaloguj się aby komentować