Podoba mi się to, że w oczkach nie ubywa wody bo to oznacza, że są szczelne a to z kolei oznacza, że zostały porządnie wykonane. Lubię porządnie wykonaną robotę. #stepujacybudowlaniec


Społeczność
Społeczność poświęcona architekturze
Podoba mi się to, że w oczkach nie ubywa wody bo to oznacza, że są szczelne a to z kolei oznacza, że zostały porządnie wykonane. Lubię porządnie wykonaną robotę. #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Śniegu i lodu już nie ma ale zima coraz bliżej #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Gare de Mons – Dworzec-most Calatravy za 480 mln Euro!
Gare de Mons stało się jednym z najbardziej niezwykłych dworców w Europie — monumentalnym mostem z białych żeber, który łączy dwie części miasta i domyka jedną z najdłużej realizowanych inwestycji infrastrukturalnych w Belgii. Zaprojektowany przez Santiago Calatravę obiekt jest dziś nie tylko węzłem transportowym, lecz także nową miejską osią, galerią światła i symbolem ambicji Mons.
#architektura





Zaloguj się aby komentować
Woda w oczkach zamarzła w nocy. Za to śnieg na panelach nie zamarzł bo je wczoraj odśnieżyłem i dzisiaj to procentuje - założę się, że jest piękna produkcja od samego rana przy tym słoneczku #stepujacybudowlaniec


Zaloguj się aby komentować
Tyle śniegu napadało - dziś w nocy ma być -7, ciekawe czy woda w oczkach zamarznie #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Zimowy ogród #stepujacybudowlaniec
PV nie lubi śniegu




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wyjąłem całe tylne zawieszenie oraz rurę wydechową z tłumikiem. Tłumik ma trochę zgniłą jedną końcówkę. Obie piasty są do wyrzucenia. Amortyzatory chyba były wymieniane. Tarcze i klocki są praktycznie nowe. Wypadało by to wszystko rozebrać na drobne części i wyczyścić a później pomalować. Zastanawiam się czy nie zdemontować zbiornika paliwa (jak już jestem na tym etapie to w sumie czemu nie - zauważyłem ślady rdzy w niektórych miejscach, powierzchowne ale jak się tym nie zajmę to będzie tylko gorzej a nie po to tyle kasy i czasu poświęciłem na remont żeby zostawić coś takiego). Belka zderzaka na której teraz wsparte jest auto była walnięta (jest wgięta na sporym odcinku) więc możliwe, że też ją wymienię (pewnie na szrocie grosze kosztuje). To wyjaśnia czemu tylny zderzak nie jest oryginalny. Odkręcę jeszcze osłonę termiczną która była nad tłumikiem i auto gotowe do czyszczenia i malowania. Między czyszczeniem a malowaniem odtworzę brakujące elementy progów i nadkoli za pomocą zakupionej w piątek reperaturki, szlifierki kątowej i spawarki. Jak dobrze pójdzie to w przyszły weekend wybiorę się na dłuższą przejażdżkę. #stepujacybudowlaniec
P.S. a w taki sposób podnosiłem auto jeśli ktoś jest ciekawy: youtube.com/watch?v=GYqRPJ-VHyM&lc
Niestety jakość jest słaba bo było już ciemno (na kamerze tego nie widać, że jest ciemno ale jakość spada drastycznie) - chwilę później kamera przełączyła się na podczerwień.

Zaloguj się aby komentować
Zamiast zająć się autem to się wziąłem za obcinanie gałęzi #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Wszystko fajnie ale nie wiem po co ten deszcz pada #stepujacybudowlaniec


Zaloguj się aby komentować
Będę wieszał furtkę na tych słupkach które postawiliśmy w zeszłym tygodniu. Na razie tylko pierwsze przymiarki czy w miarę pasuje no i wygląda na to, że pasuje ale mogło by być lepiej bo słupki trochę nierówno wyszły (jeden od drugiego jest niższy o 1,5 centymetra). Później będę musiał dorobić jeszcze ten fragment krótkiego przęsła i zostanie tylko brama do zamontowania (i jeszcze jeden słupek przy bramie). Jak wam się podoba taka koncepcja? #stepujacybudowlaniec

To może obetnij o 1.5cm ten wyższy słupek? Jak dobrze widzę to stalowa rura bez żadnego specjalnego wykończenia na końcach.
Co do samej estetyki furtki to kwestia indywidualna. Pasowałaby do bycia ukrytą w gęstym żywopłocie za którym kryje się PRLowska kostka, co może nawet dodawać się z brutalizmem Twoich prac. Na pewno patrząc na te słupki i furtkę mam przyjemne uczucie wyobrażając sobie jak sztywną konstrukcję to stworzy - byle tylko zawias pozwalał nią odpowiednio lekko manewrować.
Co to za patent z betonowaniem słupków w kawałkach rury kanalizacyjnej, czemu to służy?
Zaloguj się aby komentować
Zdjąłem wygłuszenia od środka i od zewnątrz nadkoli tylnych. Zdemontowałem lampy i zderzak tylny. Będę się brał za naprawę progów które jakiś baran "zabezpieczył" pianką montażową oraz za konserwację nadkoli. #stepujacybudowlaniec
P.S. a przy okazji sprawdzam co tam u mojej mamusi w tylnych kołach obciera (wygląda na to, że bębny hamulcowe).
P.S.2 jak dobrze pójdzie to jutro będę miał część przez którą ECU przełącza się w tryb awaryjny

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No i jak zwykle miałem rację - oczywiście haters gonna hate #stepujacybudowlaniec
https://youtu.be/awYBK3q6O24

Zaloguj się aby komentować
Woda się zaczyna bezczelnie wylewać z oczek #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Pompa ciepła chodzi a słoneczko daje prąd - jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądać na wykresie zużycia energii z PGE który będę miał po 9 listopada. #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Siedziba Narodowej Partii Faszystowskiej Benito Mussoliniego w Rzymie, 1934 r.
Megalomania i autorytaryzm.
#architektura #historia


Zaloguj się aby komentować
Oczka wodne napełnione po brzegi za darmoszkę (matka natura dała) #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Zaczęły się jesienne słoty i wody w oczach przybyło. Coś czuję, że po dzisiejszych opadach woda zacznie się wylewać. Do oczek są podpięte wszystkie rynny z dachu mojego domu czyli ponad 100 metrów kwadratowych powierzchni. Mimo wszystko oczka mają tak dużą pojemność, że nie wystarczy jeden deszczyk alby wyrównać poziom. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie się spisywać przez sezon zimowy bo zawsze wody brakowało w tym okresie ale moje stare oczko wodne było po pierwsze dziurawe a po drugie tylko mniejsza połowa dachu była podpięta pod jego zasilanie (a po trzecie było płytkie i zamarzało do spodu). #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Habitat 67 – kompleks mieszkalny w Montrealu w Kanadzie, zaprojektowany przez Moshe Safdiego, wzniesiony na wystawę światową w 1967 roku (Expo 67), gdzie pełnił rolę jednego z pawilonów. Projekt budynku opracowany został przez Safdiego w ramach pracy dyplomowej, którą zrealizował, studiując architekturę na McGill University.
Inspirację stanowiła architektura starych miasteczek w górzystych regionach Bliskiego Wschodu, Włoch i Japonii. Budynek zlokalizowany jest nad brzegiem Rzeki Świętego Wawrzyńca, w dzielnicy Cité du Havre. Budynek składa się z 354 połączonych ze sobą na różne sposoby prefabrykowanych betonowych modułów, których łączna...