Lol, 45 za wpisy do 6:30, bez szans xD
Zapomniałem, że odpaliłem wyzwanie.
#owcaspam #hejtowyzwanie #dziendobry

Lol, 45 za wpisy do 6:30, bez szans xD
Zapomniałem, że odpaliłem wyzwanie.
#owcaspam #hejtowyzwanie #dziendobry

Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu wrzucałem kulochwyt do wiatrówki, wtedy wygłuszenie zrobiłem z wielu warstw szmaty "przemysłowej" niestety na dłuższą metę się to nie sprawdziło, szmata się zdefradowała, stworzył się kudłaty obwarzanek, a trafienie w okolicy dychy powodowało, że śrut uderzał w deskę z tyłu. Roztoliłem więc trochę zużytych śrucin i zrobiłem placek. Wstępnie działa bardzo dobrze - nie słychać praktycznie uderzenia śrutu, śrut się wtapia w ołowiany placek. Na razie jestem zadowolony, dam znać za 10 paczek śrutu jak rozwiązanie się sprawuje. Albo szybciej, jeśli się nie będzie sprawowało.
Btw, czarna ramka nie nadaje się jako holder do tarczy, bo źle to wygląda w przyrządach, mimo że niby jest poza nimi.
#strzelectwo #airgun #diy


Zaloguj się aby komentować
Jaki koszt zabawogodziny uważacie za graniczny? To znaczy ile maksymalnie macie chęć zapłacić za godzinę rozrywki i czy ta kwota zależy od rodzaju aktywności?
#ankieta otwarta, odpowiedzi w komentarzach, proszę o podawanie waluty i kraju jeśli jest inny niż Polska.
#rozrywka
Zaloguj się aby komentować
Fatalne wieści.
Coraz więcej stacji benzynowych zgłasza braki paliwa. "Mamy krytyczne stany oleju napędowego" twierdzą dystrybutorzy.
Podobno rząd zastanawia sie nad jego racjonowaniem.
Niektóre ze stacji z powodu braku dostaw zamknęły sie już na 4 spusty (real pic). Inne podniosły jego cenę dwu krotnie.
Sytuacja robi się krytyczna!
#heheszki #wiadomosciswiat #lego #trump #paliwo
Uwaga. Robię za Nostradamusa.

Zaloguj się aby komentować
13 700 + 200 = 13 900
Osocze 600 ml
Licznik prywatny: 27100 ml
#oceankrwi #krwiodawstwo #barylkakrwi
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
13 250 + 450 = 13 700
Donacja z 22 maja. Trochę spóźniona, ale odnotowana.
#oceankrwi #krwiodawstwo #barylkakrwi
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
12 800 + 450 = 13 250
Jak słodko 🥰
Dzisiaj dodatkowa nagroda dla dzielnych dzieci 😄
#oceankrwi #krwiodawstwo #barylkakrwi
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
#lego
No i złożona
Jest to mój pierwszy model statku (one piece czeka).
Wrażenia bardzo pozytywne.
No jest duży i solidny.
Ornikopter z parapetu poleciał na gramofon a perła na ładne wyeksponowane miejsce.
Najciekawsza rzecz z budowania dla mnie to te okna z kajuty kapitana. Ale te klocki nad nią to by mogły być też czarne a nie szare.
Jest też jedna rzecz która mi się nie podoba i być może ją wywalę. W komentarzu pokażę co. I liczę że się wypowiecie czy zostawić lub wywalić.
Ocena 10/10



Zaloguj się aby komentować
"Herulowie byli zaprawieni w prowadzeniu wojen i znani z bardzo wielu zwycięstw. I albo, żeby łatwiej walczyć, albo, żeby okazać pogardę dla ciosów zadanych przez wroga, walczyli nago, zakrywszy jedynie wstydliwe części ciała"
Paweł Diakon, Historia Longobardów tłum. R. Kasperski
Germańskie plemię Herulów pojawia się w rzymskiej historiografii w 267 roku n.e. gdy to rozpoczynają trwające kilka lat rajdy na wybrzeża Morza Czarnego, dotąd bezpieczne od barbarzyńskich najazdów tereny Imperium. Przedzierają się nawet na Morze Egejskie, łupiąc greckie miasta. Te wydarzenia dają początek rzymskiej "love- hate relationship" z Herulami, jak to bowiem często bywało, niektórzy z nich znaleźli zatrudnienie w rzymskiej armii. Wódz jednej z herulskich armii, niejaki Naulobatus, po porażce z Rzymianami dostał nawet konsularne odznaczenia, przechodząc do historii jako pierwszy barbarzyńca któremu przypadło to w udziale.
Herulowie w źródłach pojawiają się prawie zawsze "nago", bez pancerza czy hełmu, najczęściej wymieniani są jako świetni wojownicy, zwłaszcza jeśli chodzi o rzut oszczepem. Podkreślana jest też ich szybkość oraz granicząca z szaleństwem dzielność- wpisują się więc Herulowie w berserkerski styl walki.
Archeologicznie Herulowie kojarzeni są z kulturą czerniachowską, znajdującą się na terenach dzisiejszej Ukrainy, Mołdawii i Rumunii. Etnicznie tę kulturę tworzyli także germańscy Goci, stepowi Sarmaci a także daccy Karpowie. Był więc to prawdziwy kocioł etniczny któremu kres położą dopiero najazdy Hunów.
Ciekawa jest też etymologia nazwy plemienia. Łączy się ją z pragermańskim słowem *erulōz, oznaczające kogoś zaciekle walczącego, wojownika. Niektórzy badacze chcieliby więc widzieć w Herulach, nie tyle etnos, co ponadplemienne bractwo wojowników. Coś byłoby na rzeczy, biorąc pod uwagę sposób walki Herulów czyli rytualną nagość oraz fakt, że z ich usług poza Rzymianami korzystali też inni barbarzyńcy.
Z racji tego, że zarówno Germanie od Warlorda jak i ci od Victrixa mają sylwetki ubrane w przepaski postanowiłem, że jeden z oddziałów mojej armii wczesnych Germanów będzie właśnie herulski. Popełniam tu pewien anachronizm, ale w pełni świadomie. Żywiczni warlordowcy mieli płaszcze, więc i dwóm ich kolegom dodałem takie. Teraz, uzbrojeni we włócznie i miecze mogą ponownie uderzać w bitwach- tym razem tych rozgrwanych na stole.
#malowaniefigurek #bitewniaki #basicimpetus #germanie #historia


Zaloguj się aby komentować
Z okazji że Hejto wstało #kontrolanadgarstkow
U mnie chinol i homar, ale pa jaki ładny. I jak porządnie zrobiony, nawet szkiełko z powłoką antypalcującą i osłona antymagnetyczna, a werk to doskonale pracujący klon szwajcarskiego ETA. Do tego ekskluzywny, bo już go nie ma
#zegarki




Zaloguj się aby komentować
Ciekawe kto mi odda za niewykorzystany rogal i za zepsute wyzwanie
#hejto #afera
Zaloguj się aby komentować
Jestem pewny, że właśnie słyszałem za oknem strzały z pistoletu ಠ_ಠ
#gownowpis
Zaloguj się aby komentować
#perfumy #stragan
LM zakończona, to spokojnie możemy otworzyć #souk
https://rentry.co/lynx_perfumy
Zapraszam

https://www.parfumo.com/Perfumes/elixir-attar/chen-xiang
12/15ml - 820pln
Coś dla fanów czystego i medytacyjnego oudu chińskiego.

Zaloguj się aby komentować
#lego szwagier pojechał więc jest miejsce i wreszcie mam czas, także ten teges.... wyciągnę Czarną Perłę
Nawodnienie na czas składania też jest
Ciekawe ile zejdzie na niej czasu?



Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Takie tam filmiki pokazujące w zwolnionym tempie działanie mechanizmów różnych strzelb. W tym bardzo rzadko spotykanych, działających na zasadzie długiego odrzutu lufy.
https://www.youtube.com/watch?v=tH-eScbAm8w
#strzelectwo #gunporn
Zaloguj się aby komentować
Co tam dziś na skórce? U mnie kolejny raz w tym tygodniu namaszczenie attarem Abdul Samad Al Qurashi Rouh Al Oud. Tak jakem się spodziewał, to co było piękne zimą, teraz eksplodowało ze zdwojoną siłą przy letnich temperaturach. Cudownie gładki, z mnóstwem kwiatowo-żywicznych niuansów. Miłej soboty i smacznej kawusi
#perfumy #conaklaciewariacie

Zaloguj się aby komentować
Trochę się naszukałem
30.05.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
22 letters in 4 words
30.05.2026 – #diffle #diffleen
26 letters in 3 words 🟢 8 🟡 1 ⚪ 17 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=hkiYz0SZl5CNyETL1F3cuEmYtIXZk5CMucTMuEjL44CM1ETLrVWZzhSI
Zaloguj się aby komentować
Sprzedam
Kolekcja sampli
Agar Aura Malinau
Agar Aura Agar Attar
Agar Aura Soryo No Kaori
Elixir Attar Agarwood Moléculaire
Elixir Attar Scheherazade
Zostało niewiele, mniej więcej po 0,2-0,3 ml, ale na małe testy wystarczy.
150 zł + wysyłka
Oud wietnamski w kulce
Kupiony w grudniu 2025, w Wietnamie. Wydajny, mała aplikacja starcza na cały dzień. Zostało ok. 0,8 ml.
250 zł + wysyłka
#perfumy



Zaloguj się aby komentować
Zainwestowałem w metale kolorowe. Mistrzostwa za pasem, trzeba się zabrać za lepienie mistrzowskich kulek.
#strzelectwo

Zaloguj się aby komentować