Uzupełnienie biblioteczki :) #czytajzhejto #scifi #fantastyka #chwalesie #ksiazki #mag #rebis #vesper #ucztawyobrazni

Uzupełnienie biblioteczki :) #czytajzhejto #scifi #fantastyka #chwalesie #ksiazki #mag #rebis #vesper #ucztawyobrazni

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry się z Państwem, Dzisiaj pod rameczką #punktwymianypoezji nic nowego nie wisiało, ale za to nie wisiało też nic starego. A to znaczy, mam nadzieję, że ktoś się tymi wytworami poczęstował. Mam też nadzieję, że jak się poczęstował to mu nie zaszkodzi, bo te „dzieła” (zwłaszcza te rodem z naszej Kawiarni) nie zawsze są lekkostrawne. No więc nie zostało mi nic innego jak uzupełnić zapasy świeża porcją poezji. Zapraszam :)
#zafirewallem #punktwymianypoezji



Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Wydawnictwo Czarna Owca zapowiada dwunasty tom sagi o Fjällbace. "Płaczka" Camilli Läckberg ma ustaloną premierę na 20 maja 2026 roku. Wydanie w trzech wersjach - miękkiej, w szacie kolekcji Czarna seria, oraz miękkiej i twardej oprawie, w szacie drugiej kolekcji prasowej - zawiera 560 stron, w cenie detalicznej 54,99 za miękkie i 64,99 zł za twardą. Poniżej okładki i krótko o treści.
Prawda bywa groźniejsza niż zbrodnia.
Przeszłość kładzie mroczny cień na teraźniejszości. Minęło trzydzieści lat, odkąd Sofie Rudberg zaginęła bez śladu. Zdążyła właśnie pójść do liceum, była lubiana, podziwiana – i znienawidzona? Jej zaginięcie wstrząsnęło Fjällbacką i na długie lata naznaczyło tę idylliczną miejscowość na zachodnim wybrzeżu Szwecji.Nagle policja dokonuje makabrycznego odkrycia. Pojawia się pytanie: czy odnalezione szczątki rzeczywiście należą do Sofie?
Wznowione śledztwo wywraca do góry nogami życie wielu osób, które po jej zaginięciu próbowały ułożyć sobie wszystko na nowo. Patrik Hedström i jego zespół z komisariatu w Tanumshede działają pod ogromną presją, a w sprawę angażuje się także pisarka Erica Falck. Tymczasem ktoś jest gotów uczynić wszystko, byle przeszkodzić w ujawnieniu prawdy…
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
⇒ suppi.pl/ksiazkiwhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #czarnaowca #kryminal #camillalackberg #fjallbacka

Zaloguj się aby komentować
Cytat na dziś:
Rincewind pstryknął palcami.
Pojawił się kłąb dymu.
Rincewind obrzucił swoje palce długim, zdumionym spojrzeniem, jak ktoś mógłby spoglądać na strzelbę, która od dziesięcioleci wisiała na ścianie, aż nagle wypaliła i podziurawiła kota.
Terry Pratchett, ERYK
#uuk
Zaloguj się aby komentować
Oczywiście że dostałem nóż w plecy od @Evivalarte ! Byłem tego pewien. No to cóż, witam na moim debiucie w #nasonety XD i to jeszcze jakieś #diriposta czy #diproposta c⁎⁎j wie bo nie wiem co to znaczy XD ale jak owcen każe to Endrevoir musi!! Choć w sumie nie musi bo @bojowonastawionaowca nie odniósł się do wiersza @fonfi więc z automatu robi kolejną edycję xd
Moi Drodzy, czy coś się stanie
Gdy na tej mojej nocnej zmianie
Zamiast bardzo ciężko pracować
Zacznę sobie trochę rymować?
Diabelny Owcen sobie wymyślił
By wierszy dużo było, tak sobie ziścił
I teraz wszyscy na siebie hejtują
I rymowankami na ludzi szczują
Więc teraz i na mnie przyszła pora
Na okropnego wyjść zakapiora
Więc spokojnie, nikogo dzis nie minę
I Ciebie @bori dzisiaj nie pominę
Bo Śremskie twarogi są suche jak pieprz
A z Ciebie ulany strasznie jest wieprz!
Zaloguj się aby komentować
Dobry wieczór,
W Kawiarence nawet jak przegrasz, to możesz wygrać.
Wystarczy przywłaszczyć sobie zwycięstwo
Albo kogoś zastąpić
Temat: Awaryjny zrzut rymów
Rymy: mija - żmija - prędkości - taniości
Zasady:
Masz podany temat i rymy
Ogarniasz wierszyk w tej tematyce i z podanymi rymami.
Oczywiście rymy mają być użyte z zachowaniem podanej kolejnosci
Szerzysz radość z tworzenia
Et voilà
#naczteryrymy #poezja #tworczoscwlasna #zafirewallem
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Człowiek wrócił spokojnie z pracy a tu mąż oświadcza że mnie dopadli. No to dobra, będzie krzywo. Trudno. Chcieli to mata. @George_Stark chyba nie wiedziałeś na co się piszesz.
Tak więc oto ja pierwszy raz w życiu tworzę takie coś i nie uważam żeby to było dzieło godne kawiarenki.
Sonet do herbaciarza
Olaboga! Gwałtu! Ludzie!
Z wolą moją się nie liczą,
I ten sonet będzie w trudzie,
Wygłoszony przed publiką
Ja nie umiem w te sonety
Choć rymuje całkiem wiele
Wzywam męża tu niestety
I się srogo przypierdziele
Miało być ostro więc strzelę z armaty:
Ileż wydajesz na te herbaty?!
O elfach i niziolkach stale coś pieprzysz
W cytaty z friendsów jesteś najlepszy
Ale coś wam powiem, chłop się bardzo stara,
Kocham i mianuje mego @Endrevoir a
#nasonety #nacomitobylo #zafirewallem
Zaloguj się aby komentować
699 + 1 = 700
Tytuł: Ogrody Księżyca
Autor: Steven Erikson
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Mag
Format: ebook/audiobook
ISBN: 9788366712126
Liczba stron: 624
Ocena: 6/10 (niezła)
Rządzone twardą ręką przez bezwzględną cesarzową Laseen Imperium Malazańskie dokonuje ekspansji na kontynencie Genabackis. Ostatnim i najważniejszym podbojem ma być zdobycie najbogatszego miasta-państwa na kontynencie, Darudżystanu. Jednak, gdy w sprawę wmieszają bogowie, czarodzieje oraz obdarzony nadludzkimi mocami Anomander Rake, władca latającej fortecy Odprysk Księżyca, spodziewany triumf Imperium stanie pod znakiem zapytania…
Pierwszy tom Malazanu finalnie okazał się znacznie przystępniejszy, niż przypuszczałam, lecz niestety muszę się zgodzić z głosami krytyki pochodzącymi od osób, które odbiły się od Ogrodów Księżyca. Fabuła, zwłaszcza w pierwszych czterech księgach, jest zbyt chaotyczna i nie jest to bynajmniej wynik literackiego geniuszu Eriksona, lecz niedostatków jego warsztatu i pisania powieści bez szczegółowego planu, bowiem ciężko jest mi uwierzyć, że urywanie pewnych wątków i rozwiązywanie innych za pomocą deus ex machina było w 100% zamierzone. A jeśli było… Moim zdaniem, uniwersum, pomysł na fabułę i kreacja bohaterów na tyle bronią się same, że nie trzeba (nieudanie) bawić się w drugiego Davida Lyncha. Z tego względu, moja ocena to tylko "niezła", gdyby historia była poprowadzona w bardziej klarowny sposób, pewnie dałabym 8/10.
Bohaterowie i świat przedstawiony zaciekawiły mnie na tyle, że zamierzam sięgnąć po drugi tom, aczkolwiek obecnie nie jestem w stanie powiedzieć, czy dokończę całą serię, okaże się po Bramach Domu Umarłych.
Z powieścią Eriksona zapoznałam się częściowo w formie audio i uważam, że audiobook jest bardzo dobrze zrobiony, jednak radziłabym pierwsze cztery księgi, stanowiące wstęp do finału w Darudżystanie, przeczytać, a nie przesłuchać.
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz
#bookmeter

Ja chyba przy trzeciej księdze odpadłem, ale w sumie muszę wrócić, bo było to z 5 lat temu, a dalej zastanawiam się co działo się później w niektórych wątkach
Zaloguj się aby komentować
Wyznaczony, zgodnie z regulaminem przez koleżankę @KatieWee, odpowiadam, również zgodnie z regulaminem, a szczególnie z tym jego fragmentem: OSOBĄ WYZYWANĄ DO PISANIA WIERSZY NIE MOGĘ BYĆ JA, niemniej dopuszczam ataki na siebie, tyle że potem w ostatnim wersie musi znaleźć się właściwa osoba wyzywana do kolejnego pisania wiersza.
***
Pierwsze życzenie
Szanowny Panie Moderatorze!
Kaganiec Panu, a i obrożę
za wymyślenie do bitwy zgłoszeń
poprzez poddanie kogoś dissowi!
Szanowny Panie! – tak się nie robi!
Lecz co poradzić? – do bitwy wkroczę!
(Najpierw się jednak podrapię w krocze
by rzeczy właściwą kolejność miały…
i zjem coś jeszcze, bo jestem głodny…)
Moderatorze szanowny, wspaniały!
Jakoś tak mało jestem dziś płodny,
jakoś poezja się mnie nie trzyma,
krótko więc powiem: sam się wydymaj!
A że wyznaczyć kogoś wypada,
@Evivalarte zadanie zadam.
***
#diriposta
#nasonety
#zafirewallem
Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Drugi news / 21.04.2026
Wydawnictwo MAG przygotowuje wznowienie pierwszego tomu Kronik Riyrii. "Wieża Koronna" Michaela J. Sullivana w sprzedaży od 29 maja 2026 roku. Wydanie w twardej oprawie liczy 384 strony, w cenie detalicznej 55 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.
Dwóch mężczyzn, którzy się nienawidzą.
Jedna niewykonalna misja.
Narodziny legendy.
Hadrian Blackwater, wojownik, który nie ma o co walczyć, zostaje zmuszony do współpracy z Royce’em Melbornem, złodziejem i zabójcą, który nie ma nic do stracenia. Wynajęci przez starego czarodzieja wspólnie muszą ukraść skarb, którego nikt inny nie zdoła dosięgnąć. Wieża Koronna to niezdobyta budowla, pozostałość z największej fortecy, jaką kiedykolwiek wzniesiono i skarbiec najcenniejszych przedmiotów w królestwie. Jednak nie o złoto czy klejnoty chodzi czarodziejowi i jeśli tylko sprawi, że dwaj bohaterowie nie pozabijają się, to być może zdołają zdobyć dla niego upragniony skarb.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
⇒ suppi.pl/ksiazkiwhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #mag #fantasy #michaeljsullivan

Zaloguj się aby komentować
Już chciałam się poddać, ale doczytałam regulamin i Owcenek mówi, że można pół - więc jest pół, bo na więcej nie mam mocy.
Na mojej ulicy ktoś wczoraj w nocy podpalił śmietniki i ja uważam, że jest tylko jeden winny.
Z dedykacją dla @George_Stark
W "poezji" Dżordża nie kwiaty czy ranne zorze
Lecz tylko moje miasto wciąż gorze i gorzej
Więc ja taki tu wniosek uprzejmy zanoszę
By nie kazał co tydzień płonąć Gorzowowi
Bo tak się nie robi drugiemu człowiekowi
Na razie tylko bardzo milutko proszę
Bo potem na stosie będzie wyć wniebogłosy
#nasonety #diriposta #zafirewallem
Zaloguj się aby komentować
Ha! Byłem na to wyzwanie od @Dziwen gotowy (mentalnie) więc od razu za ciosem.
Wyzywam na pojedynek @KatieWee a w sonecie dostaje się za to wszystkim xDDD
Tam gdzie Muminek na policyjnym dozorze
Gdzie Migotka się bije na noże
Do @KatieWee ten sonet wznoszę
Mógłbym do⁎⁎⁎ać tutaj Dziwenowi
Lecz nie chcę robić rozgłosu błaznowi
Wszystkich o uwagę więc proszę
O całej Kawiarence kilka uwag zgłoszę
Tam gdzie lirycy błaznowały
Tęgie głowy z myślami się bodły
Amatorskie wiersze cudem wyczarowały
Każdy każdemu wilkiem jest i podły
Wciągnąć wciąż próbują kolejnego kretyna
Bądźmy szczerzy, cała ta poezja to uryna
Moralność całkiem już tu upada
Kto raz spróbuje temu biada
#nasonety #diriposta #zafirewallem


Zaloguj się aby komentować
Coooooooooooo? No właśnie. Tera zaboli. Z dedykacją dla @splash545 za wyzwanie, oby ci deska klozetowa miękką była. XD
Piosenka, bo przecież mnie znacie i ja normalnie nie potrafię. Trochę kompresja video obniżyła jakość audio, ale za to mamy teledysk! No. XD
OWCZA POEZJA
Przyszło znienacka, trochę jak u splasha sraczka,
Powiadomienie - o, to kawiarenka!
Tak se siedzę, czytam - Boże!
Toi Toi mnie wyzwał! - Wybatożę!
Grzecznie pytam, błagam, proszę,
Co ja ci w życiu najlepszego zrobił?
Czy ty chcesz żebym tu lirycznie prz⁎⁎⁎⁎⁎⁎olił?
Pacz człowieku, co ja tu noszę!
Jam hejto papaj - o szacunek wnoszę!
Bo choćby z nieba odznaki leciały!
Oby pozory tutaj nikogo nie zwiodły,
Owcy szkalowanie - obowiązek stały,
Parzystokopytny to gatunek upadły!
Do konia i konia, dwa w jednym admina,
Dlaczego owca ma w d⁎⁎ie @pingWINa?
A kolejny sonet niechaj układa,
@entropy_ - on się tu przecież nada!
Odznaka na klacie, majtki różowe,
Szrama na twarzy - dobry Boże!
Zaraz wezmą ofiarę na życia nosze!
Bo entropy się w tańcu nie dryngoli,
Niebieski z hejto zaraz wypierdoli.
Dobry człowieku, strzeż się, proszę!
Wiedźmin owcę trochę połaskocze!
Bo choćby z nieba odznaki leciały!
Oby pozory tutaj nikogo nie zwiodły,
Owcy szkalowanie - obowiązek stały,
Parzystokopytny to gatunek upadły!
Do konia i konia, dwa w jednym admina,
Owcza d⁎⁎a już wessała @pingWINa!
A kolejny sonet niechaj układa,
@entropy_ - wreszcie przyszła kolej na dziada!
A kolejny sonet niechaj układa,
@entropy_ - on się tu przecież nada!
W cytacie wierszyk konkursowy. XD
#nasonety #diriposta #zafirewallem



Zaloguj się aby komentować
Nominowany bardzo sympatycznym dissem od @fonfi przerzucam ciężar zadania na @Dziwen stwora.
Dziwen
To stworzenie jest nieboże.
-"Co Ty robisz?" -"Znowu tworzę."
A tę 'sztukę' ja zaś znoszę...
Bohomazy ciągle robi.
Nie przystoi człowiekowi
tak rysować. Rzucę groszem,
byś po prostu sobie poszedł!
Wyjebane żółte gały,
jak urosnąć mu tak mogły?
Stwór w brzydocie doskonały,
mógłby być choć trochę mądry.
Chyba chłoszcze go leszczyna
prosto w głowę, w mózg się wżyna.
Dobrze, że to jaj nie składa...
Jego byt – degrengolada!
#zafirewallem #nasonety

Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Wydawnictwo MAG zapowiada pierwszy tom trylogii Powstanie i upadek. "Nolyn" Michaela J. Sullivana ma ustaloną premierę na 29 maja 2026 roku. Wydanie w twardej oprawie obejmuje 416 stron, w cenie detalicznej 55 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.
Po ponad pięciuset latach wygnania dziedzic imperium nagle zostaje przywrócony do czynnej służby na froncie Wojny Goblinów.
Misja ocalenia jednego z posterunków prowadzi go do ślepego kanionu głęboko na terytorium wroga, gdzie jego podejrzenia zmieniają się w grozę, gdy odkrywa, że warownia nie istnieje. Ale ten, kto zadał sobie trud, by zaplanować jego śmierć i zrzucić ją na karb wojennej zawieruchy, nie wiedział, że mężczyzna zostanie przydzielony do siódmego rezerwowego szwadronu Sikarii.
W głębi bezlitosnej dżungli narodzi się legenda, a świat Elan zmieni się na zawsze.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
⇒ suppi.pl/ksiazkiwhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #mag #fantasy #michaeljsullivan

Zaloguj się aby komentować
Cytat na dziś:
Król [demonów, przyp.red.] warknął wściekle. Problem ze złem polegał na tym, co musiał przyznać, że demony nie są wielkimi myślicielami czy odkrywcami. Potrzebują odrobiny ludzkiej pomysłowości. I naprawdę liczył w tym względzie na Eryka Thursleya, obdarzonego rzadką odmianą pozbawionej skrupułów, wybitnej inteligencji. Piekło potrzebowało takich straszliwie błyskotliwych egoistów jak Eryk. We wszelkich brzydkich czynach byli o wiele lepsi od demonów.
Terry Pratchett, ERYK
#uuk
Zaloguj się aby komentować