Dzień dobry.

Każda róża ma kolce. Jako wyborca Tuska przekonuje się o tym coraz częściej patrząc na działania obecnej władzy. Takim kolcem w mojej ocenie było chociażby powołanie „ministry” do spraw równości (jak wyszło w praniu) - kobiet.

Teraz z kolei się okazuje, że resort pracy - z inną panią na czele - ocenia, że nie ma przyzwolenia społecznego na zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. W związku z tym nie będzie podejmował prac w tym zakresie. Nie i już.

Należy tu przypomnieć, że kobiety stanowią coraz to liczniejszą grupę osób w wieku emerytalnym a żyją średnio 7 lat dłużej od swoich rówieśników. Przy czym co trzeci mężczyzna nie dożywa emerytury. Polska jest również jednym z ostatnich państw starego kontynentu gdzie wiek emerytalny jest różny dla obu płci. Dodać do tego należy widmo demograficznej katastrofy spowodowanej rekordowo niską dzietnością Polek gdzie jednym z argumentów za nierównym wiekiem emerytalnym kobiet jest właśnie opiekowanie się przez nie potomstwem. Takie irracjonalne podejście do problemu przez rząd jest conajmniej zatrważające.

Tak więc „równość” za rządów Tuska zaczyna nabierać nowego znaczenia.

Miłego dnia i smacznej kawusi.

#polityka #putinowskapolska #wiadomoscipolska #emerytura
f3c14ede-1e73-4331-8b02-29c1b07cc959
bleblebator-bombambulator

@Wyrocznia 

Oni mają w dupie kobiety. Dla nich liczy się socjalizm. Kobiety, lgbt są tylko narzędziem do trzymania obywateli za mordę. Każda krytyka lewicy będzie krytyką lgbt, kobiet. Po wykorzystaniu zostaną one porzucone przez lewaków na pastwę losu jak juz to miało miejsce w socjalistycznej hiszpanii, w czym niechlubny udział miał nasz naczelny gej III RP.

Bajo-Jajo

@bleblebator-bombambulator akurat decyduje licznosc grupy spolecznej, ze jest najwiecej starych bab to beda ukladac prawo pod stare baby, by wiekszosc stanowily mlode malzemstwa z dziecmi to by prawo ukladali pod mlode malzenstwa z dziecmi

dlatego kazda wladza powoluje coraz wieksza armie urzednikow (czy jak pis chcial powolac dodatkowe 200k żołnierzy zawodowych)

rolnicy staja sie mniejszoscia wiec sa coraz czesciej ignorowani

Belzebub

Brawo za autorefleksję. Ja na nich akurat nie głosowałem ale jako, że tworzą aktualny rząd nie jestem zadowolony z takiego obrotu spraw.

Cybulion

@Belzebub Huja nie autorefleksja on te teksty kopiuje

Belzebub

@Cybulion to, że kopiuje to wiem. Tylko jak kopiuje dany to wrzuca na dole informacje a teraz jej nie ma czyli domniemuje, że to jego autorstwa

Wyrocznia

Huja nie autorefleksja on te teksty kopiuje


@Cybulion skąd ten tekst skopiowałem?

Cybulion

@Wyrocznia z maila od niemieckiego agenta prowadzacego ktory ciagnie cie za raczke. Juz nie mowiac o tym ze ministra rownosci jest z lewicy tak jak i ta pracy. XD

Wyrocznia

Komentarz usunięty przez moderatora

Shagwest

@Wyrocznia Tak naprawdę chodzi o to, że już raz stracili władzę przez majstrowanie przy wieku emerytalnym i teraz będą stawać na głowie, by nie ruszać tego tematu. Znaczy ja nie wątpię, że pani od równości ma dość nierówne spojrzenie na kwestie, którymi powinna się zajmować, tak samo pani od pracy.


Ale po prostu na bank jest nakaz z samej góry, by omijać ten temat szerokim łukiem.

Ragnarokk

@Shagwest Ta. Tutaj trzeba pamiętać kontekst polityczny - kto ostatnio zmieniał, kto wycofywał zmiany. Temat bardzo niewygodny dla obecnego rządu, dużo łatwiej politycznie (choć nie budżetowo) zmieniać w drugim kierunku. Bo jasne, jest to 10% co są facetami widzącymi niesprawiedliwość, ale większość ludzi myśli, że po prostu zabierają pieniądze. Oczywiście dlatego ten temat będą grzały środowiska przeciwne rządowi

mrozny

@Shagwest Tyle że po prostu trzeba ten wiek zrównać i podwyższyć, inaczej się nie da.

Eternit_z_azbestu

Kraj desperacko potrzebuje reformy emerytalnej. Nie wiem co Tusk sobie wyobraża, ale na jakoś to będzie to mogli jechać te 10 lat temu. Teraz są kompletnie nowe, czasy stawiające nowe wyzwania. Powinien być już dyskurs społeczny na temat jak ma wyglądać system emerytalny, przedstawione jakieś pomysły. Ale póki co to oprócz ministr od (nie)równości to za wiele nie pokazali poza tym że "nie jesteśmy pisem".

Wyrocznia

@Eternit_z_azbestu dodać należy tylko, że co roku kolejne roczniki 60-latek zaczynają obciążać budżet dostając i tak zawyżone emerytury a średnio będą to robić przez 22 następne lata.


Ten kraj po prostu tonie a rząd udaje, że wszystko ok.

Tomekku

@Eternit_z_azbestu wybory za pasem a to temat bardzo niewygodny dla większości, może coś ruszą po wyborach? Pewno nie, ale łudzić się zawsze można,

Wyrocznia

temat bardzo niewygodny dla większości


@Tomekku zastanawia mnie co takiego niewygodnego jest dla mężczyzn oprócz tego że są obecnie przez system mocno dymani.

Eternit_z_azbestu

@Tomekku Kłopot w tym że zawsze będą jakieś wybory Teraz skończy się kampania samorządowa i europarlamentarna to za pasem zaczynają się prezydenckie. Po prezydenckich to już będzie w sumie krótko do nastepnych parlamentarnych... i tak w kółko. Żyjemy w nieustannej kampanii wyborczej.

Tomekku

@Wyrocznia nas to interesuje a ile jest takich żeby tylko mieć po pracy święty spokój? Nie kalkuluje że mogliby iść wcześniej na emeryturę albo godnie na niej żyć. A politycy obecnie temat nie ruszają skoro wszyscy siedzą cicho. Chyba że będą w ogóle planować wszystkim zwiększyć do 67 dlatego taka cisza, to wiadomo jaka może być reakcja społeczeństwa i wyniki wyborów.

Ragnarokk

@Wyrocznia 

Każde akcje pod tytułem "Rząd zabiera ludziom przywileje" są niepopularne, nawet jak są konieczne

mrocznykalafior

@Eternit_z_azbestu przecież już zrobili reformę emerytalną i to te 10 lat temu i jak się skończyło? jaki jest sens znowu podwyższać wiek emerytalny skoro w konsekwencji przyjdzie PiS i cofnie

Eternit_z_azbestu

@mrocznykalafior Czyli lepiej nie robić nic i przerzucać się gorącym kartoflem? To nie jest wyjście. Brak decyzji to też decyzja, która będzie nas srogo kosztować.

mrocznykalafior

@Eternit_z_azbestu ale w moim mniemaniu już podjęli decyzję, została cofnięta przez następców. Zeby nie było, ja jestem zwolennikiem podniesienia i zrówniania wieku emerytalnego ale nie wierzę że da się to utrzymać a nie chciałbym powrotu pisu

Bystrygrzes

@Eternit_z_azbestu ile masz lat? 20? na 99% jestes przed 30 tka....


chyba w 2013 roku tusk wydluzyl wiek emerytalny do 67 lat i chyba nawet go zrownal - spadl wtedy z rowerka i pis przejal wladze.


qwa ludzie - wy jestecie tak glupi czy tylko mlodzi i nic nie pamietacie?

M_B_A

@Wyrocznia O, widzę kolejne uderzenie w lewicę, mimo że znalazłbym parę innych kolców. Czy wy chcecie już się pokłócić ostatecznie i rozwiązywać tą koalicję?

Wyrocznia

@M_B_A ale kto się z kim kłóci? Oni są zgodni. Co innego wyborcy tacy jak ja co niekoniecznie są zadowoleni z obrotu spraw.

M_B_A

@Wyrocznia No nie wiem czy są tacy zgodni po tym jak KO trochę wystawiło lewicę w wyborach samorządowych i wyszła afera z Pablo Moralesem. No a teraz lewica chodzi po mediach i trochę narzeka, że koalicja, w tym trzecia droga stopuje ich pomysły. Pojawiają się rysy na szkle, zobaczymy jak to się rozwinie, ale długo nie wytrzymali w tej pełnej zgodzie

Wyrocznia

@M_B_A Lewica bardziej fikać nie będzie niż to co teraz. Są odklejeni ale nie aż tak.

maaRcel

@Wyrocznia przed nami wybory samorządowe, do europarlamentu a potem prezydenckie - przed tym nic nie zrobią.

Bajo-Jajo

teraz wiesz po czesci jak sie czuje przecietny konfiarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Felonious_Gru

@Bajo-Jajo przeciętny konfiarz nie zauważa, że go oszukują

Wyrocznia

@Bajo-Jajo jak wydymany bez poślizgu frajer?

Naczelnyhejterkacapow

Polska to najbardziej pro kobiecy kraj w Eu obecnie. Kobiety tu mają najbezpieczniej, mają najwięcej praw i benefitow.


Spytaj się w szkołach w Irlandii czy Niemczech czy nauczycielki od języków są znane z tego że biorą pracę i zachodzą w ciążę - takie kwiatki tylko w pl.


Juz sam fakt że tylko kacapstan i polska mają różnice w wieku emerytalnym jest powodem do wstydu, no ale produkować się nie ma sensu, polscy faceci nie mają jak w temacie kobiet.

Wyrocznia

@Naczelnyhejterkacapow znajomym Niemkom jak powiedziałem, że w Polsce by musiały do 60 tylko pracować to powiedziały że bardzo zazdroszczą Polkom

UmytaPacha

Spytaj się w szkołach w Irlandii czy Niemczech czy nauczycielki od języków są znane z tego że biorą pracę i zachodzą w ciążę - takie kwiatki tylko w pl.

@Naczelnyhejterkacapow przecież to tyczy się głównie nauczycielek angielskiego i wynika z prostej zależności - przed 1989 mało kto uczył się angielskiego, więc wykształceni nauczyciele po filologii to głównie młodzi ludzie, a młoda 30-latka prędzej zajdzie w ciążę niż 50-latka (których wśród uczących ang. prawie nie ma)

Enzo

@Naczelnyhejterkacapow Nauczycielki w innych krajach mają zakaz zachodzenia w ciąże i są publicznie abortowane na placu w centrum.

ColonelWalterKurtz

Jesteśmy w stanie katastrofy demograficznej. Eksperci twierdzą, że zapaść jest tak poważna, że nawet natychmiastowa poprawa dzietności nie rozwiąże naszych problemów. Do tego mamy niewydajny system emerytalny. Zrównanie wieku emerytalnego, jego podniesienie, zachęty do pracy na emeryturze i likwidacja/ograniczenie przywilejów zawodowych - to musi być zrobione jak najszybciej.


Nikt się tego nie dotknie - społeczeństwo jest skurwione socjalem i nie widzi dalej niż gotówka którą akurat mają w kieszeni.

viollu

Warto też się zastanowić dlaczego chłopy umierają wcześniej. Generalnie pewnie dlatego, że na to wszystko pracują i to o wiele ciężej od kobiet. Przykładem jest chociażby limit wagi jaki mogą podnosić na tym samy stanowisku pracy. Kobiety powinny zostać górnikami, a chłopy niech pracują w salonach manicure i siedzą z mini szlifiereczką przy kawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

conradowl

@viollu ale do pracy jako górnik nikt nie goni może iść kobieta do takiej pracy. A chłop może robić paznokcie.

W salonie (jednym z kilku) w moim miasteczku pracują chłopy. Azjaci, ale chłopy. Za to uliczkę dalej w chińskiej knajpie w gorącu zasuwa Azjatka z córką.

Otwórz salon i rób te paznokcie, nikt nie zmusza górnika do zostania górnikiem

Jest wolność w wyborze ścieżki zawodowej.

Nie ma równości co do emerytur, co do dźwigania ciężarów itp, ale akurat zawód można mieć dowolny. Dziś masażysta, barber, fryzjer czy nawet samodzielny sprzątacz domów prywatnych - to normalna fucha. Kwestia tego czy pójdziesz w tym kierunku czy nie.

viollu

@conradowl dzisiaj jest taka wolność wyboru, więc dzisiejsze chłopy zaczynające pracę powinny żyć tyle samo co kobiety

Wyrocznia

Azjaci


@conradowl mój mechanik samochodowy jest Niemką po 50-tce. Z tytułem mistrza mechaniki samochodowej. Wątek jest o Polakach a nie innych nacjach, które poprawnie rozumieją „równość”.

conradowl

@viollu o tym się przekonamy za 50 lat


@Wyrocznia w tym rzecz - jak chcesz robić paznokcie zamiast iść na górnika to możesz. Nierówny jest wiek emerytalny, ale nie ma żadnych blokad co do podjęcia zawodu. Ba - najzupełniej normalne jest, że włosy strzyże i stylizuje facet, że kobieta naprawia auta itp. Mamy 2024, a nie 1994. O to mi chodzi

Wyrocznia

@conradowl tylko co ma nierówny wiek emerytalny do wykonywanego zawodu? Wątek otworzyłem by zwrócić uwagę na pewna dyskryminację, która po zmianie rządu na „równościowy” dalej jest akceptowana w Polsce mimo tego, że stoi w sprzeczności z konstytucją.

conradowl

@Wyrocznia przecież ja odpowiadam nieco przekornie na komentarz @viollu, zresztą zakończony więc też tak na serio tego nie biorę...

A o tych dyskryminacjach trzeba mówić i to głośno, bo konfiarze tylko o tym mówili - ale to jest problem wszystkich i trzeba wymusić na politykach by tym się zajęto.

mrocznykalafior

I tak by taką ustawę zawetował prezydent, a jakby kolejny podpisał to za 4 lata przyjdzie znwou pan pis do władzy i cofnie jak ostatnio, więc będzie dalej ten sam wiek emerytalny plus wszystkie pisowskie patologie

viollu

@mrocznykalafior za 4 lata to pisu już nie będzie technicznie rzecz biorąc

mrocznykalafior

@viollu w 2015 pis doszedł do władzy bez partyjnej telewizji i kasy ze spółek skarbu państwa, wystarczyły obietnce rozdawnictwa - 500+ i cofnięcie reformy emerytalnej więc bym bardzo ostrożnie oceniał co będzie za 4 lata. I jakby nie było teraz też zdobyli najwięcej głosów tylko nie mieli zdolnosci koalicynej, a frekwencja która była teraz sie nie powtórzy.

viollu

@mrocznykalafior ale za 4 lata pan Jarosław o ile będzie żył to nie będzie wiedział co robi i mówi, a nikt inny tego nie pociągnie, chyba że jakiś Mentzen czy Bosak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jaczyliktoo

Wiek emerytalny, jest nie do ruszenia przed wyborami. Niestety, polacy to w większości etatowcy, nieprzepadajacy za swoją pracą, którzy marzą o tym, żeby wreszcie iść na emeryturę

viollu

@jaczyliktoo ale jak ktoś dużo zarabiał na etacie, czyli dużo płacił na zus i mu wychodzi duża emerytura, to dlaczego ma na nią nie iść? niech sobie odpocznie skoro na to zapracował. co innego jak ktoś nic tam nie ma odłożone.

conradowl

@jaczyliktoo a kiedy jest czas, że nie ma wyborów? Jak nie rząd to samorząd. Zaraz prezydent. Ciężko o rok bez wyborów, więc albo teraz albo za chwilę będą kolejne wybory...

Topia

@jaczyliktoo "przed wyborami".

Nie minęło nawet pół roku od ostatnich wyborów xD

ZohanTSW

Miałem cię za platformowego trolla który jest rzecznikiem prasowym na Hejto i będzie bronił ich ze wszystkich durnych decyzji (tolerowałem to do wyborów bo to była "słuszna sprawa"), ale po tym wpisie przyznaję że się myliłem i nabrałem szacunku

Wyrocznia

@ZohanTSW nigdy nie byłem tyle za platformą jak przeciwko pisowi. No ale tylko Tusk miał jakieś szanse (i co mu przyszło z trudem) wysadzić karakana z siodła.


Trzecia kadencja pisu to by był pogrzeb tego kraju. Nowemu rządowi bardzo daleko do bycia dobrym ale i tak jest lata świetlne przed bandą Pinokia.


Pożyjemy, zobaczymy… ja ich bronić napewno nie będę.

ZohanTSW

No cóż, taki los Polaka, wybrać najmniej chujową opcję

PornoKing

Mamy też rolnikufff z KRUS oraz księży „żołnierzy” którzy mają emerytury wojskowe np. Generalskie. Tu bym chciał interwencji

Wyrocznia

@PornoKing to swoją drogą

I-Em-Are

@Wyrocznia tyle, że to nie Tusk wygrał wybory tylko koalicja. Tusk mówił o tym w wywiadzie dla trzech telewizji. Jeżeli lewica ma takie poparcie to znaczy, że ludzie czegoś takiego chcą. Możesz mieć jedynie pretensje do mężczyzn głosujących na lewicę. To właśnie za czasów Tuska weszła najtrudniejsza i przełomowa ustawa o wyrównywaniu wieku emerytalnego. Jak to się skończyło to wszyscy wiemy

slonski_pieron

@Wyrocznia to będzie niepopularna opinia, ale ja jestem przeciwnikiem wyrównywania wieku emerytalnego. Powinno być wręcz odwrotnie. Wiek emerytalne dla kobiet powinien być wydłużony w stosunku do mężczyzn. DLaczego? Po primo, kobiety pracują krócej, mniej, przez to że częściej biorą zwolnienia i urlopy, w tym macierzyński, często bez żadnego uzasadnienia. Mniej zatem odprowadzają składek i robią to krócej. Jednocześnie żyją dłużej (po prostu mniej w życiu pracowały, ich organizmy są mniej obciążone) i dłużej pobierają emerytury na które mniej odkładały. Ergo żyją na koszt mężczyzn, którzy do systemu wkładają więcej i dłużej, jednocześnie wyjmując z niego przez krótszy okres czasu. System emerytalny opiera się na wyzysku mężczyzn, jest jawną dyskryminacją i wiek emerytalny powinien zostać zmieniony na preferencyjny dla mężczyzn. Dane statystyczne są dostępne, można na nich operować opracowując nowe kryteria.


równouprawnienie to równouprawnienie i powinno działać w obie strony.

irbis9

Powinny być po prostu osobne systemy emerytalne dla kobiet i mężczyzn z osobnymi budżetami, wtedy mogę pracować do 67, bo wiem że emeryturę będę miał kilka razy wiesza jeśli dożyje.

Feniks_rf

Ja bym spróbował małymi krokami naprawiać system emerytalny np.

Panie które posiadały 2 dzieci: Aktualny stan przejścia na emeryturę, te co więcej, to o rok krócej za każde dziecko aż do maxymalnie 2 lat krócej, te co mniej, to o rok dłużej do emerytury za każde dziecko mniej.


Możliwe, że w budżecie zostałoby więcej $$ i nikt nie mógłby zarzucić, że wydłużyli wiek przejścia na emeryturę, bo przecież niektórym skrócili

LovelyPL

Bo "równość" według lewicy (a zwłaszcza tzw. feministek) polega na:


  • zrównaniu płac (czytaj - podniesieniu płac kobiet jeśli zarabiają mniej niż mężczyzna, w druga stronę to nie działa)

  • parytetach (ale tylko na dobrze płatnych stanowiskach, praca fizyczna się nie liczy)

  • dodatkowych przywilejach dla kobiet (a to darmowe podpaski, a to urlop 'menstruacyjny')


A chłopy to niech harują i umierają.

Parezywek

@LovelyPL walczą o prawa kobiet nie równość

LovelyPL

@Parezywek ciekawe... To dlaczego to jest minister 'równości' a nie 'prawa kobiet'?

GtotheG

@Wyrocznia nie wiem jak wy, ale ja jestem lekko po 30, już jestem w takim stanie fizycznym, że emerytury prawdopodobnie nie dożyję, nie mówiąc o tym, że nie wyobrażam sobie wykonywania tej pracy, którą mam obecnie w wieku np. 58 lat. Ja już będę wrakiem nie widzącym na oczy, z rozjebanym kręgosłupem xD a wy tu jeszcze się pultacie, że jakiś wiek mają podwyższać - będziemy pierwszym pokoleniem, które żyje krócej niż rodzice, więc te obecne 7 lat to możesz sobie w dupę wsadzić, bo za 20 lat to będzie 2-3 lata na emeryturze max i do piachu. Moja babka zapierdalała przy ogródku w wieku 99 lat, ja mam 35 i są dni gdzie z łóżka nie wstaję, nie mówiąc o jakiejkolwiek aktywności.

Dodatkowo prawdopodobnie nikt z nas na żadną emeryturę za 20-30 lat nie pójdzie, bo w Polsce nie rodzą się dzieci, to znaczy, że każdy będzie musiał pracować do śmierci. I tyle w temacie. Kolejny nieistniejący problem.

festiwal_otwartego_parasola

@GtotheG nasi dziadkowie owszem zapierdalali w polu, ale niczym się nie stresowali, bo za bardzo nic nie mieli do stracenia, nie musieli płacić wynajmu, pracować w obsłudze klienta z jakimiś zjebami. A niektórzy, to nawet się w ogóle nie napracowali wykonując gówno-pracę typu kręcenie śrubek, a i jeszcze się coś z fabryki do domu wyniosło (zresztą do tej pory).

nawet na wsi u dziewczyny jest taki jeden 95 latek ze zdrowiem jak dzwon, chyba już wszystkich przeżył, ale skubany nawet koła w rowerze sobie nie potrafi napompować. Ot to silne pokolenie które stworzyło lekkie czasy.

GtotheG

@festiwal_otwartego_parasola no to sie zgodze, to bylo zycie w zgodzie z natura, z porami roku. Ludzie sie przejmowali prawdziwymi zagrozeniami - wilk, niedzwiedz, lis, slabe plony. Kazdy dzien byl wypelniony ruchem itd.

Dzisiaj na wykopie byl temat, ze para chce sie rozstac bo ona chce wycieczki i byc zaskakiwana, a on chce siedziec w domu - 80 lat temu ludzie by wysmiali taki problem, juz nie mowiac o tym, ze to nie bylaby zadna podstawa rozwodowa

UmytaPacha

ja mam 35

@GtotheG to lekko po 30 czy 35? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo 35 to już bliżej 40 niż 30

dsol17

to lekko po 30 czy 35? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo 35 to już bliżej 40 niż 30

@UmytaPacha Kobieta kobiecie to robi. Byś nie dojeżdżała tak tej @GtotheG ..My faceci wiemy,że was się o wiek nie pyta jak się nie chce być podrapanym waszymi szponami (Tylko,że trzeba to i tak ukradkiem sprawdzić potem )


PS: nie mów, ja już za kilka miesięcy 37 ale nie będę mówił kiedy. Kurde,wolę się nie rozpisywać bo przy moim #przegryw to już całkiem dzisiaj deprecha mnie rozjedzie.


A na emeryturę to nie liczę. Raz,że za krótkie okresy zatrudnienia,dwa - przecież widzę co się dzieje od lat - do tego czasu rozkradną i żadnych emerytur nie będzie. No nic,na szczęscie może nie dożyję a jak dożyję to zawsze można kupić kawał sznura za uzbierane w rowach puszki po piwie no nie ?

GtotheG

@UmytaPacha 33, rocznikowo 34.

Topia

Mówiłem już: płynny wiek przejącia na emeryturę!

Kto chce, ten niech idzie w wieku 62 lat na niższą, a kto chce robić do 70, ten niech robi.


A oni nic nie zmienią, bo od katastrofy systemu bardziej ich interesuje, żeby nie stracić stołków.

Wyrocznia

Kto chce, ten niech idzie w wieku 62 lat na niższą


@Topia a tą niższą to z czego będzie miał wypłacaną? Problem jest właśnie w tym, że za szybko ludzie przechodzą na utrzymanie podatnika w tym wypadku kobiety nie dość, że na utrzymaniu są 5 lat dłużej od mężczyzn to jeszcze żyją dłużej.

Topia

@Wyrocznia wtedy dostajesz od 62 roku życia np. 70% emerytury, ale to 70% zostaje już to końca życia. Jeśli ktoś będzie żył dlugo, to dostanie z systemu dużo mniej.

Wyrocznia

@Topia te 70% dalej jest obciążeniem. Nawet 1% będzie. Ktoś to musi zarobić, żeby można było to dać takiemu nowemu emerytowi przez X lat. A takich emerytów jest coraz więcej i więcej.

sebie_juki

@Wyrocznia to niestety cena za koalicję z Lewicą.

dsol17

@Wyrocznia Czyżbyś jednak nie był tanim propagandzistą z agencji PR ? Przez jakiś czas to podejrzewałem.

Bez obrazy.


To jest tak. Tusk jest w koalicji z Lewicą. To chyba rozumiesz. I oczywiście bronić tej koalicji jako ich wyborca będziesz.

No ale:

Te ministerstwa które wymieniasz to właśnie LEWICA i jej radosne wysrywy. I muszę zaspoilerować : będzie gorzej.


To koalicja równie egzotyczna jak powiedzmy PiS,PSLu i Konfederacji. Oczywiście możesz jak wielu powiedzieć,że Konfederacja chciała koalicji z PiSem i wchodzi w nią przed wyborami samorządowymi (No Wipler i jego pacynka Memcen szczególnie - jako wyborca konfy przyznam,że obu pijaczków nienawidzę) ALE jednak Braun krytykujący Niedzielskiego i Witek i resztę w tej samej koalicji z nimi to potencjał na WIELKĄ INBĘ. No tak czy nie ?


Nie inaczej jest z koalicją KO która zawiera ekonomicznych liberałów, Trzeciej Drogi+PSL (umiarkowani pozujący czasem na Chadeków) i Lewicy zawierajacej radykałów od Biedronia i radykałów z Partii Razem. Razem to odpowiednik Brauna dla PO. Gorzej.Komuniści z Razem popierali większość socjalnych wariactw i rozdawnictw PiS. Moim zdaniem to w koalicję z PiS nie weszli tylko z takich powodów:


  • Bo to PiS zarządzany przez Kaczyńskiego

  • Bo PiS to jednak oficjalnie prawica no i ziobryści są trochę prawicowi

  • Bo aborcja,LGBT i oficjalne opieranie się PiSu na KRK


Gdyby nie to to weszli by w taką koalicję jak w masło. Mam przypomnieć piątkę dla zwierzat i inne takie ? No. Dzięki Ziobrystom, Konfie i Rydzykowi z tego romansu Lewicy i PiS nic nie wyszło ale chemia niestety jest między oboma partiami.


Już jako prawak oczywiście wspomnę o wątku narodowościowym (co ci się nie spodoba,ale trzeba być rzetelnym) - Lewicę a szczególnie Razem i PiS łączy filosemityzm i mniej lub bardziej żydowscy posłowie w obu partiach.To jest istotny fakt, bo Tusk jest proniemiecki, ma ludzi bardzo proukraińskich - ale z USA i Izraelem to jakoś mocno nie jest związany (no ok,Sikorski ale co to jest - ten "były PiSowiec" został przydzielony przez Wuja Sama i Londyńskie City to musi być i Tusk nie ma nic do gadania)


I teraz: Z takimi.Ludźmi.Tusk.Jest.W.Koalicji...


Mało tego.Jest gorzej. O ile Trzecia Droga i PSL są w miarę potulne i chodzi im o stołki jak Kołodziejczakowi Lewica to jest aktywna odnośnie swojego programu. No i oczywiście bez niej nie ma koalicji. Oczywiście KO w dużej mierze programu nie ma i bardzo lewicuje no ale jednak nie jest partią komunistyczną czy PiSem bis i większości jej członków gdyby pominąć te aborcję,lgbt,i radykalizm prawicowy bliżej było/jest gospodarczo czlonkom PO jako centrystom czy liberałom do liberalnego skrzydła konfederacji jak do razemitów.


No ale: jak clue campanii politycznej w Polsce są tematy zastępcze jak aborcja i LGBT to potem mamy tak egzotyczne koalicje.

Wyrocznia

Czyżbyś jednak nie był tanim propagandzistą z agencji PR ?


@dsol17 nigdy nie byłem i nigdy nie będę.


I oczywiście bronić tej koalicji jako ich wyborca będziesz.


Nie, dlaczego?

dsol17

@Wyrocznia ok. To piorun i przeprosiny za posądzanie o te rzeczy.


A Lewica w rządzie to moim zdaniem rak. Równie niekompetentnym szkodnikiem jak te babsztyle to by mógł być chyba jeszcze tylko Mentzen...


No chociaż ok, przyznaję mogło być gorzej i Tusk mógł dać dyrektorowanie celną częścią skarbówki naszej Polskiej konkurentce Kim Dzong-Una do kandydatury zbawiciela świata - Wiśniewskiej.

Wyrocznia

A Lewica w rządzie to moim zdaniem rak.


@dsol17 gdyby takich „tanich propagandzistów” jak ja było przed wyborami więcej to KO być może osiągnęłaby wynik, który dawałby możliwość stworzenia koalicji bez Lewicy… dlatego tak cisnąłem by głosować za Tuskiem.


No to teraz trzeba będzie się z Lewicą użerać.

dsol17

@Wyrocznia Szczerze to nie uważam,żeby użeranie się z którąkolwiek opcją włącznie z konfederacją miało sens,a trzymanie punktów otwartych po czasie to w sumie jest na granicy fałszerstwa (Choć z drugiej strony PiSowcy u władzy to by były te same problemy co i tak są albo i większe)


Osobiście uważam,że istnienie PO/KO jest uzasadnione tylko istnieniem PiSu i vice versa a w Szwajcarii jakoś można prawie bez tych cholernych partii więc po co nam tych 460 elekcyjnych dziadów za których i tak decydują lobbyści gdy my nie mamy nic do powiedzenia...


Stąd nie ziębi mnie to ni grzeje - ot Schadenfreude raczej i oczekiwanie żeby to wszystko jak najbardzij spektakularnie się zjebało. (Gdyby PiS wszedł z tymi zjebami z Razem w koalicję też wyglądałbym,by to jebło i wykrzaczyło tak,że nie będzie czego zbierać - otwarłbym popcorn i to PiSowcom bym pokazywał co teraz "najlepszego" nas czeka z tym cyrkiem)

Wyrocznia

Osobiście uważam,że istnienie PO/KO jest uzasadnione tylko istnieniem PiSu i vice versa


@dsol17 a istnienie PiSu jest uzasadnione istnieniem starych komuchów i ludzi głupich a pazernych. Przez ostatnie 8 lat tacy ludzie nadawali ton Polsce. Może jak już wymrą to nie będzie trzeba wybierać ich wroga.

JakTamCoTam

Wszyscy wiemy, że jesteś płatnym propagatorem PO, więc nawet nie musisz pisać takich mylących postów.

Zaloguj się aby komentować