Jest rano, caly dzień na #hejtolineanyway , a wczoraj wygrala ponownie @Shivaa wiec zwracam pałeczkę ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Marcowy_Kot
- 39wpisów
- 652komentarzy

Jest rano, caly dzień na #hejtolineanyway , a wczoraj wygrala ponownie @Shivaa wiec zwracam pałeczkę ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Dziekuje @Shivaa za przekazanie paleczki. No to jedziemy z kolejna propozycją #hejtolineanyway
Co można powiedzieć na biwaku w lesie, ale nie w wytwornej restauracji na kolacji z rodziną
Otwieram popcorn, i czekam na waszą twórczość 😁
Zaloguj się aby komentować
#gotujzhejto #jedzzhejto mam dziś urlop, zrobilem sobie placki ziemniaczane 😋

Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #sprzedaz #kiciochpytahejto #kiciochpyta #ai #webdev
Hej Hejto,
Planuję sprzedać mieszkanie, i obok ogłoszeń na portalach typu Otodom, OLX, chciałbym zrobić prostą stronę internetową, i wrzucić ją na jakiś tani statyczny hosting (mikr.us np), ale nie mam czasu bawić się w developerkę front endu, a chcę zrobić galerię, może jakąś wizualizację, i garść informacji. Który LLM polecacie do tego, też, żeby nie kosztował worka monet. Czy polecieć jakimś template'm, czy od razu pchać się w Wordpressa?
Przyjmę też dobre rady przy sprzedaży mieszkania, z każdej dziedziny około sprzedażowej nieruchomości, np polecaną umowę przy sprzedaży, jakieś tips&trick, na co uważać, jak się zabezpieczyć (słowa kluczowe wystarczą, wygooglam sobie).
Z góry dzięki za rady.
PS. Obrazek nie powiązany.

@Marcowy_Kot Vercel + GeminiCLI albo Google Antigravity i masz to zrobione za darmo. Domenę będziesz mieć twojawolnanazwa.vercel.app. Vercel i Gemini mają przeogromne darmowe limity i nie ma szans że do nich dobijesz. Ogólnie nie wiem po co ci osobna strona tak jak ludzie wyżej piszą ale ok.
W skrócie instrukcja.
1. Robisz konto na Githubie i Vercelu a potem je łączysz.
2. Robisz deploy gotowego szablonu: https://vercel.com/templates/react/vite-react
3. Pobierasz na kompa gita, nodejs a potem geminicli albo antigravity. Kopiujesz repo do osobnego folderu i odpalasz w nim geminicli albo antigravity.
4. Piszesz w promptach co chcesz osiągnąć a AI to robi za ciebie. Zapytaj się ich jak odpalić podgląd projektu na żywo abyś widział zmiany. Na koniec poproś AI aby zrobił commita ze zmianami.
5. Jak czegoś nie wiesz odnośnie któregoś z tych kroków to pytasz chataGPT to cię poinstruuje.
Koniec, masz stronkę za darmo którą możesz zaktualizować w mniej niż minutę bo każdy commit do maina automatycznie odpali budowanie i deploy na Vercelu.
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #elektronika #siecikomputerowe #budujzhejto #router #swiatlowod
Witam, w ponizszej dosyc plytkiej skrzynce w garażu mam zalozone gniazdko od dostawcy internetu (prawy gorny rog), mam. Tez ONT nie podlaczony tutaj, oraz chcialbym tam wrzucic switch 5 gniazdkowy z POE, tylko pytanie jak mam to zasilić? Mam tam zasilanie wyprowadzone, ale czy mam zakupic jakas specjalna listwe gdzie będę mogl podlaczyc zwyklymi zasilaczami gniazdkowymi ONT oraz switch POE aby zasilal mi routery w domu przez PoE? Nie znam się ale chętnie się dowiem, o czym poczytac itp.

Z miejscem ok, powinno się zmieścić. Zamiast listwy może jakiś mały rozgałęźnik i zwykle zasilacze?
No i druga rzecz, jak bardzo grzeje Twój ONT i switch. W mojej skrzynce bez wentylacji miałem sam zasilacz od FunBox 6 od Orange (pudło się już nie zmieściło) i RPi 4b, i na malinie było ok 45°C bez obciążenia, do 60°C pod obciążeniem. Ostatecznie malina wylądowała na trytytkach za telewizorem, ma więcej powietrza
Zaloguj się aby komentować
#tlustylicznik 5+6=11 Wczoraj dostalem swieze od Mamy, a co od Mamy to w tym wieku święte, a zwlaszcza wlasnej roboty paczki bez lukru czy cukru, tylko chrupiqca skorka
Zaloguj się aby komentować
#zorza #zorzapolarna #zorzapolska
Apka mi krzyczy że zorza nadciąga!
#alertzorzowy



Zaloguj się aby komentować
#zorza #zorzapolarna #zorzapolska
Apka mi krzyczy ze zorze można oglądać teraz.
Apka- My Aurora Forecast na androida

szczecin - przedmiescia, pod balkonem skierowanym na zachod nakurwiaja ledowe latarnie, a i tak swietnie widac nawet na poludniowym zachodzie wyrazne pasy, na polnocy jednolita zielona poswiata. nawet w miescie warto wyjrzec przez okno skierowane zdala od luny miasta i sprawdzic czy bedzie cos widac
Zaloguj się aby komentować
119 712 927 - 250 = 119 712 677
#pletwalztwarogu
Kolejne śniadanie jak wczoraj, dwie i pół łyżki domowej roboty dżemu z jagód leśnych od teściów.
#pletwalztwarogu
Wpis dodany za pomocą https://hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin


Zaloguj się aby komentować
119 725 455 - 250 = 119 725 205
#pletwalztwarogu
Ja tu nowy, spróbujmy co wy w tym widzicie, z dżemem jagodowym będzie jedzony.
#pletwalztwarogu
Wpis dodany za pomocą https://hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
Na jakich przewodach (przekroj) powineniem wykonac okablowanie tej skrzynki? Jakie inne elementy moga mi sie przydać. Mało się znam, ale chcę się nauczyc. Zasilacz jeszcze tu się zmieści na 24v 150W (juz do mnie jedzie). Ta skrzynka będzie służyć do zasilania podświetlenia schodów LEDami. Prosze o porady :) #elektronika #elektryka #diy #kiciochpyta #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
#budujzhejto #jprd #nothehe "Fachowiec" od ogrzewania podlogowego przebil mi rure rekuperacji takerem. Chcialem się tylko pożalić bo posadzki juz dawno wylane, i to jeszcze anhydrytowe, a na tym tez i panel juz ulozony. Zastanawiam się co bedzie jesli rekuperator jest juz zamówiony z wymiennikiem entalpicznym tj z odzyskiem wilgoci ;/



@Marcowy_Kot No stało się, ale głowa do góry nie ma tragedii. Nie wiem co wg ciebie różnicuje że wymiennik entalpiczny czy nie, ale klucz teraz we właściwej eksploatacji. Pamiętaj by: - nie wyłączać i włączać rekuperacji wg potrzeby, tylko ma cały czas pracować - na rekuperatorze ustaw normalne przepływy, nie skrecaj za bardzo - pamiętaj by regularnie wymieniać filtry, dbaj o czystość instalacji - raz na 5 lat zalecam ozonowanie
Wymiana powietrza zachodzi w rekuperatorze, w kanałach jest już czyste powietrze. Drugi potencjalny problem, to odpal reku na 100% i zobacz czy ci nie świszczy w danym miejscu, ale wg mnie będzie ok
Ja mam (zamiast filtrów stożkowych)skrzynki filtracyjne przed reku na czerpni i na wywiewiewie. Jakie plusy: świeże powietrze (reku instalowałem bo w sypialni nie było odpowiedniej cyrkulacji powietrza), filtracja powietrza (strasznie dużo syfu wyłapują filtry), mniej syfu w domu (szczególnie w lato, kiedy otwarte są okna, pył i pyłki roślin), mniejsze straty energii, przez większą wymianę powietrza zapachy nie wychodzą poza kuchnię. Minusy: kolejny klamot który trzeba ogarniać, kolejny klamot który zrzera sztrum. Generalnie jestem bardzo zadowolony
Zaloguj się aby komentować
#piorawieczne #piora #zalandolounge #zalando
Taka promka na pepper:
https://www.pepper.pl/share-deal-from-app/1195891
Inne kolory tez. Dobra cena @Rozpierpapierduchacz ?



Zaloguj się aby komentować
Per @jajkosadzone request, wrzucam moją kolekcję #zegarki
Od dwoch lat nie kupuje kolejnych bo sa inne wydatki niż zegarki za 20k ;)
PS: czarne poduszki i wnętrze zamszowe strasznie ciezko z kurzu wyczyścić, nie kupujcie.
Czarne pudelko od lewej: geckota, seiko panda, Melbourne, Bulova Computron, Tissot Quickster, Orient Bambino
Żółte pudelko: 2x stare seiko, vostok amfibia, zelos nova aventurine, zelos swordfish, victorinox, u gory kolejny zelos nova teal czy jakos tak.


Zaloguj się aby komentować
#diy #remontujzhejto #budujzhejto #elektronika #kiciochpyta
Hej, Żona zażyczyła sobie efekt fali w nowych schodach, wiec poszukałem i znalazłem Ledy COB 24v łącznie 18 x 1m paski 5W. Mam tez zasilacz widoczny na zdjęciu obok sterownika kupionego z allegro: https://allegro.pl/oferta/sterownik-schodowy-fala-uniwersalny-sterownik-led-13941791288
Prawdopodobny schemat połączenia na drugim obrazku (z oferty allegro) Wszystko chce schować w malej skrzynce z szyna DIN natynkowej w garażu. Nie robiłem tego nigdy, ale nie wygląda skomplikowanie. Pytania:
1. Jakie jeszcze elementy potrzebuje aby to zrobione według dobrych praktyk? Jakiś wyłącznik/bezpiecznik? Jeśli tak, to jaki?
2. Jakim elementem połączę wszystkie plusy na szynie (na schemacie prawy dolny róg)?
3. Biorąc pod uwagę punkt 1, jaką skrzynkę montażowa polecacie z szyna DIN? Jaki rozmiar, zapewne z wizjerem/szybką na froncie?
4. Na co uważać przy montażu tego? Jakaś kolejność, która jest istotna?
5. Jakieś filmy na YT polecacie aby się dokształcić? Jakieś konkretne kanały?
Dzięki za rady.
Zawołam znanego @myoniwy


@Marcowy_Kot a jeżeli chodzi o połączenie zasilanie ledow to szukaj jako blok rodzielczy na szynę Din, pytanie ile tych przewodów masz, i czy linka czy drut i jakiego przekroju. Przykład na 2.5mm https://eltron.pl/zlacza_instalacyjne-phoenix_contact-ptfix_6_18x2_5_ns35a_gy-1_2xmpzt
Zaloguj się aby komentować
#konkursnanajpiekniejszegobobasa
Świąteczna atmosfera 🤣

Zaloguj się aby komentować
#gornictwo #heheszki #niewiemjakotagowac
Dopiero teraz majac 35+ lat, jak młody przyniósł z przedszkola, to zrozumiałem jak bardzo ta czapka jest alegoryczna w obecnych czasach 🤑 taka czarna dziura bez dna, można wrzucać i wrzucać, od Ciebie, i ciebie, i ciebie też 🙃 #pdk
PS. Nie, nie szukałem symboliki tej czapki w necie.

Zaloguj się aby komentować
Młody dostał Kalendarz adwentowy #lego i ludek z dziś wprawił mnie w osłupienie, bo nie widziałem takiego patentu, żeby te okrągłe klocki przyczepiać do rąk ludzika i to się trzyma, szok.



Zaloguj się aby komentować
#mecz #realmadryt #celtavigo
Heh, Real przegrał mecz, dwie czerwone kartki na koncie realu, sędzia na koniec miał mały meltdown.
#fcbarcelona umacnia Lidera #laliga
Zaloguj się aby komentować
#glupiehejtozabawy #starwars #manat #gejto #heheszki #ai @Rozpierpapierduchacz @fonfi
Kto wygra pojedynek?


Zaloguj się aby komentować