Fajnie rosną te fiutki co dostałem od @Zielonywewszystkim
#rosliny #baniakonkursfallus





Fajnie rosną te fiutki co dostałem od @Zielonywewszystkim
#rosliny #baniakonkursfallus





Zaloguj się aby komentować
Jeszcze z godzina sadzenia i robienia notatek gdzie jaka odmiana pomidora idzie.
Trzeba przyznać że nawet wyszły mi rozsady, a tylko raz podlałem woda z nawozem.
#ogrodnictwo #zainteresowania #rosliny #chlopakizdzialeczek #ogrod





Zaloguj się aby komentować

NIK negatywnie oceniła działania administracji publicznej w zakresie rozpoznania i zwalczania inwazyjnych gatunków obcych roślin i zwierząt (IGO). Wskazała m.in. na nierzetelne kryteria prowadzenia przez GDOŚ rejestru gatunków stwarzających zagrożenie dla Polski lub UE oraz nieuchwalenie programów...
Kilka satysfakcjonujących zdjęć :)
#rajperfekcjonistow #rosliny #ksiazki





Zaloguj się aby komentować

Czosnaczek Pospolity zioło z leśnego spaceru
Alliaria Petiolata / Fotografujemy Przyrodę
https://www.facebook.com/groups/fotografujemyprzyrode/posts/1210950290078155/
#rosliny #ziola #botanika #natura #przyroda #fotografia
Niedawno padło pytanie od kolegi @bishop ile winorośli dostało mrozem.
Tak więc: krzewów na obecną chwilę mam 88(deserowych i przerobowych razem ) jeszcze w tym roku dojdą nowe odmiany z ukorzeniarki
Deserowych w różnym wieku jest 54 odmiany i 57 krzewów.
Przerobowych mam 31 krzewów dziewięciu odmian.
Na dzień 11 mają 2025 sytuacja wygląda tak:
Straty ogólem 36%
Straty wśród odmian deserowych 40%
Straty wśród odmian przerobowych 29%
Straty deserowych względem ogółu 26%
Straty przerobowych względem ogółu 10%
P.S. dodam na koniec ze nie stosowałem żadnej ochrony przed przymrozkami typu włóknina czy zraszacze. Ale na przyszłe sezony mam nadzieję że się wyrobie zakupić bądź coś takiego zabudować.
#gownowpis #ogrod #rosliny #winogronadeserowe #winoroby


Zaloguj się aby komentować

Dwóch pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Zgierzu zostało ukaranych mandatami za to, że przewiercali drzewa przed placówką i coś w nie wstrzykiwali. Po trzech latach uschły. Specjalistka z ogrodu botanicznego w Łodzi zdarzenie nazwała "morderstwem na drzewach z...
#rosliny #botanika #kwiaty
Pora deszczowa u nas w dżungli


Zaloguj się aby komentować
#rosliny #bonsai #ogrodnictwo co sie stało z moim fikusem?


Zaloguj się aby komentować
Coś śmiesznego mi wyrosło z kwiatka.
#rosliny #botanika

Zaloguj się aby komentować
Ale miałem pietra wczoraj bo temperatura leciała w dół jak wartość spółek skarbu państwa za rządów pisiorow. Normalnie para z ust leciała wieczorem takie zimne powietrze szło. Na szczęście się ustabilizowało, zobaczymy co przyniosą najbliższe noce.
Poprzednia noc przymroziła i kilka odmian winorośli oberwało.
#ogrodnictwo #zainteresowania #ogrod #rosliny #winogronadeserowe


@UncleFester 2x ds18b20 ale od dłuższego czasu ogarniam kolejną stacje na kilku czujnikach i wyciąganie średniej z nich i braniem pod uwagę błędu pomiarowego przy okazji. Oczywiście plus kilka innych zmiennych do zapisu. Tym razem swój serwer do zbierania danych stawiam, równolegle zapisując je na karcie sd od strony mikrokontrolera. Im dalej w las tym więcej pomysłów na rozwój i dokładanie czujników xD
A wracając do obecnych pomiarów to mi daszek kanalizacyjny popękał i światło pada na czujki.
@starebabyjebacpradem W mnie przymrozkami oberwały tylko sadzonki dyni w tunelu (w multiplacie, czekające na wysadzenie do gruntu). Nie wiedziałam, że dynie są tak wrażliwe, bardziej niż pomidory. Pomidory-samosiejki w tunelu bez problemu przetrwały, jedna była tylko liźnięta mrozem i takoż trochę listków batata.
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze z tydzień albo dwa i będę się zajadał czereśniami. Ciekawe czy w mediach będzie pierdololo że pierwsze czereśnie na rynku są bardzo drogie
Na zdjęciu odmiana czereśni Majówka
#rosliny #chwalesie #ogrodnictwo #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Monsterka mi puszcza liścia
Ostatnio musiałem uciąć 2, więc odrastający cieszy. Od 22:00 wczoraj do 9:00 rano dzisiaj o 1 cm się mu urosło
#rosliny



Zaloguj się aby komentować
W ten weekend jest Festiwal Roślin
https://roslinnymarket.pl/festiwal-roslin-bielsko-biala-kwiecien-2025
#bielskobiala #rosliny #roslinydoniczkowe


Zaloguj się aby komentować
W Tarnowie już kwitnie Robinia akacjowa. A nawet rzepak nie zdążył przekwitnąć.
#rosliny #ogrodnictwo #pszczoly #zainteresowania

Zaloguj się aby komentować
Ogrodnicza północna część Polski. Jak tam sytuacja po dzisiejszej nocy? Sprawdziły się prognozy z przymrozkami?
#ogrodnictwo #ogrod #zainteresowania #gownowpis #pytanie #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Proszę państwa oto Kuklik Zwisły. Nie mylić z kuklikiem pospolitym, którego kwiaty są żółte. I nie są zwisłe.
#ciekawostki #rosliny





Zaloguj się aby komentować
Trochę spamu z akcji szczepi drzewka się xD
Zdjęcia dzieli sześć dni, czereśnia od sąsiada zaszczepiona na dziczku czereśni który wyrósł pod moją czereśnią.
#ogrodnictwo #zainteresowania #rosliny #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować