Niech będzie upieczony! Dzisiaj próbowałem nowego przepisu na bułki, właśnie wyjęte z piekarnika 🥯
#bulki #pieczywo #pieczenie

Niech będzie upieczony! Dzisiaj próbowałem nowego przepisu na bułki, właśnie wyjęte z piekarnika 🥯
#bulki #pieczywo #pieczenie

Też nie rozumiem, dałeś trzy spulchniacze na raz. No dobra, rozumiem proszek, ale i zakwas, i drożdże?
Choć z drugiej strony, z zakwasem musiałbyś dłużej się bawić, parę razy wyrobić ciasto, poleżakować nim. W każdym razie nietypowe rozwiązanie.
Aha, tyle drożdzy to ja daję na ciasto drożdżowe o takiej wadze. A ono jest znacznie cięższe od chlebowego, cukier, jaja, masło tam wchodzą. No i smak jest mocno zdominowany przez drożdże. Spróbowałabym w ogóle bez i zobaczyła, czy będą duże zmiany w rozmiarze i lekkości.
I jeszcze mała rada - jak chcesz mieć bułki tej samej wielkości, albo wyrabiasz wałek i ciachasz go na równe kawałki, albo waga. Ono się tak na oko nigdy nie daje podzielić, zwłaszcza drożdżowe celuje w błyskawicznej zmianie objętości.
Zaloguj się aby komentować
Jutro będą burgery.
#jedzenie #pieczenie #burger #wypiek

@gzohop Z tego przepisu robiłem i nigdy problemów. https://www.kwestiasmaku.com/przepis/bulki-do-burgerow
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym się zająć bardziej profesjonalnym pizzorobstwem w tym roku. Czy może mi ktoś podlinkować jakieś kompedium wiedzy dla początkującego, żebym ogarnął najważniejsze pojęcia, był tam jakiś podstawowy przepis wyrobu ciasta itd? Oraz jakiś ranking/polecenia pieca do pizzy, bo w tym temacie jestem całkiem zielony.
#pizza #kuchniawloska #pieczenie #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Witam, można do bojówki piekarskiej? Pomarańczowe ciasteczka brownie z imbirem, jeszcze ciepłe (。◕‿‿◕。)
#pieczenie #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Karpatka. Postarałem się na 30%. Dużo zmywania.
#pieczenie #gotowanie #jedzenie #karpatka


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ile ml w żyłę wariacie?
Pieczemy na święta

Zaloguj się aby komentować
Takie se o zrobiłem, mój pseudo piekarnik jeszcze potrafi trochę przypalić

Zaloguj się aby komentować