#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Łyska.
- mamo, kiedy wyrosną mi prawdziwe skrzydła?
- przecież masz prawdziwe skrzydła
prawdziwe skrzydła, które mam:

#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Łyska.
- mamo, kiedy wyrosną mi prawdziwe skrzydła?
- przecież masz prawdziwe skrzydła
prawdziwe skrzydła, które mam:

Zaloguj się aby komentować

Końcówka lutego to czas, w którym rozpoczyna się wiosenna migracja bocianów w Afryce. W danych z nadajników GPS, założonych trzem bocianom widać, że ptaki ruszyły na północ. - Tegoroczna migracja rozpoczęła się na dobre - mówi szef Grupy EkoLogicznej dr Ireneusz Kaługa.
Dane na temat miejsc pobytu...
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Kawka. Przepraszam, ale mam taki katar, że szok

Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Wrona część III. Czy ptaki mają uszy?

Zaloguj się aby komentować
#ptaki #ornitologia #ptakozagadka
Cześć, dzisiaj mam dla Was pięć gatunków do identyfikacji. Zagadki są moim zdaniem nie za trudne, więc myślę, że sprawnie sobie z nimi poradzicie. Fotki są z kilku zakątków Polski (Wrocław, Hel, Warszawa) z poprzedniej oraz aktualnej zimy.





Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Wrona część II. Nabiał

Zaloguj się aby komentować
Bardzo dziękuję za komentarze i piorunki do wpisu o zimorodku i wiewiórze. Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania. Za radą @To_Stan_Umyslu spróbuję sił w nowym tagu
#niecodzienneptaki
I od razu z grubej rury, toteż
#gore
ale też
#ptaki
#ornitologia
#mojezdjecie
#pentax
Przedstawiam Państwu wronę

Zaloguj się aby komentować
oho
słyszałem ptaszki śpiewające na wiosnę
#ptaki #ornitologia #wiosna #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Z dzisiaj:
- niezawodny zimorodek, nawet jak nie ma żadnych obiektów do obserwacji, on zawsze na dyżurze
- wiewiór (pod hasztagiem ptaki, trudno)



Zaloguj się aby komentować
9 - 12 luty wyspa Sobieszewska
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie





Zaloguj się aby komentować

W Puszczy Białowieskiej zaobserwowano niewielkiego ptaka, który na co dzień zamieszkuje północną Amerykę. Ten gatunek w Europie pojawia się niezwykle rzadko. Ostatni raz w Polsce widziany był ponad 60 lat temu, więc wywołał sensację wśród ornitologów. [...]
Junko zwyczajny to niewielki ptak z...
Hej, mamy tutaj jakiś podglądaczy ptaków? I ich znawców?
Potrzebowałbym pomocy przy potwierdzeniu identyfikacji
1.Mewa siodłata
2. Drozd śpiewak
3.Kormoran
4.5. Nurogęsi
No co do mewy i drozda jestem pewien.
Reszta słabe fotki ale może akurat ktoś ma lepiej wyćwiczone algorytmy w oczach
Z góry dzięki
#ptaki #ornitologia





Zaloguj się aby komentować

Co najmniej 100 par bielików przygotowuje się do rozpoczęcia lęgów na terenie woj. lubuskiego. To największy drapieżnik wśród ptaków szponiastych gniazdujących w naszym kraju - poinformował PAP Regionalny Konserwator Przyrody w Gorzowie Wielkopolskim Michał Bielewicz.
„Tegoroczna łagodna zima w...
Pogoda niby ładna ale pizga więc zamiast roweru wybrałem się na spacer z pieskiem bo ruszać się trzeba. Idę po nieużytku na skraju lasu a tu wielki ptaszor przelatuje kilka metrów ode mnie - orzeł bielik. Na żywo z takiej odlegości jeszcze nie widziałem zrobił na mnie cholerne wrażenie. Orzeł kurła jakie bydle!
foto poglądowe ale łeb miał bialutki jak ten z foto
#ptaki #ornitologia

Zaloguj się aby komentować

Jeszcze kilka dekad temu zaobserwowanie gęsi przelatujących nad Polską w środku zimy byłoby wyjątkowe. Dzisiaj, przy ocieplającym się klimacie, powinniśmy się przyzwyczaić do takiego widoku – opowiada prof. Cezary Mitrus z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
W ostatnich dniach w różnych...
#heheszki #humorobrazkowy #memy #ornitologia #pingwin #jezykiobce

Zaloguj się aby komentować
Ej @Rozpierpapierduchacz podsyłam Ci pomysł gdzie zabrać @UmytaPacha na randkę.
Weź ją zabierz na zimowe liczenie ptaków ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#hejtoswatki #ornitologia #ptaki
Zaloguj się aby komentować
#ptaki
#fotografia
#mojezdjecie
#ornitologia
Dzięki uprzejmości @okim dostąpiłem dziś zaszczytu uwiecznienia tego gagatka.
Edit: za sugestią mecenasa #ptakozagadka


Zaloguj się aby komentować
#ptaki #ornitologia #przyroda #natura
Samiec jera zaobrączkowany dzisiaj w ramach Akcji Karmnik.

@jedzczarnekoty Ciężko nie zgodzić się z zastrzeżeniami wobec obrączkowania, bo często są to słuszne obawy. A fotografowanie ptaków w ręce to też śliski temat, bo mimo wszystko jest to niepotrzebny stres dla ptaka, który już przecież dostał obrączkę i powinien móc odlecieć wolno. Niedawno spotkałem w terenie obserwatora, który dla zasady nie czytał obrączek na mewach, bo też miał problem z tą metodą znakowania ptaków. Kłopot jest tylko taki, że w sumie nie ma za bardzo alternatywy, która pozwoliłaby prowadzić podobne badania jak te z wykorzystaniem obrączek.
Zaloguj się aby komentować