#konstruktorelektrykamator #elektryka
Tak pachną kabelki.
Acetonem i czymś co nie jestem wstanie określić. Ale wiem że jest to substancja pochłaniająca wilgoć.




#konstruktorelektrykamator #elektryka
Tak pachną kabelki.
Acetonem i czymś co nie jestem wstanie określić. Ale wiem że jest to substancja pochłaniająca wilgoć.




Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #elektryka
Kabelki!
Tak pachnie sto złotych.

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #elektryka
A co to za sztuka skręcić dwa kabelki?
No jak sie okazuję jest to sztuka, i to nawet nie dwa a jeden przerwany kabelek potrafi płatać figle.
Wczoraj dzwoni do mnie @Zielonywewszystkim z pytaniem
-wciąż masz ten sprzet do szukania kabli pod ziemią?
-No mam, a co znowu?
-A nie zgadniesz, przy przeróbkach ogrodu gdzieś dziabnięta jest pętla.
-Dobra, coś zjem i podjadę.
Zanim zjadłem dostałem SMSa:
Dobra chwila mam
Ale za chwilę kolejnego
Znalazłem ale to nie działa
Wiec i tak musiałem pojechać.
Ale już nie do szukania przerywanego przewodu a do czegoś znacznie ciekawszego.
Kosiarka od jakiegoś czasu w jednym miejscu nie dojeżdżała do pętli tylko zatrzymywała się jakieś 30cm przed nią. A to powodowało że zostawała spora kępa trawy.
Pierwsza myśl to że nogi metalowej huśtawki jakoś interferują z pętlą, bo z punktu widzenia pętli są wewnątrz niej. Wiec na próbę ułożyliśmy przewód jak zaznaczyłem na czerwono. Ale to nie pomogło, kosiarka wraz odbijała się 30cm przed pętlą, gdzie wszędzie indziej na całej posesji kosiła normalnie. Sprawdzałem sygnał oscyloskopem w każdym miejscu, nawet na nogach huśtawki, przy metalowym płocie.
I przypadkiem zauważyłem że na lini gdzie kosiarka się zatrzymuje jest dolina sygnału, tak jakby cewka sondy była idealnie nad przewodem, czyli wypadkowa siła strumienia pola magnetycznego wynosi 0. Pierwsza myśl to jakaś stara zapomniana pętla, ale nie, nie było wczesniej kosiarki a ta pętla jest dokładnie znana. No to może jakiś sąsiad też założył sobie taką kosiarkę i infrastrukturą podziemną jakoś sygnał się przenosi. Już nawet dołek był wykonany w celu poszukiwania zaginionej pętli. Ale też nie, bo wg Geoportalu wszystkie media, woda, prąd, gaz, kanalia idą po drugiej stronie działki.
Ostatni batalion szarych komórek coś tam popracował i na bazie dostepnych informacji wypluł myśl:
-niwelowanie się pola magnetycznego
Jeśli ułożymy pętlę jak na rysunku A to pole magnetyczne wewnatrz niej będzie jednoimienne i dopiero po najechaniu nad przewód kosiarka znajdzie miejsce z doliną sygnału.
Ale jak ułożymy przewód jak na rysunku B to małe pętelki wokół nóg huśtawki mają przeciwny wektor pola magnetycznego a to powoduje że znosi sie z wektorem pola glownej petli i już w pewnej odległości od przewodu suma wektorów pola magnetycznego wyniesie zero i kosiarka "myśli" że dojechała do petli.
Na rysunku z magnesami które symbolizują pętlę zaznaczyłem miejsca gdzieś sonda powinna pokazać zero sygnału, w normalnej sytuacji tylko nad pętlą, w przypadku odwrócenia kierunku jednej z odnóg bedzie to w pewnej odległości od pętli.





Zaloguj się aby komentować
Szukam rozwiązania takiego zagadnienia:
Mam string paneli fotowoltaicznych podłączonych do falownika A.
Chciałbym aby falownik B mógł korzystać z tego samego stringu (nie jednocześnie) po przełączeniu.
Czy jest jakieś urządzenie, coś jak zawór trojdrogowy, aby przełączyć string paneli z jednego falownika do drugiego?
Czy zwykły rozłącznik krzywkowy można użyć? Napięcie stringu to około 200V natężenie zwykle 10-13A (szczytowo 15A).
#konstruktorelektrykamator #fotowoltaika #elektryka #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
W szkole do której chodziłem (#technikum #elektryka ) i z której sporo wyniosłem (nie tylko wiedzy) zorganizowali dzień otwarty.
To tam usłyszałem motto przewodnie #konstruktorelektrykamator
Masz łeb i c⁎⁎j? To kombinuj!
Chyba jakaś forma syndromu Sztokholmskiego się we mnie obudziła. Jadę zobaczyć co tam się zmieniło.
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Mój sąsiad ogrzewa dom spalając różne rzeczy. Oczywiście hydraulik dobrał mu za duży kocioł więc spalanie jest nieefektywne.
Do tego stopnia że komin ciągle się zapycha sadzą, kilkukrotnie już się palił.
Ostatnio żeby go ugasić wsypał kilka wiaderek piachu.
Sadza z piachem zbiła się w twardą grudę, jakies 4m od szczytu, o grubości ok 0,5m.
Nie szło przebić się wyciorem, to na szybkości metodą pakistańskich mistrzów obróbki metali zrobiłem świder na rurce i wiercąc nim przez dwa popołudnia udało się przebić.
Czyśćcie swoje kominy, bo w najlepszym przypadku bedzie zimno, a w najgorszym najpierw gorąco a potem wieczne zimno.
#ogrzewanie
Zaloguj się aby komentować
Coś dla #konstruktorelektrykamator
https://youtube.com/shorts/Fmnic6cBApM?si=BywPV1lc4ZssnLtf
@myoniwy
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie ten wpis o kreatywnym filipińczyku?
https://www.hejto.pl/wpis/kreatywny-filipinczyk-po-raz-kolejny-buduje-customowy-silnik-motoryzacja-mechani
No to dokończył silnik i przeprowadził pierwsze testy
https://www.youtube.com/watch?v=Z45siPftQ9g
#mechanika #motoryzacja #motocykle trochę #spawanie no i po części #konstruktorelektrykamator
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #energetyka #elektryka
Fiu fiu, ale bydle. Takim można zabić. I zobaczcie jakie korale go zdobią.
Rok temu wrzucalem wpis jak wyglada wnętrze wkładki bezpiecznikowej na średnie napięcie (standardowo 15kV).
https://www.hejto.pl/wpis/mial-byc-wpis-z-garbarni-ale-zeby-go-ukonczyc-musze-zrobic-zdjecia-lub-film-moze
A tak wygląda wnętrze wkładki 80A która zadziałała. Odparowany metal stopił też piasek, ale gdy oddał już swoją energię cieplną to skroplił się (parowanie-skraplanie) na powierzchni kryształków kwarcu. Stąd to szare zabarwienie.

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Chce ktoś kupić? Bo jak nie to idzie na #zlom

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #technika #mechanika #inzynieria #ciekawostki.
Zamontowałem ten kolektor do dmuchawy co pokazywałem go we wcześniejszych wpisach.
Efekt jest konkretny, przyrost ciśnienia statycznego o 250%.
Żeby mieć jakieś porównanie to trzeba było zmierzyć to ciśnienie. Nie mam manometru na tak małe ciśnienie ale nie problem coś zaimprowizować na szybko.
Dwie inne dmuchawy od innych maszyn mają znacznie wyższe ciśnienia, jedna ma 90mmH2O a druga takie że wydmuchnęła mi wodę z kubka, ponad 120mmH2O.
https://youtube.com/shorts/5e_ODv2nwyY?si=7d16tGH2qEuaaryX
A tu jeszcze obliczenia powierzchni. Nie będę tłumaczył co jest czym.



Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #programowanie
Siedzę sobie od dwóch godzin próbując napisać program do EatonEasy4 i zastanawiam się dlaczego nie działa mi komparator.
Już znalazłem, ale niech i inni się pogłowią trochę.
Nawet dla ułatwienia dam wam podręcznik do tego sterownika.
https://www.eaton.com/content/dam/eaton/technicaldocumentation/mn/MN050009_PL.pdf

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Poranna dawka majonezu przyjęta.
Teraz czas na coś innego, robota sama się nie zrobi.
Trochę cięcia i #spawanie mi zostało.
Wczoraj widocznie walnąłem się w obliczeniach i rurka zamiast 850mm wyszła 1050. Poprawi się.



Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #diy #rekodzielo
Gyby ktoś się zastanawiał jak wyszedł wczoraj ten kolektor do dmuchawy no to tak:

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #diy #obrobkametali
<Sid voice>
Ale będzie sysunia
</Sid voice>
Matematycznie wyznaczyłem sobie linię cięcia. Warto zapamiętać wzór, albo sposób na jego wyprowadzenie.
Teraz tylko szlifowanie, #spawanie i malowanie.
Plazma się przydaje. Kółeczko z blachy 8mm rach ciach i wyciete.

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#konstruktorelektrykamator
Szybka #pracaspawaczamnieprzeistacza.
Uchwyt silownika do bramy automatycznej.
Na odłamie widać jak pieknie pospawane było. I tak długo wytrzymało. Na drugim skrzydle odpadło jakieś 2 lata temu.
Szybkie #spawanie elektrodą. Prądu 80A to się ładnie wtopiło, nawet to pekniecie po prawej zalało.
Teraz tylko szprajem na odpierdziel i gotowe.
#diy



Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #diy #rekodzielo #spawanie
Ładne krzesłopodobne urzadzenie zrobiłem?
Na ASP by mnie raczej nie przyjęli, byłbym jak pewien znany austriacki akwarelista.
Jak będzie poskładane do końca to pokaże i powiem co to jest. A teraz można zgadywać.
Podpowiedź jest w tekście.

@myoniwy pierwsze skojarzenie to krzesło do prześwietleń RTG klatki piersiowej, albo czegoś w ten deseń - siada na niego pacjent, a w tej przestrzeni za nim jest jakiś film albo rejestrator obrazu. Ale - prześwietlali mnie kiedyś i siedziałem na zwykłym krześle. Dwa - tutaj ciężko byłoby się jednocześnie oprzeć plecami i stopami na ziemi - więc źle kombinuję
Ale - chociaż nie jest to zbudowane z profili v-slot to stawiam na jakiś stojak na drukarkę 3D
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #mechanika #obrobkametali
Z czego jest zbudowana nakrętka?
Z pierścienia korpusu i z gwintu.
Jak gwint nie pasuje to sie go wymienia i ma się nową nakrętkę.
Nakrętka pociągowa z brązu, wytrzymała jakiś rok. Śruba jest strasznie nietypowa bo fi40 i skok 12mm. Można by przejść na śrubę kulową ale to są ogromne koszty i w tym środowisku raczej długo nie podziała.


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
#mechanika #maszynyboners #inzynieria
Na tego dajcie 2000Nm, wytrzyma!
No nie wytrzymał. Wałek napędzający mieszadlo w silosie 100m³ z trocinami.
Nieznany gatunek stali, wpust miał 40x40mm.



Zaloguj się aby komentować