Zaloguj się aby komentować

Codzienne zakupy spożywcze zdrożały średnio o 19,1 procent w ujęciu rocznym - poinformowano w najnowszym raporcie platformy analityczno-badawczej UCE Research. Według ekonomistki z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku dr Anny Semmerling szczytu inflacji należy spodziewać się na przełomie pierwszego i...
Cześć wszystkim.
Niedługo w #pracbaza rozmowy roczne, podczas których będą proponowane stawki na następny rok.
Czy oprócz strony wynagrodzenia.pl istnieje realny sondaż odnośnie stawek w #logistyka ?
W związku z #inflacja zdecydowanie celuje w min. 30% podwyżki względem poprzedniego roku, ale wole się upewnić czy na moim stanowisku to i tak nie będzie za mało.
#podwyzki #pieniadze
@chamsky
Czy oprócz strony wynagrodzenia.pl istnieje realny sondaż odnośnie stawek w #logistyka ?
Ja zawsze na wykopie podawałem konkretnie swój zakres obowiązków i pytałem czy ktoś takie ma i ile zarabia. Zawsze znajdowało się kilka osób.
Te raporty z firm HR najczęściej mają stawki warszawskie, więc jeśli nie jesteś ze stolicy to ostrożnie z tym. Ja odejmuje sobie jakieś 15-20% z podawanych tam stawek.
Zaloguj się aby komentować
Ale rak. W Biedronce zawsze kupowałem kefir z Krasnegostawu który miał masę netto 500g. Dzisiaj sobie go wyjmuje z lodówki patrzę, a na etykiecie napisane 420g.. A człowiek płaci praktycznie tyle co wcześniej.. #inflacja
@Nougat Mnie najbardziej boli biedronkowy papier toaletowy "rumianek soft". Jeszcze przed tą całą manią podwyżek kosztował przez bardzo długi czas 3.99 a w promocji i 2.99 a teraz.. nie jest ani rumiankowy (nawet jak się wepchnie nos w rolkę) ani soft, bo bliżej mu do szaraka, a cena.. otóż 9.99 za 8 rolek. ( ͡° ʖ̯ ͡°) i na przecenie już nigdy nie ląduje.
Zaloguj się aby komentować
#glovo #inflacja #mcdonalds 2km ode mnie
dobre ceny za dostawy, taniej mnie już wychodzi wysyłka paczki na drugi koniec kraju xd

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
czy jest jakaś smaczna alternatywa dla picrel tylko tańsza? bo 8 zł za puszkę to trochę dużo #inflacja #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Takie rzeczy powinno się pokazywać jak się Polakom mówi o ekonomii.
Przeciętnego zjadacza chleba nie obchodzą jakieś tam stopy procentowe, oprocentowanie obligacji czy to jaki jest kurs walut. Przeciętnego Polaka-wyborcę obchodzą proste ceny i proste przekazy.
#polska #ekonomia #inflacja #ikea

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Polecam artykuł z wykresami z różnych danych (najsilniejszy spadek płac, kształt ceny pizzy na przełomie lat, rzerwy złota NBP itd.).
#nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #kredythipoteczny #inflacja
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Właśnie znalazłem paragon sprzed 3 lat jak zamawiałem sobie dwie 35 cm pizze pepperoni za 45zł z dostawa w cenie. Dzisiaj wątpię czy na jedna z dowozem by starczyło #inflacja #feels
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

W wiosce smerfów mieszkało ich - wiadomo - setka. Każdy smerf miał inne umiejętności, które codziennie mógł sprzedać za jedną monetę, za którą mógł następnie kupić u innego smerfa to co mu akurat było potrzebne. Np. Łasuch każdego dnia produkował jedno ciastko i sprzedawał je za jedną monetę. Wszystkim oczywiście zarządzał Papa Smerf – on też będąc szefem wioski jako jedyny miał prawo wydawać nowe monety dla wioskowej społeczności, jeśli zaszłaby taka potrzeba.
Na początku zupełnie wystarczało 100 monet – po jednej dla każdego Smerfa. Pewnego dnia Smerf Malarz zaczął malować dwa obrazy dziennie zamiast jednego – pomyślał, że mógłbym zarabiać dwie monety. W jego ślady poszły jeszcze dwa inne Smerfy. Papa Smerf wyprodukował więc dodatkowe 3 monety i kupił za nie usługi u pracowitych smerfów. Dzięki tej operacji w obrocie były już 103 monety a trzech smerfów pracowało więcej i zarabiało 2 razy więcej od pozostałych – po dwie monety dziennie.
Inne smerfy też zapragnęły dobrobytu i zaczęły mocniej pracować aby zarabiać więcej monet. Papa Smerf stopniowo produkował nowe monety. Nie minął więcej niż rok i w obrocie było już 150 monet i odpowiednio tyle samo produktów i usług wytwarzanych przez społeczność. Wzbudziło to jednak niepokoje i niezadowolenie. Przykładowo taki Smerf Poeta występował 3 razy dziennie i zarabiał 3 monety, nie wspominając o Pracusiu, który prawie nie sypiał ale zarabiał aż 5 monet. Nadal jednak aż 60 smerfów zarabiało tylko 1 monetę. Bardzo drażniło to szczególnie Smerfa Ciamajdę, który niewiele potrafił zrobić dobrze i nadal sprzedawał swoje usługi za 1 monetę. Wraz z Smerfem Marudą i Lalusiem postanowili bardziej sprawiedliwie podzielić monety.
Ogłosili, że jeśli Smerf Ciamajda zostanie wybrany na nowego szefa wioski, to natychmiast da po dodatkowej monecie każdemu smerfowi, który dziś zarabia tylko jedną. Smerfy – reformatorzy zwołali zebranie całej społeczności i ogłosili swój program. Spodobał się on oczywiście 60 smerfom zarabiających po jednej monecie – byli oni chętni na głosowania na nowego szefa. Szefem wioski został Ciamajda a Papę Smerfa odsunięto od rządzenia jako niezdolnego do zapewnienia dobrobytu mieszkańcom.
Nowy szef Ciamajda rozdał więc dodatkowe 60 monet – mieliśmy ich zatem w wiosce już 210. Niestety nadal produkowano łącznie towary i usługi warte jeszcze wczoraj tylko 150 monet. Nowo wzbogacona grupa smerfów posiadająca już do dyspozycji 2 monety ustawiła się w kolejkach na zakupy. Pracuś szybko zorientował się, że nie da rady świadczyć więcej niż 5 usług dziennie a w kolejce stało 10 Smerfów.
Co więc zrobił? Ogłosił, że od dziś każda jego usług kosztuje 2 monety zamiast jednej. Smerfy z kolejki trochę ponarzekały na drożyznę, ale koniec końców pierwszych pięciu szczęśliwców z kolejki zapłaciło tyle ile oczekiwał Pracuś. Ten zakończył dzień z 10 monetami, nie miał zatem problemu aby zacząć płacić na ciastka Łasucha też 2 monety, bo te oczywiście też zdrożały.
Zwykłe smerfy zaczęły się orientować, że wszystko kosztuje coraz więcej, przyszły więc ze skargą do Ciamajdy. Ten jednak uspokajał ich - to wszystko wina Gargamelflacji a nie jego decyzji o rozdaniu 60 monet. W końcu Papa smerf też rozdał 50 monet przez poprzedni rok i nic się nie działo. Ogłosił też, że Smerfy powinny się cieszyć bo zarabiają teraz 2 monety a nie jak za czasów Papy tylko jedną. Kazał nadawać o tym materiał promocyjny codziennie przez wioskowy radiowęzeł. Dodał też, że chętnie rozda kolejne 100 monet i teraz to już na pewno Smerfy będzie na wszystko stać.
Smerfy odeszły szczęśliwe do domu, już myśląc jak to będzie wspaniale zarabiać 3 monety. Pracuś natomiast już drukował nowy cennik za swoje usługi.
#inflacja #hejtouczyhejtobawi #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Dostałem 16 procent podwyżki od stycznia. Czynsz do spółdzielni za mieszkanie w górę o 35 procent od stycznia, lekarz, który jeszcze w listopadzie brał 230 teraz bierze 270. Czyli też wzrost o 20 procent. Kebab z frytkami, który jeszcze w grudniu kosztował 28 zł, dzisiaj kosztuje 32. Czekam na rachunki za prąd, który mimo propagandy zdrożeje około 30 procent bo mimo że cena za kwh jest zamrożona to wrócił VAT 23, akcyza oraz wzrosły opłaty za dystrybucję.
Aż boję się iść do dentysty.
Ale to wszystko przecież Putin, o dodruku za czasów grypki mądrzejsze nie wspomnieć. O festiwalu mamienia starych bab rozdawnictwem też.
Żyć nie, umierać.
#inflacja #pracbaza #zakupy #gospodarka #polska

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować