Czy raczysz się alkoholem(teraz)?
#hydepark #glupieankiety
Czy raczysz się alkoholem(teraz)?
#hydepark #glupieankiety
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#polityka #hydepark Powiedzcie mi jedno jak to jest. Można tu wrzucić pod rząd 10 memów z papieżem, kotami, psami, dragonbolem i nikt nie nikogo nie wyzywa od najgorszych. A jak się wrzuci trzy memy z Tuskiem to się taka wscieklizna w ludziach budzi, że się w głowie nie mieści. Sami nie byliście lepsi co widać w waszej histori. Taką reklamę ostatnio widziałem może do kogoś trafi. firma przypadkowa https://fundacjauniqa.pl/
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nienawidzę współczesnego świata. To jest jakiś rak, koszmar, nawet nie wiem jak mam ten syf określić! Lata 80', 90' - to była jakaś względna "normalność", a teraz - to jest coś niewyobrażalnie chorego. Weźmy np. oprogramowanie. Człowiek sobie kupował program (jak był na tyle szalony albo bogaty) ale w zamian dostawał książki, tony benefitów w postaci jakiś dodatkowych materiałów - czuł się wyróżniony, że ma coś legalnego. To było coś! Ba, to wszystko działo całe lata bez żadnych niespodzianek. A teraz??? Kupujesz program i co dostajesz w zmian? Opcję na używanie jakiegoś gówna, które co chwilę się aktualizuje i nie wiesz, jak to coś będzie działać jutro! Jedna wielka niewiadoma! To nie jest świat dla normalnych ludzi, którzy oczekują stabilności i przewidywalności. To jest świat dla pojebów.
#hydepark
@4Sfor Ahh... lata 80 i 90. Może i człowiek nic nie miał ale z to to co miał było chujowej jakości.
Misiu, realia zawsze były złe, po prostu patrzymy na przeszłość przez różowe okulary nostalgii. Co miałeś w latach 80? TVG-10
która już wtedy była przestarzała o 20 lat albo Commodora na kasety, które wczytywały się albo nie w zależności jak wiatr zawiał. A to i tak jak miałeś hajs albo kontakty.
Zaloguj się aby komentować
Na #hejto jesteś albo w elitarnym klubie klakierów schetyny budki kołodziejczyka i tuska, albo akolici od @Wyrocznia mieszają cię z błotem.
Nie ma nic pomiędzy, tylko fanatyzm i jego ofiary.
Odczekam jeszcze po wyborach dwa, może trzy miesiące obserwując portal.
Jeśli napięcie akolitom ze świątynii jedynej słusznej opcji z napletów po takim czasie nie zejdzie, to zwijam mandżur i idę gdzie indziej.
To nie jest #hejto na które się logowałem pół roku temu i nie mam zamiaru dokładać się w jakikolwiek sposób do tej abominacji jeśli to jest jej prawdziwa i ostateczna forma.
Nie dodaje tagu polityka, bo wpis dotyczy zajadłego kwasu ww użytkowników na portalu, a nie dyskusji o niej. Poza tym wpis jest na #hydepark i jako taki go taguję
#oswiadczeniezdupy #rozkminy


Zaloguj się aby komentować
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, skąd się biorą nasze wierzenia i czy są one rzeczywiście nasze? Zgłębmy razem kontrowersyjne aspekty pojęcia Boga i roli kościoła w naszym życiu.
Uważam, że Bóg, jakiego przedstawia kościół, to wymysł służący kontroli mas. Dlaczego? Ponieważ ludzie są indoktrynowani od najmłodszych lat przez kościelne dogmaty, lekcje religii i domowe wychowanie. To efektywny sposób na "programowanie" ludzkich umysłów. Kiedy tragedia uderza, jak śmierć bliskiej osoby, zamiast kwestionować, wielu ludzi jeszcze bardziej się poddaje tej kontroli. Bóg kościoła to nie odpowiedź na wielkie pytania życia, ale narzędzie manipulacji. Przeraża mnie, jak głęboko zakorzenione jest to w ludziach, na tyle, że nawet skandale i przestępstwa popełniane przez duchowieństwo nie potrafią zachwiać ich wiarą. Dla mnie to dowód na to, że kościół stworzył Boga, a nie odwrotnie.
#wiara #religia #afera #hydepark #filozofia
@DexterFromLab
Zupełnym przypadkiem jestem ekspertem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc spróbuję rozłożyć wpis na czynniki pierwsze, odnieść się do każdego aspektu z osobna, a na koniec zrobić małe tl;dr.
1. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, skąd się biorą nasze wierzenia i czy są one rzeczywiście nasze?
Tak.
2. Zgłębmy razem kontrowersyjne aspekty pojęcia Boga i roli kościoła w naszym życiu.
Poza rzymkatem istnieją jeszcze inne wyznania i denominacje, więc perspektywa będzie odnosić się do wielu Kościołów, nie tylko tego jednego.
3. Uważam, że Bóg, jakiego przedstawia kościół, to wymysł służący kontroli mas.
W dyskusji nad rolą Kościoła w społeczeństwie i strukturach państwa pojawiają się dwa pojęcia: "przedsoborowy" i "posoborowy". Chodzi o drugi sobór watykański (1962-1965), na skutek postanowień którego Kościół (rzym.-kat.) odrzucił większość swoich "tradycyjnych" poglądów. Nawet kiedy włączysz państwową telewizję, propaganda skłania się raczej ku tradycji i moralności, nie strachu przed Bogiem jako takim. Nawet jeżeli przed 1965 rokiem Kościół rzeczywiście używał argumentu do bóstwa, nie wydaje mi się, żeby obecnie odgrywał on (ten argument) faktyczną rolę w kontroli społeczeństwa.
4. Dlaczego? Ponieważ ludzie są indoktrynowani od najmłodszych lat przez kościelne dogmaty, lekcje religii i domowe wychowanie. To efektywny sposób na "programowanie" ludzkich umysłów.
Gdyby był on "efektywny", społeczeństwo polskie nie byłoby najszybciej sekularyzującym się społeczeństwem w Europie. W rzeczywistości następuje proces całkowicie odwrotny - im więcej religijnej indoktrynacji w domu, szkole i strukturach państwa, tym bardziej zsekularyzowane społeczeństwo.
5. Kiedy tragedia uderza, jak śmierć bliskiej osoby, zamiast kwestionować, wielu ludzi jeszcze bardziej się poddaje tej kontroli.
Szybka sekularyzacja właściwie już teraz wyeliminowała zdecydowaną większość tradycyjnej obrzędowości funeralnej, więc znowu - trend jest zdecydowanie odwrotny, religia przestaje pełnić tę funkcję.
6. Bóg kościoła to nie odpowiedź na wielkie pytania życia, ale narzędzie manipulacji.
Bóg Kościoła to Absolut i nieporuszony poruszyciel, względem którego (relacja) odbywa się zmiana (proces), stąd pojęcie "teologia procesyjno-relacyjna" (proces-relational theology).
7. Przeraża mnie, jak głęboko zakorzenione jest to w ludziach, na tyle, że nawet skandale i przestępstwa popełniane przez duchowieństwo nie potrafią zachwiać ich wiarą.
Statystyki mówią coś całkowicie odwrotnego - w grupie wiekowej poniżej 30. roku życia odnotowuje się spadek religijności rzędu 80%+. Po raz pierwszy w historii, zadeklarowana przynależność do denominacji rzymskokatolickiej w Polsce spadła poniżej 90% (GUS tak bardzo obsrał zbroję, że oficjalne wyniki spisu powszechnego zostaną opublikowane albo po wyborach, albo wcale).
8. Dla mnie to dowód na to, że kościół stworzył Boga, a nie odwrotnie.
Niekoniecznie dostrzegam tu proces dowodowya. Proces dowodowy opiera się na hipotezie, z której można wyprowadzić tezę i antytezę, a z nich kolejno - aspekty pozytywne i negatywne (plusy i minusy). Negacja (połączenie minusów) ogranicza proces dowodowy do fałszywej dychotomii (istnieją tylko inkompatybilia), a indukcja (połączenie plusów) wyprowadza nową jakość (syntezę tez). Proces dowodowy to przechodzenie od fałszywej dychotomii do syntezy tez przez indukcję.
tl;dr Indoktrynacja instytucjonalna daje efekt odwrotny do zamierzonego, poziom religijności nie rośnie, a spada, a kwestia istnienia Boga zależy od definicji Bóstwa i metodologii procesu dowodowego.
Literatura uzupełniająca: https://en.wikipedia.org/wiki/Process\_theology https://en.mwikipedia.org/wiki/Essence%E2%80%93energies\_distinction https://en.wikipedia.org/wiki/Omega\_Point
@DexterFromLab Oooo gimboateisty przyszły z wykopa
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, skąd się biorą nasze wierzenia i czy są one rzeczywiście nasze?
Uhm. Zakładając,że chodzi ci tylko o te określane jako religijne to oczywiście nie są one nasze,bo Chrześcijaństwo to przyszło do nas z południa czy tam z bliskiego wschodu. No ale niemal nikt już raczej nie kojarzy o co chodziło dokładniej z Perunem,Swarożycem, Moraną/Marzanną, Mokoszą,Żywą, Jaryłą już o Rodzie i Rodzanicach nie wspominając. Choć zdarzają się tacy co chcą tą wymarłą religię reanimować... No ale koniec końców mityczne "niebo" w przeciwieństwie do wyraju nie jest w ciepłych krajach
Zgłębmy razem kontrowersyjne aspekty pojęcia Boga i roli kościoła w naszym życiu.
Khem,khem,co pisze @Alky powyżej ? Właściwie z większością mógłbym się tu zgodzić.
Kiedy tragedia uderza, jak śmierć bliskiej osoby, zamiast kwestionować, wielu ludzi jeszcze bardziej się poddaje tej kontroli.
No dobra,ale ignorujesz tu nasz domorosły racjonalisto złudne lub mające trochę sensu pocieszenie które daje w takich chwilach religia:
Osoba którą kochałeś/-aś i do której byłeś przywiązany/-na Umarł/umarła ? No tak,ale będzie życie wieczne,spotkamy się jeszcze kiedyś itd to nie jest na stałe, to tylko na krótki czas życia tutaj i jest inne lepsze życie niż to kiepskie tutaj.
To nawet jesli jest to złudzenie jest lepsze od:
Tej osoby już nie ma i nigdy już nie będzie,to koniec, nigdy się nie spotkacie, zostało ci z ukochanej osoby psujące się mięso które będzie jeszcze śmierdzieć jak go szybko nie zakopiesz. Żyjesz tylko tu i też przestaniesz za jakiś czas istnieć.
Dealuj z czymś takim i nie zostań od tego chorym psychicznie socjopatą czy innym potencjalnie groźnym szaleńcem.Powodzenia.
Co zaś do tego:
Przeraża mnie, jak głęboko zakorzenione jest to w ludziach, na tyle, że nawet skandale i przestępstwa popełniane przez duchowieństwo nie potrafią zachwiać ich wiarą.
nie tylko w przypadku duchowieństwa są skandale,a twój pomysł jest równie mądry jak sugestia by wszyscy faceci na świecie się rozwiedli bo zdarza się że niektóre kobiety zdradzają swojego męża i zachodzą w ciażę z innym.
Bóg prawdziwy czy wymyślony nie jest tożsamy z kapłanami i jeśli ktoś religijny broni księdza-pedofila czy innego księdza-aferzystę to chyba o tym zapomniał.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #heheszkipolityczne #hydepark #bekazpisu #bekazprawakow #skorumpowanamigracja #putinowskapolska

Zaloguj się aby komentować
Stare baby i madki z bombelkami to bez urazy, ale hołota jakiej mało. Jesteś sobie kulturalnie na zakupach w galerii, chcesz nabyć potrzebne Ci produkty, chodzisz sobie spokojnie po stoiskach, zgadnij kto najczęściej zatarasuje Ci chamsko drogę wózkiem z żarciem albo wepchnie się w kolejkę bez żadnego pytania? No oczywiście, że madki i emerytki, rzadziej emeryci. A jak przeprosisz kulturalnie, że stałeś w kolejce albo prosiłbyś o przesunięcie wózka, bo nie ma jak przejść, to łaskawie to zrobią z oburzonymi minami albo jeszcze mają coś do powiedzenia. Nawet dres potrafi ustawić się normalnie w kolejce i nie rozpier... wszystkiego wokół siebie tarasując drogę, ale nie mamusie i stare baby. Na sobotnie zakupy w okolicach południa to jednak trzeba mieć cierpliwość anielską. Jedynym plusem takich wypraw jest patrzenie jak naszych cwaniaków " z pierwszeństwem" pokonuje zwykła kasa samoobsługowa. Tu już tacy mocni nie są
#gownowpis #bekazpodludzi #patologiazmiasta #hydepark
Zaloguj się aby komentować
Kiedy w trakcie sesji RPG masz pretensje do bota że nie dał napiwku, a bot w zamian zaorał cię ku uciesze publiczności
https://youtu.be/AZNLH5BCdn4?si=NTCXsZh5Kc9us8EA
#ai #heheszki #hydepark #sztucznainteligencja #randomanimeshit
Zaloguj się aby komentować
Intryguje mnie kwestia bólu, który pojawia się w sposób absolutnie losowy, nagle. Czy doświadczacie czegoś takiego, że ot tak, ni stąd ni zowąd, coś Was zaczyna boleć - np. staw kolanowy, albo jakiś mięsień, ścięgno, cokolwiek - chociaż nie doświadczyliście żadnego urazu. Pojawiający się nagle ból trwający kilka, kilkanaście dni, po czym samoistnie przechodzi. Nie pytam hipochondryków. Mieliście z czymś takim styczność?
#hydepark #pytaniaiodpowiedzi #rozkminy
@4Sfor nic nie dzieje się bez przyczyny w pewnym wieku dieta doprowadza do pewnych problemów , są trawojady i tygrysy (mięsożerne) jeśli to połączysz w diecie to masz problemy, nie ma stworzeń na ziemi z tak złymi nawykami dietetycznymi jak człowiek (podobno) https://pl.wikipedia.org/wiki/Dna_moczanowa
może też dochodzić do różnych nadwyrężeń i uszkodzeń włókien mięśniowych zazwyczaj szybko przechodzi ,ale mogę się mylić
Zaloguj się aby komentować
A wy przestańcie oferować ceny większe niż w Niemczech czy Austrii, gdzie zarobki są 3-razy wyższe i nikt wtedy nie będzie mówił o drożyźnie.
Ostatnio jakiś wykopek wrzucał paragon z Wiednia gdzie za dwie kawy i dwa ciastka zapłacił 12.80 euro czyli około 55 zł. Proponuję spróbować w tej cenie kupić 2 kawy i 2 ciastka nad morzem lub w Warszawie. Nie ma szansy, bo koszt samej latte to około 17-20 zł. To samo burgery za 6 dych itp.
Ja rozumiem, że firma musi zarabiać, ale jak przebijecie pewną barierę cenową i na 1 kliencie chcecie zarobić bardzo dużą kwotę, to nie dziwcie, że ludzie wolą stołować się w domu produktami z Lidla, niż płacić ceny wyższe jak u zachodnich sąsiadów.
#wakacje #gastronomia #gownowpis #morze #ceny #paragonygrozy #hydepark

@Lukato dzieki za ten wpisik, zawsze jak place w Euro to sobie przeliczam "o boze, to kosztuje az 50 zł", a faktycznie jak idę teraz do kawiarnii w Krakowie to kawa 20 zł, ciasto 15, to już 35. A jak jeszcze pójdziesz gdzieś pić to w jeden wieczór spokojnie teraz co najmniej 100 leci na wyjście ;( Co raz mniejszy rozdźwięk cenowy. Ostatnio w barze za piwo 0.5 zapłaciłam 28 zł 0_o
Zaloguj się aby komentować
Elo hejto, mam pytanie.
Jak się robi na hejto te fajne podpisy jak ze starych forum?
#hejto #hydepark #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Użytkownik "ZielonkaUno." skasował swoje konto - wierny towarzysz w piorunowaniu moich wpisów. Był moim gromodarczyńcą od niemal samego początku, kiedy założyłem konto na Hejto - smuteczek
#hydepark #pozegnanie
Zaloguj się aby komentować
Salomonowe rozwiązanie - na wypadek problemów Wujek Dobra Rada ma sugestię:
#hydepark #wujekdobrarada

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=l69wC0S6h6Q
Moim zdaniem ta piosenka by nie przeszłaby obecnie #heheszki #gownowpis #hydepark
Zaloguj się aby komentować