Takie cuda mi się włączają i nie chce łączyć. Tylko tutaj znaczy na Hejto? Muszę VPN używać.
#guwnowpis #hejto

Takie cuda mi się włączają i nie chce łączyć. Tylko tutaj znaczy na Hejto? Muszę VPN używać.
#guwnowpis #hejto

Zaloguj się aby komentować
EaseUS Todo Backup
Próbowaliście może zrobić Sobie kopię zapasową Windows 11. Quwa masakra jakaś tylko online, niby można sobie zrobić lokalnie, ale nie udało mi się, poległem na tym polu. Wszystko do chmury i niby jeszcze pięć giga za darmo miejsca. Przecież to jakaś pomyłka. Nie wspomnę już ile musiał bym za transfer samych danych zapłacić. To jeszcze przecież wszystkiego na tej darmowej części nie zmieszczę, płacz i płać. Na szczęście przygody Felka marynarza no i polskie pochodzenie, jakoś pozwoliły mi wybrnąć z zagmatwanej i wydawało by się bez wyjścia sytuacji. Polak potrafi jak nie zateguje to coś wykombinuje. Tytułowy program "EaseUS Todo Backup" bardzo prosty w obsłudze płatny tylko jak chcemy chmurę, na kij mi chmura mam całe niebo i jeszcze troszkę miejsca na twardym dysku. Znalazłem go szukając jakieś alternatywy. Nie wiem czy nie jest to jakaś podkucha, że za miesiąc każą mi zapłacić, ale dam wam znać. Można backup danych sejwów do gier zrobić wszystko sam wyszukuje, taki dość przyjazny. To wszystko na razie z przygód Felka marynarza.
Pozdrawiam Serdecznie
#guwnowpis #windows #programy

@Krzysztof_M - dla zaawansowanych użytkowników istnieje rsync: https://hejto.pl/wpis/aplikacja-rsync-dzialajaca-z-linii-komend-i-sluzaca-do-kopiowania-plikow-lokalni
Ewentualnie natywnie windowsowe Robocopy: https://www.thewindowsclub.com/whats-new-in-windows-7-robocopy
"EaseUS Todo Backup" bardzo prosty w obsłudze płatny tylko jak chcemy chmurę
Co to za lokowanie i nieprawdy?? Tylko kilka funkcji w tym programie jest dostępnych za darmo. Większość odblokowana dopiero po zakupie, i wcale nie tylko te chmurowe! To dobry i użyteczny nawet z darmowymi opcjami, program, ale nie ma potrzeby kłamać o nim.
Tylko tyle jest za darmo:

Zaloguj się aby komentować
Filipińska myśl techniczna. Radio z zegarkiem
#guwnowpis #radio #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Asgard's wrath 2
To jedziemy dalej puki mi się chce. Moja dotychczasowa opinia na temat grania w gry na goglach VR. Recenzji gier raczej nie będę pisał bo jest tego wszędzie pełno, takie własne raczej odczucia. Troszkę już gram, qurcze zaczynałem od "Ponga" takie dwie białe kreski i kropeczka. Ale to inna historia, no lubię grać. Jest to jakiś sposób na oderwanie się od rzeczywistości, no i chyba troszkę bardziej angażująca rozrywka niż paczenie w TV. Śmieszne właśnie mi się skojarzyło że już ponad 50 na karku a wciąż nie wydoroślałem. Fakt w domu jak jestem to mniej gram czasami nawet wcale, ale w rejsie to jakoś muszę sobie czas zorganizować. No ale odchodzimy od tematu. Gry, Quest 3 ma tą jak teraz widzę dobra zaletę że nic więcej nie potrzebujesz, wszystko masz i możesz zaczynać przygodę z VR. Na początku sądziłem że te gry to będą takie raczej średnie w sumie na takim trochę lepszym telefonie. Nawet nie wiem jakie ma bebechy. Byłem raczej przygotowany na to że będę grał na kompie, bo jest taka możliwość. A tu niespodzianka bo gra o której mowa czyli "Asgard's wrath 2" jest naprawdę wypasiona i wciągająca. Grafika może nie jest powalająca, ale naprawdę ładna i czuć przestrzeń. Co do grania na VR odczucia po dłuższej sesji są bardzo podobne do grania na ekranie. Mam na myśli to że jak gra zassie to raczej już nie zwraca się uwagi na jakim medium jest odbierana. Na początku byłem troszkę zirytowany tym że trzeba się ruszać. A nie tylko przyciskać przyciski na padzie, zalegając na kanapie, bardzo mnie to irytowało, bo mieczem trzeba machać tarczą się zasłaniać, przedmioty chwytać, po linach i drabinach wspinać. Straszne a jednocześnie fascynujące. Na zdrowie mi to wyjdzie mam nadzieję. Walka z bossami to już w ogóle masakra potrafi wymęczyć i czasami jest bardzo chaotyczna. Zagadki to następny bardzo fajny punkt do omówienia, z reguły są dość proste choć zaciąłem się parę razy i musiałem się posiłkować internetem. Najbardziej podoba mi się jak trzeba zostać bogiem, he he jak to brzmi, wtedy widzi się planszę z innej perspektywy i przedstawia się różne dynksy, jak klocki LEGO. Jeszcze daleka droga przede mną bo dopiero drugi rozdział kończę ale mam nadzieję że dojadę. To chyba na tyle na razie, może jeszcze kiedyś zaktualizuje.
Pozdrawiam Serdecznie
#gry #quest #guwnowpis

Zaloguj się aby komentować
Gram w grę, cytując klasyka. Chciałem się troszkę podzielić opinią z grania i dalszymi uwagami odnośnie sprzętu, czyli Quest 3. Co do sprzętu to wciąż działa, nieco ponad dwa miesiące użytkowania. Używam cały czas z oryginalnym uchwytem na głowę znaczy opaską i cały czas na kabelku. Kabelek bo raczej i tak używam stacjonarnie, nie mam miejsca żeby po kabinie latać, nie muszę wciąż rozłączać i podłączać do ładowania, co ponoć też nie jest bez znaczenia gdyż oszczędza port do ładowania, no i następny punkt to że wciąż podłączony do komputera jest nie muszę kombinować w jaką grę zarać. Czy z gogli czy z kompa. Jeszcze czuje się zobowiązany napisać o ciekawej funkcji z którą się nie spotkałem wcześniej w goglach od Sony, otóż jest takie coś jak używanie w czasie podróży. Jako że wciąż się przemieszczam z całym statkiem no i się bujam statek na falach się buja, to Google od Sony były nie do używania. Po prostu bardzie niedobrze się robiło, no i nie dało się używać. Tutaj włączam tryb podróżny i jest za⁎⁎⁎⁎ście nie czuć żadnej różnicy. Nie zawsze to działa, może źle się wyraziłem działa zawsze tyle że za każdym razem muszę kalibrować przy włączeniu, czyli jak włączam grę i chce sobie zrobić przerwę to muszę wyjść z gry gdyż jak tylko zdejmę google odłożę i założę z powrotem to nie zawsze wszystko jest tak jak powinno. W domu nie było czegoś takiego. Chciałem jeszcze dodać że jako pływający nie mam choroby morskiej już od dawna organizm się jakoś przyzwyczaja do bujania, to do gogli VR musiałem się przyzwyczajać, nie sądziłem że tak będzie a jednak. Co do abonentu zdecydowałem się na płacenie choć gry w zeszłym miesiącu i tym nie należą do najlepszych czy raczej wciągających, to tutaj jest ponoć tak że jak już raz zainstalujesz to póki płacisz możesz używać. No i tym pięknym manewrem dobrnęliśmy do gier. Teraz męczę "Asgard's wrath 2" napisze o niej następnym razem bo się zmęczyłem. Na razie tylko tyle że dla tej gry no i paru innych zdecydowałem się na płacenie abonamentu.
Pozdrawiam Serdecznie
#gry #quest #guwnowpis

Zastanawialem sie kiedyś nad goglami do "No man's sky". Fartem udało się pożyczyć i tak średnio bym powiedział. Jestem zatwardziałym pececiarzem i myszka i klawiatura to must have jeśli chodzi o kontroler. Samo pierwsze wrażenia fajne, ale minelo jak musiałem się poruszac po planecie skokowo za pomoca drażkow. No sorry, ale zdecydowanie jestem starym pierdzielem, który do drążków czy graniu na padzie sie nie przyzwyczaji. Próbowalem czy da sie to grać na klawiaturze jako chodzenie a rozglądanie goglami, ale z mizernym skutkiem.
Zaloguj się aby komentować
Pamiętajcie książki czy gry SiFi o rządach korporacji, chociażby nasz Polski "Cyberpunk". Mam takie nieodparte wrażenie że żyjemy w czasach że póki co korporacje jeszcze może nie rządzą, choć pewności nie mam. Jawne lobbowanie różnych grup interesów, jest chyba zalegalizowane na całym świecie. Aczkolwiek mogę się mylić. Patrząc na to wszystko co się dzieje na świecie, pomimo różnych rządów ustrojów cały świat idzie jakby w jednym kierunku. Permanentnej kontroli społecznej. Rok "1984" dzieje się tu i teraz. To co się wydarzyło w Stanach mam na myśli rządy Trampa to jakby ujawnienie się i jawne dochodzenie do władzy tych że właśnie korporacji? Dosłownie przejmowanie władzy. A Ukraina będzie pierwszym takim państwem przejętym przez te instytucje? W tej chwili okazuje się a może było wiadomo od początku że wszystko idzie o przejęcie zasobów. Wszyscy zainteresowani czyli, Rosja, USA czy teraz Unia Europejska łakomie spoglądają w tamtym kierunku. Ciekaw jestem jak to wszystko się rozwinie? Nie wiem tylko czy przygotować popcorn czy budować schron?
Pozdrawiam Serdecznie
#guwnowpis #polityka #cyberpunk

Zaloguj się aby komentować
Dzień Dobry
Moja własna twórczość.
Pozdrawiam Serdecznie
#guwnowpis

Zaloguj się aby komentować
Tak mi dzisiaj dobrze idzie popełnię kolejny wpis.
Tak mnie nachodzą ostatnio takie myśli że gdyby nie takie portale jak ten czy ten drugi którego nazwy nie wymienię. To pozamykali by nas w tych bańkach jak nie wiem co. Przeglądam czasami YouTube i nic nowego mi się ostatnio nie wyświetla takie jakieś szorty. Nie poleca żadnych nowych fajnych treści. Tylko jakieś filmy z przed roku. A tak znowu obchodzę system, wpadnę na jeden drugi czy trzeci portal zawsze coś ciekawego wyłuskam. Czasami to aż się dziwię że takie perełki są po ukrywane gdzieś w kazamatach internetu. Aż strach pomyśleć co będzie za parę lat? Jakie przyszłość nas czeka?
Pozdrawiam Serdecznie
Zdjęcie przypadkowe.
#guwnowpis #przemyslenia

Zaloguj się aby komentować
Wiem że jest grono zainteresowanych więc wrzucam uaktualnienie mojej konstrukcji do strimowania filmów z telefonu. Poprawiłem troszeczkę, zmieniłem kamerę. Ta w laptopie była słaba. Użyłem drugiego telefonu jako kamer i programu na komputerze i w telefonie. Jak ktoś będzie chciał to podam nazwę ale teraz nie pamiętam. Cameo? Coś tam.
Tak więc z telefonu na komputer z komputera na projektor. Teraz jakość nie jest może najlepsza ale akceptowalna.
Pozdrawiam Serdecznie.
#guwnowpis




Zaloguj się aby komentować
Trzeba sobie jakoś w życiu radzić.
Taka konstrukcja żeby można było filmy z Amazon Prime oglądać. Co mnie pod kusiło żeby na telefon filmy ściągać? Tetra na telefonie to sobie mogę oglądać. Ale to wszystko, byłem święcie przekonany że przecież mogę telefon do projektora czy komputera podłączy to sobie pooglądam ale nie. Już różnych metod próbowałem wszystko wyświetla ale Prima nie. A więc tak żeby wydymać system, to żółte to jest pilot do drona podwodnego ze śmietnika zresztą wyciągnięty. Baterie ma padniętą firma zamiast baterii przysłała nowego. No ta konstrukcja robi za uchwyty na telefon. Komputer kameruje i później to już na projektor leci bez problemów. Jestem zwycięzca
Pozdrawiam Serdecznie
#guwnowpis #chwalesie #vhs

Zaloguj się aby komentować
Z jakiś czas temu pisałem że jakimś cudem udało mi się zachować kasetę ze zgranym Asterixem w Ameryce/Asterix podbija Amerykę z lektorem z Polsatu - odpaliłem po latach vhsa i no cóż, działa XD w sumie muszę jakiś grabber czy jak to zwać skołować i przegrać dla potomnych XDDD o ile coś się zachowało a nie tylko pierwsze kilkanaście minut...
(a, no i wcześniej wystąpił incydent z lekkim zżarciem taśmy przez magnetowid, ale na szczęście się udało uratować XD)
#vhs #asterixiobelix #guwnowpis #filmy





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#guwnowpis #heheszki
Chyba nie był już potrzebny rodzicom

Zaloguj się aby komentować

Na wspomnienia mi się zebrało. Ktoś tam wyrzucił żarcik o bombkach. Młody wtedy byłem ale troszkę jeszcze pamiętam. Kabaret "Tej" pierwszy raz jak usłyszałem i skecz z bąbkami, była to kopia na kasecie magnetofonowej w tak tragicznej jakości że jakaś masakra. Ledwo można było można to...
Zaloguj się aby komentować
Wrzuciłem wszystko żeby się za bardzo nie rozpisywać. Znaczy z mojego biznesu. Zeżarłem nie Sam razem z żoną pyszne śniadanie było bardzo smaczne były. To czwarty dzień uprawy, teraz czekam na następne zbiory. Jest to bardzo satysfakcjonujące.
#biznes #pieczarki #guwnowpis



Zaloguj się aby komentować
Zostanę plantatorem. Niedługo pierwsze zbiory.
#pieczarki #januszebiznesu #guwnowpis

Zaloguj się aby komentować
Kto taki Pan Cybulion? Nie masz dostępu do komentarza? Nie rozumie ktoś mnie zablokował czy znielubił? Można tak?
#guwnowpis
Zaloguj się aby komentować
Podaj mi makaron z szafki stoi za biała puszką.
#kuchnia #guwnowpis

Zaloguj się aby komentować
W koncu, po prawie 20 latach udalo mi sie obejrzec LOST, bo jakos wczesniej nie mialem okazji i wyrywkowo widzialem pierwsze 2 sezony w TV.
Spoilery na dole.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
,
Czyli co, wyspa to byl czysciec, a oni caly czas byli martwi i musieli odcierpiec swoje grzechy? Tak zem czul. Co za katolskie umoralniajace GUNWO XDDDD I jeszcze ten kosciolek na zakonczenie xDD
Co zmarnowalem czas, to moje.
#bekazkatoli #lost #seriale #guwnowpis #tv #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować