#dziejekhorinis #gothic #gry
A miał być taki fajny materiał
#dziejekhorinis #gothic #gry
A miał być taki fajny materiał
Zaloguj się aby komentować
Gothic 2 NK - Modyfikacja: Wyspa Wygnania.
„Wyspa Wygnania” to mała modyfikacja do Gothic 2, w której wcielamy się w rolę Marika - farmera porzuconego na Wyspie Wygnania. Niestety wyspa ta jest nadzwyczaj mała i opustoszała, dlatego chcemy oczywiście jak najszybciej wrócić do domu.
https://www.youtube.com/watch?v=-s6Rpsy10gg&t=49s&ab_channel=Anárion
#gothic #gry #rpg
Zaloguj się aby komentować
Ostateczny dowód na to, że Gomez jednak nie wiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gothic #gry #chatgpt #ai #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Gothic 2 NK - Modyfikacja: Bandyci.
Wydarzenia modyfikacji rozgrywają się tuż po zdarzeniach znanych z pierwszej części Gothica, skupiają się one wokół tytułowych bandytów, którzy po ucieczce z kolonii karnej postanowili poszukać miejsca na zbudowanie nowego obozu.
https://www.youtube.com/watch?v=4eIsjGTYqhs&ab_channel=Anárion
#gothic #gry #rpg
Zaloguj się aby komentować
GothicMetal w najlepsze klasie
Polecam całą płytę "Live Gothic", każdy z wokalistów ma kilka utworów "na wyłączność", w tym przypadku najwięcej przypadło Lori Lewis ( ͡º ͜ʖ͡º)
Therion - An Arrow From The Sun
https://www.youtube.com/watch?v=P3yztXchxX4
#muzyka #metal #gothicmetal #gothic
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ogrywam sobie gothica 3. Niby fajny wielki świat, ale trochę źle zaprojektowali całą grę.
Misja główna to idź do króla a potem szukaj se xardasa sam gdzieś w nordmarze. Powinno być więcej mniejszych kroków.
Questy w miastach są niezbyt wyjątkowe, zabij, przynies, zanies itd. Mało jest ciekawych questów, które bym pamiętał.
O postaciach to nawet nie wspomnę, poza kolegami z khorinis to o wszystkich npc zapominam idąc do następnego miasta.
Mechanika walki: nie wiem jak to wygląda w czystej grze, bo gram z community patchem i alternatywnym balansem. Z potworami nawet ok, ale nie ma żadnego uniku, można tylko się cofać, ale wystarczy nie dać się otoczyć i jest ok.
Z uzbrojonymi przeciwnikami to tragedia. O ile jednego można wyczekać to kilku to męczarnia. Jeśli się nie odsłoni to paruje wszytko.
Do tego beznadziejna animacja dźgniecia i powalenie przeciwnika, które nic nie daje, bo powalonego nie da się atakować a on może cię skontrować wstając.
#gothic #gothic3
Zaloguj się aby komentować
A widzać, że okiestrowicze się biorą za nowe, w sumie od jakiegoś czasu zapowiadali
Heroes Orchestra - Old Camp from Gothic
#muzyka #gothic #gry
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Znalazłem starego z mlekiem,
ale według Sun Tzu:
'Gdy głowa rodziny nie wraca z mlekiem od lat wielu szukaj w Tavarze wielkiego rozpierdzielu'.
#elex #gothic #memy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Bylem ostatnio w muzeum narodowym w Pradze i oni normalnie maja tam magiczna rude!
#gothic
#mineraly
#gownowpis

@Wojbody na ali 22zł za 3-4 cm https://www.aliexpress.com/item/1005003956639591.html
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No cóż, skoro wychodzi niedługo aktualizacja do Kronik Myrtany, to trzeba znowu pograć.
#gry #gothic #kronikimyrtany

Zaloguj się aby komentować

"1 kwietnia ekipa od Kronik zapowiedziała, że wyda wersję 2.0, która zawierać będzie personalizację postaci, nowe lokacje, przedmioty, obiecany tryb Hardcore, poprawki błędów, a także wersję na Nintendo Switcha. Dziś już jest jasne, że żartem było tylko wydanie moda do Gothica II na japońską...
Zaloguj się aby komentować
Jest jakiś mod do Goticzka 1 który by nie zmieniał rozgrywki, tylko dodawał takie małe QoL zmiany? Taki dla kogoś kto ogrywa grę pierwszy raz, żeby np poprawić balans, żeby dalo się miksturki pić od razu po zdobyciu, żeby dodać alchemię itp, takie urozmaicenie gry bez dodawania nowych obozów i dziesiątek biedaquestów.
#gothic
@Vuaaas @ZohanTSW Niebieski już grał w Kroniki Myrtany, więc o sterowanie bym się nie martwiła, uwielbia już tę serię i chce przejść wszystko. Chciałam zmniejszyć trochę ten przeskok z Kronik do jedynki pod względem pobocznych rzeczy do robienia, ale myślę że w sumie racja i niech gra w wanilię z teksturami i ewentualnym dx11. Wieksza imersja bedzie :v Dzięki za pomoc.
Nie jestem co doprawdy jakimś ekspertem od Gothiczka, i sam grałem ostatni raz dawno temu, ale jak zawsze przy starszych gierkach polecam rzucić okiem na PCGamingWiki:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Gothic
Sam użyłbym właśnie tych patchów, tj. SystemPacka który na Steamie bodajże na dwudziestolecie twórcy dołączyli domyślnie do gry na tej platformie, naprawiającego działanie gry na współczesnym sprzęcie - nie wiem czy jest to aktualizowane - i Community Patcha naprawiającego kwestie gameplayowe.
Oprócz tego jest masa modów, w tym te z texture packami, ale ja bym zaczął od takiej poprawionej vanilli :) a jak rzeczywiście oczy będą boleć czy coś odrzuci to bawić się w konkretne mody.
Te do stabilnej gry to na pewno dogram, już swoje w gothicu mam nabite godzin xD I już zdecydowane ze będzie wanilia plus tekstury i ewentualnie dx11 żeby było ładniej. Myślę że mody lepiej zostawić na drugie przejście. Ale z dwójką już się zastanawiam czy by np nie dograć świata z L'Hivera xD Ale to do przemyślenia.
Zaloguj się aby komentować
Hej gothickowe świry.
Postanowiłem wrócić do gothica 3 po kilku latach, mam taki save. Kontynuować to czy zaczynać od nowa? Nie wiem co tu planowałem, ale trochę łuku trochę miecza, w magię chyba też coś władowałem. Niestety nie ma licznika godzin i nie wiem ile czasu na to straciłem. Z questów to widzę, że byłem w zamku króla i nawalem orków. Nie wiem czy to daleko czy początek.
To jest save bez alternatywnego balansu, nie wiem czy z nim jest coś ciekawszego czy tylko niepotrzebnie trudniej.
No i drugie pytanie: Jakie mody żeby ustablizować fpsy, bo gra się tnie trohę za bardzo. Włączyłem synchronizacje pionową to mi tylko fps spadły i tak samo tnie podczas ruchu kamerą.
#gothic

Zaloguj się aby komentować
Informacja jeszcze nieoficjalna, ale... doszło do rozłamu w ekipie moda Gothic II Żeglarze Burz.
Większość ekipy stworzyła nowy zespół, mają już prawie gotową grę, muszą jeszcze tylko dograć dubbing. Premiera moda pod nazwą Piorunujący Marynarze jeszcze w tym roku.
Druga ekipa pracująca przy Żeglarzach Burz ma ekipę filmową, dubbing i jakieś assety. Mówią, że tworzą moda, ale w mediach społecznościowych cisza.
#gry #gothic #kronikimyrtany #dziejekhorinis
Zaloguj się aby komentować
Teraz każdy już o tym wie
#gothic
Zaloguj się aby komentować