Polecacie jakieś super wygodne klapki?
Takie które bardziej będą służyć do chodzenia po domu, po długim bieganiu
Myślałem, nad Nike Air Max, ze względu na poduszkę, ale podobno nie są wcale wygodne
#buty #bieganie

Polecacie jakieś super wygodne klapki?
Takie które bardziej będą służyć do chodzenia po domu, po długim bieganiu
Myślałem, nad Nike Air Max, ze względu na poduszkę, ale podobno nie są wcale wygodne
#buty #bieganie

Zaloguj się aby komentować
No siema.
Tak się zastanawiam, jakie następne sobie buty kupić. Skłaniam się bez zmian na Nike Invincivble 3, niby najmiększe na świecie, ciekawi mnie to.
Ale poniżej zróbmy małe głosowanie, co wy byście wybrali na testy? Jak czegoś brakuje to co byście dodali?
Dla przypomnienia sam mam obecnie:
Nike Pegasus sprzed kilku lat model
Brooks Ghost 15
Adidas Ultraboost 3
Cel: Testowanie różnych rodzajów butów treningowych. Dlaczego? Bo mogę.
#bieganie #buty





Zaloguj się aby komentować
Brooks Ghost 15 - Mini recenzja
Wystraszony prognozami pogodowymi zdecydowalem sobie kupic kolejne buty do biegania. Tym razem wybór padł na coś "tańszego", uniwersalnego, generalnie brzydkiego. Cel: Biegać w deszczu.
Jednak zdecydowałem się przetestować buty wcześniej przy dobrej pogodzie.
Na celowniku była dyszka, ale z podbiegami.
Sam but po włożeniu na stope czuć totalnie naturalnie, stopa od razu wie co robic. Nie jest to narzędzie wymagajaące umięjetności jak wcześniejsze Ultraboosty. Tutaj założyłem, i ruszyłem w bieg. Prosto, znajomo, swojsko. But niesamowicie przypomina Nike Pegasusy ktore mam, nie zauważyłbym na pierwszy rzut wiekszej roznicy. Po dluzszym zastanowieniu sie wydaje mi sie, ze lepiej amortyzuja, jednak wrzuciłbym je do tej samej ligi. Gdzie Pegasusy lepsze na lato - siateczka jest przewiewna i cienka przyjemnie wiatr czuc na stopach, tutaj but tez jest przewiewny, ale jednak bylo mi gorąco w stope.
Co do rozmiaru już nauczony błędami - 2 rozmiary wieksze, normalnie nosze 42, buty do biegania 44 i jest w pyte. Ultraboosty kupilem 43 i troche zaluje, ze nie 44.
Czy polecam te butki? Jasne, przyjemny but treningowy. Jednak Ultraboosty zostaja narazie na 1 miejscu ze wzgledu na swoja niesamowita amortyzacje i dosc wysoka miekkosc. Ten but jest na pewno fajny dla kogos kto nie brzydzi sie regeneracja, a odpoczynek nie kojarzy mu sie tylko z kosciolem, gdzie idzie sie na ostatni ten wieczny.
No i teraz czaje sie dalej na Invincible.... A wiecie co jest jeszcze gorsze? Ze dzisiaj dowiedzialem sie o czyms takim jak Nike Vaporfly i Alphafly.... Nie wiem, czy teraz zasne... testujemy ?
A my cisniemy dalej i jest elegancko!
PS. TO TE NIEBIESKIE, BIALE TO ULTRABOOSTY
#buty #bieganie





Zaloguj się aby komentować
Czy któryś z kolegów użytkuje buty typu Vibram Fivefingers? Proszę o opinie, gdyż poważnie rozważam zakupu #buty #modameska #odziez #turystyka

@DerMirker Kiedyś z ciekawosci robilem research i w moim przypadku uznalem, ze to nie dla mnie. W ten 'lifestyle' warto przejsc niemalze w 100%, tylko wtedy stopa sie poszerza i bedziesz mial problem z normalnymi butami
Zaloguj się aby komentować
No siema.
Dzisiaj krótka recenzja mojego nowego nabytku jakim sa buty Adidas Ultraboost 23.
Dotychczas biegałem na moich już kilkuletnich, ale rzadko (haha) uzywanych Nike Pegasus. Ze wzgledu na czestosc treningow postanowilem poszukac czegos nowego miekkszego, co da odetchnac moim stawa, ktore maja niewiele czasu na regeneracje.
Wybór był pomiędzy wybranymi Ultraboostami, a Nike Invincible. Wybrałem te pierwsze ze względu na większą sprężystość, oraz komentarze, ze w Invicible niewygodnie sie zbiega, a mieszkam obecnie w dosc gorzystym terenie.
Wyglad.
Maja sie swiecic jak psu jajaca, a na dyskotece DJ by do mnie machal juz u wejscia. To nie buty do biura, ma byc widocznie, zabawnie. I takie wybralem. Plus ta dziwna wielka pieta.
MI SIE PODOBAJA BARDZO
Sznurowanie.
Bardzo minimalistycnze w porownaniu do moich Pegasosow, gdzie jest duzo wiecej oczek i teoretycznie 'kontroli', jednak nie moge narzekac, bylo wystarczajaco stabilnie.
Wygoda.
Wybralem rozmiar 43 1/3, normalnie nosze 42-42,5. Pomimo tego 'duzy' palec ma ucisk materialu na siebie. Nie wymienilem bo jestem po prostu ciekawy, jak bedzie mi sie biegalo. Pegasusy pani w sklepie mi dobrala 44,5... tak. 44,5 i jest za⁎⁎⁎⁎scie.
Na szczescie nie liczac tego nieszczesnego palca, sa wygodne, nie moge nic narzekac.
Wkladka.
Nie biegalem w oryginalnej, od razu zakupilem Currexy runpro mid profile w ktorych zawsze biegam i nie ryzykuje, dla mnie wkladka korygujaca to podstawa, ktora zwieksza moj limit biegu nie 2x, 3x a 10x, bo bez 20 minut to max i wszystko mnie boli. Z wkladka moge biec i biec, powolutku co prawda, ale wciaz, komfortowo.
Bieg.
Teraz samo sedno. Nigdy nie bieglem w innych butach niz Pegasusy, a tu od razu Ultraboosty.
Pierwsze wrazenie.. no but jak but, moze troche mieksze i tyle.
Po pierwszych metrach na minus temperatura, sa zdecydowanie mniej przewiewne i bylo w nich mi bardzo cieplo w porownaniu do Pegsosow.
Pierwszy kilometr nie za bardzo wiedzialem co mam robic, stopy pala (miesnie), pojawil sie bol kolana, cos w miednicy tez nie tak. Powoli na szczescie mijalo..
Z kazda kolejna minuta nabieralem wprawy i moj krok stawal sie pewniejszy, po okolo 20 minutach poczulem sie w nich pewnie. Najwieksza roznica to podbiegi. Ja cie krece. Dopiero wtedy zrozumialem o co chodzi z ta amortyzacja, naprawde duzo latwiej mi sie bieglo, but fajnie oddawal energie.
Czym dalej w las tym bieg stawal sie przyjemniejszy, jednak wciaz wiem, ze po mojej pierwszej dyszce jeszcze nie umiem wykorzystac ich potencjalu. Zobaczymy jutro jak moje stawy beda sie zachowywac i czy butypomogly w odciazeniu ich, narazie jestem zadowolony
Plusy:
amortyzacja!
dosc miekkie, ale bez przesady
Minusy:
cieple
ucisk lekki na duzy palec u stopy materialu
Poniżej troche fotek dla zainteresowanych
PS. Nie jestem biegaczem, bieganie to narzedzie dla mojego głównego projektu jakim jest boska sylwetka, a obecnie robie mocna redukcje
#bieganie #buty #refleksjecezara





Zaloguj się aby komentować
jak oceniacie od 1-10?
https://www.zalando.pl/emporio-armani-travel-essential-sneakersy-niskie-black-ea812o035-q11.html
#modameska #obuwie #buty
@Dziadek_z_Wermachtu_DT 0, to nie są buty do oceny, bo cholernie ciężko cos takiego założyć i wyglądać dobrze. Ale sa ludzie, którzy i takie buty sa w stanie dobrze dobrac.
Co innego, ze 650 za buty na 1 sezon to pomyłka. Już raz się na to nacialem, zewnątrz skóra prawdziwa, w środku eko (poliester). Mega szybko się przetrze i buty do wyrzucenia.
Zaloguj się aby komentować
Już od dwóch lat szukam tych dobrze znanych starszym pokoleniom halówek. To buty, które doskonale dają się skompresować w bagażu i używam ich na różnego rodzaju wyjazdach. Niestety moja para jest już na granicy używalności, jednak nigdzie nie mogę znaleźć nowych. Ani w internecie, ani na bazarach.
Czy ktoś z was widział lub wie, gdzie mogę takie kupić? Byłbym zobowiązany #modameska #obuwie #buty

@DerMirker nie znam tego sklepu ale bity wyglądają identycznie tutaj:
https://abcobuwie.pl/product-pol-169-Halowki-tekstylne-sport-Rhal123-granatowe-rozm-36-47.html
@DerMirker jak zagooglałem "Rhal123 42" to wyskakuje https://abcobuwie.pl/product-pol-169-Halowki-tekstylne-sport-Rhal123-granatowe-rozm-36-47.html i niby 36-47 ale tylko 40 dostępne, ale może po kontakcie by Ci załatwili
Zaloguj się aby komentować
Ehh spodobały mi się buty, ale niestety jest na nich nadrukowane logo majtkowca. No i z jednej strony trochę wiocha, a z drugiej myślę, że może wcale nie będzie go widać.
https://www.zalando.pl/marc-opolo-mod-niclas-sneakersy-niskie-white-ma312o03q-a11.html
Trochę się obawiam jeszcze o jakość wykonania, jak to bywa w takich firrmach.
Zapraszam do dyskusji.
#modameska #buty
Zaloguj się aby komentować
Złote kierpce tutanhamona #buty #modameska #historia #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Myśleliście że już skończyłem pisać o butach?
Chcielibyście.
jedne z pokazywanych wcześniej butów wzięły sobie swego czasu i popękały na przyszwie, na bokach mniej więcej tam gdzie zaczynają się palce. nie wiem czemu, może się przesuszyły, może je kolejka do pastowania ominęła kilka razy z rzędu, może sól a może to myszy. Pierwszy i jedyny raz mi się tak zdarzyło.
Szewc powiedział że on to niechętnie by się tym zajmował bo może pęknięcia są na wylot i to by trzeba zetrzeć całą farbę a jak są na wylot to i tak wyrzucić. Nie chciał tego bo najpierw sporo roboty a potem śmietnik albo drugie tyle roboty czyli plus do plusa więcej by to kosztowało niż buty warte a efekt niepewny.
Trochę czasu się motałem w poszukiwaniu szpachli czy innego permanentnego wypełniacza, w końcu kupiłem tarrago filling paste. Ch.. ich wie co tam jest w środku, chyba jakiś polimer.
Najpierw przetarłem okolice benzyną, potem acetonem, potem jeszcze raz acetonem, potem "zadziory" skóry odcinałem skalpelem a potem co nieco papierem ściernym 200 i jeszcze raz acetonem. Szpachlę nakładałem tak jak się szpachluje samochody czyli zostawiałem ją tylko w nierównościach. Doba na wyschniecie i czarny krem do butów.
Jest dużo lepiej niż było choć nie do końca szpachla dała się zapastować na czarno, zapewne trzeba użyć tradycyjnej pasty do butów (akurat takiej nie mam) a może zetrzeć i pomalować okolice albo cały but farbą do skór bo w pewnych miejscach dość skutecznie usunąłem farbę.
Z braku zdjęcia przed zrobiłem zdjęcie innego kawałka skóry który ma takie pęknięcia jak były na butach.
Drugie zdjęcie po wyschnięciu szpachli.
Trzecie po pastowaniu czarnym kremem do skór.
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx



Zaloguj się aby komentować
Witam,
No i dotarliśmy do finału, o ile jeszcze ktoś to czyta.
Wysokie, sznurowane, patynowane brogsy. Szyte ręcznie przez stuletniego szewca z długą brodą której koniec jest zawsze umazany klejem, w ciemnej suterenie do której słońce zagląda między 12 a 12.15 o ile akurat nie pada, ale że jesteśmy w Anglii to pada ale jakby nie padało to byłaby mgła.
Wg Grochowiaka Ahaswer (Żyd wieczny tułacz) z zawodu był szewcem a okoliczności w których Jezus wyznaczył mu los nomen omen z butami po wieczność związany znajdziecie opisane w poemacie pod tym właśnie tytułem: Ahaswer. Polecam jak i całego Grochowiaka, dowiecie się np. dlaczego wszelki sens jest trojaki i po co diabeł nakręcał zegary.
Natomiast odpowiedzi czy los Ahaswera był karą czy nagrodą poszukajcie musicie w sobie.
Po takim wstępie to już pisać o butach byłoby niestosownością.
#modameska
#buty
Stay tuned and march
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Są takie modele butów do których mam tak daleko że nawet moja wyobraźnia nie jest w stanie wygenerować obrazu mnie np. w mokasynach, wiedenkach, chukka, sail shoes, najaczach, adikach, vansach, conversach i tak dalej.
Tyle że przez jakieś 2 lata szukałem niskich butów do czarnych jeansów i wielu sklepach ten sam model brogsów z brązowej skóry wyglądał fajnie, a w czarnej słabo. Nie wiem czemu, jest teoria że to ja jestem pie⁎⁎⁎⁎⁎ięty a nie świat, ale niech ktoś z ręką na sercu powie że nasz świat jest normalny.
No, czyli jest jak mówię.
Idea monków - butów na klamerki zawsze mnie trochę śmieszyła, raz że sugeruje upośledzenie właściciela, mentalne lub manualne w zakresie wiązania sznurówek dwa że klamry na butach?
Pedalstwo jakieś, dajcie spokój, kto to widział.
Ale dwa lata to sporo żeby przemyśleć pewne sprawy, poza tym jak się trafi 50% rabatu na Twój rozmiar to tylko głupi by nie skorzystał, poza tym raz w d.... znaczy jedne monki to jeszcze nie pedał.
No to mam i to z klamra tak jebutnie wielką jakby Los chciał się nieco zemścić.
#modameska
#buty
Stay tuned&buckled
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Nie wiem czy to liczyć jako jedna para czy dwie, bo buty są dokładnie takie same.
Te z drugiego planu, zrobione na zamówienie u szewca, w 93 to było jakieś pół wypłaty a i dziś wg niektórych wydać 300 złotych za buty to rozrzutność. Jak już je odebrałem to chodziłem w nich wszędzie, o każdej porze roku a jako że były to dzikie lata Gx-a to łekko nie miały. Przetrwały wszystko choć w którymś momencie miały więcej rys niż pierwotnego koloru.
Cóż, kiedy wyglądasz jak czołg to jesteś odporny jak czołg (ale dzisiejszy wygląd to nie ślady czasu ale mozolne usuwanie farby z lica, jest plan żeby dodać im trochę koloru).
Jak po chyba 4 latach zajeździłem te z drugiego planu poszedłem do tego samego szewca i kupiłem kolejne takie same, gdybym wtedy wiedział to co teraz wiem to bym zaniósł pierwszą parę do remontu.
Najwygodniejsze buty ze wszystkich par pokazywałem, było nie było robione dokładnie na moje stopy.
Wykonane bardzo nietypową techniką łączenia podeszwy na drewniane gwoździe, idea jest taka że pod wpływem wilgoci drewno pęcznieje co wzmacnia połączenie, brzmi zabawnie ale działa.
Buty mają jedną cechę którą którą kiedyś bardzo lubiłem ale od jakiegoś czasu jest nie na miejscu.
Dźwięk.
Obcasy są dobite na stalowe gwoździe, na chodniku są tylko głośne ale w pomieszczeniu? Jak koń
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Winter is coming, remastered, graphite.
Większość powie, no kupił czarne kozaki i struga wielkiego butofila.
Na swoją obronę mam tylko dwa detale: Mur oraz fakt że są grafitowe.
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

Tak, mam 2 jednakowe kurtki, różniące się tylko kolorem. Dlaczego? Bo ze wszystkich mierzonych modeli ten miał najlepsze proporcje dla mojej sylwetki.
W doatku w bardzo wielu sklepach, także tych w galeriach handlowych gdzie masz się czuć luksusowo i płacić za wszystko jakby było luksusowe dobrze działa pytanie rodem z gminnego targu (a wychowałem się w mieście gdzie tradycja targu we wtorki i piątki długo się trzymała, do dziś na najdłuższym rynku w Europie handel ma się dobrze).
Wg mojego doświadczenia rabat na drugą oscyluje w okolicach 40-50%.
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Dzisiejszy post sponsoruje szewc Neda Starka.
Cause winter is coming!
Większość powie, no kupił brązowe kozaki i struga wielkiego butofila.
na swoją obronę mam tylko dwa detale: bardzo neitypowy sposób wszycia języka, nawiązujący wraz oczkami na sznurówki do dawnych butów narciarskich i (czego pewnie nie widać na zdjęciu bo żarówki LED i obiektyw smartfona porozumiewają się jakimś niezrozumiałym szyfrem) trudny do kupienia czekoladowy odcień brązu.
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Buty które też kupiłem tylko w jednym celu: żeby pasowały do kurtki.
Tylko tej kurtki jeszcze nie znalazłem.
Z poprzednimi wiąże je jeszcze jedno, na Dzikim Zachodzie jesteś w nich jak u siebie.
Dwukolorowe buty z pomarszczoną skóra robi (a przynajmniej ja nie znalazłem więcej) Kdopa.
Jeśli ktoś szuka mocno casualowych butów które nie będą podobne do żadnych innych w mieście to proponuję popatrzeć na ich modele, choć sukinsyny winszują sobie raczej słono, a promocje mają góra 20%.
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Wiem, wszyscy czekali na ten wpis ale niektórzy stracili wiarę we mnie i poszli spać.
Ludzie małego rozmiaru, ot co.
Buty które kupiłem tylko w jednym celu: żeby pasowały do kurtki.
Dla mnie brązowy to nie jest jeden prosty kolor
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Anon a czy można mieć 2 pary...
Zgadnij.
Gdzieś tam wspomniałem że najbardziej uniwersalnym kolorem butów nie jest żadna z prostych, przychodzących nam do głowy barw, najciekawsze że szary, kolor którego nie widzimy jako kolor więc z żadnym innym się nie gryzie w przypadku butów wygląda chujowo.
Otóż najbardziej uniwersalny kolor butów jest?
Chujwiejaki.
A dokładniej kolor który nie da się w prosty sposób opisać i nawet maksymalnie upraszczając musimy do jego określenia użyć 3 albo nawet więcej słów (chujwiejaki to 3 słowa, czyż nie).
Działa to mniej więcej tak :nasz mózg ustawicznie i perfidnie oszukuje nas w kwestii tego co naprawdę widzimy, Niektóre zestawienia kolorów wydają się nam ładne a niektóre fatalne bo kiedyś tam na drodze ewolucji oraz pracy własnej mózg doszedł do wniosku że pewne sąsiadujące ze sobą plamy barw oznaczają bezpieczeństwo albo żarcie a inne na odwrót.
Na widok koloru tak po⁎⁎⁎⁎nego że mózg nie jest go w stanie skategoryzować następuje zwiecha podprocesora rozpoznawania kolorów i tym sposobem mózg nie ma zdania na temat jego komponowania się z resztą barw.
Mamy więc jedną z bardzo niewielu okazji żeby się zrewanżować mózgowi za jego nieustanne oszustwa, tylko głupi by nie skorzystał.
Wg niektórych takim uniwersalnym kolorem jest ciemno-oliwkowo-zielony mat.
No już widzę jak kupicie w Polsce takie buty
Ja sobie znalazłem takie jak na zdjęciu, jak na oszukanie mojego mózgu wystarczą (ale mojemu to w ogóle niewiele potrzeba) jeśli na czyjś jeszcze też to można je znaleźć u Wojasa.
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

kolor który nie da się w prosty sposób opisać i nawet maksymalnie upraszczając musimy do jego określenia użyć 3 albo nawet więcej słów (chujwiejaki to 3 słowa, czyż nie)
@Man_of_Gx Brązowe. Jedno słowo, cieszę się, że mogłam pomóc. :] Czytałam gdzieś ostatnio, że facetom trudniej rozróżniać kolory niż kobietom, ale nie zdawałam sobie sprawy, że możecie mieć problemy już na etapie brązowego. Biedactwa.
Zaloguj się aby komentować
Witam,
Anon, czy można mieć jedne sztyblety i być szczęśliwym?
No wg mnie nie.
W odróżnieniu od poprzednich zamszowe, czyli jeszcze bardziej komfortowe, miękkie i oddychające, czysta radość chodzenia. Zmącona wszakże jednym: trzeba im poświęcać relatywnie dużo uwagi, tak raz na tydzień noszenia używać oleju w spray albo nanoprotektora który potrafi odparowywać kilka godzin a j⁎⁎ie benzyną tak że inaczej jak na dworzu czy tam na polu się tego zrobić nie da. A, warto mieć mosiężno-gumową szczotkę do zamszu.
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

Zaloguj się aby komentować
Witam,
Tak na marginesie: przekroczyłem połowę, teraz (jak już wszyscy mają wyjebane na moją brazylijską butonowelę) będzie sam casual, tak, takie buty.
Sztyblety/chelsea.
Buty fajne bo ze względu na konstrukcje zawsze dość luźne, nawet w standardowych tęgościach. Nie można zrobić w klejonych butach zbyt wąskiego otworu na stopę w sztybletach bo za każdym założeniem byśmy naciągali miejsce klejenia do granic jego możliwości. Ale jak ktoś się przymierza do szytych butów, to tam przy wysokm podbiciu albo tęgości stopy większej niż tęgość buta się można zdziwić.
Za sprawą pierwotnego zastosowania czyli do jazdy konnej gdzie możliwość wysunięcia stopy ze strzemiona była bardzo ważna mają dość zgrabny "dynamiczny" kształt kopyta (czyli formy udającej stopę na której jest kształtowana skóra) aczkolwiek miałem kiedyś sztyblety w stylu martensów
Niektórzy unikają sztybletów bojąc się że po kilku latach boczne elastyczne wstawki się rozciągną. W przyzwoitych butach to się nie zdarza, jedne schodziłem do przetarcia podeszwy a gumki dalej trzymały, te na zdjęciu mają ponad 10 lat i gumkom też nic im nie jest.
Dodatkowo dzięki tej wstawce buty ponad kostkę są dość "oddychające" komfortowe przy bardzo różnej pogodzie.
Jak ktoś nie mógł się do tej pory zdecydować to mam nadzieję że zachęciłem do zakupu.
Te na zdjęciu są bardzo zgrabne jak przystało na Francuzów ale ogólnie to z firmą Azzaro byłbym ostrożny, oni chcą dużo pieniędzy za wygląd ale jakość za tyle szmalu powinna być lepsza.
#modameska
#buty
Stay tuned&laced
Gx

Zaloguj się aby komentować