Nie wiem czemu ale uwielbiam pracować z kamieniem #stepujacybudowlaniec


Społeczność
Społeczność poświęcona architekturze
Nie wiem czemu ale uwielbiam pracować z kamieniem #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Na razie jeszcze nie wygląda ale zrobię tak, że będzie ślicznie #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
A kamieni cały czas przybywa #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Dostałem trochę kamieni do ogrodu - zrobię z nich ścieżki #stepujacybudowlaniec



Zaloguj się aby komentować

Badacze z Instytutu Archeologii UJ prowadzą badania i dokumentację średniowiecznej książęcej wieży w Siedlęcinie na Dolnym Śląsku, w tym unikalnych malowideł ściennych przedstawiających legendę Lancelota z Jeziora. Naukowcy sprawdzili też, w jakiej porze roku ścinano drzewa na budowę wieży 700 lat...
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mieszkania i samochody jako największe źródło mikroplastiku w naszym ciele #zdrowie #medycyna #nauka #ciekawostki
https://amp.cnn.com/cnn/2025/07/30/health/airborne-microplastics-study-wellness
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem co o tym myśleć. Jak wam się podoba? #stepujacybudowlaniec



Zaloguj się aby komentować
Z reguły projekty szalunków robię w Gimpie #stepujacybudowlaniec
P.S.
Szalunki robi mi stolarz z płyty wiórowej o grubości 18 mm. Z uwagi, że taka płyta ma niską wytrzymałość na wyginanie to niektóre elementy szalunku będą się składać z dwóch warstw płyty co jest elegancko pokazane na zrzucie ekranu.

Zaloguj się aby komentować
Zmieniłem trochę układ kamyczków w brodziku dla ptaków #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Wpadło dzisiaj 5 nowych kamyczków do ogródka #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Skoro przód podwórka w miarę ogarnięty to powoli przymierzam się do ogarnięcia tego uroczego zakątka z drugiej strony domu #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pada deszcz #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pralka w zabudowie - hit czy kit?
Mam swoje zdanie na ten temat. I tak trzeba zostawiać otwarte drzwiczki pralki po praniua a zabudowa powoduję tylko, że jest to jeszcze bardziej nieporęczne i otwarte drzwi zajmują więcej miejsca. Macie tak w swoich mieszkaniach? Zrobiliście jeszcze raz?
#budowadomu #mieszkanie #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj znowu działaliśmy w moim ogrodzie. Podniosłem krawędź wylewki wodospadu o kilka centymetrów bo wylewała się przez nią woda gdy pracowała kaskada (przykryta folią przed słońcem żeby nie pękała). Wyłożyliśmy też odstojnik kamykami i geowłókniną (dlatego taka mętna woda) i posadziliśmy pałkę wodną którą zajumaliśmy z oczka wodnego z działki u mojej mamy. Powyciągaliśmy też z pod tuj trochę dużych kamieni bo potrzebowaliśmy jeden do odstojnika żeby woda wlewająca się do niego nie przesuwała tych małych (woda wylewa się na duży kamień i strumień się rozprasza przez co traci swoją moc. Jak widać ukrywały się tam całkiem ładne okazy ale niestety nie są to otoczaki granitowe więc nie pasują do reszty i nie ma jeszcze koncepcji co z nimi zrobić więc sobie tak leżą i czekają na moją decyzję. #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Kamyczków cały czas przybywa, jak tylko jakiś "znajdę" to od razu trafia do mojego ogrodu #stepujacybudowlaniec


Zaloguj się aby komentować