TL;DR
Wygraliśmy proces z „Do Rzeczy”.

******

W 2023 ujawniłem kulisy działania sekty prowadzonej przez ks. Łukasza Kadzińskiego, pisząc o tym m.in. na Hejto:

https://www.hejto.pl/wpis/nazywam-sie-pawel-kostowski-przez-6-lat-bylem-czlonkiem-sekty-ks-lukasza-kadzins

Następnie powstały reportaże na ten temat w ogólnopolskich mediach.

Wszyscy dziennikarze piszący na ten temat próbowali uzyskać wypowiedź tzw. „drugiej strony”, czyli ks. Kadzińskiego i członków jego sekty, czego guru i jego wyznawcy odmawiali. W tym czasie jedna gazeta przyjęła rolę rzecznika prasowego sekty. Tą gazetą było „Do Rzeczy”. Tygodnik pod kierownictwem Pawła Lisickiego postanowił bronić sekciarzy nie zważając ani na fakty, ani na prawo prasowe. W 2023 r. „odrzeczowi” autorzy felietonów, wywiadów, notatek i oświadczeń zrobili wiele, żeby zafałszować prawdziwy charakter działalności ks. Kadzińskiego.

Jako sygnalista i osoba wypowiadająca się obszernie w mediach o tej patologii, dostałem rykoszetem. „Do Rzeczy” publikowało przekłamane i oczerniające informacje na mój temat, nie próbując nawet się ze mną skontaktować. Po bezskutecznych próbach rozwiązania tej sprawy polubownie, postanowiłem skierować pozew do sądu cywilnego z żądaniem sprostowania.

Z Waszą pomocą w marcu wytoczyłem proces Pawłowi Lisickiemu. W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił w całości żądanie mojego pozwu, nakazując redakcji publikację sprostowania w druku i na stronie internetowej. W komentarzu wrzucam całość wyroku.

Teraz Paweł Lisicki ma do wyboru albo poczekać na uprawomocnienie wyroku i go wykonać, albo złożyć apelację. Będę informował o dalszych wydarzeniach w tej sprawie.

#egzorcyzmypolskie #neuropa #bekazprawakow
9921cc31-8cff-41e8-8eef-f386436cc0cb
NiebieskiSzpadelNihilizmu

@pkostowski jedziesz z tymi sekciarzami. W sumie to jestem ciekaw czemu akurat "od rzeczy" zaczęli tak białorycerzykować i ich bronić. Aż się ciśnie na usta pytanie, czy czasem ktoś tam od nich z góry nie jest umoczony w ten syf i jak typowy sekciarz się odpalił, jak poczuł, że jego świętość jest zagrożona.

kermelanik

Jesteś dzielny. Fałszywe światy sekt mają się nie gorzej niż w latach 90, ale większość jest teraz "chrzescijańska" i wystarczy, by nikt nie mówił o temacie. Powodzenia w walce.

TomekSruba

Komentarz usunięty przez moderatora

pkostowski

@TomekSruba Podpisujesz się jako doktor nauk ścisłych (jeśli dobrze rozumiem ten podpis). To bardzo interesujące w kontekście poglądów, które głosisz. Proszę o link do Twoich publikacji albo wizytówki na stronie uczelni. Nie mogę nic znaleźć w Google na podstawie samego nazwiska.

TomekSruba

Komentarz usunięty przez moderatora

pkostowski

@TomekSruba Nie rozmawiam z Tobą o różowych słoniach, tylko proszę o potwierdzenie tytułu naukowego. Dziękuję za pośrednią odpowiedź. Treść Twoich komentarzy sprawia wrażenie politycznego trollingu, ale zdarzają się specjaliści w bardzo wąskiej dziedzinie, którzy komunikują się w podobny sposób, dlatego chciałem się upewnić przed dodaniem na czarną listę.

prosto_w_srodek_dupy

@pkostowski jazda z sekciarzami

Opornik

@pkostowski

, ani na prawo prasowe.


wiesz co konkretnie złamali?

pkostowski

wiesz co konkretnie złamali?


@Opornik Złamali zasady rzetelności dziennikarskiej. Publikowali o mnie nieprawdziwe informacje bez możliwości przedstawienia mojego punktu widzenia ani nawet bez próby kontaktu ze mną.


W gruncie rzeczy tego dotyczył pozew, bo tak można najprościej uzyskać sprostowanie. Ale w szerszym kontekście chodzi więcej niż tylko o osobisty spór. W mojej publicznej działalności sprzeciwiam się molestowaniu seksualnemu bezbronnych kobiet (egzorcyści) i przemocy wobec dzieci (Kadziński). Tygodnik Lisickiego przedstawił mnie z tego powodu jako człowieka, który hejtuje pobożnych katolików. Pozostawienie tego bez odpowiedzi zaszkodziłoby o wiele ważniejszej sprawie niż moje dobre imię, dlatego uznałem, że muszę się bronić przed sądem.

GordonLameman

@Opornik

obowiazek uzyskania komentarza.

Opornik

@pkostowski


bez możliwości przedstawienia mojego punktu widzenia ani nawet bez próby kontaktu ze mną.


a tak, to fakt.

Anteczek

@pkostowski a odszkodowanie i zadośćuczynienie?

pkostowski

a odszkodowanie i zadośćuczynienie?


@Anteczek Roszczenie było niematerialne, ale zapłacą za koszty sądowe, jeśli rozstrzygnięcie uprawomocni się w tej formie.

JakTamCoTam

@pkostowski za zniszczone 6 lat? W Polsce powinno być prawo jak w USA, że możesz dostać zadośćuczynienie za szkodę psychiczną. Imo z pół miliona złotych Ci się należy, albo lepiej.

lechaim

@JakTamCoTam ale on się sadzil z gazeta, nie sekta

Jim_Morrison

@pkostowski Brawo, rozkład jazdy znany!

Cybulion

No Panie Kostowski. Ma Pan mój miecz od samego początku. To że wewnqtrz Polskiego KK uformowały sie sekty jest straszne, to ze nadrzedni biakupi udawaja ze tak ma byc a Egzorcysci robią dobrze jest juz kpiną z wierzacych i zapisanych do kk ludzi. To tak jakby w nfz pobłażano lekarzom wydajacym ćpunom recki na fentanyl (nfz wlasnie dojezdza taka jedna). Bijesz pan w beton ale trzeba pamietac ze kazda kropla drąży beton. Obecni biskupowie i arcy sa juz starzy, chca dociagnac posluge do konca w spokoju dlatego wola ukrywac takie ekscesy zamiast z nimi walczyc. No i musieli by przyznac ze egzorcysci naduzywaja swojej wladzy - a kościół ofc nigdy nie przyzna sie do błędów i zaniechań nawet z bronia przy skroni.

Bij w beton bij. Powodzenia, wytrwalosci, i dalszych sukcesow w wojnie z sekciarską mafią.

Btw. Pracujac w KK przez rok spotykalem sie co miesiac z jednym z Biskupów, każde choćby lekkie pytanie o egzocystow, egzorcyzmy, ich jakosc i skutecznosc, oraz caloksztalt zawsze prowadzily do tego ze ktos z jego swity szybko zmienial temat a generalnie - chlopaki dobrze robia, egzorcyzmy to ciezki kawalek chleba, a mozliwe ze niektorych sam szatan opetal po wypedzeniu z egzorcyzmowanej. Ale nie w Polsce - nasi egzorcysci mogli by zostać świetymi takich cudow dokonują.

No to maja teraz jeden juz siedzi za zlodziejstwo. Napewno szatan poprzez salceson przeskoczyl w jego umysł. XD

GazelkaFarelka

@Cybulion Jak na KK to dosyć ostro, bo publicznie, zamiast mu się kazać schować na parę lat w jakiejś parafii:


"Ks. Łukasz Kadziński ma zakaz działalności duszpasterskiej, katechetycznej, posługi spowiedzi oraz publicznego sprawowania mszy św. - poinformował Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży archidiecezji warszawskiej ks. dr. Michał Turkowski."

Cybulion

@GazelkaFarelka no tak, tyle ze jest to po tym wszystkim jak przez lata pod ich sztandarem wyrzadzal krzywdy boguducha winnym ludziom.

Jeszcze 8 miesiecy temu jegomośc flexował sie z Konfiarzami w sejmie.

https://www.hejto.pl/wpis/pierwsze-posiedzenie-sejmu-jest-swietna-okazja-do-szukania-politycznej-protekcji

GazelkaFarelka

@Cybulion On się dalej flexuje a sekta działa w najlepsze, odnoszę się tylko do tego co napisałeś że KK udaje że problemu nie ma.

Cybulion

@GazelkaFarelka jestem rok do tylu wiesz, nie mam juz kontaktu z ludzmi wewnatrz, a tam to wyglądało tak ze 'no egzorcyzmy moga wygladac jak cos zlego ale to sa egzorcyzmy'.

Moim zdaniem to co robi OP jest świetna robota i powinno byc jak najbardziej naglasniane

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@Cybulion nie tylko polskim Sekciarstwo ogólnie w KK jest masa takich odszczepieńców jak opus dei, czy legion chrystusa

Cybulion

@NiebieskiSzpadelNihilizmu mam znajomych z opus dei, próbowali mnie nawracac swego czasu

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@Cybulion o cholera- jak wyglądają ich praktyki na rekrutację? Jeszcze bardziej zjebane jak u jehowców?

Cybulion

@NiebieskiSzpadelNihilizmu tez probuja cie podejsc podstępem ale nie sa tak okrutni jak stukajacy do drzwi

wombatDaiquiri

@pkostowski tak trzeba żyć czekam na zdjęcie sprostowania z gazety, na takie wyroki to mogę więcej donatów wysłać jak będzie potrzeba

festiwal_otwartego_parasola

dobra robota! króciutko z szamaństwem i manipulacjami

travel_learn_wine

@pkostowski I humor z rana poprawiony, gratulacje!

Iknifeburncat

@pkostowski i bardzo kurwa dobrze. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

DirtDiver

Elegancko. Rozkład jazdy jest tylko jeden.

walus002

Pierwsza afera na hejto która otarła się o sąd :)

Powodzenia w kolejnych bataliach!

Zlasu

@pkostowski brawo! I powodzenia!

damienvalentine

@pkostowski Ziobro zaskoczenia że od rzeczy kłamie

LovelyPL

Tylko sprostowanie? Mogłeś od razu zażądać odszkodowania za straty moralne - niechby na jakiś cel charytatywny ze 100.000 wrzucili, bo sprostowanie zamieszczą (albo i nie, bo zaraz jakąś sztuczkę zastosują, żeby niby było, ale żeby ludzie tego nie zobaczyli), a jakby przelew musieli zrobić, to by zabolało.

Zaloguj się aby komentować