Chwilowo mam trzy xd
Kot nie dowierza xd
W przyszłym tygodniu niebieski idzie do huty
#pokazauto #samochody #lesnapracbaza


Chwilowo mam trzy xd
Kot nie dowierza xd
W przyszłym tygodniu niebieski idzie do huty
#pokazauto #samochody #lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Jakby ktoś był ciekawy, czy warto kupić kebab z dino to odpowiadam:
Nie warto.
Zdjęcie z neta, ja miałem kurczak z serem w sosie własnym. Smakował jak kurczak w koncentracie pomidorowym.
Kebab z żabki jest 10 razy lepszy, a jak wiadomo jest średni/słaby.
#kebab #dino #opinia może #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Pamiętam, że jak byłem na studiach poszedłem z kolegą współlokatorem kupić czajnik do auchana. Kupiliśmy jakiś najtańszy za trzy dychy. Co mi utkwiło w pamięci to to, że wyżej wspomniany kolega cieszył się jak dziecko z tego zakupu. Nawet zadzwonił do matki się pochwalić. Xd
Śmieszne wspomnienie. Xd
Po wielu latach nadszedł czas, że sam musiałem kupić czajnik. Trochę rozumiem jego szczęście, ale też trochę jestem zawiedziony. Dlaczego? Już wyjaśniam.
Wiadomo, że nostalgia jest złym doradcą. Przez wiele lat babcia miała białego Zelmera ( jak na drugim zdjęciu opakowania). Od jakiegoś czasu była fabryka zelmera jest dość głośna w sieci. Że niby robią to co kiedyś, tylko pod inną marką, bo nie mają praw do zelmera.
Zachciałem mieć czajnik jak babcia, tylko w innym kolorze, by mi do kuchni pasował.
Kupiłem. Zapłaciłem cenę nielichą, bo 180 zł to trochę więcej niż 40 zł za jakiś najtańszy czy 100 zł za jakiś średni.
Przyszedł. I jestem trochę rozczarowany. Czarny plastik sprawia w dotyku wrażenie chińskiego syfu, z którego w azji robią klony pegazusa.
Ale nie to mnie boli najbardziej. Jakby to powiedział Michał ,,Motobieda" Koziar, czajnik jest spasowany stopami. Szczeliny między elementami są ogromne, jakość fso Polska.
Dziad się nawet nie domyka całkowicie xd
Często słychać ryk, by kupować polskie rzeczy, bo są polskie. Jeżeli mam dostawać produkt wykonany średnio, a płacić cenę normalną, to dziękuję, postoję, następnym razem kupię chińczyka.
Btw, mam pod ręką czajnik rodziców, który kupili za 50 zł trzy lata temu, i jest spasowany idealnie, komar ...... nie wciśnie xd
#agd #blog #zakupy trochę #zalesie

Jak ktoś szuka taniego solidnego czajnika to polecam XIAOMI Electric Kettle 2. Kosztuje mniej niż 100zł. Wykonany w środku w całości z metalu więc gotująca się woda nie ma kontaktu z plastikiem. Zewnętrzna izolacja działa dobrze i mimo wrzątku w środku można go normalnie dotykać w każdym miejscu bez poparzenia się. Jest też wersja Pro gdzie można sterować smartfonem i ustawiać sobie customową temperaturę ale jest sporo droższa.
Wiem, że to trochę brzmi jak kryptoreklama xD ale sam pół roku temu potrzebowałem kupić nowy czajnik i nie chciałem kupować szajsu za 30zł z elektromarketu i robiłem risercz i może komuś teraz oszczędzę czasu.

Zaloguj się aby komentować
Pół roku minęło, więc niedługo zaczną obowiązywać nowe kontrakty na drewno.
W okolicy jest jeden duży tartak, który postawił na rozwój (co dziwne, bo większość się zwija). A jak rozwój to potrzeba więcej surowca, przez co musiał bardziej konkurować z innymi i zakontraktował drewno po powiedzmy 500 tibiacoinów za metr(tak naprawdę to trochę mniej)
Jak góra góra to zobaczyła to mało nie doszla ze szczęścia.
Tylko pojawia się jeden problem: sprzedaż detaliczna. Cennik drewna w detalu nie jest aktualizowany w tym samym momencie co zawieranie umów.
Na i tak wyszło, że te samo drewno w detalu kosztuje 200 waluty tibijskiej (tak naprawdę to trochę więcej).
No i dostaliśmy kategoryczny zakaz sprzedaży ludziom drewna, jeżeli mamy podejrzenie, że to drewno zostanie dalej odsprzedane. Nawet góra góra uruchomi swoje kapo (czy jak to mówią u nas Kuto), które ma się kręcić w okolicy tartaku i kontrolować, czy drewno, które ma wjechać nie pochodzi z detalu. Xd
Jak wiecie, ja to się za bardzo nie znam, ale w sumie nie bardzo rozumiem tę sytuację. Wiem, że jest zakaz flipowania na biletach, ale czy jest na drewnie? Nie wiem, jestem za dużym nygusem, by to sprawdzić.
Btw podejście góry góry do tego tematu gryzie się z podejściem do tematu bardzo podobnego, ale to tylko dla ciekawskich, na priv, po 16
#lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Ja to się nie znam, ale może ktoś tu się zna na księgowości i mógłby wyjaśnić.
Ale powaga
Załóżmy, że mam 12 stosów o łącznej masie 2 metrów sześciennych.
Księgowość każe nam na kasę nanosić 12 pozycji o łącznej masie 2 metrów zamiast jednej o masie 2m3.
Wiecie może z czego to wynika?
Przy małych ilościach to nie przeszkadza, ale np. w zeszłym tygodniu odebrałem 300 stosów gałęzi. Dziś leśniczemu kasa grzeje się do czerwoności, a paragony mają po pół metra. Z jednej strony dobrze mu tak, bo specjalnie czekał z odbiórką aż wrócę z urlopu, by mnie tam wysłać, z drugiej nie chciałbym być na jego miejscu xd
#lesnapracbaza #pytanie #ksiegowosc

Masz coś takiego jak jednostkę miary i tego trzeba się trzymać. Jeżeli jest nią stos to na magazyn wchodzi 12 stosów i schodzi 12 stosów, każdy stos może mieć różną cenę, być sprzedany w różnym momencie. Sprzedajesz w tej samej jednostce by było łatwiej to ogarnąc co schodzi z magazynu bo to że 12 stosów daje 2m3 to wiedza tajemna.
Inna kwestia że to nie oznacza że paragon czy faktura ma mieć pół metra i zawierać 12 pozycji. Można wystawić jedna pozycję na 12 x 1 stos, tak jak w sklepie kupując 12 bułek kasjerka nabija jedna pozycję. W systemie magazynowym czyli jakieś dokumenty wydań zewnetrznych to już jest inna kwestia tam to powinno być bardziej wyszczególnione która partia zeszła, ale faktura to co innego.
Jak to są jakieś lasy państwowe czy jakaś budżetówka to można to jeszcze prościej wytłumaczyć. Grażyna od 30 lat robi to dodając kolejną pozycje i nie należy tego zmieniać bo jeszcze coś się popsuje, jak Grażyna odejdzie na emeryture to jest szansa że nowa młoda osoba wynajdzie funkcje mnożenia chociaż biorąc pod uwagę że to budżetówkę to może i nadal będą tak to klepać
Zaloguj się aby komentować
Jaką musztardę lubicie najbardziej?
Według mnie musztarda musi być chamska. A nie ma bardziej chamskiej musztardy niż sarepska z plastikowego słoika. Opus magnum.
Zwykłe typu chrzanowa czy stołowa też mogą być.
Nie przepadam za wynalazkami typu słoneczna i miodowa, które popularne są jako dodatek do hotdogów. Ale u mnie w rodzinie są lubiane, więc rozumiem, że komuś mogą podejść.
Jednak jest jeden przypadek: francuska, która nie nadaje się do niczego. Pomijając inną konsystencję, która nawet jest ciekawa, smak jest beznadziejny. Na opakowaniu napisali, że jest lekko ostra, według mnie nie jest ostra wcale. Za to jest kwaśna. Ochydnie kwaśna. Zjem ją, bo 2,70 nie może się zmarnować, ale nie będzie to przyjemne xd
#pytanie #gownowpis #jedzenie

Miodowa najlepsza. Tylko taka w takim kulistym słoiku z drobinkami gorczycy. Te wszystkie inne popularne miodowe to syf.
A francuska musztarda jest super do sosów musztardowych. Szczególnie mięsnych. Dodaje super strukturę do dania. Ona nie ma smakować. Ona jest tylko dodatkiem. To tak jakbyś powiedział że kupiłeś olej słonecznikowy i wypiłeś już szklankę, nie czujesz żadnego słonecznika i chce ci się rzygać. Jak ktoś nie zna się na gotowaniu to będzie właśnie pisać teksty że to gówno i nie mu smakuje.
Zaloguj się aby komentować
Tartacznik podpisał umowę na kłodę sosnową.
Nie na kłodę sosnową 3 klasy (grubą). Również nie na 2 klasy (średnią).
No to nacieliśmy kłody sosnowej.
Dość sympatycznej
Wyszło procentowo 5-60-35 (3-2-1).
Jak odbiorca je zobaczył to powiedział, że nie weźmie. Bo liczył na same grube. Wiadomo, że każdy by chciał same lochy, ale za nie trzeba zapłacić więcej. Inna sprawa, że duża ilość drewna grubego w kłodzie jest niezbyt zgodna ze sztuką, bo jakby przyjechał ktoś mądry w piśmie na kontrolę to mógłby zarzucić pocięcie dłużyc (które są droższe od kłody) i byłby ryk. W ogóle w zeszłym miesiącu mieliśmy kontrolę i było śmiesznie, ale o tym kiedy indziej.
I teraz kłoda została. Jest to co klasa. I tu pojawia się problem. Dlaczego? Bo przy obecnej pogodzie zaraz zasinieje. A w c klasie sinizna dopuszczalna jest na 50% powierzchni bielu. Teoretycznie. Bo jak sinizna zacznie wchodzić to nie ma brakarza w Polsce, który by obronił c klasę podczas reklamacji.
Czyli trzeba będzie obniżyć klasę. Czyli będzie ryk, bo w systemie będzie brzydko wyglądać.
Czy odbiorca zostanie ukarany? Nie wiem, ale się domyślam.
#lesnapracbaza #pracbaza #las

Zaloguj się aby komentować
Mam durny pomysł by kupić kolekcjonerską piłę stihl
Jedyne 9k xddd
Na razie się wstrzymuję , ale wystarczy jeden bodziec i zapiszę się na listę xd
#lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
D⁎⁎a ze mnie, a nie informatyk xd
Zrobiłem pierwszego pendrive'a, system chodził znośnie, dało go się używać, ale był bez miejsca na dane trwałe. Przeoczenie xd
No to zrobiłem drugiego, cytując klasyka: formatowałem 10 godzin, nic z tego nie wyszło, a finał jest taki, że po formacie pendrive pokazuje, że ma wolne 6gb zamiast 16, czy ile tam miał.
No to zrobiłem trzeciego pendrive, też z miejscem, system tnie się jak sk$rwysyn, zaraz mnie szlag trafi xd
Czyli nici z Linuxa xd
#linux #zalesie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Miałem chęć na bułki pic tel
Niby podobne do śniadaniowych w Marcu.
Szczerze, to oferta śniadaniowa bardziej mi smakuje od zwykłej.
Oczywiście w Lidlu w DupieNaSłupie ich nie ma, powinienem już się do tego przyzwyczaić, ale wciąż się łudzę
#blog #lidl #mcdonalds

Zaloguj się aby komentować
Streamingi stały się telewizją
To, że jeden odcinek na tydzień to kij, ale dziś włączając ricka i mortiego przed ,,seansem" odpaliła się reklama xd
gdzie do luja, co do urwy
#hbomax #rickandmorty #netflix
btw, pic rel chyba jedyny serial, przy którym naprawdę czekałem tydzień na kolejne odcinki i nie mogłem się doczekać następnych :D. Moim zdaniem niedoceniany

No niestety, od dawna wiadomo było, że będą przeciągać premiery, dorzucać reklamy i podwyższać abonamenty. Dlatego zrezygnowałem dawno, ze wszystkiego.
Poczekam aż wyjdą wszystkie, odwiedzę ziomka z browarkami i machniemy w jeden dzień całość. W sumie on i tak opłaca, bo "dzieci bajki oglądają" XD A finalnie skończy się tak, że pewnie ja z dzieciakami będę oglądał, bo to nie jego klimaty, co najwyżej piwko mi będzie podpijał i marudził XD
Zaloguj się aby komentować
Hej
Mam prośbę
Robię pendriva z linuxem mint po polsku
No i wszystko niby git, ale mam mały problem.
Po każdym uruchomieniu firefox działa po angielsku
Wiecie może jak zrobić, by dziad włączał się po polsku?
Mi to by nie przeszkadzało, ale to dla znajomego, co trochę nie umie w angielski
#linux #linuxmint #komputery #humorinformatykow #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Wczoraj padło kilka stron z cińskimi kolorowankami, w tym harimanga, z której korzystałem z przyzwyczajenia.
Jest to druga taka akcja, w ostatnim czasie padło mangahasu, na które przesiadłem się wiele lat temu po pierwszym upadku bato ( wtedy batoto.to
Gdzie mangahasu ewidentnie przesadzało, bo obok tłumaczeń fanowskich dodawali oficjalne xd (ch#j, k#rwa, daj w tytule ,,"(official), będzie dobrze xd), tak te co spadły wczoraj raczej unikały takiej praktyki, przynajmniej na harimanga takich nie kojarzę.
Co dziwne, pospadały nawet strony z prawdziwymi chińskimi kolorowankami. A jak wiadomo są one gównem, i trafić coś znośnego było ciężko. Nawet miałem taką teorię, że Chińczycy sami tłumaczyli swoje wypociny na angielski, bo nikt normalny by tego kijem nie tknął.
Przyszłość nie zapowiada się ciekawie
Inną sprawą jest angielskie podejście do fanowskiej skanlacji. Gdzie w Polsce panowało ,,od fanów dla fanów" tak u nich panuje ,,od fanów za płatne punkty dla fanów, no chyba że poczekasz miesiąć xd" Mi, jako byłemu skanlatorowi nie podoba się zbytnio taki system.
#manga trochę #animedyskusja i trochę #anime

Zaloguj się aby komentować
Jestem geniuszem, tysiąc IQ moment
Na pewno nie był nim ktoś, kto kazał robić słupki na trzebieży wczesnej. Biel obgniła i siatka samą odskakuje od słupka
#lesnapracbaza #pracbaza #las

Zaloguj się aby komentować
Gracior śmiało przez do przodu przez błota
#lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Ambona amboną ambonę pogania.
Kolejne zdjęcie z mojej kolekcji ambon w stanie: tak.
Czy myśliwi mają obowiązek zabrać rozwaloną ambonę? Tak
Czy to robią?
Nie wiem, ale się domyślam xd
#ambonybonners #las #lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Co w lesie? Wersja mniejsza
Dwie godziny dla rodziny dziś będą odbierane.
Trzebież wczesna, całe szczęście tylko hektar więc raczej dzisiaj całą oblecę, zwłaszcza, że już z 40 arów zrobione.
Oczywiście żyzne siedliska pomagają, uwielbiam bez wyższy jak i ja.
W ogóle taka sytuacja: w szkółkach uczyli, że na terenach, na których pracuję, nie występuje bez koralowy. I wiecie co? W rzeczywistości jest tu go od groma. Podejrzane...
Ostatnio mam chęć nabyć drogą kupna dacię sandero stepway, koniecznie czerwoną z silnikiem 1,6. Na marketplace Facebookiem się pojawiają. Marketplace to shit, btw.
Siedzę sobie, odpoczywam, piszę ten post, a obok przechodzi łoš. Tak o, na chilli. Jest tego od groma.
Daniele zaczęły zrzucać poroże, nie udało mi się jeszcze (i pewnie nie uda) znaleźć łopaty.
Jak widać (albo i nie) na zdjęciu korników jest od groma. Aktualnie wygryzają chodniki.
Zdrowie mi znów siada, prawie w ogóle nie mogę mówić. Mam nadzieję, że na tym się skończy.
Na razie tylko jednego kleszcza złapałem, szok.
O, kolejny łoś, to chyba znak, że trzeba do roboty wracać...
W biedrze jest śliwka w czekoladzie za 2 zł, wczoraj kupiłem kilo siedemdziesiąt, dziś jak jeszcze będzie to wleci kolejne 2.
No dobra, tyle
#lesnapracbaza #pracbaza #las

@Airbag
Siedzę sobie, odpoczywam, piszę ten post, a obok przechodzi łoš. Tak o, na chilli. Jest tego od groma.
jako laik zapytam skąd one się ostatnio biorą? Pół życia mieszkałem w odległości 5 km od lasu i nie widziałem łosia a ostatnio w ciągu dwóch lat widziałem je chyba z 10 razy i to nawet raz w mieście a raz w odległości 100 metrów od drogi szybkiego ruchu.
Zaloguj się aby komentować
15 minut roboty zostało, a tak mi się nie chce, że głowa mała
Takie mnie nygusostwo złapało, że chyba będę tu nocował
#lesnapracbaza #pracbaza #bagno

Zaloguj się aby komentować
Dawno nie było #ambonybonners
Jak w zeszłym roku, gdy byłem odpowiedzialny za ten młyn, (Szatanie, nigdy więcej) w przeglądzie urządzeń łowieckich napisałem, że połowa nadaje się do rozbiórki to w kole łowieckim nie nadążali gotować bigosu na uspokojenie xd
#lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować