Mam problem. Chyba jakaś aplikacja podmieniła mi skróty klawiaturowe. przez co np polskie znaki nie działają z ALT tylko z prawym CTRL. jak to mogę przywrócić do ustawien fabrycznych
#pomocy #windows #komputery
Mam problem. Chyba jakaś aplikacja podmieniła mi skróty klawiaturowe. przez co np polskie znaki nie działają z ALT tylko z prawym CTRL. jak to mogę przywrócić do ustawien fabrycznych
#pomocy #windows #komputery
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Konfiguruję MS Teams (dopiero się będziemy na nie przenosić). Stworzyłem już kanał globalny, na którym będą dodawane ogłoszenia, nowości.
Chciałem dodać do niego jeszcze zakładkę w stylu Wiki/knowledge base.
Niestety w bultin Wiki, nie da się zablokowac edytowania, więc ta apka odpada.
Czy możecie polecić jakąś aplikację, którą można dodać jako zakładkę?
Co myślicie o Confluence?
Przy okazji, jeśli macie jakieś tipy, co jeszcze mogę zrobić, to poproszę ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
#informatyka #windows
Zaloguj się aby komentować
Hahaha. A taka miała być rewolucja, że W11 będzie systemem wymagającym sprzętowych rozwiązań.
I widzę że im ciul z tego wyszedł i się wycofali.
#microsoft #windows #komputery #informatyka

Zaloguj się aby komentować
Ustawiłem sobie kolorki kart do poszczególnych serwerów
w pliku konfiguracyjnym windows terminala w interesującym nas profilu dodajemy "tabColor": "#<kolorek>"
#windowsterminal #windows #windows11

Zaloguj się aby komentować
Przypomnienie niedzielne dla perfekcjonistów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#windows #piekloperfekcjonistow #kursor

Zaloguj się aby komentować
Widzę, że ostatni post był ponad tydzień temu, ale bywają takie, w takim razie proszę wszystkich zainteresowanych o aktualizację swojego desktopu. ヽ(´ー`)ノ
#pokazpulpit #tapeta #minimalizm #windows #linux #macos

@mickpl niekoniecznie tylko tapeta. Nie wiem jak z windowsem, ale na macos można choćby używać GeekTool'a, który jest bardziej zaawansowanym odpowiednikiem conky z linuxa i wykorzystywać do wyświetlania przeróżnych rzeczy na pulpicie. I być może ktoś sobie poogarniał jakieś fajne skrypty i będzie chciał się podzielić.
Zaloguj się aby komentować
Rosyjskie media poinformowały, że wczoraj śmiercią samobójczą zginęła Marina Jankina - dyrektorka departamentu finansowego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej ds. Zachodniego Okręgu Wojskowego. Ciało znaleziono w Petersburgu przed budynkiem, w którym mieszkała, a dokumenty na balkonie mieszkania na 16 piętrze.
#rosja #windows #wojna

Zaloguj się aby komentować
Hej Tomki z #komputery #windows #serwiskomputerowy
Mam PC który zwiesił się na aktualizacji KB5022282
Tryb awaryjny śmiga, normalny nie.
Próbowałem manualnie odinstalować aktualizacje ale nie pozwala mi tego zrobić. Co mogę z tym fantem zrobić?
Probowałem ściągnąć aktualizacje, ale w trybie awaryjnym nie moge jej zainstalować. Jak przywrócić pc do żywych?
@wzr1one Punktu przywracania nie przeniesiesz, już prędzej jak kopię bezpieczeństwa zrobisz i instalację bez utraty danych na drugim kompie (z pliku iso). A może zrób tak. Ściągnij najnowszą wersję win 10 przez widnows media creator, zrób pena. Puść aktualizację systemu (bo mimo uszkodzonych aktualizacji system wstaje normalnie?). Zobacz co będzie. Druga opcja, chkdsk
Zaloguj się aby komentować
Siema.
Wie ktoś może jak przechwytywać wszystkie powiadomienia z różnych aplikacji na Windows'ie?
Szukałem w internecie ale nic nie mogłem znaleźć...
#programowanie #programista15k #windows #csharp #cpp
@kiko @def Wygląda na to, że jest to możliwe https://learn.microsoft.com/en-us/windows/apps/design/shell/tiles-and-notifications/notification-listener
Tak na szybko znalazłem takie cudo https://apps.microsoft.com/store/detail/notification-logger/9MZF9DMHNH3P?hl=en-us&gl=us ale nie używałem tego nigdy bo nie lubię notyfikacji i mam wszystkie powyłączane
Zaloguj się aby komentować
siemka wszystkim
Sprawa jest taka ,mam dysk 500gb podzielony na 300gbi 200gb , na dysku 200gb jest system i brakuje juz miejsca, mam tez drugi dys 2tb, jakim programem najlepiej zrobic kopie systemu na 2tb dysk ,usunąc te dwie 200 i300 gb partycje i od nowa jedna utworzyc 500gb ???
#komputery #ssd #systemyoperacyjne #windows #programowanie
@airseboPL jeżeli chcesz mieć z powrotem system na tym 500gb, tylko większą partycję, to najłatwiej skopiować pliki z tej 200GB na ten duży dysk, usunąc partycję 200GB i rozszerzyć tę 300gb do całego dysku, to nawet sie chyba spod windowsa da zrobić
klonowanie partycji systemowej z jednego dysku na drugi nigdy mi się nie udało zrobić poprawnie
Zaloguj się aby komentować
Od kiedy kupiłem sobie ASUS Mini PC, wrzuciłem na niego Linuxa, to z Windowsa korzystam tylko na służbowym laptopie, zaś swojego głównego desktopa z Win odpalam, kiedy chcę w coś zagrać.
#linux #windows #przemyslenia
Zaloguj się aby komentować
#komputery #windows
Od kilku dni jestem posiadaczem dysku zewnetrznego SSD SanDisk Portable 1TB.
Dzisiaj probowalem nagrać na niego około 40GB.
miałem jakiś błąd i sformatowałem dysk.
Aktualnie sprawdzam go programem CrystalDiskMark i mam tam delikatnie za małe wartości - 40mbs
Wtyk USB wpięty prawidłowo - nie do 2.0
Ktoś może coś doradzić? Czy pozostaje mi jedynie reklamacja?

Zaloguj się aby komentować
Proszę o modyfikację tej https://wallhaven.cc/w/73x3z9 tapety tak, aby białe okienka miały kolor #0f0f0f, a czarne tło #ffffff. Próbuję sam coś rzeźbić w Gimpie, ale nieskutecznie, a wydaje się to prostą operacją dla kogoś w temacie.
#grafika #tapeta #windows #windows10 #grafikakomputerowa #gimp #photoshop
@MauveVin https://i.imgur.com/b7YoQNG.png
Jeszcze wersja 2.0 która powinna być trochę lepsza, bo najpierw histogram rozciągam do granicznych wartości a potem aplikuję kolor.
Ale to już sztuka dla sztuki
Zaloguj się aby komentować
Windows plz
Chociaż przyznam się że nie uruchomiłem
#keepass #windows #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity

@Half_NEET_Half_Amazing Owszem, ale to to trochę inna sytuacja. W keepass po odpowiednim zmodyfikowaniu pliku konfiguracyjnego, po następnym "zalogowaniu" wyrzuci nam wszystkie login/hasło do plaintext.txt w wybranej lokalizacji. Jeśli ktoś jeszcze korzysta z naszego komputera, może być problem. Podobnie jeśli ktoś zdalnie przejmie kontrolę nad naszym komputerem. I nie jest to bug, a ficzer
@Half_NEET_Half_Amazing O tutaj ładny artykuł: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/keepass-disputes-vulnerability-allowing-stealthy-password-theft/
Zaloguj się aby komentować
Czy istnieje skuteczna metoda wyłączenia autoplaya multimediów na YT i z innych źródeł? Używam wtyczki Unhook na FF, i nie daje rady: https://snipboard.io/XDesNW.jpg
#firefox #przegladarki #it #windows #windows10 #youtube #multimedia
Zaloguj się aby komentować
jaki polecacie dobrego i bezpłatnego klienta pocztowego na windows? #windows #pytanie
Ja też się ostatnio zastanawiam nad alternatywą dla opłaconego em client. Kupiłem kilka lat temu wersję "7" tegoż narzędzia. Potrzebuję obsłużyć 5-6 kont jednocześnie. Ale ostatnio są problemy z podpiętymi Outlookiem i Yahoo. A nie chcę płacić za upgrade, bo z tego co wiem we wszystkich wersjach jest problem z Outlookiem (coś microsoft namieszał i twórcy em client wydali oficjalny komunikat na ten temat). Poczta Windows 10/11 odpada (dziwnie ograniczone narzędzie i problem z Yahoo). Gdyby tylko Thunderbird miał opcję zbiorczej skrzynki pocztowej dla wszystkich kont... Czyli zbiorcze "wysłane", "odebrane", "spam", "robocze", etc.. Da się tak z w Thunderbird? Kiedyś sprawdzałem i średnio wychodziło. Nie interesuje mnie integracja kalendarza, bo od tego mam inną apkę.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nadszedł ten czas do którego dążyłem odkąd założyłem konto na dobrychprogramach. Przedstawiam wam ciepłe, nigdzie nie opublikowane dywagacje to czym był i mógł być Longhorn. Jednak najpierw historia.
Windows Longhorn to była nazwa kodowa systemu operacyjnego Windows, który miał zastąpić Windows XP. Projekt rozpoczął się na krótko przed wypuszczeniem RTM Windowsa XP, chociaż część jego fukcjonalności była już planowana na etapie Windowsa 95 (projekt Cairo), jednak ze względu na problemy z opóźnieniami i trudnościami w rozwoju (feature creep – zaczęto do niego wrzucać praktycznie wszystko), został jednak końcu anulowany w 2006 roku.
Longhorn...
Mam laptop z funkcją tabletu na win 10. Włączam grę Cywilizacja, jak za pomcą dotyku/rysika przesuwać plansze (tak jak robi się to strzałkami na klawiaturze?)
#komputery #laptopy #windows

Zaloguj się aby komentować
#memy #windows #windows11 #pcmasterrace #pcmr

@LewisHaumiltonPotwierdzam Potwierdzam, ostatnio znajomej instalowałem popularne distro (Mint) i z jakiegoś powodu klawiatura była totalnie spieprzona - w życiu takiego układu nie widziałem. Ustawiasz polski a tam jakieś chuje muje krzaki układ znaków totalnie z d⁎⁎y. Powodzenia we wpisaniu hasła do wifi xD
Wchodzisz na forum a tam milion wątków że raz klawisze numeryczne działają a raz nie i zależy to chyba od układu gwiazd xD no super system bulwo
@szczepan325 Po prostu zły układ klawiatury wybrałeś, bo dostałeś więcej niż 2 do wyboru xD, a potem nie umiałeś przeklikać, żeby zmienić. A potem hurr durr system ch⁎⁎⁎wy. Typowe. Ktoś nie zaruchał xD. Distro typu Ubuntu, Mint są robione tak, żeby nawet ameba, która nigdy w Linux mogła zainstalować i od razu po instalacji używać. Jeżeli nawet tego nie potrafiłeś, to nie jest problem z dystrybucją ziomek, tylko z tobą xD.

Zaloguj się aby komentować