Zaloguj się aby komentować
Jako że zaczął się właśnie wielkoszlemowy US Open standardowo przypominam o nierównościach płacowych jakie są w świecie tenisa.
Otóż mężczyźni za tą samą prace dostaną w US Open połowę mniej pieniędzy a raczej dostaną tyle samo pieniędzy za pracę o połowę większą ponieważ muszą rozgrywać 3 setówki zamiast 2 setówek.
Pragnę również przypomnieć że WTA, ATP i ITF to są różne organizacje (różne firmy) i nie można mieć pretensji za to że firma A (czyli WTA jest gorzej zarządzana od firmy B (ATP) wobec czego mniej płaci swoim pracownikom (tenisistkom) natomiast firma C (ITF) która zarządza turniejami wielkoszlemowymi już jak najbardziej dyskryminuje mężczyzn płacąc im tyle samo każąc im wykonywać o wiele większą pracę nie płacąc przy tym za ich nadgodziny.
I to jest właśnie ta prawdziwa a nie urojona dyskryminacja w pracy.
#tenis #sport #pieniadze #dyskryminacja #praca
#lewackalogika #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet #bekazlewactwa #urojenialewakoidalne

@4pietrowydrapaczchmur no niby tak, ale...
Otóż mężczyźni za tą samą prace dostaną w US Open połowę mniej pieniędzy a raczej dostaną tyle samo pieniędzy za pracę o połowę większą ponieważ muszą rozgrywać 3 setówki zamiast 2 setówek
Wczoraj taki Arnaldi wygral swoj mecz 3-0 (trzysetowka) w 1h 41min, a Shibahara swoja dwusetowa (jak to mowisz) trzysetowke grala prawie 3.5h... gdzie tu sprawiedliwosc?
a tak na serio, to ITF powinien ustawic proporcjonalny podzial 2/5 do 3/5 na korzysc facetow i to powinno byc fair dla wszystkich
@onlystat Ten wpis jest oczywiście o hipokryzji ale tez należy powiedzieć o obciążeniach/przeciążeniach przy tak długiej grze co drugi dzień i o związanym z tym ryzykiem kontuzji.
Mecze kobiet nieraz trwają po 60 minut podczas gdy nawet topowi tenisiści grając z przeciętniakami z 150 miejsca spędzają na korcie ponad 2 godziny, czyli 2 razy dłużej (przykładem wczorajszy mecz Djoko z Ablotem).
Ponieważ męski tenis stoi na wyższym poziomie i mecze sa bardziej wyrównane.
I pokazuje to choćby ten powyższy mecz rozstawionych z numerem 22 i 184.
Huberta tu nie wliczam bo jego mecze z ciągłymi tiebreakami to błąd w systemie.
Zaloguj się aby komentować

Podczas wiosennego turnieju w Indian Wells Jannik Sinner dwukrotnie uzyskał pozytywny wynik testu dopingowego. Pozostanie jednak numerem 1. Włoch został oczyszczony z zarzutów.
#sport #tenis
#owcacontent <- do blokowania moich wpisów
A w międzyczasie Iga Świątek w 1/2 finału w Cincinnati obroniła 9 piłek meczowych w rywalizacji z Sabalenką i odpowiedziała jednym przełamaniem - jeszcze przynajmniej jednego trzeba, żeby móc wygrać seta (przez tiebreak) i walczyć w 3 secie
Zobaczymy jak teraz będzie z psychą u Sabaki
Edit: No i w porę napisałem - dziesiątej Iga już nie wybroniła i przegrała mecz. Szkoda, ale i tak turniej mimo wszystko na plus
#tenis #sport
#owcacontent

Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś nie ogląda to polecam bardzo wyrównany mecz finałowy tenisa Novak Djoković - Carlos Alcaraz
Na razie 1:0 dla Novaka po 13 gemach - 6:6 + tie break
#igrzyskaolimpijskie #tenis
Zaloguj się aby komentować
Jak tenisa nie lubię tak tak wyrównaną walkę o złoto się świetnie ogląda.
#tenis #igrzyskaolimpijskie
Zaloguj się aby komentować
Dawaj Karol pokaż kto jest mistrzem! Yebać tego szura.
#tenis #igrzyska
Zaloguj się aby komentować

Medal to spełnienie marzeń, ale jestem dumna z siebie głównie dlatego, że umiałam wyjść na kort i po prostu cieszyć się grą - mówi brązowa medalistka igrzysk olimpijskich Iga Świątek.
#sport #igrzyskaolimpijskie #tenis
#owcacontent
Iga Świątek wygrała z Anną Karolíną Schmiedlovą 6:2, 6:1 i zdobyła brązowy medal!
#igrzyskaolimpijskie #tenis #sport

Zaloguj się aby komentować
#codzienneigrzyskaolimpijskie #paryz2024 #reprezentacja #tenis
Ja już mam dość.
Znowu wpierdol.
Jesteśmy murowanymi faworytami do złota w jakiejkolwiek dyscyplinie - zawsze wpierdol. Bo słabsza dyspozycja, bo mecz życia przeciwnika, bo choroba, bo wiatr, bo publiczność, bo jaja powiązane, bo gówno. I tak jest ciągle. Były, co prawda, chlubne wyjątki potrafiące unieść presję (Korzeniowski, Włodarczyk), ale 99% polskich sportowców koncertowo przepierdala najważniejsze zawody.
Świątek miała jedyną taką szansę w życiu na złoto i co? Oczywiście wpierdol, nie przygotowała się do najważniejszej imprezy czterolecia albo zawiodła psychika. Co z tego, że ma 4 tytuły French Open, jak tego najważniejszego nie będzie mieć. A za 4 lata turniej na innej nawierzchni i z młodszymi tensistkami, więc wróżę max ćwierćfinał. I to zakładając, że utrzyma formę.
Siatkarze - wiadomo, zawsze faworyci i zawsze na ćwierćfinale wypad. Nie wiem, czy Grbić i Leon zrobią różnicę i uda się chociaż półfinał w tym roku zrobić, ale skoro u buków byliśmy #1 do złota, to można bezpiecznie założyć, że na bank go nie zdobędziemy.
Sporty walki - podobnie, jak ktoś z naszej reprezentacji jest wysoko na listach/wymieniany w gronie faworytów, to od razu wiadomo, że pewnie nawet 1/8 finału nie przejdzie.
Piłka nożna - nawet szkoda komentować, każdy pamięta ostatnie mecze z potęgami z Albanii, Mołdawii czy Czech.
Dlatego tym bardziej chapeau bas dla tych sportowców, którzy jednak medale zdobywają. Zwłaszcza jak są niespodziewane (jak np. chód mężczyzn w Tokio), chociaż to bardzo rzadkie w naszej ekipie jest...
Jak bym miał wybierać między zdobyciem przez Polaka złotego medalu w chodzie, z czym związane byłoby to, że potem przez 10 lat w każdej transmisji z igrzysk i wszelkich mistrzostw różne polskojęzyczne stacje katowałyby widzów transmisjami live z wszelkich chodziarskich dystansów, a niezdobyciem żadnego medalu przez reprezentanta Polski, to wybieram drugie bez wahania.
Przyjemnie, kiedy Polacy zdobywają medale i wygrywają, ale nie rozumiem tego podniecania się nimi i wypisywania "wygraliśmy!". Nie, k⁎⁎wa, nie wygraliście. Wygrali Nowicki, Włodarczyk, Świątek i Jan Nowak.
Oglądanie zawodów sportowych jest przyjemne, bo to #humanporn na pełnej. Jeśli wygra jakiś Polak, to jest to dla mnie bonus, ale jeśli przegra, to mnie to w żaden sposób nie dotyka. Zawsze ktoś przegra z kimś, kto wygra ¯\_(ツ)_/¯
@KLH2 trochę nie masz racji: faktycznie to Nowak zdobywa złoto, ale to nie są zawody komercyjne. Zdobywasz złoto jako Polak / Polka. Idea Olimpiady zawsze była "narodowa". Poza tym, wszyscy sportowcy są w jakimś stopniu utrzymywani z podatków. Wolę płacić podatki na kogoś to ma choćby mizerną szansę na medal, niżeli sponsorować polityków i ich przekręty.
Zaloguj się aby komentować
Zwykle nie oglądam tenisa i dopiero teraz się dowiedziałem, że zawodniczki są tak delikatne, że "ja nie będę grała bo kobieta na trybunach ruszyła ręką" xD Strasznie mnie to śmieszy xD
#tenis #igrzyskaolimpijskie
Zaloguj się aby komentować

Danielle Collins zaskoczyła po przegranym meczu z Igą Świątek. Amerykanka uderzyła w naszą tenisistkę. — Nie potrzebuję fałszu — rozpoczęła. — Powiedziałam Idze, że nie musi być nieszczera w kontekście mojej kontuzji. Dużo dzieje się przed kamerą czy wśród ludzi, ale to, co dzieje się w szatni to...

Środa na igrzyskach przyniosła nam ćwierćfinałowe zmagania kobiet w tenisowej grze pojedynczej. Jako trzecie od godz. 12:00 na kort im. Suzanne Lenglen wyszły Iga Świątek i Danielle Collins. Początek spotkania należał do liderki rankingu WTA, ale później rywalka doszła do głosu i o losach awansu...
Collins: wzięłam zamach
Ryba: a więc to był jednak zamach
#pdk #tenis #paryz2024
Zaloguj się aby komentować
Ja pierdziele ale Amerykanka gra w drugim secie. Iga nie ma do nie po prostu podjazdu. Szczególnie te serwy….
#sport #igrzyska #tenis
Zaloguj się aby komentować
J⁎⁎⁎na Chinka. Znowu zaczęła przegrywać i znowu lekarz.
#igrzyskaolimpijskie #igrzyskaolimpijskie2024 #tenis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Novak Djokovic wychodzi na kort do muzyki z #cyberpunk2077
#tenis #codzienneigrzyskaolimpijskie (czy wolno używać tego tagu?)
Zaloguj się aby komentować