Dzień LVI - 8,5 cm.
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Dzień LVI - 8,5 cm.
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry dobrzy ludzie.
Zapraszam do posłuchania sobie kolejnego odcinka z cyklu Czytamy Naturę gdzie Łukasz Lamża przygotował na dziś wyjątkowo 3 tematy. Jest o elektronice udającej mózg, roślinach kolonizujqcych tereny oddane przez lodowiec oraz skutkach poparcia przrzydenta USA przez czasopismo Nature.
https://www.youtube.com/watch?v=rFLGoU_zxsg
#technologia #nauka #ciekawostki #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Dzień LV - z nieco innej perspektywy.
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.



Zaloguj się aby komentować
Dzień LIV - urus.
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Dzień LIII - dzisiaj (wczoraj?) nihil novi.
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Hej, ma ktoś z was palmę Madagaskaru? Jeżeli tak czy ktoś ją zimuje? I oczywiście proszę o fotki
#rosliny #zielonyparapet #kwiaty
Zaloguj się aby komentować
...Aby podsłuchiwać rośliny, Lilach Hadany z Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu i jej współpracownicy umieścili rośliny tytoniu ( Nicotiana tabacum ) i pomidora ( Solanum lycopersicum ) w małych skrzynkach wyposażonych w mikrofony. Mikrofony wychwytywały wszelkie odgłosy wydawane przez rośliny, nawet jeśli naukowcy ich nie słyszeli. Hałasy były szczególnie wyraźne w przypadku roślin, które były zestresowane brakiem wody lub niedawnym cięciem...
https://pbs.twimg.com/card_img/1641467783685853185/-imt8nSM?format=jpg&name=small
https://www.nature.com/articles/d41586-023-00890-9
#rosliny
Zaloguj się aby komentować
Hej, ma ktoś z was palmę Madagaskaru? Jeżeli tak czy ktoś ją zimuje? I oczywiście proszę o fotki
[#rosliny](/tag/rosliny) [#zielonyparapet](/tag/zielonyparapet) [#kwiatydoniczkowe](/tag/kwiatydoniczkowe) [#kwiaty](/tag/kwiaty)
Zaloguj się aby komentować
"Fajnie, ze chleb tez zakwitl" ktos kiedys napisal...
Ladnie tak oko nacieszyc jak wszystko idzie zgodnie z planem
Milego dwudzionka all.
#ogrodnictwo #hobby #rosliny #urbanbasementgrowlog



Zaloguj się aby komentować
Cześć. Jakiś czas temu pytałem tutaj o robienie ogrodu na balkonie i takie tam.
TLDR: CO TO JEST?!
Wystartowaliśmy, kupiliśmy za grosze jakąś małą szklarnię i zdarzyły się 2 rzeczy:
przyszedł ostry wiatr w miejscu w którym się go nie spodziewaliśmy i wywrócił nam szklarnię przez co pomieszało nam się co gdzie jest, a czasami nawet wymieszały się nasiona
przyszły przymrozki, więc zabraliśmy sadzonki do domu
Przed chwilą jak nawadniałem sadzonki to zauważyłem, że coś się obrodziło w trakcie nocy.
Macie pomysł co to może być? Sialiśmy jakieś sałaty, groszki, szpinak, bazylię, rukolę, jakieś kwiaty, próbujemy z papryką z nasion, był też słonecznik ale to raczej nie tutaj, pomidory i kilka innych rzeczy.
Ja w ogrodnictwie mam doświadczenie raczej w zrywaniu i konsumpcji niż uprawie, dlatego nie mam zielonego pojęcia.
#ogrod #rosliny #warzywa #owoce #kwiaty #hejtopomusz

@patolog Nie mam pojęcia, dopiero zaczynamy tę zabawę. Miałem termometr w szklarni i póki tam były to miały 8-16 stopni i 70-90% wilgotności cały czas. Jak spadała temperatura to trochę świeczką dogrzewaliśmy bo widziałem na YT że tak robią
Korciło mnie dokupić małą fotowoltaikę żeby dogrzewać szklarnię, ale trochę overkill jak na pierwszy sezon hobby.
Może w następnym coś pomyślę.
Zaloguj się aby komentować
Dzień LII - od wczoraj może za bardzo nie urus, ale za to jeszcze bardziej go wykręciło.
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
Salaty ida jak dzikie
Udalo sie wreszcie spiac poslady i przepikowac pomidorowe towarzystwo, (troche tego wyszlo <sick>) i czesciowo papryki. Jest dobrze.
A i they/them dostali banany. Jakos maja do nich straszny ciag
#hobby #ogrodnictwo #urbanbasementgrowlog #rosliny





Zaloguj się aby komentować

Wypalanie traw to "barbarzyński proceder": przyczynia się do obniżenia rolniczej oraz ekologicznej wartości gruntów, wpływa niekorzystnie na bioróżnorodność i skład botaniczny łąk. Jest też dodatkowym źródłem emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń, np. dioksyn, wpływając na...
Dzień LI - od ostatniego mierzenia minęły trzy dni i przybył jeden centymetr. ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Hej,
jakie polecacie kwiaty na balkon?
Balkon wychodzi na stronę południowo-zachodnią, jest dość ocieniony przez okoliczne drzewa.
Zioła, pomidorki, papryczka dają radę. Jednak brakuje trochę koloru.
Na pewno będzie lawenda
#rosliny #roslinybalkonowe
Zaloguj się aby komentować
Dzień L - pisiont twarzy dzbanka.
#codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Taki śliczny kwiatuszek mi wyrósł 😊
#rosliny #ogrodnictwo #kwiaty #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
@Mr.Mars Trzeba też do nich mówić. Np. bierzesz taki najsłabiej rosnący egzemplarz, pokazujesz go pozostałym, i mówisz do nich: „pożegnajcie się z kolegą, najwyraźniej nie gra z wami w jednej drużynie”. Po czym wychodzisz z nim gdzieś, a po kilku godzinach wracasz z pustą doniczką, którą ustawiasz w widocznym miejscu.
Zaloguj się aby komentować
Dzień XLIX. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Dzień XLVIII - dawno nie było z miarką. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować