Dzień XLVII - pozycja boczna ustalona, ale powinien jeszcze trochę się obrócić wraz ze wzrostem. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.



Dzień XLVII - pozycja boczna ustalona, ale powinien jeszcze trochę się obrócić wraz ze wzrostem. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.



Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się nad ustanowieniem systemu nawadniającego roślinność w domu.
Do wyboru widzę rozwiązania:
mechaniczne: bawełniany sznurek kapilarnie prowadzący wodę do ziemi,
mechaniczne: rozprowadzanie wody z jakiegoś zbiornika metodą plastikowych rurek ,
elektroniczne: mini pompa z sterowaniem i rurki
Czy ktoś z was ma doświadczenia z czymś podobnym ?
W moim zamyśle nie jest zostawienie roślin samym sobie ale coś co ulży w podlewaniu i będzie "pamiętało" za mnie.
#diy #rosliny
Jak wyżej - pompka, rurki z kapikarami i kawałek sterowania. Swego czasu kupiłem taki zestaw i sprawdza się bardzo dobrze, ale programowanie go to mordęga. Kompletnie nieintuicyjny.
https://allegro.pl/oferta/automatyczna-konewka-zestaw-do-podlewania-irygacji-12336681010
Zaloguj się aby komentować

Badacze wykazali już, że kocimiętka z gatunku Nepeta cataria działa na około dwie trzecie wszystkich kotów i jest to uwarunkowane genetycznie. Wszystko przez substancję zwaną nepetalaktonem - olejkiem eterycznym działającym jak kocie feromony. Szczególne zainteresowanie tym ziołem wykazują osobniki...
Dzień XLV - jeszcze trochę w prawo, może tym razem nie wróci do pozycji wyjściowej. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
Ja pierdzieleeee, ale będzie robione lasów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rosliny #laswsloiku


@Zielczan Portulacaria, echeveria, mammaillaria raczej nie nadają się do lasu w słoiku. Jako sukulenty muszą mieć dobry drenaż tak gleby jak i pojemnika w którym rosną. Teoretycznie można z nich zrobić kompozycję w szkle, ale tylko otwartym i jedynie zraszanym raz na kilka tygodni. Anacampserosa nigdy nie miałem, więc za bardzo nie wiem, ale wiki mówi że to też sukulent, więc ma te same potrzeby.
Zaloguj się aby komentować
Drodzy, wbrew pozorom paprotki nie lubią za dużo wody ani wcale nie kochają cienia. Paprocie lubią być przy świetle, najlepiej przy oknie i lubią mieć bardzo ciepło. Podlewanie raz na tydzień, do tego polecam wbić odżywkę dla paproci w ziemię. Z drugiej strony bardzo ryzykownie hodować paprocie, bo ponoć przewidują choroby. Gdy paproć pięknie rośnie pod ręką jednej osoby i nagle usycha, znaczy to, że ta osoba będzie ciężko chora
Zaloguj się aby komentować
11 dni od przesadzenia, nie wiem czy to perlit tak trzymał wodę czy ta ziemia jakaś magiczna xp
#rosliny

Zaloguj się aby komentować
Jakie gatunki mięty polecacie do hodowania w ogrodzie? Planuję mieć w ch. mięty, żeby całe lato za darmo robić sobie orzeźwiający napój hektolitrami.
Myślałem o mięcie pieprzowej bo najmocniej telepie i ją kojarzę, ale podobno truskawkowa też jest dobra.
Tak sobie popatrzyłem i jest tona gatunków mięt na rynku.
Przy okazji, jeśli macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę sadzonek mięty na Allegro to będę dźwięczny.
#ogrodnictwo #mieta #rosliny #ziola


Zaloguj się aby komentować
Dzień XLIV - chyba coś zmienili w matriksie, bo mam deja vu. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
Buziaczka?
Hooker's lips (Psychotria elata) to tropikalna roślina pochodząca z lasów deszczowych Kolumbii, Kostaryki i Panamy.
#ciekawostki #botanika #natura #rosliny

Zaloguj się aby komentować
"The Battle Is Over And the Victory Is Total."
#rośliny #natureismetal #przyroda
The Tyrant of the Deep | The Green Planet | BBC Earth - http://youtu.be/SM-Ilh2lHZk
“How on Earth did they film that” - http://www.youtube.com/watch?v=uIRJKT4WDtI
Zaloguj się aby komentować
Dzień XLIII - #codziennydzbanek się nie poddaje.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
Dzień XLII #codziennydzbanek - coś mu nie wyszły te wygibasy, pewnie wkrótce spróbuje ponownie.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
Dzień XLI. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
wisteria (glicynia) pnąca się po budynku, South Kensington, Londyn
#fotografia #ciekawostki #rosliny #architektura #krajobraz #londyn

Zaloguj się aby komentować
Gotowe
#rosliny #laswsloiku



Zaloguj się aby komentować
Dzień czterdziesty (XL) - brak większych zmian. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
Syzygium buxifolium za 35zł w OBI, nie wiem czy błąd cenowy czy co, ale kupione. Póki co w trybie ratowania od zalania, bryła korzeniowa stoi luzem w osłonie doniczki. Na dniach wleci mi paczka z gotowym podłozem do bonsai [bardziej przepuszczalne, z torfem, akadamą itd.]
Do tego robię podejście do rozmnożenia storczyków na podstawie filmików jakiegoś Azjaty z YT - pęd kwiatowy [czy jak to się zwie u storczyków] pocięty co węzęł, natomiast końcówki zamoczone w wosku i leża na keramzycie w słoiku. NIe wierze, że się uda rozmnożyć, ale nie mam nic do stracenia.
#rośliny #hobby


Zaloguj się aby komentować
Odebrane, wieczorem będę robil
#rosliny #laswsloiku


Zaloguj się aby komentować
Dzień XXXIX - lepiej późno niż wcale. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować