Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W otchłani szuflady w domu rodzinnym znalazłem część pióra jakiegoś (tylko część xD całego nie było) i się okazało, że idealnie pasuje do mojego parkera :D ehhh jeszcze jakby skuwka była :D
#piorawieczne #upcycling



Zaloguj się aby komentować
Ktoś z naszych na reddicie siedzi
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Dobry wieczór, Piórwysyny i Piórwycórki.
Dziś mam niebywały zaszczyt przedstawić Wam prawdziwe dzieło sztuki piśmienniczej – pióro, które wyznacza nowe standardy elegancji, precyzji i wyrafinowania. Jest to instrument stworzony z niezrównaną dbałością o detale, którego konstrukcja powstała z inspiracji najwybitniejszymi osiągnięciami rzemiosła.
Wykonane z materiałów o jakości wręcz legendarnej, łączy w sobie zarówno szlachetność formy, jak i funkcjonalność, o jakiej śmiał marzyć jedynie najbardziej wymagający koneserzy sztuki pisarskiej. Każdy jego element został dopracowany do perfekcji przez najwybitniejszych mistrzów w dziedzinie wytwarzania piór wiecznych – geniuszy, których kunszt przekazywany jest z pokolenia na pokolenie niczym najcenniejsza spuścizna ludzkości.
Niechaj stanie się ono dla Państwa symbolem prestiżu, narzędziem godnym wizjonera, mostem łączącym myśl z papierem w sposób tak płynny i harmonijny, iż samo pisanie staje się niemal mistycznym przeżyciem. Oto kwintesencja doskonałości, ostateczne spełnienie marzeń każdego, kto ceni prawdziwą klasę i niepodważalną jakość.
Oto ono.
Pióro.
Za trzy polskie złote.
Tak, nie wiem czy ktoś da mniej, czy to jest już szczyt szczytów (albo dolina dolin).
Co gorsza, to gówno nawet pisze — mimo tej diastemy na stalówce, mimo konwertera który wciąga więcej powietrza niż atramentu.
Niech żadne z Was nie próbuje tego kupować, już lepiej wydać te trzy złote na kajzerkę - przynajmniej satysfakcja będzie większa.
#piorawieczne
(dodaję jeszcze raz bo jak widać nadal nie ogarniam hejto i wpadło na hydepark zamiast tutaj)






Zaloguj się aby komentować
Kochani moi, wiecie może jaki konwerter pasuje do Pilota MR?
#piorawieczne
Zaloguj się aby komentować
#piorawieczne
Wiecie kto czyścił TWSBI ECO, bo chciał zmienić atrament na inny?
No ja.
A wiecie komu zaczęło cieknąć po tym jak wyjął stalówkę, napełnił i włożył stalówkę do pióra?
No mi.
A kto odkręcił skuwkę i ma teraz wielkiego kleksa na biurku i cieknące pióro z niewiadomych przyczyn?
No też ja. Operacja udana, pacjent zmarł.

Update: udało się XD
Atrament to KWZ Cappuccino. Następnym razem może spróbuję KWZ Honey jeśli już będę dawał brązowy. @Rozpierpapierduchacz pewnie by powiedział, że tylko Diamine Ancient Copper pasuje, ale mądrzej go nie słuchać, bo zaraz człowiek będzie miał litr atramentów. W sumie to moja ostatnia karteczka z tej malutkiej Rhodii ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale mam jeszcze 2 nowe, więc ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Przyszedłem tu pić kapuczynę i wkurwiać manata, a dzięki tej operacji straciłem prawie pół kapucziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zaloguj się aby komentować
#piorawieczne #ai
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry wieczór się z Państwem,
Dzisiaj zaprezentuję Państwu pióro. Pióro marki Parker. Pióro, które do złudzenia przypomina model Vector, a jednak Vectorem nie jest.
Opowiem również historię. Historię związaną z rzeczonym piórem. To znaczy z rzeczonym modelem pióra - nie, że z tym konkretnym egzemplarzem. A jak już (z poprzednich moich wpisów) Państwu wiadomo, jeśli chodzi o firmę Parker to historia nudna raczej nie będzie.
W końcówce lat 80 ubiegłego stulecia, a konkretnie w roku 1987 firma Parker zachęcona bardzo dobrym odbiorem i jeszcze lepszą sprzedażą budżetowego modelu Vector, postanowiła zarobić jeszcze więcej pieniążków wypuszczając na rynek wersję dla odrobinę bardziej wymagających klientów. Powiedzmy, że takich z kolejnej, średniej półki. Wzięli więc sprawdzonego Vectora, dodali mu błyszczące i brokatowe lakierowanie korpusu, pozłacaną stalówkę i wykończenia, i tak oto na rynek trafił on - nazwany od roku swojej premiery, czyli 1987 - model 88. Logiczne, nie? No właśnie…
Ale jakby tego było mało, to dział marketingu dał ciała robiąc research (umówmy się - internet dopiero raczkował, a kto by tam wertował jakieś książki) i bardzo szybko okazało się, że “88” to skrót używany przez neonazistów w zastępstwie rozsławionego ostatnio przez Elona Muska pozdrowienia. Skrót pochodzący od pierwszych liter Heil H***** (gwiazdkuję bo mi @bojowonastawionaowca bana zarzuci) "H" to ósma litera alfabetu - stąd właśnie “88”.
ALE - to jeszcze nie koniec rewelacji. W 1990 roku na rynek amerykański (który jest jednym z głównych rynków zbytu Parkera) trafia książka “88 Precepts” (88 spostrzeżeń) autorstwa niejakiego pana Davida Lane’a. Pan David - biały suprematysta (tak to się chyba pisze?), członek neonazistowskiej organizacji The Order - mając dużo czasu w trakcie odsiadywania kary 190 lat pozbawienia wolności i wzorując się na fragmentach książki pewnego Austriaka “Mein Kampf”, publikuje manifest, a w nim swoje słynne czternaście słów: “_We must secure the existence of our people and a future for White children._” W ten sposób do dwóch ósemek dochodzi jeszcze liczba 14, a w przestrzeni publicznej zaczyna funkcjonować skrót “14/88”.
Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie z powodu powyższych wydarzeń i faktów, Parker z nazwą “88” wytrzymał “tylko” do roku 1994. Wtedy to, dla uniknięcia niewygodnych skojarzeń ktoś bardziej (ale za sekundę zobaczycie, że tylko troszkę bardziej) rozgarnięty wpadł na pomysł, żeby może zrezygnować z kontrowersyjnych dwóch ósemek na rzecz nowej, dumnej nazwy: “Rialto”… dodając w zamian ozdobny grawer o treści - a jakże - “88” na stalówce.
No dobrze, teraz kilka słów o samym piórze. Tak jak już zdążyłem napisać pióro 88 vel Rialto konstrukcyjnie jest identyczne z modelem Vector. Serio - można sobie podmieniać części i wszystko do siebie pasuje: sekcja, korpus, skuwka… Pierwsze wersje charakteryzowały się kolorową sekcją i końcówką oraz gładką stalówką. Po pierwszym roku produkcji, czyli już w roku 1989 zrezygnowano z kolorowych sekcji na rzecz koloru czarnego, prawdopodobnie z powodu oszczędności. Dodano też grawer “Parker” na stalówce i zmieniono wersje kolorystyczne. O zmianie nazwy z roku 1994 napisałem w poprzednim akapicie. Razem ze zmianą nazwy dodano jeden nowy kolorek.
Dwie najbardziej “ekskluzywne” wersje pióra: Corinth 23-karat Gold plated i Corinth Silver Plated produkowane były przez cały czas, od premiery aż do wycofania modelu z produkcji. Oczywiście uwzględniając różne zmiany stalówki i koloru sekcji na czarną.
Tak jak model Vector tak i Rialto nie jest jakimś białym krukiem (umówmy się - to po prostu Vector, ładniej opakowany ale ciągle jednak Vector), chociaż na naszym rodzimym rynku nie widziałem wielu opcji do zakupu. Najtańsze egzemplarze można znaleźć już za kilkadziesiąt PLN, a te najrzadsze wersje kolorystyczne osiągają ceny kilkuset PLN.
#piorawieczne #parkervector





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Aktualizacja #kżots - Katalogu Żartów o Twojej Starej.
Po tygodniu choroby, gdzie kapało mi z nosa i bałem się do niego usiąść, zrobiłem największe zaległości jak do tej pory, czyli jakieś 5%.
Na dziś dzień zakończony został pierwszy etap, czyli Twoja Stara Random i jednocześnie wszystkie przygotwane fonty. Tak się ładnie złożyło. Na liście po eliminacji z pierwszego etapu pozostały 34 fonty z googla + 3 własne (jedno ostre, jeden zwykły print i jedno moje naturalne, bo miałem dodać).
Obecna kolejność piór znudziła mi się w c⁎⁎j, więc na rozpoczęcie drugiego etapu zostały ustawione od największego do najmniejszego względem grubości linii XD
Co za tym idzie w pudełku jest zupełnie nie tak jak lubię, zupełnie nie tak jak bym chciał i jestem wewnętrznie rozdarty i budzi to we mnie wstręt. A Lamy Al-Star jest poza pudełkiem, bo się nie mieści do szuflady. Ale też - niech siedzi. Wygnanie wstydu.
22,47% roku
19,83% notesu
Orientacyjnie. Pewnie więcej.
Tyle ode mnie!
Idę spać, zasłużyłem XD
Edit. A! Asvine V126 i Diamine Moon Dust Działają razem świetnie. Wystarczy nie zapominać mieszać. Nawet się świeci na papierze XD.
Szok, jak się używa zgodnie z zaleceniami to działa XD
Kto by pomyślał XD
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
E nawet się już trochę przyzwyczaiłem do Jinhao 10, nie jest źle.
#gownowpis #piorawieczne #upomidora

Zaloguj się aby komentować
@entropy_ zobacz sobie na jaki fajny font akurat trafiłem. "K" są w zasadzie z dedykacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zeyada się nazywa
#piorawieczne #gownowpis



Zaloguj się aby komentować
Cześć i czołem wy kluski z rosołem, mamy niedzielę, mamy recenzję atramentu
Diamine Sepia
Typowe Diamine jest typowe, absolutnie zwykłe w każdej kategorii. Schnie średnio (trochę ponad 30 na maczance), wodoodporność jest średnia, cieniowanie jest prawie żadne. Jest za to tanie. Butelka 80ml, całkiem ładna, jak to szklane butelki z Diamine, kosztowała mnie zawrotnie 49 złotych. A kolorek jest ładny. Taka kawa z dużą ilością mleka. Podoba mi się, do TWSBI Eco Caffe Bronze pasuje idealnie.
Szczęście drodzy państwo, szczęście w dopasowaniu atramentu do pióra to dla mnie wielkie szczęście.
Na całe moje szczęście jestem w tym na tyle dobry, że i atrament do trumny potrafię dopasować, więc nie mam problemów w tym zakresie XDD
Tyle ode mnie!
#piorawieczne






Zaloguj się aby komentować
Przyszło mi dzisiaj nowe chińskie pióro marki chujumuju (Jinhao 35).
Dałem za nie 12 złociszy, teraz jest w promocji za 10, link na końcu.
Cóż mogę powiedzieć, stalówka rozmiar F pisze cieniutko w porównaniu do Parkera vectora którego miałem. Ale z plusów to pióro jest metalowe i czuć je w ręku, tak lubię :)
Na pewno będzie się metal rysował bo już się rysuje od skuwki, ale o tym widziałem bo w komentarzach ktoś pokazywał. Pióro przyszło z tłoczkiem do (hahaha @Rozpierpapierduchacz ) _TUSZU _:) ale mam naboje Parkera które też pasują więc z nich będę korzystał.
Niemniej 12 zeta spoko cena, mam nadzieję, że mi będzie służyło.
Pozdrawiam cieplutko :*
https://a.aliexpress.com/_ExFot9m
#piorawieczne

Zaloguj się aby komentować
Jest sens kupować tanie dla zabawy czy trzeba czytać opisy:recenzje i lepiej droższe?
#piorawieczne

@SUM mam pióro za 20 złotych które jest fenomenalne. Mam też takie za 20, które jest ch⁎⁎⁎we. Ale mam też takie za 500, którego nie uwielbiam ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Jak ci nie szkoda 3x 20, to bierz śmiało i się baw. Jak chcesz pióro za 60 złotych, to Faber-Castell Grip jest super
Ale jest tylko jeden i nigdzie nie jest powiedziane, że te też nie będą XD
Nie ma dobrej odpowiedzi XD
@SUM Szczerze? Loteria. Kupiłem pióro bez nazwy za 12zł, które jest świetne i pisze jak masełko, a kupiłem pióro za 30zł marki Hero (czyli coś tam niby znane), które jest tragiczne pod względem pisania. Jinhao raczej powinno być ok, jeśli opinie na aukcji masz spoko to możesz zaryzykować i może akurat się trafi super pióro w małych pieniądzach
Zaloguj się aby komentować
Ale dzisiaj chwalenia się, byłby jeden post, ale nie wiedziałem, że piorko dzisiaj wpadnie.
Kilka dni temu podpisywałem jakieś formularze w przychodni i zauważyłem, że jestem już niepiśmienny prawie, tak manualnie analogowy analfabeta. I postanowiłem temu zaradzić. I kupiłem to. Szczytowe osiagnięcie przemysłu piśmienniczego. Topowy design z niezwykle porządanym i modnym motywem grzybów leśnych, metalowa stalówka i atrament w nabojach albo nie.
#piorawieczne #blueoystercult

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kawa z atramentem jest droga…
TWSBI to Tajwańska marka piór wiecznych znana z dwóch rzeczy. Pierwsza jest taka, że są robione przez pasjonatów dla pasjonatów, więc z założenia mają być tanie i dobre, a druga jest taka, że pękają częściej niż zwykły piórwalski.
Jak to jest ze mną i piórami już wiecie. Ja chcę model k⁎⁎wa ten i żaden c⁎⁎j nie ma bez mojej wiedzy kupować. Pech chciał, że jedyny model TWSBI Eco, który chciałem, czyli Caffe Bronze, z jedyną stalówką, jaką chciałem, czyli Stubem 1.1mm, był na wykończeniu w dwóch sklepach. Jedyny sklep, który miał atrament, który do niego chciałem, jak się okazało, miał jedną sztukę.
Złe wieści są takie, że została wykupiona.
Dobre są takie, że wiem przez kogo XD
TWSBI Eco Caffe Bronze
Duże pióro z gatunku demonstratorów - czyli pokaż kotku co masz w środku. A w środku ma tłoczek. Powiedzieć, że Eco jest duże, to jak powiedzieć, że wykop to chlew obsrany, albo że Hajto pierdolnął babę. Niby się zgadza, ale chciałoby się coś jeszcze dopowiedzieć.
Eco jest duże w c⁎⁎j (tak jak wykop to chlew obsrany gównem, a Hajto pierdolnął babę na pasach). Jest długości Lamy Safari, które jak wiemy, jest wielkie, i jeszcze trochę większy objętościowo.
Skuwka kanciata, pokrętło tłoczka też, cała reszta okrągła. Kolory plastików jak widać - kawa z mlekiem, kolory metali, również jak widać, rose gold. Tyczy się to też stalówki.
No i właśnie. Jest to mój drugi stub, drugi 1.1mm. Chciałbym ten wpis zakończyć dwoma zdaniami, żeby się za wiele nie rozwodzić:
Jest za⁎⁎⁎⁎sta, gładka jak marzenie i mokra jak moja była na innego typa.
Stub od Lamy to ciota i c⁎⁎j
Tyle ode mnie!
#piorawieczne





Zaloguj się aby komentować