Zaloguj się aby komentować
Kolejny przeczytany, kolejna recenzja.
Tym razem Raz & Na Zawsze , tom drugi, znowu od Non Stop Comics (lubię to wydawnictwo).
Jest to sprawnie narysowany przygodowy akcyjniak, z fajnym settingiem i fajną parą bohaterów. Babcia z wnuczkiem walczą we współczesnej Anglii z potworami obudzonymi z dawnych mitów arturiańskich zrodzonymi z ludzkich opowieści. Motyw ten pojawiał się już parę razy w różnych komiksach, ostatnio w fantastycznym Departamencie Prawdy
Jedyny zgrzyt - czasami dialogi brzmią nienaturalnie, nie wiem co jest przyczyną.
W każdym razie na lekki komiks - polecam!



Zaloguj się aby komentować
Dzisiejsza nowość W głowie Sherlocka Holmesa od Non Stop Comics
Przeczytałem i polecam. Może styl graficzny niektórym nie podejść (mi kojarzył się z planszówkami) ale samo wykonanie, treść i zabawa z czytelnikiem! Mniam! Historia wciąga i czyta się wartko. Dawno też tak starannie przemyślanego i wydanego komiksu nie czytałem. Zdecydowanie zostaje na półce.
Jedyne wady to to, że jest krótki (jeden wieczór) i to pierwsza cześć z dwóch, ja już bym chciał poznać zakończenie!




Zaloguj się aby komentować
Kiedyś, za czasów miłościwie nam panującej komuny, komiksy były przedstawicielami moralnej zgnilizny kapitalizmu, zachodniego imperializmu i innych strasznych rzeczy. Ciężko było się im przebić do masowego obiegu Może dlatego dzieła, które powstawały (chodzi mi o polskie, oczywiście), w większości przypadków do dzisiaj uznawne są za kultowe.
A współcześnie? Komiks okrzyknięty sztuką. Polscy twórcy nie muszą się już wstydzić, że są tym, kim są. Tylko czy idzie to w parze z jakością? Dlaczego do tej pory największe nakłady mają stare komiksy w nowych wydaniach (lepszy papier, grubsze okładki, hałaśliwa reklama?). Czy twórcy tacy jak np. Christa czy Papcio mogliby zaistnieć, gdyby zaczęli tworzyć dzisiaj?
Czy możemy mówić o ekspansji, czy może regresie polskiego komiksu?
ekspansji, komiks z PRL jest dobry, bo dobrze nam się kojarzy, w rzeczywistości było bardzo różnie - komiks współczesny też przeszedł długą drogę ale trzyma poziom zarówno jeżeli chodzi o jakość, ilość jak i dostępność - z kserowanych fanzinów doszliśmy do kilku regularnych serii, mniej lub bardziej regularnych antologii, a dla miłośników klasyki piękne wydana starych serii, ew ich mniej lub bardziej udane kontynuacje, nie ma co narzekać, przynajmniej ja nie zamierzam. Trudno mi się wypowiedzieć, czy postrzeganie komiksu się zmieniło, marvele i inne batmany jednak nie pomagają, ale na to już nic nie poradzimy
Zaloguj się aby komentować
Nowe nabytki.
Liczę, że będzie niedługo dodruk tomu 4 Sandmana, bo jest już niedostępny:( Po skolekcjonowaniu całości zastanawiam się nad kupnem Chew, albo Sagi. Ciężki orzech do zgryzienia, nie mogę się na razie zdecydować.

Zaloguj się aby komentować
Zdrówka! No to lecimy. Mój rysunek w temacie jak najbardziej świeżym jak kichnięcie w rękaw.

Zaloguj się aby komentować
Komiks Betty #46 z 1997 roku. O dziwo bardzo dobrze opisuje również dzisiejszą rzeczywistość.

Zaloguj się aby komentować
Pierwszy film w marcu to kolejny przegląd moich komiksowych zakupów.
Chciałbym szczególnie polecić Goliata z Wydawnictwa Centrala. Mały — wielki komiks, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Natomiast miłośnicy serialu Opowieści z Krypty i innych opowieści z dreszczykiem powinni zainteresować się Duchami Umarłych (wydawnictw Mucha Comics). Znajdzie się też coś dla wielbicieli samurajów, Disneya i Marvela.
Jeżeli macie ochotę rzucić okiem na osiem tytułów, o które powiększyła się moja kolekcja, serdecznie zapraszam.
Zaloguj się aby komentować
Cześć.
Zapraszam na urodzinowy, 62 odcinek mojego komiksowego gadania. Tym razem rzucam okiem na nowość z ostatniego miesiąca, pierwszy tom serii Świat Dryftu, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Lost in Time (https://lostintime.pl/ ).
To stosunkowo nowy "gracz" w naszym komiksowie, który ma na swoim koncie zaledwie kilka albumów, ale warto go obserwować, bo widać, że zamierzają na poważnie powalczyć o swoje miejsce na rynku.
Do tej pory ich nakładem ukazały się następujące tytuły: Dziki Ląd (zamknięta w jednym tomie opowieść o kolonizacji i wampirach), Posiadłość (klasyczny horror, o nawiedzonym domu, część druga i ostatnia powinna ukazać się jeszcze w tym roku), Dziki Zachód (western, opowiadający historię Calamity Jane, na razie ukazał się jedynie tom pierwszy), Droga Miecza (komiks o samurajach, adaptacja powieści Thomasa Day. Pierwszy tom z trzech) i Świat Dryftu (opowieść fantasy, również zaplanowana na trzy tomy).
Zaloguj się aby komentować
Kajko i Kokosz to najpopularniejszy z komiksów Janusza Christy, który dziś ma swoją netflixowa premierę w postaci serialu animowanego. Twórca bohaterów słowiańskich wojów (niektórzy nazywają ich polskim Asterixem i Obelixem) był odpowiedzialny za serię w latach 1972 do 1992 roku. W ciągu 20 lat powstało 14 tomów opowiadań o przygodach dwóch wojów.
Nie za wszystkie jednak części odpowiada tworca, gdyż po śmierci Christy (zm. w 2008 roku) seria Kajko i Kokosz w 2016 roku doczekała się kontynuacji zatytułowanej "Kajko i Kokosz - Nowe Przygody" autorstwa Macieja Kura. Nowe przygody to historie opowiadające o perypetiach pobocznych postaci ze świata Kajka i Kokosza. Narysowane w indywidualnych stylach, nowych twórców wojów, lecz scenariusze trzymające się zasad i humoru jaki zapoczątkował J. Christa.
To właśnie Maciej Kur, odpowiada między innymi za scenariusz do animowanego serialu mającego dziś premierę na Netflixie, co powinno być gwarancją zachowana stylu i humoru Pana Janusza Christy.
Zaloguj się aby komentować
Cześć. Nazywam się Łukasz i zapraszam na mój kanał poświęcony komiksom. Zobaczysz na nim, jak prezentują się nowsze i starsze tytuły, zarówno pod względem rysunków, jak i jakości ich wydania. Usłyszysz kilka słów o autorach i o samej fabule. W opisach znajdziesz odnośniki do wydawców, sklepów oraz do części źródeł, z jakich korzystałem przy tworzeniu filmu. Zapraszam do oglądania i do dzielenia się swoimi uwagami.
Poniżej znajdziecie link do przeglądu moich styczniowych zakupów. Podobne nagrania staram się zamieszczać na początku każdego miesiąca.

Zaloguj się aby komentować
@lubieplackijohn Czy można tutaj ustawić opcję otrzymywania powiadomień o nowych powiadomieniach ;)? Na FB za każdym razem gdy wpadnie coś nowego widzę kropkę obok ikonki dzwonka i wiem, że powinienem w niego kliknąć, żeby zobaczyć co się dzieje. Tutaj musze sam pamiętać, aby od czasu do czasu sprawdzić powiadomienia.
Zaloguj się aby komentować