Orban: będziemy utrzymywać stosunki gospodarcze z Rosją. "Radzimy to całemu światu zachodniemu".
Wojna na Ukrainie może zakończyć się tylko dzięki negocjacjom amerykańsko-rosyjskim - powiedział w Budapeszcie premier Węgier Viktor Orban.
-
Będziemy utrzymywać nasze stosunki gospodarcze z Rosją - zapowiedział. Dodał, że "to samo radzimy całemu światu zachodniemu, bo bez stosunków nie będzie ani zawieszenia broni, ani negocjacji pokojowych".
-
Węgry nie zgodzą się na umieszczenie osobistości kościelnych na liście sankcyjnej – dodał Orban, stwierdzając, że wojna na Ukrainie "nie jest naszą wojną".
Postawa Orbana względem wojny w Ukrainie
Viktor Orban zaznaczył również, że "Węgry uznają prawo Ukrainy do samoobrony,...




















