Zdjęcie w tle
kitty-cat

kitty-cat

Specjalista
  • 7wpisy
  • 145komentarzy
  • 2obserwujących
0

Dobra chupoy.

Kupiłem kiedyś spinkę do łańcucha i teraz nie mogę kurewki znaleźć. wydaje mi się ze nie kupowałem KMC, ale wszystkie jebaniutkie ogniwa maja KMC albo Z.

Jest jakiś sposób, żeby się dopatrzeć, która to spinka? 3h przeglądania i chuja widzę.

pingWIN

@kitty-cat Spinka w porównaniu do standardowych ogniw posiada dodatkowy otwór obok pinu, tak powinna wyglądać:

8cad1e3c-6d57-4b34-b1b4-23a3f4fe8bfe
2

Zaloguj się aby komentować

chuop zaaplikował na Product UX Designera. Chuop nie ma o tym pojęcia, bo robi jako Research Engineer/bezdotykowy ultradźwiękowy inżynier interakcji. Choup poszedł w zbyt dużą niszę i teraz nie wie, jak się odnaleźć.

 

eech its over dla choupa. Pewnie nawet się nie odezwą.

 

#pracbaza #zalesie

kitty-cat

@ficoomiq pierwsze od 5 (!) lat.

0
kitty-cat

@Jim_Morrison to jest całkiem prawdopodobne, nerwica u mnie hula jak alkus po monopolowym. Po czym widać?

2
Jim_Morrison

@kitty-cat Po moim życiowym doświadczeniu ze samym sobą xD

2

Zaloguj się aby komentować

Szybkie pytanie. Znajomy przez dwa lata był zapisany do PPK. Ostatnio sprawdził konto, okazuje się ze pracodawca mimo umowy nie wpłacał nic. Pracodawca twierdzi, że skoro "zapomnieli" odciągać z pensji to znajomemu się chuja należy.

 

I teraz oczywiście sprawa do pójdzie PIPu, ale wie ktoś, czy jest sens iść na noże o wypłatę "zaległego" PPK? Niby piszą w netach, ze pracodawca ma obowiązek wypłacić to co "potencjalnie" byłoby wpłacone.

 

Jest sens iść do prawnika i o co walczyć?

 

#kolchoz #pip #praca a #pracbaza

LukB

@kitty-cat Nie, bo PPK to gówno

2
Sberatel

@kitty-cat jest pytanie czy wykazywał i pobierał składkę pracownika na ppk? bo jeżeli tak to po prostu bezczelnie okradał pracownika i tu bym się nie zastanawiał czy warto. Złodziei zawsze warto ścigać.

4
kitty-cat

@Sberatel pracodawca twierdzi, ze nie....Ale kumpel nie ma pasków wiec sprawdzić nie może.

 

Z drugiej strony wkurwiony w chuj, bo myślał ze zbiera przez 2 lata a teraz okazało sie ze chuja zbierał i "sorki, blond systemy (mieliśmy to w piździe)".

 

Czytałem ze: "Jednak w sytuacji, gdy podmiot zatrudniający nie wykona tego obowiązku, albo wykona obowiązek z opóźnieniem, naraża się na sankcję karną w postaci grzywny od 1000 zł do 1 000 000 zł. Co więcej, podmiot zatrudniający obowiązku jest dokonać zaległych wpłat do PPK za uczestnika, gdyż zgodnie z prawem w pierwszym dniu po upływie wymaganego przepisami terminu z mocy prawa powstał stosunek prawny wynikający z umowy o prowadzenie PPK pomiędzy osobą zatrudnioną a instytucją finansową z którą podmiot zatrudniający zawarł umowę o zarządzanie PPK. Umowę o prowadzenie PPK uważa się za wówczas zawartą na warunkach wynikających z umowy o zarządzanie PPK."

 

Wiec trochę janusz.pl, ale może warto by sie o te kasa upomnieć. Tylko, czy faktycznie się da?

0

Zaloguj się aby komentować

Ten uczuć, kiedy mieszkasz z innymi ludźmi i jesteś głodny, ale nie chcesz wyjść z pokoju, bo już raz z nimi dzisiaj rozmawiałeś w kuchni....

#zalesie #uk #wspollokatorzy #gownowspis tak myślę

Senior_Mordino

@kitty-cat Też tak miałem, gdy dzieliłem dom z obcymi. Ale uwierz mi, że nie jesteś jakiś dziwny, bo inni lokatorzy też niekoniecznie chcą się integrować na siłę. Wystarczy się przywitać, zamienić słowo o pogodzie i każdy robi swoje.

3
kitty-cat

@Senior_Mordino owszem chcą. To Hinduski i siedzą w kuchni po 10h na dobę, jak mogą i gadają non fucking stop. Jedyne, kiedy mogę tam wejść to jest 5 rano, kiedy robię śniadanie do roboty.

1
Senior_Mordino

@kitty-cat "To Hinduski"
Aaa to przepraszam. Rzeczywiście masz przejebane.

1

Zaloguj się aby komentować

Hej Romki, Tomki i Atomki. Nie wiem, jak otagować ani jaka społeczność dodać. PO 15 latach w UK chce wrócić do Polszy (tak wiem, że chyba nie najlepszy czas, ale jaki jest dobry... a ja już rzygam byciem tutaj). Problem w tym, że nigdy w Polsce nie pracowałem, wyjechałam jako 18-letni dzieciak praktycznie (ale chce wrócić do rodziny).

 

Zrobiłem tu 2 magisterki z Inżynierii Komputerowej [Interakcja System Człowiek] (obie na top 10 UK uniwerków), w tym roku mam skończyć doktorat (jak się uda). W międzyczasie pracowałem tutaj w różnych miejscach obecnie jako Research Eng przy technologiach opartych na ultradźwiękach... Ale z programowaniem to średnio u mnie (średnio gorzej niż lepiej).

 

Mój problem jest taki, że nie mam pojęcia jak szukać pracy w Polsce? Jak składać CV, żeby było ok (u nas bez zdjęcia, ale słyszałem ze w Polsce z), jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne? O co pytają? Jak w ogóle zacząć?

 

Paraliżuje mnie myśl o tym, że nie uda mi sie nic nie znaleźć i będę musiał tu wrócić. W ogóle moja percepcja siebie leży i kwiczy. Jestem przeżerany przez Imposter Syndrom. Jestem paranoikiem z OCD, który wszystkim się martwi zawczasu. W dodatku nie lubię ludzi na ogół. Nie uczestniczę w żadnych integracyjnych spotkaniach itd.

 

Czuje się jak totalny śmieć. Jak się ogarnąć?

#praca #pracbaza #zalesie i możliwe ze #mentalnyprzegryw

kitty-cat

@robertx, @hepar, @ho-no-tu - dzięki za porady. Naprawdę doceniam ze wam się chciało odpowiadać randomowemu ludzikowi. Pozdrawiam gorąco ⊂(・ω・*⊂)

2
Hepar

@kitty-cat generalnie polecałbym się jeszcze po skandynawii rozejrzeć - z samym angielskim da radę a poziom życia o wiele lepszy niż UK. Do Polski nie ma co wracać

1
kitty-cat

@Hepar rodziny całej nie wezmę, a po tej tułacze i ciągłych lotach 4 razy do roku, żeby posiedzieć tydzień czy dwa, czy nawet miesiąc i znowu jechać w pizdu... ja już nie mogę tak żyć. Przed każdym wyjazdem już na tydzień przed ostre jazdy i bezsenne noce i tak aż do wylotu- a potem tydzień wracania do normy (bo tutaj nikogo nie mam,) i tak w kolko.

 

Po prostu psychicznie mnie to wykańcza.

0

Zaloguj się aby komentować