30 Dni Mroku (2007)
Nigdy nie rozumiałem niskich ocen tego horroru. Film zdecydowanie wart uwagi. Mroczny klimat i atmosfera izolacji, dobra gra aktorska, fajne ujęcia i w ogóle ciekawy pomysł na kolejną wariacje w temacie wampirów. Nie jest to jumpscare, napięcie jest stopniowo budowane, historia opowiedziana względnie powoli, ale nie zbyt wolno, generalnie ogląda się fajnie, polecam

Zaloguj się aby komentować

Zapraszam do obejrzenia (lub wysłuchanie) prawie dwugodzinnego materiału poświęconego paranormalnej historii rodziny Perron, znanej nam z mocno przekoloryzowanej hollywodzkiej adaptacji filmowej pt. "Obecność". Poniższy materiał powstał na podstawie książki Andrei Perron, która prawie...
Dracula (1992)
Znakomity film, de facto o wampirach, ludziach i miłości, czyli w klimacie, który w horrorach interesuję mnie co najwyżej średnio, jednak w tym przypadku wykonanie było tak dobre, że uznałem iż jest to pozycja nie do przeoczenia dla każdego fana gatunku. Charakteryzacja i gra aktorska na bardzo wysokim poziomie, świetny klimat i inspirująca opowieść. Gorąco polecam

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Testuję link ze streamable. Początkowo chciałem dodać do społeczności śmieszne pieski, ale nie będę taki.
Zaloguj się aby komentować
Pitch Black (2000)
Horror sci-fi z niezłymi efektami specjalnymi oraz ciekawym scenariuszem. Pustynna planeta, ciemności, potwory i walka o przetrwanie (nie tylko z potworami, a może przede wszystkim nie z nimi?). Wydaje mi się, że to jeden z bardziej niedocenianych filmów. Dobra obsada, świetny klimat, pomysł i realizacja na dobrym poziomie. To chyba ten typ filmu, do którego chętnie się wraca od czasu do czasu. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Polecam fanom horroru i sci-fi

@in2ition to trzeba to nadrobić, gra na obecne czasy dalej super wygląda (dość dobre oświetlenie jak na tamte czasy, bogate tekstury, dobre modele postaci, no i wszędzie stosowany bump mapping - symulowanie chropowatości powierzchni), gra ma klimat elegancki, i trochę wpisuje się pomiędzy filmy, Riddick w filmach mówi o Butcher's Bay.
Zaloguj się aby komentować
Pandorum (2009)
Bardzo niedoceniony film, świetne połączenie sci-fi oraz horroru, wszystko utrzymane w mrocznym klimacie. Bardzo dobra gra aktorska, fajne charakteryzacje, wciagajaca historia i rozwój akcji. Sama historia aż nadto wpisuje sie w dzisiejszą narrację o niszczeniu środowiska. Polecam

Zaloguj się aby komentować
W Strefie Strachu będę wrzucał horrory, które mi się spodobały. Oglądam ich sporo i to już od bardzo dawna, także kilka dobrych pozycji na pewno wam podrzucę. Każdy będzie miał plakat, zwiezly opis i moją, krótką, subiektywną opinię.
1922 (2017)
Rolnik przyznaje się do zabójstwa żony, jednak ta śmierć stanowi raptem początek makabrycznej historii. Film na podstawie opowiadania Stephena Kinga.
Fajny horror od nielubianego przezemnie Netfliksa. Akcja prowadzona jest powoli, ale ciekawie, dobra gra aktorska, fajny klimacik i kilka momentów gdzie można podskoczyć. Efekty i scenografiąla OK. Idealny na chłodny wieczór.

Zaloguj się aby komentować
puk, puk, jest tu kto na nocnej?
https://i.redd.it/ze54xbz4a5u91.gif
(duży ten gif i dopiero po kliknięciu w niego robi wrażenie
Stworzyłem społeczność do Pixel Artów,
https://www.hejto.pl/spolecznosc/pixel-art
zapraszam do dołączenia do niej i tostowania obrazków i gifów
Zaloguj się aby komentować

Czy film ma szansę stać się klasyką gatunku? Dlaczego widzowie w trakcie październikowych seansów w USA i w Wielkiej Brytanii mdleli, wymiotowali, albo potrzebowali natychmiastowej interwencji medycznej? Czy w Polsce będzie podobnie?
Maniakalny zabójca klaun Art (w tej roli David Howard Thornton)...

Cześć, jest to mój pierwszy wpis na tej stronie.
Zrobiłem na Halloween krótki film w stylu analog horror na bazie starych nagrań z TVP, TVN i TVP kultura
Na moim kanale znajdziecie także creepy (przynajmniej dla mnie) wersję Hugo xD
Chcę z tego zrobić serię, więc na pewno wrzucę kiedyś jeszcze...
Zaloguj się aby komentować
Gra ktoś tutaj w Phasmophobia? Przyjemna, kooperacyjna gra, gdzie jako zespół wstępny - mamy określić ducha, z jakim mamy do czynienia, by potem ekipa GHOST BUSTERS mogła wjechać na miejsce.
Gra nie celuje w humor, tylko w realne przyprawienie gracza o uczucie strachu, beznadziei, paniki. Nie ma nawet zbytniej ilości jumpscare'ów i wbrew pozorom - nie są najstraszniejszym mechanizmem.
4 graczy, domki na obrzeżach miasta, w lesie, opuszczone szkoły, czy szpitale psychiatryczne.
Gra ma też opcję VR, ale zrezygnowałem z niej, gdyż chodzenie przyprawiało mnie o szał lub nudności (zależnie od trybu skakania/płynnego chodzenia).
Na czym polega gra? W ekipie 1-4 osoby przyjeżdżamy do miejsca, gdzie straszy duch. Naszym celem jest odnalezienie go i zidentyfikowanie rodzaju ducha. Demon, spirit, banshee, oni i inne. Duchy różnią się zachowaniem, a także poziomem niebezpieczeństwa, jakie generują. Zimno, rzucanie przedmiotami, widoczność śladów w UV, orby, itd.
Jednak by nie było tak łatwo, duchy gaszą świeczki, zgaszają światła, rzucają przedmiotami, robią jumpscare, albo dosłownie na nas polują chcą zabić - a Tobie biednemu łowcy duchów pozostaje uciekać.
My z ekipką już raczej weterani - część już ponad setka godzin na liczniku, ale gra się nie nudzi, chociaż jest powtarzalna i nie ma widocznego progresu. Przyprawia jednak o dreszcz emocji już nam tak znany, że aż potrzebny.
Szukamy chętnych do wspólnej gry

Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Przedstawiam Wam Amandę. Amanda lubi śpiewać. Amanda jest w porządku. Polubicie Amandę.
A więc standardowo - jeśli się spodobało, dajcie suba i zostawcie kciuka w górze!
Zaloguj się aby komentować
Poproszę o propozycje jakiegoś horroru albo thrilleru na poniedziałkowy wieczór
Contagion - Epidemia strachu - elegancko odwzorowuje to co się dzieje teraz a film z 2011 roku.
https://www.imdb.com/title/tt1598778/
Trailer:
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pojawiły się już opinie o "Diable wcielonym" i "Rękopisie znalezionym w Seragossie", jednak dzisiaj przyszedł czas przyjrzeć się ciekawej, kameralnej i horrorowej produkcji.
Przedstawiam Wam film pt. "Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii" w reżyserii Roberta Eggersa.
Powyższy film Eggersa to jego debiut z 2016 roku, jednak ja poznałem jego twórczość i nietypowy styl w 2019 roku przy kinowej premierze jego drugiego dzieła, czyli "The Lighthouse" - produkcji opowiadającej o obłędzie, gdzie rzeczywistość zlewa się z alkoholowymi omamami. Film silnie popierniczony, który uznałem za jeden z najlepszych filmów 2019 roku, odmieniający oblicze horroru. Co ciekawe to samo reprezentuje "Czarownica".
"Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii" opowiada historię XVII wiecznej, ubogiej rodziny wychowującej piątkę dzieci. Pewnego dnia najmłodsze dziecko znika, a rodzina zostaje wystawiona na mroczne siły, które nastawiają ich przeciwko sobie.
Eggers jest niezwykłym erudytą. Stawia w swoich filmach na masę metafor i symboli. Jest też świetnym reżyserem (to przede wszystkim) - perfekcyjnie prowadzi aktorsko Anye Taylor-Joy (ta sama pani odgrywającą główną rolę w "Gambicie Królowej") i ma idealne wyczucie obrazu - każdy kadr jest tu po coś, odpowiednio wprowadza niepokój.
Właśnie, pogadajmy o kameralności i o tym co wyróżnia "Czarownicę" na tle innych horrorów.
Minimalizm. Minimalizm to kluczowe słowo, bo to ono warunkuje charakter dzieła Eggersa. Nie ma tutaj beznadziejnych i niepotrzebnych jumpscare'ów czy magicznych stworów pokazywanych na lewo i prawo. Eggers straszy realizmem, choć jest to oczywiście horror zahaczający o tematykę fantastyczną, to siły nieczyste są tak rzeczywiste, że czuć po prostu niepokój tragedii, które się odbywają na ekranie.
Omówiłem krótko stronę wizualną oraz stylistykę, ale nie byłbym sobą gdybym nie zreflektował się nad treścią. A jest to intrygujący obraz o wierze. O tym, czym jest wiara dla ludzi i jak jest przez nich pojmowana. Jest to również film o niezależności i dość nietypowym wyzwoleniu.
Co ciekawe piszę ten post w rocznicę tego filmu, bo dokładnie 5 lat temu wszedł na ekrany kin. Mi pozostało na ten moment zaprosić Was na obejrzenie tej pozycji na Netflixie i oczekiwać na kolejny film Eggersa, czyli "The Northman", którego premiera ma się odbyć już w tym roku.
(zachęcam do zaobserwowania tagu #popkulturka aby nie przegapić tego typu treści)

Zaloguj się aby komentować