Zaloguj się aby komentować
363 + 1 = 364
Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Autor: J.K. Rowling
Kategoria: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 9788380082137
Liczba stron: 368
Ocena: 7/10
Jest to poprawna pod każdym względem kontynuacja - nic nie psuje, nie wprowadza też nic rewolucyjnego. Sama tajemnica została zrealizowana całkiem fajnie i pod tym względem "Komnata" była lepsza od "Kamienia". Właściwie nie ma co więcej pisać, równie dobrze obie te książki możnaby połączyć w jedną ze wzgledu na objętość, gdyby naturalnie pominąć fakt dzielenia ich ze wzgledu na lata szkolne. Obejrzałem też pierwszą część filmu (nigdy nie oglądałem żadnego Pottera w całości) i zauważyłem, że wycięto całkiem dużo fragmentów z książki; ciekawi mnie ile będzie brakować w takim "Zakonie".
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.vercel.app/
#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto #harrypotter

@Cerber108 w Zakonie brakowało już sporo, cała wizyta w Ministerstwie była okrojona jakoś trzykrotnie. Praktycznie wycieli OWLs i generalnie wszystko wokół tematyki egzaminów z Zakonu, niechęć do odmiennych ras i postać Firenzo. Mi strasznie w wersjach filmowych jeśli chodzi o wszystkie książki brakowało SPEW i rozwinięcia postaci skrzatów, wypraw korytarzami do Hogsmeade. Postać Draco też została strasznie spłycona przez wszystkie filmy, a nawet całe trio ze Slytherinu. Dużo wymieniać :)
Zaloguj się aby komentować
360 + 1 = 361
Tytuł: Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Autor: J.K. Rowling
Kategoria: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 9788380082113
Liczba stron: 328
Ocena: 7/10
Jestem pozytywnie zaskoczony (lub nie jestem negatywnie). Spodziewałem się znacznie bardziej infantylnej, napisanej naiwnym językiem lektury, ale nie jest tak źle. Owszem, zdarzają się sytuacje, które można tylko skwitować uśmiechem politowania, lecz bez nadmiernej żenady. Już po stu z kawałkiem stronach byłem w stanie zrozumieć fenomen Pottera i fakt, że całe roczniki siedziały na przerwach te kilkanaście lat temu i czytały zawzięcie. Tłumaczenie również jest przyjemne i zgrzyta mi jedynie pisanie "go się" zamiast "się go".
Polecajkę (lub anty) strzelę raczej przy późniejszych częściach, bo ta nie stanowi nawet 10% objętościowych całości.
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.vercel.app/
#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
> Potter, podejdź na chwilę.
> Ktoś podkradał składniki które mógłby zostać użyte do produkcji eliksiru
wielosokowego.
> Wiem, wiem. „To nie ja panie profesorze, nigdy bym nie zamienił się w dziewczynę i masturbował się by zobaczyć jak to jest." - Słyszałem tę śpiewkę wiele razy.
> W twoim wieku byłem taki sam. Opowiadałem ci kiedyś jak regularnie podkradałem włosy twojej matce? Zostałem specjalistą w miksturach i infiltracji właśnie z tego powodu. By przemieniać się w twoja matkę i zadowalać się.
> Jest takie lustro... albo przynajmniej było, nie mogę go znaleźć. Pokazywało ono twoje najskrytsze życzenia. Przemieniałem się w twoja matkę, patrzyłem w lustro oglądając jak kocham się z nią kiedy twój ojciec patrzy, bezsilnie.
> To były moje najlepsze orgazmy, Panie Potter.
> Pewnego razu coś poszło nie tak.
> Zanim udałem się do bezpiecznego miejsca, twój ojciec mnie znalazł. Myśląc że jestem twoją matką, zaczął mnie ujeżdżać.
> Było to całkiem przyjemne, Potter.
> Zakazany owoc jest zawsze najsłodszy.
> Wiesz że eliksir wielosokowy nie zmienia twojego głosu? Oczywiście że wiesz.
> James Potter nie uznał milczenia za podejrzane. Uśmiechną się tylko i powiedział ze się uczę.
> Och, nauczyłem się wiele. Nauczyłem się by nie zbliżać się do eliksiru wielosokowego.
> Nie dlatego że bałem się że ta sytuacja się powtórzy, ale dlatego ze będę do niej dążył.
> Ta mikstura i jej składniki są zakazane nie bez powodu.
> Pamiętaj o tym Potter
#pasta
#heheszki
#harrypotter
#kurwaopie
Zaloguj się aby komentować
Bycie wybrańcem to brzemię...
#heheszki #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Reflektuje ktoś na zestaw 7x Gra o tron po angielsku? Tylko jeden tom wygląda na czytany, reszta w bardzo dobrym stanie, mogę wystawić na olx, cena 180. Mam również 7x Harry Potter po angielsku w tej samej cenie.
#olx #fantasy #harrypotter #ksiazki #angielski


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #memy #humorobrazkowy #harrypotter
Tak, pracuję w soboty

Zaloguj się aby komentować
Expecto Patronum
To chyba największa jak dotąd drewniana kasetka inspirowana uniwersum #harrypotter , nad którą miałam okazję pracować - 24 x 17 cm. Kompozycja z motywami leśnymi, ozdobnymi narożnikami obrośniętymi gałązkami paproci, sowami przycupniętymi na powierzchniach bocznych i świecącym w ciemności białym jelonkiem-Patronusem
To jedno z tych pudełek, z którym długo nie mogłam się rozstać. Malowanie i cieniowanie wszystkich tych drobnych listków paproci trochę trwało. Później przyszło mi do głowy, że w sumie oczy sówek i iskry po bokach też mogłyby świecić w ciemności. Tu drobna zmiana koncepcji, tam mała korekta i tak kilka razy. Ale myślę, że rezultat był tego wart
Więcej moich szpargałów twórczych tradycyjnie na #apaturiart .
#handmade #rekodzielo #tworczoscwlasna #chwalesie #hobby #fantastyka #fantasy





Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Oficjalnie potwierdzono reboot serii całego uniwersum Harry'ego Pottera. Widzowie mają otrzymać bardzo rozbudowane opowieści, ponieważ każdy sezon będzie skupiał się na przedstawieniu wydarzeń z jednej książki.Nie podano zbyt dużo szczegółów, wiadomo natomiast, że J.K. Rowling jest zaangażowana w projekt i została producentką wykonawczą.
#harrypotter #seriale
No to zobaczymy jak wyjdzie, filmy z całym szacunkiem ale nie uznaje za godne ekranizacje książki, jeśli chcą robić sezon na pojedynczej części to heh będą musieli dodać coś od siebie bo Pottera czyta się szybko, jak ostatnio przypomniałem sobie to zauważyłem że jest to lektura bardzo skromna w opisy choć nie czuje się ich braku, tam się nie leje wody jest dużo akcji.
Zaloguj się aby komentować
No to lecimy
#filmy #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
4 lata minęły od ostatniego maratonu. Pierwsza część już chwyta trochę słabiej, ale to pewnie dlatego, że znam ją prawie na pamięć. Najgorsze w dubbingu jest to, że głos Snape'a to nie jest to co oryginał.
#filmy #nostalgia #hejto30plus #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#czarnyhumor #heheszki #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kiedykolwiek nie sprzedawałem czegokolwiek na OLX. Mam do opchnięcia 5 tomów Harry'ego Pottera w stanie co najmniej dobrym. Warto się w to bawić, i jest to cokolwiek warte, czy od razu oddać za darmo do biblioteki w lokalnej szkole?
#olx #harrypotter #ksiazki
Zaloguj się aby komentować