Tomki chciałbym kupić jakiś zegarek/opaskę na łapę co przede wszystkim mierzy puls, ale fajnie by było też żeby mierzyło ciśnienie, coś niby takiego znalazłem, ale nie wiem na ile te wyniki są miarodajne. Jeśli opaska to pewnie jakiś #miband by starczył, a jeśli zegarek to wolałbym coś porządnego już jeśli faktycznie to działa. Dodatkowo jeśli warto to coś z #gps ale to drugorzędna rzecz, wolałbym bardziej budżetowo, ale żeby się sprawdzało. Możecie coś polecić?
#smartwatche #zegarki #xiaomi #technologia #zdrowie
Znalazłem coś takiego jak huawei watch d ale średnio mnie przekonuje
@beer_man pomiar ciśnienia w zegarku? To raczej nie będzie dokładne. Niektóre mają pomiar saturacji krwi SpO2. Ja mam budżetowego Amazfit'a GTR, mogę polecić. Jest GPS i jakieś tam bajery z pomiarem aktywności. Używam jako zwykłego zegarka do noszenia na co dzień. Za taką kasę polecam. Rodzicielce kupiłem inny model tej marki i też jest bardzo zadowolona.
@beer_man 1. z zegarków z własnym pomiarem ciśnienia to tylko ten huawei. on ma pompowaną bransoletę, a raczej nakładkę (podkładkę?) i działa jak normalny ciśnieniomierz. podobno strasznie niewygodne, a i tak musisz co jakiś czas sprawdzać ze zwykłym aparatem.
2 z innych zegarków to musisz je kalibrować max co 4 tygodnie. tzn, musisz sobie mierzyć ciśnienie zwykłym aparatem, wbijać dane do zegarka (i ufać, że podczas wbijania się nie zmienia, ponieważ wpiszesz np 80-120, wciskasz "enter" i zegarek liczy od tego wciśnięcia "enterem". jak masz dodatkowo duże skoki, to musisz kalibrować częściej
jak mówili wyżej, zegarki samsunga odblokowują 100% funkcji tylko z telefonami samsunga (chodzi o aplikację samsung health)
z ciekawych zegarków zdrowotnych, to możesz zobaczyć sobie WITHINGS, to hybrydy z naprawdę potężnymi możliwościami monitoringu medycznego. ale ciśnienia krwi i one nie mają. ani garminy za 1000+ euro.
doktoryzowałem się niedawno przed zakupem smartwatcha, padło na niebudżetowego garmina. jest perfekcyjny, czekam teraz aż tylko dostaną zgodę EU na odblokowanie funkcji EKG i wykrywania arytmii i będzie to mój zegarek idealny.
Zaloguj się aby komentować
W końcu człowiek usiadł i zrobił.
Czas z GPS'a z us dokładnością. Czy do czegoś konkretnego potrzebuję tak dokładny czas? Nie ;)
Ale mam.
Wrzucone na dach, razem z odbiornikiem ADS-B (dane lecą do Flightradar24). Chociaż może do MLAT'a dokładniejszy czas jest wskazany
Płytka która akurat była pod ręką: https://wiki1.dragino.com/index.php?title=Lora/GPS_HAT (Dragino LoRa/GPS Hat) - używana wcześniej do projektu R&D z zakresu LoRa WAN. Została to można z niej było zrobić to ustrojstwo.
PPS (Pulse Per Second z GPS'a) niestety nie był wyprowadzony na piny RPi więc trzeba było dolutować kabelek.
chronyc tracking
Reference ID : 50505300 (PPS)
Stratum : 1
Ref time (UTC) : Sun Sep 03 08
18 2023
System time : 0.000000050 seconds fast of NTP time
Last offset : +0.000000106 seconds
RMS offset : 0.000000210 seconds
Frequency : 0.701 ppm slow
Residual freq : +0.001 ppm
Skew : 0.023 ppm
Root delay : 0.000000001 seconds
Root dispersion : 0.000026530 seconds
Update interval : 16.0 seconds
Leap status : Normal
#geek #diy #flightradar #adsb
#czas #stratum #chrony #time #ntp #komputery #gps


@mk-2 Akurat to RPi przebywa na dachu i działa jako odbiornik ADS-B (dane do Flightradar24).
Jak już wspomniałem, przy okazji posiadania modułu GPS stworzyłem bardzo precyzyjne źródło czasu oparte o zegary atomowe. Poprawki do zegara w okresach 16s są na poziomie max 300 ns (nanosekund, mało).
Co przez to mam? No zajebiście dokładny zegarek który w sumie przydaje się przy określaniu pozycji samolotu używając techniki MLAT https://www.radarbox.com/mlat
Zaloguj się aby komentować

LORAN (ang. LOng RAnge Navigation) – hiperboliczny system radionawigacji, działający w zakresie fal długich odbieranych z dwóch lub więcej radiolatarni do określenia pozycji. Wykorzystywany jest głównie do nawigacji w żegludze morskiej i lotnictwie. Historia LORAN został opracowany przez Amerykanów...
Poszukuję jakiegoś dobrego lokalizatora GPS do samochodu. Taki łatwy w montażu. Najlepiej aby nie wymagał zewnętrznych operatorów, lecz taki który konfiguruje się smsem, a na żądanie wysyła koordynaty smsem, opcja "samochód właśnie ruszył" mile widziana.
Jakieś sugestie?
#motoryzacja #gps #lokalizator
Zaloguj się aby komentować

Mapa wykorzystuje dane dostarczane przez ADS-B Exchange do generowania map prawdopodobnych zakłóceń GPS, na podstawie raportów samolotów o dokładności ich systemów nawigacyjnych.
Co dokładnie pokazuje ta mapa?
Wiele samolotów nadaje informacje o tym, jak dokładny jest ich system nawigacji (który...
Jako, że moja sunia mi dziś nieźle pitła, (szukałem jej z 50 min) to mam pytanie do grupy (oprócz tego że muszę poćwiczyć jeszcze przywoływanie), ma ktoś i może polecić jakiś lokalizator GPS? Macie coś wartego polecenia, bo nie mam ochoty przechodzić przez to jeszcze raz...
Dodatkowo, jakie macie sposoby na dobre przywołanie? Ktoś cuś?
#psy #technologia #gps
Zaloguj się aby komentować