Ostatnie podrygi zdechłej ostrygi, czas wracać do domu
#wedkarstwo


Społeczność
Grupa adresowana do osób zainteresowanych łowieniem ryb wędką, ale także środowiskiem wodnym i jego ochroną. Mięsiarzy razić prądem.
Ostatnie podrygi zdechłej ostrygi, czas wracać do domu
#wedkarstwo

Zaloguj się aby komentować
Jeszcze taki leszczyk się przyłowił, niby nieduży, ale zawsze coś. 46cm 1,1kg
#wedkarstwo #hobby #ryby

Zaloguj się aby komentować
Nikt nie prosił, ale trochę pochwalić się wypada...
Długi weekend nad jeziorami wypadł całkiem przyjemnie.
Dużo spokojnej nudy, ptactwo, robactwo. Witamina D3 uzupełniona ze sporym zapasem. Coś tam na kiju też podyndało
#wedkarstwo #ryby #relax #natura





Zaloguj się aby komentować
Tego się nie spodziewałem.... na orzecha tygrysiego na włosie wzięła
Płoć, 37cm 0,66kg
#wedkarstwo #hobby

Zaloguj się aby komentować
Witam w kolejnym dniu pięknie się rozpoczynającym i pięknie zapowiadającym....
no i ani lina, ani karpia przez noc, czekam do jutra do południa, może coś skubnie.
#wedkarstwo #hobby

Zaloguj się aby komentować
No to teraz mnie się podobuje, żabki rechoczą, ogień skwierczy, radio cicho plumka, mmmmm.....
#wedkarstwo



Zaloguj się aby komentować
Kiedy polujesz na bolenia a jedyne co potrafisz złowić to okoń.
#wedkarstwo #ryby #hobby

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Raczej nic nie złowię, ale za to porządnie się zrelaksuję za 6 miesięczną nieobecność nad wodą.
#wedkarstwo #pijzhejto #ognisko



Zaloguj się aby komentować
No nareszcie udało się namierzyć drania!
Teraz trzeba mu coś do jedzenia wyprodukować...
#wedkarstwo #ryby #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaczynam, najpierw karmienie. Może macie protip na łodke zanetową, taką do 2kPLN, ale musi dużo dźwigać, tak ze 2kg futru.
#wedkarstwo

Zaloguj się aby komentować
Pobudka przed 3 rano się dziś opłaciła...
Wyniki połowu na jednym z kanałów przy Martwej Wiśle:
1 płotka
1 lin - 45 cm, 2,4 kg
18 wzdręg
#wedkarstwo #ryby


Zaloguj się aby komentować
Jedni robią grilla, inni podróżują, a mnie pokarało wędkarskim bakcylem.
TL;DR: przemęczenie, dużo drobnicy, spalona morda i ręce, porządne dotlenienie i super nastrój. Coś na ząb wpadło.
Podsumowanie majówki na rybach:
1 maja
Pobudka o 3, żeby o 4 wyjechać i na wschód słońca być już rozstawionym na jeziorze. Łapię (a przynajmniej próbuję) drobnicę, żeby mieć na żywca i szukać Króla Wody. No i oczywiście pojawia się ON - Pan Sandał 60 cm. Okres ochronny do końca maja... smutnażaba.jpg. Ucałowany i wypuszczony. Słońce smaży. Do końca dnia parę leszczyków, krąpi no i płocie. Tony płoci. Powrót o 16.
2 maja
Początek j.w. Drobnica. Nic ciekawego. Płotki, wszędzie płotki. Słońce smaży. Podczas przerzucania żywca nagle opór. Jest pierwszy Król, ale 48cm. Meh, wymiar ochronny 50... Wróć jak podrośniesz koleszko. papapież.jpg Wracam o 12, bo ma być burza i deszcz. Pokonany, z pustą siatką.
3 maja
Początek jak w dniu świstaka. Po 10 min wpada pierwsza ryba. Leszcz 30+. No no, może będzie dobrze. Po paru godzinach wpada mały pistolecik na żywca. 42 cm. Buziak i pa pa. Kolejnych parę leszczyków i innego tałatajstwa. Nagle się chmurzy, robi fala i spławik żywcowy znika pod wodą. ociechuj.jpg. Następny glut 40 cm. Kurrr. Pewnie ten sam rocznik. Siatka trochę zapełniona, zanęta się skończyła, godz. 16 powrót. Jutro odpoczynek, nigdzie nie chce mi się ruszać.
4 maja
Wstaję o 5. Śniły się szczupaki. Ogarniam się i dla odmiany jadę na kanał na spinning. Pada mocno. Odczekuję pół godz. w aucie, aż przeleci. Raptem 10 minut minęło i jest! 55 cm! Do wora! Przez trzy następne godziny tylko parę buchnięć. Powrót, oczyszczanie, czyszczenie po oczyszczaniu. Jutro smażenie.
#wedkarstwo #ryby #majowka





Zaloguj się aby komentować
Pierwszy maja, więc w końcu można sobie zrobić wypad na Króla Wody i co?
I taki sandał...
#ryby #wedkarstwo


Zaloguj się aby komentować
Polpwałem dziś na okonie. Malutka tanta - 4cm. Malutka głowka, 2 albo 3 g. Przypon z fluorocarbonu.
No i okonie niezainteresowane. Taki pistolet za to się trafił. Na tantę 4 cm. Kto to widział. Oczywiście niewymiarowy i w okresie ochronnym więc go neizwłocznie uwolniłem. Ale kto to widział, na taką małą przynętę...
#wedkarstwo #ryby

Na podobną ale na mniejszej główce w tym roku dorwałem szczupaka 60 i 74cm. Porąbane ryby.
Ostatnio wielokilometrowe marsze skończyły się jednym okoniem 25cm.
Poza tym sama drobnica 7-20cm. Masakra. Moja okoniowa rzeczka to obecnie droga przez mękę. Parę lat temu złowić trzydziestaka to nie była żadna sztuka, ale dobre miejscówki znikają jedna za drugą.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wpadł pierwszy lin w sezonie ᕦ(ò_óˇ)ᕤ
#wedkarstwo #ryby #chwalesie

Zaloguj się aby komentować