Nocne granie na żądanie ;]
#commodore64 #retrogaming


Społeczność
Wszystko o retro grach, konsolach, komputerach i gadżetach z nimi związanymi.
Nocne granie na żądanie ;]
#commodore64 #retrogaming

Zaloguj się aby komentować
O shieet! Żegnajciu to chyba powołanie do obrony ojczyzny jak sam Sołtys pisze ;].
#retrogaming #soltys

Zaloguj się aby komentować
"...Nie wiedziec kiedy pojawiła sie amiiiga a wraz z nią pojawiło się Sensible Soccer".
#amiga #retrogaming #sensiblesoccer



Zaloguj się aby komentować
Dziś troche o ratowaniu uszkodzonych dyskietek z amigi. Niestety "Crystal Kindom Dizzy", który upolowałem ma uszkodzone sektory na dyskietce.
-Programem X copy skanujemy czy to cała dyskietka czy to kilka sektorów, które można czasem uratować.
Jak widać w screenach cała czerwona= transplantacja fizyczna talerza dyskietki.
-Szukamy dyskietki dawcy- trafilo na pirata teenagenta.
-Rozbieramy dyskietke dawcy i orginał z blaszki uwazamy na sprężynke w dyskietce by nie wyleciała.
-Od dołu dyskietki delikatnie rozbrajamy na dwie części. Ja nie otwieram całej tylko na tyle by umiescic nowy zdrowy talerz.
-zamykamy,wkładamy blaszke, formatujemy nowe dyskietki szybki check disk i jak wszystko na zielono wgrywamy obraz gry.
That's all folks ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie skomplikowane , ale jest z tym troche dłubania.
#retrogaming #ocalicodzapomnienia





Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś tu z obecnych pamięta jeszcze gre Andy Capp na #commodore64 :). Przesympatycznego brytyjskiego pijaczka uwielbiajacego trunki i wiadomości sportowe.
#retrogaming

Klimatyczny, aczkolwiek zapętlony kawalek muzyki z gry https://youtu.be/TgZQxvR-teI?si=FBjZHqdb391pCvVV
Zaloguj się aby komentować
Doszedł Dyzior najlepsza i najpiękniejsza wersja bo na Amigę. Osobiście w serduszku mam wersje z C64 bo ma klimatyczną muzykę no, ale nie można mieć wszytskiego. Karta z Dozym na ebay powyżej 100zł chodzą i plakat. Spełnienie marzenia z dzieciństwa miec orginał "Crystal Kindom Dizzy" odhaczone. Pudełko lekko uszkodzone.
#dizzy #retrogaming #amiga


Zaloguj się aby komentować
Co to za jakaś zorganizowana akcja z grami dzisiaj nie widzialem tyle wpisow odkąd jestem na hejto?
No i bede musial wrzucic dzis co dorwałem na ibeju xD
#retrogaming
Zaloguj się aby komentować
Przyszły pierwsze gierki na reanimowaną Amige 600. Bosze, ile to się ciupało u kumpla w tego golfa.
#amiga #retrogaming #crystaldizzy


Zaloguj się aby komentować
Taki mały projekt robię.. może wyjdzie może nie. 40 minut kopania się z chatem gtp, ale efekt mysle fajny :].
#commodore64 #retrogaming

Zaloguj się aby komentować

Kiedy gra przestawała działać, a obraz zaczynał się krzaczyć, odruchowo wyciągało się kartridż, dmuchało w jego wnętrze, a następnie z powrotem wkładało do konsoli. Miało to magicznie spowodować, że wszystko ponownie wróci do porządku. Mit o skuteczności dmuchania w kartridż stał się nostalgicznym...
Taki rarytas wpadł i nawet nie drogo.Jedyny minus brak orginalnego pudelka :(, ale jakoś retro serduszko to znieśie ;].
#retrogaming #crystaldizzy #amiga

Zaloguj się aby komentować

Commodore 64 Ultimate odświeżona wersja kultowego komputera retro sprzed 30 lat, wykorzystująca technologię FPGA. Nowy model obsługuje ponad 10 000 klasycznych gier oraz jest kompatybilny ze starymi peryferiami.
#gry #retrogaming #retro #technologia #ciekawostki #commodore
Po znalezieniu konsoli, którą dziś prezentowałem we wcześniejszym wpisie, dokopałem się do jednej z nielicznych oryginalnych gier na PlayStation znajdujących się w mojej kolekcji.
W tamtym czasach uwielbiałem bijatyki więc nic dziwnego, że jedną z takich gier był Soul Blade
Oczywiście w wersję PAL nie dało się grać więc miałem też wersję NTSC by grać w 30 klatkach a nie 25
#retrogaming #retrogry #playstation #psx #nostalgia




Zaloguj się aby komentować

Jakiś czas temu stworzyłem film, w którym opowiadam o Mario Forever, biorąc na tapet najdziwniejsze ciekawostki związane z tym tytułem. Nie ukrywam, że jest to gra moje dzieciństwa, którą kiedyś dorwałem w jakimś magazynie, gdzie zamieszczono ją jako freeware. Z filmu dowiecie się na przykład, skąd...
Ale mi się giera przypomniała. Incoming. Chyba sobie kupię i ciupnę wieczorkiem
https://www.youtube.com/watch?v=BM8N_uwQhbQ
Albo przynajmniej muzyki posłucham. https://www.youtube.com/watch?v=a_MoRbRr0l8&list=PLn4LsJg-62Ub_3bp4fMbRrkiPAiQgk1Py&index=1
#gry #staregry #incoming #retrogry
Zaloguj się aby komentować
Ukończyłem wczoraj - kupioną lata temu na premierę (wtedy trochę pograłem i życie potoczyło się tak, że nie miałem czasu na gry komputerowe) The Last Story - jak ktoś ma gdzieś zakurzone #wii albo komputer na tyle mocny, aby je emulować, to polecam każdemu miłośnikowi #jrpg... i nie tylko, bo klimat jest naprawdę niezwykły.
Gra nie jest ani szczególnie trudna, ani odkrywcza mechanicznie, w dodatku odnoszę wrażenie, że dość liniowa (sama koncepcja, by grę podzielić na rozdziały tak jak książkę nieco to wymusza), no i widać po niej upływ czasu, jednak ilość plot-twistów i oprawa muzyczna robią robotę.
To jest pierwsza gra, po której siedziałem jak wryty, gapiąc się w napisy końcowe i słuchając muzyki na zakończenie - aż do samego napisu "THE END" - https://www.youtube.com/watch?v=Ade7kR7W4Ys
#grykomputerowe na dzień dzisiejszy chyba już #retrogaming - a tak swoją drogą, wtedy można było przygotować grę na dzień premiery - dzisiaj już się nie da?
Zaloguj się aby komentować